Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mistrz piły łańcuchowej 241-16. Specyfikacje i zasady działania

Chainsaw Champion 241-16: dane techniczne, opis i zasady działania

Pomimo niskich kosztów pilarka Champion 241-16 charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i doskonałą wydajnością. Zaletami tego modelu są niezawodność komponentów, bezpretensjonalność i wysoka wydajność.

Chainsaw Champion 241-16: dane techniczne, opis i zasady działania

Mistrz piły łańcuchowej 241-16

Czytając recenzje właścicieli Champion 241, dochodzisz do wniosku, że firmie udało się stworzyć budżetową piłę łańcuchową, która może zainteresować zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Narzędzie przydaje się podczas budowy domu lub wanny, ale większość właścicieli piły łańcuchowej używa go do drobnych prac domowych, ogrodnictwa i zbierania drewna opałowego do ogrzewania domów.

W swoich recenzjach właściciele piły łańcuchowej Champion 241 zwracają uwagę na jej nowoczesny design i ergonomię, a także zgodność narzędzia ze wszystkimi deklarowanymi cechami. Ponadto zauważono, że piła łańcuchowa ma długą żywotność i wiele innych pozytywnych cech.

 1. System antywibracyjny.
 2. Wysoka konserwowalność.
 3. Hamulec mechaniczny i zabezpieczenie przed odrzutem.
 4. Automatyczny system smarowania i chłodzenia skrzyń biegów, prowadnic i łańcuchów.
 5. Kompaktowy rozmiar, nowoczesny design i niewielka waga.

Firma Champion pił łańcuchowych

Rosyjska marka Champion stała się znana szerokiej publiczności w 2005 roku, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze piły łańcuchowe tego producenta. Dziś firma znana jest w wielu krajach świata, a produkcja montażowa skoncentrowana jest w fabrykach w Chinach. Produkty koncernu Champion uzupełniane są częściami zamiennymi rosyjskimi, zachodnioeuropejskimi, indyjskimi i amerykańskimi.

Chainsaw Champion 241-16: dane techniczne, opis i zasady działania

Mistrz piły łańcuchowej-241

Silniki do wielu pilarek dostarcza firma Briggs & Stratton USA. Kolejnym ważnym punktem jest to, że produkty Champion są dostosowane do rynku rosyjskiego i ukraińskiego, w szczególności wiele pił jest wyposażonych w ogrzewanie gaźnikowe.

Podstawowe wyposażenie piły benzynowej Champion

Piła i silnik ze zbiornikami paliwa i oleju;

 1. Zestaw uniwersalnych kluczy.
 2. Łańcuch do opon i pił.
 3. Pojemnik pomiarowy do przygotowania mieszanki paliwowej.
 4. Zestaw uniwersalnych kluczy.
 5. Metalowy ogranicznik.
 6. Pilnik do ostrzenia.
 7. Instrukcja producenta oraz instrukcja konserwacji i obsługi pilarki Champion 241-16.
 8. Karta gwarancyjna.
Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Carver LMG-2646 DM. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Specyfikacje

Główne parametry techniczne pilarki Champion 241-16 można znaleźć w instrukcje.

Koszt piły łańcuchowej Champion 241

Obecnie piłę łańcuchową Champion 241-16 można kupić zarówno na stronie producenta, jak i w innych sklepach internetowych. Cena deklarowana przez firmę na sprzedaż w Rosji wynosi 5 rubli. Na Ukrainie takie narzędzie sprzedawane jest w cenie 400 hrywien.

Zalety i wady piły łańcuchowej

Zalety: dobra cena i wyposażenie, duża moc, łatwy rozruch nawet w chłodne dni.

Minusy: Obudowa wykonana jest z przeciętnego plastiku.

Montaż i pierwsze uruchomienie

Zmontuj urządzenie zgodnie z instrukcją producenta. Zwróć szczególną uwagę na niezawodność łączników i szczelność wszystkich połączeń. Sprawdź stan świecy zapłonowej. W razie potrzeby wytrzyj czystą szmatką i wysusz.

Zwróć uwagę na smarowanie prowadnicy, niektórzy właściciele pił łańcuchowych zalecają moczenie końca prowadnicy w oleju na noc.

Docieranie piły odbywa się na mieszance paliwowej przygotowanej w stosunku 1:25, zalecamy stosowanie benzyny wysokooktanowej AI 92-5. Używaj tylko wysokiej jakości olejów do silników dwusuwowych.

Chainsaw Champion 241-16: dane techniczne, opis i zasady działania

Pilarka Champion-241 w akcji

Producent poleca oleje mineralne i półsyntetyczne Champion. Przy takim paliwie konieczne jest rozwinięcie jednego zbiornika na biegu jałowym. W przyszłości przygotowując mieszankę paliwową stosujemy stosunek 1:50.

Ważne: Używając pierwszych 8-9 zbiorników paliwa, nie przeciążaj ani nie przegrzewaj pilarki.

Nie zapomnij również o automatycznym systemie smarowania łańcucha. Tutaj możesz użyć zarówno specjalnych, jak i konwencjonalnych olejów samochodowych. Jedyne zastrzeżenie — nie napełniaj zbiornika oleju olejem z recyklingu, może to prowadzić do awarii poszczególnych elementów piły łańcuchowej.

Regulacja gaźnika

Właściwa regulacja objawi się szybkim zestawem obrotów, stabilną pracą na biegu jałowym, brakiem dymu i odgłosu detonacji. Obejmuje czyszczenie filtra, filtra powietrza silnika oraz rozgrzanie cylindra do temperatury roboczej. Zaleca się również upewnienie się, że liczba żarzenia świecy zapłonowej jest dobrana prawidłowo, że w gaźniku nie ma wody i nie ma blokad w dyszach.

Jeśli silnik nie uruchamia się na gorąco, przyczyną może być uboga mieszanka z powodu wycieków powietrza na styku gaźnik-karoseria.

Zapalona świeca wskazuje na niewłaściwy dobór rodzaju i gęstości oleju silnikowego.

Weiterlesen:
Benzokosa Hitachi CG22EAS. Specyfikacje. Funkcje aplikacji i działania

Podstawowe awarie i sposoby ich eliminacji

Recenzje wideo pił Champion

Sieć ma bardzo dużo recenzji wideo i opisów dotyczących doboru, rozpakowywania i obsługi pilarek Champion. Zapoznanie się z nimi będzie interesujące i przydatne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników.

Ogólny przegląd:

Najlepsza piła Champion dla gospodarstwa domowego:

Chainsaw Champion 241-16: recenzje właścicieli

Roman Fillitov, 32 lata:

„Używam piły od trzech lat. Moim zdaniem najlepszym wyborem jest Champion 241-16.Bardzo produktywny — czego więcej potrzeba wieśniakowi. Nie został jeszcze naprawiony. Jeśli napełnisz go normalnym paliwem, nasmaruj go, wytrzyma wiele lat.

Plusy: Lekki, ekonomiczny, niezawodny.

Minusy: nie znalazłem.

„Tatyana Bobrova, 45 lat:

Kupiliśmy domek, w którym dawno nikt nie mieszkał. Powiedzieć, że wokół były zarośla, to nic nie mówić: po prostu jakaś dżungla. Myślałem, że nigdy nie wyczyścimy strony. Mąż najpierw powiedział: musisz kupić piłę łańcuchową. Przeczytaliśmy opinie o pile łańcuchowej Champion 241-16 i postanowiliśmy ją wziąć. Do tej pory nigdy tego nie żałowali. Piła motocyklowa doskonale wykonała swoją pracę. Nasza dacza wygląda teraz jak zdjęcie z niemieckich magazynów”.

Igor, 54 roku:

„Wezmę coś droższego. Używam go przez półtora roku bez żadnych problemów. Przeciął dużo drewna. A potem po prostu przestała pracować. Zaniósł go do mistrza — tłok poleciał. W rezultacie spędzili nerwy i 400 hrywien. Następnym razem kupię coś droższego.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector