Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Chainsaw Champion 240. Specyfikacje i zasady działania

Chainsaw Champion 240 to wydajna, funkcjonalna i jednocześnie kompaktowa piła, należąca do półprofesjonalnej klasy narzędzi. Przydaje się każdemu właścicielowi domu do potrzeb domowych, zbierania i piłowania drewna opałowego, prac ogrodniczych i ogrodniczych.

Mistrz piły łańcuchowej 240-16

Konstruktorzy cenią Champion 240 16 za jego moc, niezawodność i niską wagę (4,3 kg). Dzięki tej ostatniej okoliczności piła łańcuchowa jest również popularna wśród pracowników użyteczności publicznej. Według ich recenzji Champion 240 16 jest jedną z najbardziej niezawodnych i trwałych pił łańcuchowych na rynku.

Producent zadbał o bezpieczeństwo i komfort użytkowników pił. Wyposażony jest we wszystkie nowoczesne zabezpieczenia, posiada system antywibracyjny oraz system łatwego startu „easy start”.

Oprócz tego:

 1. Pilarka jest dobrze wyważona i ma doskonałą ergonomię.
 2. Posiada wygodne gumowane uchwyty, wysokiej jakości tworzywo sztuczne.
 3. W obecności bezwładnościowego hamulca mechanicznego.
 4. Łatwy w zarządzaniu i utrzymaniu.
 5. Istnieje system ochrony przed wibracjami i odrzutem.

Pilarka Champion 240 16 jest produkowana w chińskim zakładzie ZOMAX dla rosyjskiego koncernu Champion. Firma weszła na rynek pił łańcuchowych w 2005 roku i dzięki jakości swoich produktów od razu zyskała prestiż wśród krajowego konsumenta.

Chainsaw Champion 240: opis, charakterystyka, użytkowanie i bezpieczeństwo

Mistrz piły łańcuchowej 240-16

W dużej mierze dobre recenzje właścicieli Champion 240 16 wynikają z tego, że koncern uważnie monitoruje jakość swoich produktów. Wiele komponentów jest kupowanych od producentów japońskich, amerykańskich i zachodnioeuropejskich. Firma przyciąga również szeroką siecią centrów serwisowych, które działają we wszystkich regionach miast Rosji i Ukrainy.

Wyposażenie podstawowe Champion 240 16

Kupując nową piłę łańcuchową w podstawowej konfiguracji otrzymujesz:

 1. Korpus urządzenia z silnikiem;
 2. Opona — 1 szt.
 3. Łańcuszek 3/8, 56 ogniw — 1 szt.
 4. Metalowy ogranicznik.
 5. Zestaw wkrętaków.
 6. Klucze uniwersalne.
 7. Pilnik igłowy do ostrzenia łańcucha.
 8. Instrukcja konserwacji i obsługi.

Charakterystyka techniczna pilarki Champion 240

В instrukcje do piły łańcuchowej istnieje możliwość zapoznania się z głównymi parametrami technicznymi i opisem piły łańcuchowej Champion 240 16.

Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Stihl MS-250: funkcje operacyjne, specyfikacje i recenzje

Koszt modelu

Rosyjski konsument może zamówić piłę łańcuchową Champion 240 w cenie 6 rubli zarówno na stronie internetowej firmy, jak iw innych sklepach internetowych. Dla Ukrainy piła będzie kosztować około 600 hrywien.

Cechy montażowe i pierwsze uruchomienie piły łańcuchowej

Przy zakupie otrzymujesz narzędzie w pełni sprawne: wystarczy, zgodnie z instrukcją obsługi, założyć łańcuch i przyczepić oponę do skrzyni biegów. W tym celu należy odkręcić dwie śruby na osłonie bocznej, zamontować drążek z łańcuchem na kołkach, następnie zamontować ogranicznik zębaty, założyć osłonę i dokręcić nakrętki.

Ważne: Upewnij się, że łańcuch jest odpowiednio napięty, powinien łatwo ślizgać się po oponie podczas ręcznego przemieszczania i nie wydawać obcych dźwięków.

Do docierania piły zalecamy przygotowanie mieszanki paliwowej w stosunku 1:25 (olej/benzyna), w przyszłości stosunek ten należy zmienić na 1:50.

Ważne: Używaj tylko wysokiej jakości olejów do silników dwusuwowych i benzyny o liczbie oktanowej co najmniej 92.

Zalety i wady modelu

Zalety piły łańcuchowej:

 • niezawodny mocny silnik;
 • dobra równowaga, łatwa w obsłudze.

Wady:

 • potrzebujesz wysokiej jakości świeżej mieszanki paliwowej, w przeciwnym razie rzuca świece i stragany;
 • na rynku jest wiele nieoryginalnych części zamiennych;
 • wyposażony w słabą oponę.

Poważne awarie

Silnik nie uruchamia się, gaśnie:

 • brak paliwa;
 • awarie w układzie zapłonowym;
 • zatkany układ zasilania paliwem lub filtr powietrza;
 • gaźnik nie jest wyregulowany lub brudny.

Nie rozwija rozpędu:

 • zatkane filtry paliwa lub powietrza;
 • nieprawidłowe działanie gaźnika.

Recenzja wideo Champion 240-16

Pilarka Champion 240-16 jest bardzo popularna. Nic dziwnego, że poświęcono jej wiele recenzji dotyczących obsługi i naprawy majsterkowania w domu.

Recenzje właścicieli pilarki Champion 240-16

Iwan, 35 lat, obwód czernihowski

„Piła została zakupiona do przygotowania drewna opałowego i potrzeb domowych. Podczas eksploatacji (około czterech lat) przetarł 70 metrów drewna opałowego. Głównie brzoza, grab i dąb. Nie zaobserwowano żadnych problemów. W drugim roku wymieniłem świecę zapłonową. Rodowity ZOMAX zaczął płatać figle. Musiałem kupić komplet pilników igłowych, to co było w paczce wystarczyło na kilka razy. Pomimo swojej wielkości piła łańcuchowa w niczym nie ustępuje bardziej znanym markom. Jeśli chcesz silnego konia roboczego, kup Champion 240.»

Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Carver LMG-2646 DM. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Władimir, 43 lata, Głuchow

„Wybrałem tak, aby moc była wystarczająca, a pieniądze nie były zbyt denerwujące. Przeczytałam opinie właścicieli różnych modeli i zdecydowałam się na tę piękność. Nigdy nie żałowałem. Oczywiście kilka razy musiałem dokonywać drobnych napraw, ale biorąc pod uwagę ile kosztuje piła, nigdy się nie denerwowałem. Całkiem bezpretensjonalny w stosunku do benzyny, chociaż instrukcja wymaga tylko wysokiej jakości, ale w wiosce wszystko może się zdarzyć. Jedynym problemem jest to, że szybko się nagrzewa. Co godzinę daję sobie i piłę łańcuchową przerwę.

Zalety: Nie za drogi, mocny silnik — tnie grube kłody.

Wady: nagrzewa się, rzuca świece, pęknięta opona.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector