Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Ciągniki technologiczne John Deer. Funkcje, filmy z obsługi i ustawień, instrukcje obsługi

Ciągnik John Deere: przegląd oferty, dane techniczne, filmy, recenzje

o nas

Unikalnym wynalazkiem kowala Johna Deere’a z 1837 roku był specjalny samoczyszczący pług stalowy. Po 10 latach produkowano około tysiąca pługów rocznie.

W 1918 roku firma Deere & Company wypuściła pierwszy traktor o nazwie Waterloo Boy. Przez kolejne 30 lat firma stale zwiększała wielkość produkcji i zajmowała się produkcją różnych maszyn rolniczych.

Dziś Deere & Company jest największym koncernem inżynieryjnym o rocznych obrotach 40 miliardów dolarów, produkującym wiele różnych modyfikacji sprzętu budowlanego, rolniczego, do pozyskiwania drewna: ciągniki gąsienicowe i kołowe, żurawie załadunkowe, prasy, kosiarki, kombajny, opryskiwacze, koparki, silniki równiarki, spycharki, ładowarki czołowe.

Ciągnik John Deere: przegląd oferty, dane techniczne, filmy, recenzje

Firma jest uznanym liderem w produkcji najlepszych nowoczesnych ciągników obok New Holland i CASE IH.

Produkuje wielofunkcyjne, trwałe agregaty przeznaczone do wydajnej uprawy gleby w sześciu seriach — 6V, 6M, 6D, 7030, 8R|, 9R.

Charakterystyczne kolory marki to zielony i żółty, z wizerunkiem żółtego biegnącego jelenia (z angielskiego „deer” oznacza jelenia). „Nikt nie może biegać jak jeleń” to nie tylko hasło firmy, ale także odzwierciedlenie filozofii i stylu, dążenia do rozwoju i ciągłego dążenia do nowego, progresywnego.

Wyposażenie specjalne John Deere jest tak popularne na świecie, że niemieccy projektanci opracowali modele ciągników i ładowarek w skali w wersji gry dla przyszłych operatorów maszyn i projektantów.

Cechy konstrukcyjne

Zgodnie z ogólnym przeznaczeniem ciągnik można podzielić na dwie grupy — dla średnich gospodarstw z zestawem określonych funkcji przyzwoitej jakości i kosztów budżetowych oraz wysoce profesjonalnych modyfikacji dla dużych przedsiębiorstw rolnych o najszerszej funkcjonalności.

 • Instalacja mocnych silników własnej produkcji PowerTech oraz zmodernizowana hydraulika umożliwiają eksploatację ciągnika w trybie intensywnym bez większych napraw.
 • Wszystkie ciągniki Jondir są wyposażone w układ recyrkulacji spalin EGR.
 • Sprzęt ma lekką ramę o specjalnej sztywnej konstrukcji, w serii 9R zamontowano przegubowe podwozie.
 • Skrzynie biegów są zainstalowane półautomatyczne PowrShift i mechaniczne PowrSync.
 • Opcjonalnie można zainstalować szeroką gamę dodatkowych funkcji.
 • Niedroga agregacja z różnymi dodatkowymi mechanizmami.
Weiterlesen:
Wszystko o ciągnikach LTZ. Skład, obsługa i naprawa, wideo, opinie o pracy

Gama modeli ciągników

9R/9RT

Linia najmocniejszych maszyn (375-620 KM) w agregacji z osprzętem skutecznie wykonuje ogromne ilości pracy w krótkim czasie.

Pojazdy kołowe oznaczone są literą R, gąsienicowe — RT.

Podczas tworzenia ciągników John Deere 9R wykorzystano najnowsze zautomatyzowane i funkcjonalne systemy sterowania z danymi wyświetlanymi na ekranie dotykowym.

Wszystkie ciągniki tej serii mogą być wyposażone w skrobak, z wyjątkiem modyfikacji 9410.

Modele 9430, 9630 zostały wycofane z produkcji jako przestarzałe, produkowane są pojazdy czterokołowe i trzy modyfikacje gąsienicowe.

9RX

Bardzo mocne i inteligentne ciągniki John Deere 9RX nowej generacji (470-570 KM) to innowacyjny rozwój firmy.

Przeznaczony do intensywnego użytkowania w agregacji z ciężkimi narzędziami na dużych powierzchniach.

Wyróżniają się racjonalnym połączeniem mocy i produktywności, specjalną konstrukcją gąsienic, specjalnym systemem czyszczenia gąsienic, zmniejszonym wpływem na glebę, co przyczynia się do znacznego wzrostu plonów.

8R/8RT

Ekonomiczne mocne modele o mocy 270-370 KM. produkowane są w wersji kołowej 8370R, 8260R, 8285R oraz gąsienicowej — 8310RT, 8335RT.

Modele w racjonalny sposób łączą unikalne właściwości użytkowe, dużą siłę pociągową, inteligencję komputera, zwiększony komfort pracy oraz pozwalają w pełni wykorzystać potencjał technologii rolnictwa precyzyjnego.

Nawet przy niskich prędkościach prędkość 40 km/h jest stabilnie utrzymywana. Żarówki LED o żywotności 10 XNUMX godzin znacznie ułatwiają pracę w ciemności.

Nośność modeli kołowych wynosi 12,12 tony, dla modeli gąsienicowych — 9,57 tony.

Modyfikacje ciągników John Deere 8430R, 8320R są wycofane z produkcji.

7030

Ciągniki wielofunkcyjne o wystarczającej mocy (185-215 KM) są przeznaczone do wykonywania szerokiego zakresu prac.

Mają 20/20 biegów, nośność tylnego podnośnika wynosi 7,5-9,2 tony, na przedniej osi można zamontować podwójne koła.

Zakres modeli — 7630, 7930, 7730.

Ciągnik John Deere: przegląd oferty, dane techniczne, filmy, recenzje

7030

7830

Uniwersalny ciągnik John Deere 7830 do upraw rzędowych należy do trzeciej klasy trakcji i jest zdolny do wykonywania różnych prac rolniczych.

Weiterlesen:
Ciągnik T-100. Przegląd, charakterystyka, funkcje aplikacji

Zainstalowana jest standardowa przekładnia PowerQuad-Plus, opcje AutoPower są oferowane jako opcja, gdy maszyna jest używana jako ciągnik — AutoQuad-Plus.

Ciągnik wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt telemetryczny, który umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym wszystkich procesów produkcyjnych i parametrów technicznych ciągnika.

Cena modelu John Deere 7830 w Rosji, w zależności od stanu operacyjnego, waha się od 3-5,5 miliona rubli.

Charakterystyka techniczna modelu John Deere 7830:

wskaźniki Parametry
Moc200
Zużycie paliwa, g/kW/h266
Zbiornik paliwa, l392
Udźwig, t6,35
Prędkość, km / h50
Wymiary (dł x szer x wys), mm2438h4027h3184
Rozstaw osi mm2960

6V

W szóstej serii jest to najprostszy ciągnik John Deere. W zależności od konfiguracji i typu montowanego sprzęgła skrzynia biegów i WOM produkowane są w modyfikacjach Premium i Standard.

Przy małej mocy 95-135 KM maszyny są niezawodne, łatwe w utrzymaniu, dość wydajne — nośność tylnego podnośnika wynosi 4,1-5,4 tony.

Istnieją modyfikacje: 6095V, 6110V, 6135V.

6D

Bardzo popularna seria 6115D, 6130D 113-130 KM. Modele wykorzystywane są głównie do pracy z tylnym TUZ oraz z ładowaczem czołowym.

Silniki są wyposażone w układ rezerwy momentu obrotowego Common Rail.

Wypuszczanie modeli 6920, 6820, 6830 zostaje przerwane.

6M

Są to średniej wielkości i mocne (110-195 KM) samochody 6150M, 6170M z niezależnym 3-wahaczowym zawieszeniem TLS i biegami pełzającymi. Są w produkcji od 2012 roku.

Ciągniki JOHN DEERE 6M charakteryzują się zwiększoną wszechstronnością, są przeznaczone do średnich prac polowych i drogowych i doskonale sprawdzają się podczas pracy przy zwiększonym obciążeniu.

6030

Serię tę reprezentują ciągniki JOHN DEERE 6230, 6430, 6830, 6930. Ich moc to 100-155 KM.

Charakterystyczne cechy: silnik ma rezerwę momentu obrotowego i dodatkową moc, można zainstalować różne wersje przekładni.

Ogólny opis techniczny

Ciągniki John Deere w przekonujący sposób wykazały pełną zgodność z charakterystykami technicznymi deklarowanymi przez producenta podczas rzeczywistej eksploatacji.

Weiterlesen:
Ciągnik Kirovets (K-700, K-701, K-744): zdjęcie, przegląd wideo gamy modeli, dane techniczne

Ogromne znaczenie dla konsumentów ma możliwość wcześniejszego doboru niezbędnych komponentów, systemów i mechanizmów o określonych parametrach.

 • Wstępne badanie specyficznych warunków pracy opracowanego sprzętu. Tak więc seria 6B była testowana w rzeczywistych warunkach w Rosji przez dwa lata, zanim w końcu zaczęła być dostarczana do przedsiębiorstw rolnych.
 • Zapewnienie automatycznej jazdy w oparciu o zaawansowaną nawigację GPRS, która pozwala na sprawne wykonanie ogromnej ilości pracy przy jak najmniejszych kosztach i czasie.
 • Szeroka wszechstronność do różnorodnych prac — optymalna konstrukcja układu hydraulicznego pozwala na agregację z dowolnym osprzętem.
 • Ergonomia kabiny operatora jest tak dobra, jak wnętrze najlepszego samochodu.

W ciągnikach John Deere szczególnie atrakcyjne jest to, że przyszli właściciele, zgodnie z potrzebami gospodarstwa, mogą z wyprzedzeniem zadbać o zainstalowanie na wybranym modelu niezbędnych systemów telemetrycznych, które pozwalają zoptymalizować produkcję i zwiększyć efektywność pracy ciągnika:

 1. Serwis ADVISOR – możliwość zdalnego wsparcia pracy wszystkich układów ciągnika w celu określenia potrzeby naprawy lub konserwacji.
 2. GreenStar3 Command Center to ekran dotykowy do sterowania systemami maszyny i monitorowania parametrów roboczych.
 3. iTEC — automatyzacja powtarzalnych operacji na zakrętach.
 4. iGuide — korekta ruchu w trudnych obszarach, w polach o konfiguracji klinowej w trybie automatycznym.
 5. Autoload — kontrola nad ostrzem zgarniacza.
 6. iSteer — kontrola osprzętu.

Eksploatacja

Maszyny są niezwykle wymagające pod względem jakości oleju napędowego, olejów i smarów, wymagane jest staranne przestrzeganie właściwości paliw i smarów zgodnie z zaleceniami producenta.

W szerokim zakresie firma produkuje mineralne oleje silnikowe John Deere TORQ-GARD różnych marek i kategorii usług, preferuje się wybór oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.

Ciągniki John Deere zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić operatorowi łatwe wykonywanie codziennych kontroli maszyny bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Dzięki ulepszonej konstrukcji przedniej osi i zastosowaniu bezsmarowych przegubów w kształcie litery U, inspekcje są ograniczone do minimum.

Weiterlesen:
Najnowocześniejsze ciągniki NEW HOLLAND. Przegląd gamy modeli, wideo, obsługa, recenzje

Cylinder zawieszenia smaruje się po 250 godzinach.

Nowe ciągniki 9RX nie wymagają codziennej kontroli oleju.

Obciążenie ciągnika

Regulacja ustawień ciągnika:

Konfiguracja transmisji:

System oszczędzania paliwa:

Poważne usterki, naprawy

Ciągniki John Deere wyróżniają się bezpretensjonalnością w konserwacji, długimi interwałami serwisowymi.

Jednocześnie technika ta jest wymagająca pod względem jakości paliwa, silnik wysokoprężny niskiej jakości może powodować awarie i przedwczesne zużycie części.

Zaawansowana elektronika wymaga wykwalifikowanej konserwacji, okresowych aktualizacji oprogramowania.

W warunkach ujemnych operatorzy mają trudności z uruchamianiem ciągników John Deere, a przechowywanie maszyn w ogrzewanych skrzyniach zwiększa koszty konserwacji.

Ceny oryginalnych części zamiennych są dość wysokie, a obsługa, zwłaszcza w odległych miejscach, bywa daleka od ideału.

Pewne trudności sprawia wykonanie drobnych napraw w terenie.

Właściciele ciągników potrzebują pouczających instrukcji obsługi i materiałów szkoleniowych.

Instrukcja ciągnika John Deere 6M —>

Instrukcja obsługi ciągników John Deere serii 8R/8RT—>

Instrukcja obsługi ciągników John Deere serii 9R/9RT—>

Opinie właściciela

Władimir, obwód wołogodzki:

„Ciągnik John Deere 8330 kupił używany za 4 miliona rubli. Mam 6 lata. Jeśli spojrzysz na całkowity przebieg, to już dwa razy się udało. Używam go do orki, pielęgnowania, robienia siana. Komputer pokładowy, kabina jest świetna, wszystko działa przejrzyście”.

Stolyarov S.I., obwód rostowski:

„Nasze przedsiębiorstwo miało szczęście, ponieważ byliśmy poligonem doświadczalnym dla Jondira, model 6B. Kiedyś musiałem użyć złego oleju, miałem problemy z układem hydraulicznym, po myciu przywrócono normalną pracę. Technika jest bardzo niezawodna, ale wymaga też odpowiedniego podejścia do siebie. Z czasem pojawiają się umiejętności, praca jest łatwa i przyjemna.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию