Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Chainsaw Poulan 2150. Specyfikacje i zasady działania

Chainsaw Poulan 2150: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Na rynku sprzętu ogrodniczego pilarka Poulan 2150 od dawna jest liderem. Taką popularność zyskało narzędzie ze względu na wysoką jakość materiałów, moc, wydajność, umiarkowaną wagę i niewielkie wymiary.

Chainsaw Poulan 2150: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Poulan 2150

Niskie zużycie paliwa i oleju sprawia, że ​​pilarka Poulan jest bardzo ekonomiczna. Narzędzie jest fałszywie przypisane do określonej klasy, dlatego uważam je za uniwersalne. Wynika to z faktu, że piła łańcuchowa Poulan 2150 doskonale nadaje się zarówno do użytku domowego (zbieranie drewna opałowego, piłowanie martwego drewna), jak i do użytku profesjonalnego (wycinanie drzew, piłowanie drewna itp.).

Podstawowe wyposażenie i produkcja piły łańcuchowej Poluan

Kupując piłę łańcuchową Poulan 2150, otrzymujesz ją zdemontowaną w następującej konfiguracji:

 • drążek o długości 40,5 cm i piła łańcuchowa;
 • obudowa opony do transportu i przechowywania piły;
 • olej silnikowy;
 • olej do smarowania łańcucha podczas pracy;
 • komplet kluczy do montażu i konserwacji;
 • dokumentacja techniczna, instrukcje, karta gwarancyjna.

Poulan słynie z samodzielnego montażu swoich produktów we własnej fabryce w Nashville w USA. Jednak czasami na rynku można znaleźć piłę łańcuchową chińskiego lub europejskiego montażu. Nie zaleca się kupowania takiej piły łańcuchowej, ponieważ istnieje ryzyko zakupu podróbki niskiej jakości.

Kupując Poulan, należy zwrócić szczególną uwagę na dokumenty dołączone do piły łańcuchowej.

Specyfikacje

ModelPoulan 2150
ПроизводительPoulan
Produkcja (montaż)Chiny
Miejsce narodzin markiStany Zjednoczone
Typ silnikaBenzyna
Pojemność skokowa silnika, cm336
Moc, KM (kw)1,8 (1,3)
Długość opony, mm405
Podziałka łańcucha, cale3 / 8
Pojemność zbiornika paliwa, l0,35
Pojemność zbiornika oleju, l0,2
Ciężar, kg4,7

Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Aby uniknąć obrażeń operatora, przed użyciem pilarki Poulan 2150 należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, w której szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo. Tylko osoba wypoczęta, chroniona kombinezonem, może pracować z piłą łańcuchową Poulan. Składa się z gogli, słuchawek i rękawiczek, dopasowanej, ale nie krępującej ruchów odzieży oraz zapiętych, ciasnych butów.

Pilarka Poulan 2150 pracuje na silniku benzynowym, co oznacza, że ​​wytwarza spaliny, które są szkodliwe i toksyczne dla ludzi. Z tego powodu pilarki nie wolno używać w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach, w pobliżu źródeł ognia i iskier.

Nie zapominaj, że paliwo jest łatwopalną cieczą i aby wykluczyć możliwość pożaru, należy dokładnie sprawdzić piłę Poulan pod kątem wycieków paliwa lub oleju.

Weiterlesen:
Benzokosa Huter GGT 1900T. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Instrukcja konserwacji i obsługi

Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby przeczytać instrukcje użytkowania, które opisują ważne punkty dotyczące bezpieczeństwa, użytkowania, konserwacji i naprawy. Ponieważ piła łańcuchowa Poulan 2150 jest produkowana w Ameryce, trudno jest znaleźć instrukcję w języku rosyjskim.

Chainsaw Poulan 2150: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Chainsaw Poulan 2150: korpus narzędzia

Pilarka Poulan 2150 posiada zbiornik paliwa o pojemności 0,35 litra. przy normalnym i średnim obciążeniu silnika pilarka zużywa paliwo w ilości 370 g / kWh.Zbiornik oleju ma pojemność 0,2 litra. Sam producent zaleca do tankowania wysokiej jakości olej silnikowy.

Staraj się nie używać używanego, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie systemu pompującego. Jako paliwo do piły nadaje się mieszanka benzyny AI-92 i oleju do silników dwusuwowych w stosunku 25:1.

Regulacja gaźnika

Bez względu na to, jak starannie przeprowadzana jest konserwacja Poulana, możliwe są pewne awarie. W podręczniku znajdziesz informacje dotyczące rozwiązywania problemów. Jeśli problem jest poważny, najlepiej zwrócić się o pomoc do centrum serwisowego, gdzie doświadczony i wykwalifikowany specjalista zdiagnozuje i przeprowadzi niezbędne naprawy.

Regulacja gaźnika w pile łańcuchowej Poulan 2150 może być konieczna, gdy operator zauważy trudności z pracą na biegu jałowym. Jak prawidłowo wyregulować gaźnik, mistrzowie w centrum serwisowym wiedzą. Nie zaleca się samodzielnego rozwiązywania problemu, ponieważ nieprawidłowe ustawienie może spowodować przegrzanie silnika, zmniejszenie mocy i zwiększenie zużycia paliwa.

Jeśli piła łańcuchowa Poulan 2150 nie uruchomi się, poniższy film pomoże rozwiązać problem:

Zalety i wady

Mówiąc o właściwościach i parametrach technicznych, ergonomii i ekonomii, niezawodności materiałów, mechanizmu i części, amerykańska piła Poulan ma wiele zalet.

 • przyjemna cena narzędzi, części zamiennych, napraw i konserwacji;
 • niezawodność i doskonała jakość, które gwarantują długą żywotność bez częstych i poważnych awarii;
 • ekonomiczne zużycie paliwa i oleju do smarowania;
 • ergonomiczna konstrukcja, wygodna konstrukcja korpusu i położenie uchwytu, aby operator się nie męczył;
 • dobry system pochłaniania drgań.
Weiterlesen:
Kosiarka Bosch Rotak 37. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Mówiąc o niedociągnięciach w konstrukcji i działaniu piły łańcuchowej Poulan 2150, to na podstawie recenzji i instrukcji obsługi narzędzia trudno je zidentyfikować nawet po kilku latach aktywnego użytkowania.

Przegląd wideo

Recenzje właścicieli piły łańcuchowej Poulan 2150

Wszyscy właściciele pozostawiają tylko pozytywne opinie i komentarze na temat samej piły łańcuchowej Poulan i jej pracy. Bardzo często odnotowuje się dużą moc i wydajność, małe wymiary i wagę, łatwość obsługi i ekonomiczne zużycie płynów. W recenzjach nie ma komentarzy ani skarg dotyczących działania piły łańcuchowej Poulan 2150.

Maxim, 31 lat, Moskwa

„Używam tej piły Poulan wyłącznie w domu, kupiłem ją do celów osobistych. Przez sześć lat aktywnie piłował dla niej martwe drewno, zbierał drewno opałowe, ścinał zarówno grube, jak i cienkie gałęzie, a nawet używał trochę w budownictwie. Cały czas działał idealnie, ani jednego komentarza. Przez cały okres eksploatacji wymieniałem raz koło napędowe i oponę. W razie potrzeby zmieniam łańcuch piły.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию