Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Chainsaw Carver RSG 262. Specyfikacje i zasady działania

Chainsaw Carver RSG 262 należy do klasy półprofesjonalnej ze względu na jakość materiałów, moc, wydajność i design. Potężny silnik o mocy 4 koni mechanicznych (2,9 kW) ułatwia radzenie sobie z grubymi i twardymi skałami.

Chainsaw Carver RSG 262: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa CARVER-RSG-262

Pilarka według użytkowników i właścicieli świetnie nadaje się do piłowania drewna przy budowie konstrukcji drewnianych, na działkach gospodarczych, ogrodowych i leśnych, a także do aktywnego wykorzystania w życiu codziennym.

System QuickStart odpowiada za szybkie uruchomienie pilarki bez trudności i problemów, a technologia tłumienia drgań pozwala na komfortową i długą pracę z narzędziem. Silnik benzynowy 262 Carvera zużywa teraz 20% mniej paliwa i jest o 5% mocniejszy i bardziej wydajny. Nowa porowata powłoka chromowa wewnętrznych ścianek cylindra znacznie zwiększa jego żywotność 3-5 razy.

Podstawowe wyposażenie i producenci

Wraz z nowoczesną piłą łańcuchową w zestawie otrzymujesz również:

  • łańcuch do opon i pił;
  • para rękawic przeznaczonych do pracy z piłą;
  • wygodny pokrowiec na oponę wykonany z tworzywa sztucznego do wygodnego i bezpiecznego przechowywania i transportu;
  • dokumentacja techniczna i instrukcje.

Piły łańcuchowe są montowane w chińskiej produkcji rosyjskiej firmy Uraloptinstrument LLC. Ze względu na niski koszt montażu, gotowe narzędzia do piłowania są również dostępne dla każdego. Średnio przedział cenowy Carver 262 waha się od 5500 do 6500 rubli.

Kupując, zawsze zwracaj uwagę na dokumenty dołączone do piły, aby uchronić się przed zakupem produktu podrobionego lub niskiej jakości.

Specyfikacje

ModelRzeźbiarka RSG 262
ПроизводительRzeźbiarz
Produkcja (montaż)Chiny
Miejsce narodzin markiRosja
Klasa piłypółprofesjonalny
Moc, KM (kw)3,2 (2,3)
Pojemność skokowa silnika, cm362
Podziałka łańcucha, cale0,325
Grubość łańcucha, mm1,5
Liczba linków, szt76
Pojemność zbiornika paliwa, l0,55
Pojemność zbiornika oleju, l0,26
Długość opony, cm (cale)50 (20)
Gwarancja, lata1
Ciężar, kg7,5
Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST556. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Środki ostrożności i ważne punkty dotyczące użytkowania piły Carver RSG 262

Aby uniknąć obrażeń i okaleczeń, należy ściśle przestrzegać wymogów bezpieczeństwa określonych w instrukcjach. Nie zapomnij używać zamkniętych butów ochronnych, obcisłych ubrań, które nie przylegają do ciała, zakryj oczy, nos i uszy odpowiednimi akcesoriami.

Przed uruchomieniem pilarka łańcuchowa musi być dokładnie sprawdzona pod kątem wycieków oleju lub paliwa. Jeśli jakieś zostaną znalezione, delikatnie wytrzyj i osusz mokre miejsca. Dopiero po tym zacznij pracę.

Staraj się unikać iskier, płomieni lub otwartego ognia w obszarze roboczym. Zabrania się pracy w pomieszczeniach ze względu na spaliny zawierające trujący tlenek węgla.

Instrukcja obsługi i konserwacji pilarki Carver RSG 262

Według opinii właścicieli na wielu stronach, piła Carver 262 jest dość bezpretensjonalna pod względem konserwacji i pielęgnacji. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo radzić sobie z taką techniką, w instrukcjach dostępnych na następnej stronie. powiązanie.

Pilarka wyposażona jest w nowy system automatycznego smarowania łańcucha. Z tego powodu konieczne jest wyregulowanie i sprawdzenie jego obecności w zbiorniku oleju. Nie używaj zużytego lub brudnego oleju. Może to spowodować nieodwracalne konsekwencje w postaci awarii z dalszą wymianą części zamiennych.

W przypadku Carver 262 lepiej wybrać wysokiej jakości olej silnikowy.

Nie zaleca się również używania czystej benzyny jako paliwa, ponieważ cylindry zapychają się, co powoduje częstą awarię piły. Konieczne jest przygotowanie specjalnej mieszanki benzyny i oleju AI-92, ściśle przestrzegając proporcji składników wskazanych na opakowaniu.

Zgodnie z recenzjami i cechami technicznymi piły łańcuchowej Carver 262 możemy powiedzieć, że nie ma ona typowych awarii.

Jak każdy sprzęt, prędzej czy później wymaga przeglądu i konserwacji. Drobne uszkodzenia można zawsze naprawić samodzielnie, korzystając z instrukcji obsługi piły łańcuchowej.

Zalety i wady modelu

Ze względu na to, że pilarka RSG 262 należy do klasy pił półprofesjonalnych, jej obsługa wymaga pewnych umiejętności i kwalifikacji. Profesjonaliści w swojej dziedzinie zostawiają pozytywne opinie na temat:

  • możliwość pracy z piłą w różnych warunkach klimatycznych, pogodowych i temperaturowych;
  • łatwy dostęp do filtrów i filtra powietrza;
  • jakość montażu i samych materiałów, części zamiennych, podzespołów.
Weiterlesen:
Trymer spalinowy „Kaliber” BK-1380: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Recenzje i dokumentacja potwierdzają, że Carver 262 nie ma żadnych braków. Jednak właściciele często narzekają na dużą wagę piły, która wynosi 7,5 kg oraz znaczne koszty paliwa.

Recenzja wideo piły łańcuchowej Carver RSG 262

Opinie właściciela

Na różnych forach i sklepach użytkownicy pozostawiają pozytywne opinie i wrażenia na temat pracy z piłą łańcuchową. Często polecana do zakupu ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny. Niewiele osób wskazuje na jakiekolwiek istotne niedociągnięcia, pozostawiając negatywne recenzje.

Iwan, 67 lat, Kirow

„Nie tylko ja uważam, że ta pilarka ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Kiedy kupiłem piłę, odkryłem, że w zestawie nie ma rękawiczek. Powiedziałem sprzedawcy, napisałem list do producenta, który zareagował bardzo szybko i zwrócił braki. W trakcie pracy ze sprzętem nie pojawiły się żadne problemy, nie ma żadnych reklamacji. Jestem bardzo zadowolona z zakupu i teraz wszystkim polecam tą piłę!”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector