Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pilarki marki Homelite. Specyfikacje i zasady działania

Obecnie na popularności zyskują mniej znane firmy i marki sprzętu ogrodniczego, które pod względem jakości i wykonania niemal dorównują flagowcom tego rynku. Na przykład pilarki Homelite od dawna kochają właściciele działek podmiejskich, prywatnych lub ogrodowych, na których konieczne jest przeprowadzanie drobnych napraw, zbieranie drewna opałowego lub cięcie martwego drewna.

Asortyment pił łańcuchowych Homelite: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 4518

W 1921 roku w USA powstała firma Homelite (Homlight), która początkowo specjalizowała się w domowym oświetleniu elektrycznym. Po pewnym czasie firma zaczęła się rozwijać w kilku kierunkach, opracowując, projektując i wypuszczając na rynek różne urządzenia pomagające w zarządzaniu gospodarstwem domowym.

Homelight jest obecnie własnością grupy Techtronic Industry (TTI), która z kolei zajmuje się produkcją elektrycznych i benzynowych urządzeń ogrodniczych.

Podstawowe wyposażenie i producent pił łańcuchowych Homlight

Kupując nową piłę łańcuchową Homelite, otrzymujesz ją niezmontowaną:

 • korpus piły łańcuchowej;
 • opona, której długość odpowiada konkretnemu modelowi;
 • piła łańcuchowa;
 • pokrowiec na oponę do bezpiecznego, wygodnego przechowywania i transportu narzędzia;
 • dokumentacja techniczna (karta gwarancyjna, instrukcja obsługi).

Ponieważ sama firma jest amerykańska, produkcja koncentruje się w Stanach Zjednoczonych, mimo że główna siedziba znajduje się w Hongkongu. Wszystkie części zamienne i komponenty są produkowane bezpośrednio w fabryce firmy, skąd trafiają do warsztatu montażowego. Już stamtąd gotowe piły łańcuchowe są transportowane do biur sprzedaży na całym świecie.

Asortyment pił Homelite

Piękno gamy Homlight polega na tym, że oprócz zwykłych modeli domowych dostępne są również pół- i profesjonalne piły. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł sam wybrać poziom piły. Firma Homelight produkuje nie tylko benzoesy, ale także piły elektryczne.

Biorąc pod uwagę wszystkie najnowsze osiągnięcia techniczne, producent regularnie aktualizuje ofertę pił, dodając coraz to nowe i zaawansowane narzędzia. Między sobą pilarki Homelite różnią się mocą, ceną, stopniem wyposażenia i parametrami technicznymi.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 440. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 3314

Ten lekki i wszechstronny model Homelite CSP 3314 cieszy się największą popularnością wśród użytkowników. Kupowany jest głównie do użytku osobistego: pozyskiwanie drewna opałowego, przycinanie drzew, wykonywanie prostych prac budowlanych.

Asortyment pił łańcuchowych Homelite: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 3314

Mocny silnik dwusuwowy o pojemności 33 cm3 i niskiej wadze 4,5 kg. umożliwiają łatwe sterowanie narzędziem dzięki łatwemu uruchamianiu i elektronicznemu zapłonowi. Parametry techniczne tego modelu są bardzo zbliżone do parametrów piły elektrycznej Homelite CWE 1814.

Waga4,4 kg
moc1400 W/1,8 KM
Długość pręta35 cm
Pojemność skokowa silnika33,0 cmXNUMX
Typ silnikabenzyna dwusuwowa jednocylindrowa
Uruchom systemrozrusznik ręczny
Rodzaj paliwabenzyna AI-92 + olej do silników dwusuwowych
Гарантия12 miesięcy.

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 3316

Model Homelite CSP 3316 jest uważany za jedną z najlepszych domowych pił łańcuchowych tej marki. Producenci wydłużyli oponę do 40 cm i zmodernizowali system tłumienia drgań.

Asortyment pił łańcuchowych Homelite: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 3316

Poprawiono również działanie automatycznych układów zasilania i chłodzenia oleju. Części z tworzywa sztucznego są dodatkowo powlekane specjalnym roztworem, aby zapewnić dłuższą żywotność. Nowy model Homelite CSP 3316 stał się bardziej produktywny i ekonomiczny, zmniejszając zużycie oleju nawet o 50%.

cechy:

silnik33 cm3, 1,8 kW/2,4 KM
Opatentowany system łatwego startuZipStart
Opatentowany systemBezpieczna wskazówka
Długość pręta16″ (40cm)
Skok łańcucha0,325 «
Waga4,5 kg

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 4016

Ta pilarka łańcuchowa Homlight może być przyrównana do modelu półprofesjonalnego ze względu na zwiększone bezpieczeństwo podczas wykonywania złożonych i długich prac. Poprawiono sam silnik, jego właściwości trakcyjne i moc do 1,5 kW.

Asortyment pił łańcuchowych Homelite: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 4016

Modernizacja części piły w postaci prowadnicy i łańcucha gwarantuje bardziej niezawodną i stabilną pracę piły łańcuchowej. Ważnym niuansem korzystania z narzędzia jest możliwość zmiany opony i zmiany długości od 41 cm do 50 cm.

Weiterlesen:
Benzokosa MTD 790. Parametry, specyfikacje, przeznaczenie urządzenia

cechy:

ModelHomelite CSP 4016
ПроизводительHomelita
Produkcja (montaż)Chiny
Miejsce narodzin markiStany Zjednoczone
Klasa piłyGospodarstwo domowe
Moc, KM (kw)2,58 (1,9)
Pojemność skokowa silnika, cm340,2
Typ silnika2-suwowy, benzynowy
Długość opony, cm (cale)40 (16)
Liczba linków66
Skok łańcucha0,325
Grubość łańcucha, mm1,3
Pojemność zbiornika paliwa, l0,37
Pojemność zbiornika oleju, l0,24
Gwarancja, lata1
Ciężar, kg4,7

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 4518

Potężna i stabilna piła łańcuchowa Homlight z silnikiem o mocy 3 koni mechanicznych i objętością 45 cm3 ma prawo mieć charakter półprofesjonalny. Oprócz zwiększonego silnika, model ten ma ulepszony system tłumienia drgań, niezawodny metalowy chwytak łańcucha, szybszy i dokładniejszy hamulec awaryjny.

Asortyment pił łańcuchowych Homelite: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Pilarka łańcuchowa Homelite CSP 4518

Oczyszczanie powietrza odbywa się teraz na 3 poziomach, gwarantując zmniejszenie emisji szkodliwych dla człowieka spalin.

cechy:

Waga4,6 kg
moc2200 W/3 KM
Długość pręta45 cm
Pojemność skokowa silnika45,0 cmXNUMX
Pojemność baku0,55 l
Typ silnikabenzyna dwusuwowa jednocylindrowa
Pojemność zbiornika oleju0,35 l
Uruchom systemrozrusznik ręczny
Rodzaj paliwabenzyna AI-92 + olej do silników dwusuwowych
Гарантия12 miesięcy.

Aby uzyskać więcej informacji o narzędziu, zobacz instrukcje do pracy.

Konserwacja pił łańcuchowych Homelite, główne usterki i ich usuwanie

Do przygotowania i tankowania narzędzia należy podchodzić bardzo odpowiedzialnie, ponieważ mieszanka paliwowa jest łatwopalna i może spowodować pożar. Do samej mieszanki paliwowej konieczne jest użycie benzyny o liczbie oktanowej co najmniej 87 i ulubionego oleju do silników dwusuwowych.

Najlepiej stosować benzynę AI-92. Ważne jest również, aby wyraźnie zachować proporcję składników, która jest wskazana na opakowaniu olejku. Zasadniczo należy wymieszać 50 części benzyny i 1 część oleju (w proporcji 50:1). Pilarki Homelight posiadają automatyczny system smarowania łańcucha podczas pracy. Przed rozpoczęciem piłowania należy sprawdzić obecność i ilość płynu w zbiorniku.

Zaleca się stosowanie tej samej marki oleju co sama piła, w naszym przypadku Homelite.

Jeśli chodzi o przewodnik krok po kroku dotyczący uruchamiania silnika, możesz go przeczytać w instrukcjach dołączonych do każdej pilarki. Nie zapomnij jednak o uruchomieniu nowej piły. Aby to zrobić, uruchom silnik, połóż piłę łańcuchową na płaskiej powierzchni i pozwól jej trochę popracować (2-3 minuty).

Weiterlesen:
Przegląd linii pilarek marki Parma: opis i charakterystyka

Możliwe usterki

Wszelkie awarie, które zapewnia producent, są określone w instrukcjach pił łańcuchowych Homelite CSP, które opisują możliwe przyczyny i sposoby ich wyeliminowania. Awarie mogą być związane z faktem, że:

 • piła nie pracuje na biegu jałowym, gdzie przyczyną jest awaria gaźnika;
 • brak rotacji łańcucha podczas uruchamiania silnika z powodu braku oleju w zbiorniku lub nieprawidłowego działania układu zasilania płynem, nadmiernego napięcia łańcucha;
 • dochodzi do silnego nagrzewania się piły i łańcucha roboczego z powodu uruchomionego hamulca awaryjnego, zbyt dużego naprężenia łańcucha lub jego uszkodzenia.

Mówiąc o gaźniku, należy zauważyć, że jest on dostrajany na etapie montażu piły, w fabryce producenta. Gaźnik do pilarki Homelite 33CC jest szczególnie mocny i ekonomiczny, dzięki czemu jest bardzo popularny wśród amerykańskiej firmy.

Czasami konieczne jest samodzielne dostosowanie gaźnika z kilku powodów:

 • przejście na benzynę o innej liczbie oktanowej;
 • ostre skoki temperatury;
 • spadki ciśnienia powietrza;
 • przeniesienie z użytku zimowego na letni lub odwrotnie.

Recenzja wideo pilarek Homelite

Opinie właścicieli o pilarkach łańcuchowych i amerykańskiej firmie Homelite

Jeśli przestudiujesz liczne recenzje użytkowników na forach i sklepach internetowych, możemy stwierdzić, że pilarki Homelight są bardzo popularne i wysokiej jakości. Właściciele nie mają szczególnych skarg na pracę narzędzi. Wręcz przeciwnie, wszyscy chwalą użyteczność, długotrwałą eksploatację, niezawodność, ekonomiczne zużycie paliwa i oleju.

Nikołaj, 67 lat, Odessa

„Używam Homelite od około 10 lat. Zmieniono kilka generacji pił łańcuchowych, w garażu jest kilka elektrycznych. Bardzo kocham tę firmę. Ich jakość i obsługa stoją na najwyższym poziomie, nie było specjalnych awarii, a jeśli były jakieś problemy, to sam wszystko naprawiłem, przeczytałem instrukcję. Konieczne jest również regularne czyszczenie filtra: jest to przydatne dla operatora i dobre dla piły. Jedyną rzeczą jest to, że jeśli temperatura jest wyższa niż 30 stopni, to nie jest bezczynna. Reszta jest na najwyższym poziomie!

Weiterlesen:
Wydajna kosiarka elektryczna Patriot PT 1634E. Specyfikacje, recenzja wideo, recenzje

Cyryl, 44 lata, Astrachań

„Nie znam się na piłach, ale po zakupie prywatnego domu poczułem potrzebę zakupu piły łańcuchowej: przygotuj drewno opałowe, wytnij martwe drewno, usuń stare podłogi itp. Mój wybór padł na piłę łańcuchową Homelight CSP 3314, po przeczytaniu kilku recenzji i rekomendacji od sąsiadów i przyjaciół. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Piła jest lekka, zwinna, do drobnych prac domowych — to wszystko.

Zalety: trwałość zestawu i komponentów, jakość, przystępna cena, opłacalność.

Wady: latem zauważyłem nadmierne zużycie oleju i paliwa, ale dla mnie nie jest to bardzo duży minus.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию