Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Bułgarska piła łańcuchowa. Porady & Triki

Wysokiej jakości pilarka napędzana silnikiem benzynowym lub elektrycznym o dużej mocy i wydajności nie jest tanią przyjemnością. Ale właściciele wiejskich domów i prywatnych działek wiedzą z pierwszej ręki, jak przydatna jest piła łańcuchowa w życiu codziennym. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na sprzęt do piłowania używany kilka razy w sezonie, możesz własnoręcznie wykonać elektryczny łańcuch lub piłę łańcuchową z szlifierki.

Zasada zamiany szlifierki w piłę łańcuchową

Każdy domowy sprzęt zależy od jakości surowców. Ile razy w życiu planowałeś jakąś pracę, ale nie mogłeś jej wykonać z powodu braku odpowiedniego sprzętu? W takich chwilach możesz skorzystać z improwizowanych środków i własnymi rękami złożyć niezbędne narzędzie na podstawie drugiego.

Bułgarska piła łańcuchowa. Porady & Triki

Bułgarski z piły łańcuchowej

Jeśli krótko opiszesz proces przekształcania szlifierki lub piły kątowej w piłę łańcuchową własnymi rękami, będzie to wyglądać tak: musisz odciąć połączenie ogniwa i wykonać nacięcie w środku zęba, aby krawędź tnąca zębów łańcucha dociera do drewna podczas piłowania. Dla Twojej wygody możesz również zamontować uchwyty.

Po co robić piłę z szlifierki własnymi rękami?

Jeśli przestudiujesz liczne recenzje i komentarze domowej piły łańcuchowej do szlifierek, możemy powiedzieć, że jest to dość wygodny i wszechstronny sprzęt. Zmieniając przystawki do szlifierki, możesz zrobić kilka z jednego narzędzia: łańcuch i piłę tarczową. Warto również zauważyć, że przerabianie starego sprzętu zawsze było dla operatorów tańsze niż zakup nowego sprzętu. Dlatego dochodzimy do wniosku, że wykonanie piły łańcuchowej ze szlifierki jest wygodne, szybkie, tanie i wszechstronne.

Wybór szlifierki do przerobienia na piłę łańcuchową

Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania materiałów wyjściowych do montażu piły łańcuchowej własnymi rękami, jest moc szlifierki. Od tego zależy moc, a w konsekwencji wydajność przyszłego sprzętu do cięcia. Rozważ cel przyszłego narzędzia. Jeśli masz zamiar wykonywać proste i krótkie prace domowe, wystarczy Ci moc do 2500 W.

Doświadczeni użytkownicy domowej roboty zalecają również, aby nie używać nowych młynków, ale preferować narzędzia, które były już używane.

Fabryczne przystawki do pił łańcuchowych do szlifierki

Dla tych, którzy nie lubią dużo pracować rękami lub z powodu słabej znajomości konstrukcji sprzętu i narzędzi, niektórzy producenci sprzętu ogrodniczego i naprawczego produkują specjalne gotowe dysze. W zestawie znajdziesz również wszystkie niezbędne zapięcia. Jest to bardzo wygodna opcja, ale należy starannie dobierać dysze, aby mogły płynnie współpracować z jednostką napędową na tle wskaźników technicznych i charakterystyk.

Możesz kupić te zestawy w lokalnym sklepie z narzędziami lub supermarkecie, sklepach firmowych tartaków, a nawet na rynkach. Ponadto przystawki do pił łańcuchowych do szlifierek można znaleźć na aliexpress, amazon i eBay.

Zrób to sam przeróbka szlifierki na piłę łańcuchową

Aby stworzyć piłę łańcuchową z szlifierki własnymi rękami, nie potrzebujesz specjalnych rysunków i diagramów, ponieważ proces instalacji domowej dyszy do piły jest niezwykle prosty i niedrogi. A jeśli kupiłeś gotowy zestaw dysz z łącznikami, proces instalacji jest znacznie uproszczony.

Weiterlesen:
Kosiarki spalinowe Briggs and Stratton - przegląd modeli, opinie właścicieli, instrukcje

Tak więc piła łańcuchowa z szlifierki składa się z następujących części:

 • młynek, jako podstawa przyszłego instrumentu;
 • koło napędowe (zaleca się wymianę na nowe);
 • metal, który będzie działał jak wspornik, na którym w przyszłości zostanie zainstalowany przewodnik;
 • zestaw pił składający się z prowadnicy i łańcucha piły;
 • zapięcia;
 • narzędzia i wiertarka.

Jak zrobić piłę łańcuchową z szlifierki?

 1. Elektryczna piła łańcuchowa lub piła łańcuchowa ze szlifierki może zostać złożona, wykonując następujące pięć podstawowych kroków.
 2. Wyjmij krążek ścierny ze szlifierki kątowej.
 3. Przykręć śrubę mocującą łańcuch do narzędzia (kluczem dokręć łączniki do oporu).
 4. Za pomocą wiertarki wywierć dwa otwory w osłonie ochronnej szlifierki. Średnica otworu jest równa średnicy śruby mocującej do mocowania drążka.
 5. Umieszczamy oponę na właściwym miejscu i ustalamy pozycję za pomocą śrub. Bezpiecznie i całkowicie dokręć śruby za pomocą nakrętek, ponieważ od tego zależy jakość domowej piły.
 6. Po wysokiej jakości montażu drążka można założyć na niego łańcuch piły i przymocować go zaciskami śrubowymi. Ważne jest, aby prawidłowo wyregulować stopień naprężenia łańcucha, ponieważ zbyt małe napięcie, jak również zbyt duże, szkodzi procesowi pracy. Optymalny stopień naprężenia występuje wtedy, gdy łańcuch lekko zwisa.

Wskazówki i porady

Jeśli montujesz piłę łańcuchową na napędzie elektrycznym, zaleca się zastosowanie poprzecznego umieszczenia silnika, co znacznie ułatwi pracę operatora. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie opracować rysunek do zaprojektowania domowej piły łańcuchowej, opracujesz również system blokady rozruchu, który sprawi, że nowy sprzęt będzie jeszcze bezpieczniejszy dla operatora.

Doświadczonym użytkownikom ręcznych przeróbek zaleca się, aby nie zapominali o płynie wewnątrz piły. W zbiorniku zawsze powinien znajdować się olej smarujący, aby cięcie było płynne i łatwe. Po użyciu pił należy go dokładnie oczyścić z trocin i innych zanieczyszczeń, a także nasmarować zespoły robocze.

Weiterlesen:
Chainsaw Poulan 2150: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Wideo jak zrobić piłę łańcuchową ze szlifierki

Opinie właściciela

Ogólnie właściciele są w pełni usatysfakcjonowani użytkowaniem domowych pił łańcuchowych, montowanych na bazie szlifierki. W recenzjach i na forach mężczyźni często mówią o niskim koszcie i wszechstronności powstałego narzędzia, ponieważ kosztuje znacznie mniej niż nowa piła łańcuchowa.

Eugeniusz, 45 lat, Chersoń

„Postanowiłem poćwiczyć i zmontować piłę elektryczną w garażu ze starej i niepotrzebnej szlifierki. W rzeczywistości sam proces jest bardzo interesujący i wcale nie jest trudny. Kupiłem na rynku gotową dyszę, nieznacznie zmieniłem sam korpus młynka i po obejrzeniu wideo w Internecie podłączyłem wszystko. Narzędzie działa bardzo szybko, wszyscy są zadowoleni.”

Iwan, 67 lat, Kijów

„Z pierwszej ręki znam domowe piły łańcuchowe z szlifierki, ponieważ często to robiłem. W zasadzie proces montażu jest uzależniający i szybki. Dysze, części zamienne, części można łatwo znaleźć w sklepach lub zamówić online. Jeśli pojawią się na montażu, obejrzyj wideo i różne instrukcje, porady i wskazówki. Produkty domowej roboty nie są trwałe, ale dobrze i szybko wykonują swoją pracę.

Zalety: niski koszt sprzętu, krótki czas montażu, uniwersalność i moc.

Wady: silnik szybko się nagrzewa, łańcuch i części zamienne szybko się zużywają, trudno nazwać narzędzie bezpiecznym.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию