Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Chainsaw ECO CSP-234: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa ECO CSP-234. Specyfikacje i zasady działania

Chainsaw ECO CSP-234: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Jeśli szukasz niezawodnego i wysokiej jakości narzędzia, o dużej mocy i wydajności, to piła łańcuchowa ECO CSP-234 jest najlepszą opcją. Dwusuwowy silnik benzynowy o mocy 2,3 kW i 18-calowa piła łańcuchowa to klucz do szybkiej i wysokiej jakości pracy.

Chainsaw ECO CSP-234: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa ECO CSP-234

Dzięki doskonałym parametrom technicznym ten model piły ECO jest w recenzjach utożsamiany z klasą półprofesjonalną. Niewielki rozmiar i wygodna waga ułatwiają sterowanie pilarką podczas pracy. Idealne wyważenie, dobry system tłumienia drgań sprawiają, że proces pracy jest jeszcze bardziej komfortowy dla operatora.

Podstawowe wyposażenie pilarek ECO CSP-234

Kupując piłę łańcuchową tej marki, otrzymujesz ją zdemontowaną i w następującej konfiguracji:

 • opona 18″;
 • piła łańcuchowa;
 • plastikowa osłona na oponie dla bezpiecznego transportu i wygodnego przechowywania;
 • klucz do świec do konserwacji piły;
 • pojemnik pomiarowy, w którym bardzo wygodnie jest mieszać paliwo do tankowania;
 • śrubokręt do montażu i serwisowania piły łańcuchowej;
 • dokumentacja techniczna, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna.

Włoska firma ECO jest dość młoda, założona dopiero w 2007 roku. Samodzielnie produkowała i zbierała towary. Jednak w 2009 roku część produkcji została przeniesiona do Chin, co znacznie obniżyło cenę pił łańcuchowych.

Mimo to w recenzjach właścicieli można znaleźć informację, że włoska produkcja nie ustała i nadal można zobaczyć na naszym rynku pilarki ECO montowane we Włoszech.

Specyfikacje

Klasa zawodowaprofesjonalny
Typ silnikabenzyna
moc3.13 h.p.
mocW 2300
Pojemność skokowa silnika45 sm3
Prędkość biegu jałowego3000 / min
Pojemność baku0.55 l
Pompa olejowaz regulacją
Pojemność zbiornika oleju0.26 l
Napięcie łańcuchapod oponą
Długość opony (w centymetrach)45 cm
Długość pręta (cale)18 «
Krok325″
Szerokość rowka prętowego1,5 mm
Liczba linków72
waga netto6.44 kg
Weiterlesen:
Przegląd kosy spalinowej NAC BP427-17B-V: dane techniczne, konserwacja, opinie właścicieli

Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Aby zapewnić prawidłową i długą pracę piły łańcuchowej bez awarii i obrażeń, ważne jest, aby operator dokładnie zapoznał się z instrukcją użytkowania i ściśle przestrzegał wymagań i zaleceń dotyczących pielęgnacji, konserwacji piły łańcuchowej i środków ostrożności.

Chainsaw ECO CSP-234: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Pilarka ECO CSP-234 w eksploatacji

Podczas pracy z pilarką należy używać specjalnej odzieży ochronnej w postaci słuchawek, rękawiczek i maski, dopasowanej, ale nie krępującej ruchów odzieży, zapiętych, ciasnych butów. Trzymaj się z dala od otwartego ognia lub iskier, ponieważ piłowanie piłą łańcuchową w pobliżu takich miejsc może spowodować pożar.

Nie używaj pilarki ECO CSP-234 w zamkniętym lub słabo wentylowanym pomieszczeniu. Narzędzie oparte jest na silniku benzynowym, którego działanie uwalnia do powietrza szkodliwe spaliny. Zaleca się przeniesienie piły łańcuchowej na ulicę.

Instrukcja obsługi i konserwacji piły łańcuchowej ECO CSP-234

Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby poświęcić dużo czasu na szczegółowe przestudiowanie instrukcji. Dzięki temu etapowi przedłużysz żywotność swojego narzędzia, uchronisz się przed wypadkami i będziesz mógł zagwarantować wysoką jakość i szybkość pracy. W recenzjach użytkownicy często wskazują, że trudno jest znaleźć instrukcje w języku rosyjskim w Internecie. podręcznik daje użytkownikowi pełną informację o instrumencie.

Wybór paliwa i oleju do piły łańcuchowej, jak zauważają właściciele w recenzjach, odgrywa ważną rolę w działaniu narzędzia. Nie należy używać czystej benzyny, ponieważ dźwięk powoduje poważne uszkodzenie wewnętrznej mechaniki piły łańcuchowej. Zmieszaj benzynę 92 oktanową ze specjalnym olejem do silników dwusuwowych w proporcji 1:25 lub 1:40 w zależności od wybranego oleju.

Za każdym razem, gdy napełniasz zbiornik paliwa, sprawdź obecność i ilość oleju. Zaleca się dodanie go na każdej stacji benzynowej. Pilarka posiada automatyczny system smarowania łańcucha, dlatego ważnym punktem jest obecność środka smarnego.

W recenzjach i instrukcjach zaleca się stosowanie do tych celów specjalnych olejów do smarowania łańcuchów pił lub zwykłych samochodowych olejów silnikowych.

Nie będzie można mówić o ciągłych i identycznych awariach, ponieważ zarówno baza techniczna piły łańcuchowej, jak i recenzje na jej temat mówią, że narzędzie działa wyłącznie. Czasami oczywiście, jak każda technika, ECO CSP-234 również zawodzi. Ale dzięki instrukcjom możesz samodzielnie poradzić sobie z awariami. Jeśli to nie zadziała, możesz skontaktować się z centrum serwisowym.

Weiterlesen:
Recenzja odśnieżarki benzynowej Patriot PRO 655 E. Opis modelu, zalety, prace wideo, recenzje

Zalety i wady

W recenzjach na forach można znaleźć wiele pozytywnych informacji na temat tej piły łańcuchowej. Nazywany jest uniwersalnym, optymalnym i najwygodniejszym do ścinania drzew i martwego drewna, piłowania dużych kłód i belek. Z recenzji można zidentyfikować zalety piły:

 • system łatwego startu „EasyStart”;
 • doskonałe tłumienie hałasu i wibracji;
 • wysokiej jakości nylonowy filtr powietrza;
 • wygodna rączka pozwalająca na długą pracę z piłą łańcuchową;
 • automatyczna kontrola napięcia łańcucha i dopływu oleju do łańcucha.

O wiele trudniej jest znaleźć wady w piły łańcuchowej ECO CSP-234, nawet w recenzjach właścicieli. Czasami zauważają, że waga i długość listwy nie ułatwia sterowania piłą podczas cięcia belek lub drzew.

Przegląd wideo

Opinie właściciela

W Internecie jest wiele recenzji prawdziwych kupujących i właścicieli, którzy chwalą prawidłowe i wysokiej jakości działanie piły łańcuchowej. Wielu jest bardzo zadowolonych z jakości materiałów, dużej mocy, a co za tym idzie wydajności. Nie ma prawie żadnych negatywnych recenzji. Właściciele zwracają uwagę na dużą wagę i rozmiar piły, co nieco utrudnia użytkowanie sprzętu.

Aleksander, 34 lata, Zaporoże

„Używam piły tylko do drobnych prac domowych: zbieram drewno opałowe, piłem suche drzewa w ogrodzie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pracy, piła jest niezawodna i sprawna. Widać, że jest bardzo dobrze zmontowany, wysokiej jakości. Dobre plastikowe, wytrzymałe części i części pod karoserią. Pilarkę traktuję bardzo ostrożnie, do tej pory nie było żadnych awarii. Zdecydowanie polecam!”

Link do głównej publikacji