Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Asortyment pił łańcuchowych Poulan. Specyfikacje i zasady działania

Współczesny rynek jest bogaty w piły łańcuchowe różnych marek i producentów. Czołowe pozycje zajmują domowe, półprofesjonalne i profesjonalne piły spalinowe amerykańskiej firmy Poulan. Poulan został stworzony w USA pod koniec wojny przez Claude Paulan, aw 1946 roku powstała pierwsza firma zajmująca się projektowaniem, montażem i produkcją pił łańcuchowych.

Największa popularność tej marki pojawiła się po wydaniu horroru „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, w którym jedną z modelek Poulan przypisano główną rolę.

Mówiąc o obszarach zastosowania tych pilarek, nie można nie zauważyć niezawodności i dostępności sprzętu. Z tego powodu Poulan jest często wybierany nie tylko przez właścicieli prywatnych, podmiejskich i ogrodniczych działek na cele osobiste, ale także przez dużych rolników, firmy tartaczne i organizacje budowlane.

Wyposażenie podstawowe i producent

Kupując same piły łańcuchowe Poulan, otrzymujesz również w zestawie:

 • rozmiar opony określony przez konkretny model;
 • piła łańcuchowa;
 • etui do wygodnego i bezpiecznego przechowywania i transportu;
 • olej smarujący do łańcucha i osobno do silnika;
 • uniwersalny klucz, który jest niezbędny do montażu, naprawy i konserwacji piły łańcuchowej.

Firma Poulan jest jedną z nielicznych, która nie posiada produkcji w Chinach, ale montuje swoje jednostki handlowe w rejonie siedziby głównej. Tak więc piły łańcuchowe Paulan są montowane w USA, w mieście Nashville, skąd rocznie produkuje się ponad 1 milion pił łańcuchowych benzynowych i elektrycznych.

Asortyment pił łańcuchowych Poulan. Specyfikacje i zasady działania

Pilarki Poulan: wyposażenie

Czasami w sklepach można znaleźć piły łańcuchowe Poulan z montażu chińskiego lub europejskiego. Zakup takich narzędzi nie jest zalecany, ponieważ jedyny zakład montażowy znajduje się w USA. Kupując piłę Poulan, zwróć uwagę na oznaczenie kraju pochodzenia, aby uchronić się przed zakupem podróbki niskiej jakości.

Asortyment modeli pilarek łańcuchowych Poulan

Firma produkuje wiele modeli pił benzynowych, ale tutaj przyjrzymy się tym najpopularniejszym, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i które są pozytywnie oceniane przez zadowolonych właścicieli.

Weiterlesen:
Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Poulan 1950

Z całej gamy pilarek domowych Paulan model ten jest słusznie uważany za najczęstszy ze względu na niską wagę (4,7 kg) i kompaktowe wymiary. Silnik gaźnikowy o pojemności 36,3 cm3 zapewnia moc 1,3 kW.

Asortyment pił łańcuchowych Poulan. Specyfikacje i zasady działania

Piła łańcuchowa Poulan 1950

Pilarka wyposażona jest w systemy automatycznego smarowania łańcucha olejem, a także chłodzenie sterów podczas pracy. Model ten charakteryzuje się oszczędnym zużyciem oleju, automatyczną kontrolą ilości wymaganego smarowania dla wygodnej i płynnej pracy.

Piła łańcuchowa Poulan 2150

Poulan 2150 należy do pił półprofesjonalnych, ponieważ posiada wydłużoną żywotność silnika i jest najpopularniejszą piłą w klasie półprofesjonalnej. Producenci zadbali o trwałość części zamiennych i nałożyli na zespół tłoka powłokę silikonowo-niklową.

Asortyment pił łańcuchowych Poulan. Specyfikacje i zasady działania

Piła łańcuchowa Poulan 2150

Tworzywo, z którego wykonana jest piła łańcuchowa jest odporne na uderzenia i zmiany temperatury podczas pracy. Ulepszony system tłumienia drgań i konstrukcja skrzyni korbowej. Jednak parametry trakcji i zużycia piły Poulan 2150 są takie same od 1950 roku.

Piła łańcuchowa Poulan 2250

Poulan 2250 to już znacznie poważniejszy model z powiększonym silnikiem dwusuwowym, 45 cm3, 1,4 kW i oponą wydłużoną do 45 cm. Możliwości techniczne piły zostały wzbogacone o hamulec bezwładnościowy oraz przeprowadzono staranne prace nad wzmocnieniem systemu tłumienia drgań i hałasu.

Asortyment pił łańcuchowych Poulan. Specyfikacje i zasady działania

Piła łańcuchowa Poulan 2250

To właśnie ten model Poluan stanie się doskonałym pomocnikiem przy wykonywaniu trudnych, długich zadań, gdyż jego charakterystyka jest jak najbardziej zbliżona do najlepszych profesjonalnych pił na świecie.

Piła łańcuchowa Poulan 295 PRO

Półprofesjonalny Poulan 295 z mocnym silnikiem o mocy 3 koni mechanicznych z łatwością tnie zmarznięte i twarde drewno. Najlepszy w linii system tłumienia hałasu i wibracji, dzięki któremu można długo i nieprzerwanie pracować piłą łańcuchową bez zmęczenia.

Asortyment pił łańcuchowych Poulan. Specyfikacje i zasady działania

Piła łańcuchowa Poulan PP 295

Automatyczne smarowanie łańcucha, chromowany cylinder, filtr powietrza i system ochrony przeciwpyłowej silnika znacznie wydłużają żywotność pilarki. Charakterystyki tej piły są bardzo podobne do Poulan 260 PRO, jednak drugi model ma nieco słabsze osiągi techniczne.

Weiterlesen:
Kosiarka spalinowa Patriot PT 42LS Garden. Recenzja, wideo i recenzje

Instrukcja użytkowania i konserwacji pilarek Poulan

Przed rozpoczęciem pracy z nowym sprzętem, nawet jeśli jest to wcześniej znane, należy zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi. Każda firma ma swoje charakterystyczne cechy w zakresie projektowania i konserwacji konkretnego narzędzia, a aby przedłużyć żywotność pił łańcuchowych, a co najważniejsze, dla bezpieczeństwa operatora, konieczne jest dokładne przestudiowanie wszystkich niuansów.

Charakterystyczną cechą amerykańskich pił łańcuchowych Poulan jest obecność tylko jednego zakładu montażowego. Z tego powodu wszystkie instrukcje dołączone do narzędzia są dostępne wyłącznie w języku angielskim. Odpowiedniki w języku rosyjskim są dość trudne do znalezienia.

Aby wyeliminować częste awarie piły łańcuchowej Poulan, ważne jest stosowanie wysokiej jakości olejów. Otrzymasz przykład wraz z piłą, dzięki czemu będziesz mógł poruszać się po następnym zakupie.

Czysta benzyna nie może być stosowana jako paliwo (za bazę przyjmuje się AI-92), należy ją również rozcieńczać olejem (dla silników dwusuwowych), ściśle przestrzegając proporcji i proporcji wskazanych na opakowaniu oleju. Zazwyczaj są to proporcje 1:20. Jako olej smarujący można stosować SAE 10W-SAE 30W (cały sezon), SAE 40W (lato) i SAE 20W (zima).

Pierwszy start jest bardzo ważny dla prawidłowego i wysokiej jakości działania piły łańcuchowej. Należy go zwinąć przed użyciem. Oznacza to, że piłę należy uruchomić, ustawić na płaskiej powierzchni (na ziemi lub podłodze) i pozostawić na kilka minut.

Dużym plusem pilarek Poulan jest to, że gaźnik jest regulowany w fabryce producenta i otrzymujesz gotowe narzędzie po wyjęciu z pudełka, gotowe do użycia.

Oczywiście z biegiem czasu może być konieczna dodatkowa konserwacja części, ale nawet początkujący w pracy z piłami łańcuchowymi poradzi sobie z tym za pomocą klucza dołączonego do narzędzia.

Jeśli istnieje potrzeba dalszej regulacji gaźnika, musisz:

 1. Uruchom silnik, pozwól mu pracować przez 2-3 minuty. Dokręć śruby regulacyjne, aż się zatrzymają, a następnie poluzuj o półtora obrotu.
 2. Rozgrzej silnik i wyreguluj prędkość biegu jałowego.
 3. Sprawdź silnik pod kątem przyspieszenia. Naciśnij spust gazu — prędkość powinna gwałtownie wzrosnąć.
Weiterlesen:
Trymer benzynowy Patriot serii PT3055 IMPERIAL. Recenzja, wideo i recenzje

Konserwacja

Aby zapewnić wysoką jakość obsługi piły łańcuchowej, musisz regularnie:

 • kontrolować ilość mieszanki olejowo-paliwowej w zbiornikach;
 • sprawdzić działanie układu hamulcowego, układu zasilania olejem, ustawienia gaźnika;
 • w razie potrzeby wyczyścić filtry (powietrza i paliwa);
 • czyść pilarkę po każdym użyciu;
 • wyostrzyć łańcuch w odpowiednim czasie;
 • dostosować mechanizmy.

Ostrzenie łańcucha

Istnieje kilka sposobów:

 1. Ostrzenie łańcucha pilnikiem.
 2. Ostrzenie maszynami elektrycznymi. Najpopularniejsze maszyny: Stihl USG, OREGON 32653A, Sadko SCS-85 Pro, Einhell GC-CS 85 E, Forte CT3-104. Możesz zrobić elektryczną ostrzałkę własnymi rękami lub ulepszyć w tym celu zwykłą szlifierkę.
 3. Ostrzenie łańcucha szlifierką

Najłatwiejszą opcją byłoby skorzystanie z usług specjalnych warsztatów, w których ostrzenie będzie wykonywane przez profesjonalistów na specjalnych maszynach.

Awarie piły łańcuchowej Poulan

Najczęstsze awarie piły łańcuchowej.

Silnik nie uruchamia się:

 • zapłon nie jest włączony;
 • hamulec łańcucha włączony;
 • zabrakło paliwa;
 • gaźnik nie jest dostrojony lub brudny;
 • problemy ze świecami;
 • zabrudzony filtr powietrza lub napęd paliwa;
 • przepustnica powietrza w złym położeniu.

Spadek mocy podczas pracy:

 • jakość mieszanki paliwowej jest niska;
 • układ zapłonowy jest niestabilny;
 • gaźnik nie wyregulowany;
 • wymagane jest czyszczenie filtra;
 • grupa tłoków jest zużyta.

Wibracje podczas pracy:

 • eksport mechanizmu łączącego korbę;
 • zapięcia są luźne.

Recenzja wideo niektórych pił Poulan

Recenzje właścicieli amerykańskich pił łańcuchowych Poulan

Ogólnie użytkownicy pozostawiają pozytywne opinie zarówno na temat jakości produktów firmy, jak i wyników pracy z piłami łańcuchowymi. Każdy bardzo lubi odporność na ścieranie i uderzenia materiałów, z których zmontowana jest piła. Wielu operatorów wspomina również o niezawodności, trwałości i ekonomiczności pił, łatwości obsługi i łatwości obsługi.

Iwan, 45 lat, Kirow

„W ciągu roku użytkowania piły łańcuchowej Poulan 2250 nie znalazłem ani jednego minusa. Oczywiście zdarzały się awarie, ale wszystkie można łatwo naprawić samodzielnie, korzystając z instrukcji i kilku filmów na YouTube. Na potrzeby domowe — właśnie: ściąć gałąź, przygotować drewno opałowe, zdemontować podłogę lub starą drewnianą konstrukcję.

Weiterlesen:
Piła mechaniczna Champion 118 14: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Moc jest doskonała, pilarka bardzo oszczędnie zużywa mieszankę oleju i paliwa. Nie ma znaczących trudności w obsłudze, ponieważ narzędzie jest dość łatwe w obsłudze i bezpretensjonalne.”

Naum, 56 lat, Odessa

„Postanowiłem kupić budżetową wersję pił łańcuchowych, które mają dobre recenzje i cechy. Wybór padł na Poulan 2150. Do jej skomplikowanych, łatwych zadań piła łańcuchowa pasuje idealnie. Szybko odciąłem całe martwe drewno, przygotowałem drewno na opał na miejscu. Tak, moc nie jest najwyższa, ale profesjonalne piły o mocy 4-5 koni mechanicznych nie są potrzebne do potrzeb domowych.

Jeśli pracujesz z dużą prędkością, w ciele pojawia się nieprzyjemna wibracja. To zrozumiałe, zebrali Amerykanie i tam jedynym celem jest przycięcie krzaków w pobliżu domu. Ale ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

Zalety: przystępna cena, bezpretensjonalność, łatwość użytkowania i konserwacji.

Wady: mały brak mocy, lekko zwiększone wibracje.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector