Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Chainsaw Carver PROMO PSG 52-18: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Promocja rzeźbiarza piły łańcuchowej PSG 52-18. Specyfikacje i zasady działania

Chainsaw Carver PROMO PSG 52-18: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Chainsaw Carver Promo PSG 52-18 jest idealny do użytku osobistego na wsi, w ogrodzie lub w prywatnym domu. Moc piły 2,6 KM (1,9 kW) sprawia, że ​​bez problemu poradzi sobie z małymi gałęziami, drewnianymi belkami lub słupami drzew o średnicy do 40 cm.

Chainsaw Carver PROMO PSG 52-18: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa CARVER-PSG-52-18

Opona o długości 45 cm wyposażona jest w wysokiej jakości łańcuch składający się z 72 ogniw. Pilarka doskonale nadaje się do długotrwałej pracy, ponieważ posiada system tłumienia drgań i nie męczy szybko operatora.

Wyposażenie podstawowe i producent

Kupując piłę łańcuchową Carver PSG 52-18, w zestawie otrzymujesz również:

 • łańcuch do opon i pił;
 • pokrowiec na oponę do bezpiecznego transportu i przechowywania piły;
 • miarka do przygotowania paliwa;
 • zestaw kluczy i śrubokrętów do montażu piły, jej naprawy, przeglądu technicznego i konserwacji;
 • ogranicznik zębaty z łącznikami;
 • instrukcja obsługi i dokumentacja techniczna.

Piły łańcuchowe Carver produkowane są przez rosyjską firmę Uraloptinstrument LLC z zakładami w Chinach. Według opinii chiński montaż znacznie obniża koszt gotowego narzędzia i nie wpływa w żaden sposób na jego jakość. Aby uchronić się przed fałszerstwem i kupić wysokiej jakości sprzęt, zawsze sprawdzaj dokumenty dołączone do piły łańcuchowej.

Charakterystyka techniczna piły łańcuchowej CarverPromo PSG 52-18

Długość opony, cm45
Moc (KM)2.6
Pojemność skokowa silnika, cc52
Moc, kWt)1.9
Klasa piłygospodarstwo domowe
Ciężar, kg5.2
Łatwy startjest
Obsługa jedną rękąnie
Długość opony, cal18
Szerokość rowka, mm1.5
Podziałka łańcucha, cal0.325
Liczba linków72

Cechy aplikacji i bezpieczeństwo pracy

Aby bezpiecznie korzystać z pilarki Carver Promo PSG 52-18, należy jak najbardziej zakryć ciało luźną odzieżą, specjalnymi butami, rękawicami, słuchawkami i goglami. Ponadto całkowicie wyeliminuj iskry i płomienie w obszarze roboczym oraz w obszarze tankowania piły łańcuchowej paliwem i olejem.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 353. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Przed pracą bezbłędnie sprawdź obecność oleju i paliwa w zbiornikach, a także wyklucz pojawienie się płynnych smug. Zwróć uwagę na napięcie łańcucha. Aby uniknąć obrażeń operatora, musi być dobrze napięta.

Pilarka PSG 52-18 może być używana wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. W zamkniętym budynku użytkowanie jest zabronione ze względu na wydzielanie się niebezpiecznego tlenku węgla w spalinach silnika.

Instrukcja konserwacji i obsługi piły łańcuchowej

Przed rozpoczęciem pracy ze sprzętem nie wystarczy zapoznać się z opiniami klientów, forami itp. Ważnym etapem przygotowań jest również dokładne przestudiowanie instrukcji, które znajdziesz poniżej powiązanie.

Piła wyposażona jest w automatyczny system smarowania olejem. W modelu piły łańcuchowej Carver PSG 52-18 należy używać tylko wysokiej jakości oleju silnikowego. Napełnianie zbiornika zużytym lub brudnym olejem może uszkodzić pompę olejową i skrócić żywotność prowadnicy, łańcucha i koła łańcuchowego.

Chainsaw Carver PROMO PSG 52-18: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Promocja piły łańcuchowej PSG 52-18

Aby zatankować piłę łańcuchową, konieczne jest przygotowanie specjalnej mieszanki, ściśle przestrzegającej proporcji. Jako paliwo należy zmieszać benzynę AI-92 z pewną częścią oleju.

Jeśli nie zostaną zachowane prawidłowe i niezbędne proporcje komponentów, istnieje ryzyko osadzania się węgla na cylindrze, co niekorzystnie wpłynie na żywotność piły benzynowej.

Po przestudiowaniu recenzji i komentarzy starych i nowych użytkowników piły łańcuchowej PSG 52-18, możemy powiedzieć, że główną wadą jest przechodzenie pyłu przez filtr powietrza. Ten problem można rozwiązać, dodając gumowy pierścień i uszczelniając połowę filtra szczeliwem.

Zalety i wady piły łańcuchowej

Informacje zwrotne otrzymane od specjalistów pracujących z takim sprzętem wskazują na następujące pozytywne aspekty modelu piły łańcuchowej benzyny:

 • system łatwego startu QuickStart;
 • system pochłaniania drgań;
 • automatyczne smarowanie łańcucha podczas pracy;
 • awaryjny hamulec łańcucha w przypadku nieoczekiwanych awarii w celu zapewnienia bezpieczeństwa operatora;
 • wyraźne i precyzyjne cięcie dzięki zębatemu ogranicznikowi;
 • odporność na nagłe zmiany temperatury.
Weiterlesen:
Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Z niedociągnięć można wyróżnić tylko znaczną wagę urządzenia (5 kg.), która nie pozwala na długą i ciągłą pracę z piłą. Również w recenzjach operatorzy wielokrotnie wskazywali, że z biegiem czasu łańcuch zużywa się i rozciąga.

Aby wyeliminować ten problem, możesz albo stale sprawdzać stopień naprężenia przed każdym użyciem, albo zmienić na nowy.

Przegląd wideo

Opinie właściciela

Ogólnie rzecz biorąc, według opinii, forów i komentarzy właściciele są bardzo zadowoleni z zakupu. Wszyscy są bardzo zadowoleni z niskiej ceny piły, jej jakości i trwałości. Można jednak znaleźć również niezbyt pozytywne recenzje, w których właściciele wskazują na częste awarie, niestabilną pracę podczas ekstremalnych mrozów i konieczność dokonania pewnych korekt przed rozpoczęciem pracy.

Dmitrij, 45 lat, Samara

„Kupiłem piłę wyłącznie do prac na wsi. Mimo kilku negatywnych opinii i tak zdecydowałem się go kupić. Należy rozumieć, że ten model nie jest przeznaczony do ciągłego i aktywnego użytkowania w niskich temperaturach przez kilka godzin pracy bez przerwy. Jeśli docieranie zostanie przeprowadzone prawidłowo, piła łańcuchowa nie ma sobie równych w swojej kategorii cenowej. Najważniejsze jest prawidłowe i ostrożne traktowanie technologii. Dzięki swojej wielkiej mocy szybko poradziłem sobie ze starą grubą lipą na kilka sposobów. Wysoce zalecane!»

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию