Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
3 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Drzewa owocowe: cechy

Drzewa owocowe: cechy

Nic nie może się równać ze smakiem owoców, które zbierasz we własnym ogrodzie. Dlatego uprawa drzew owocowych przynosi ogromną satysfakcję, a także korzyści zdrowotne i smakowe. Takie rośliny będą nie tylko źródłem dobrych plonów, ale również doskonale wkomponują się w krajobraz Twojego ogrodu, nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

Wybór sadzonek

Drzewa owocowe musisz kupować w zaufanych miejscach, sklepie internetowym. Musisz wybrać miejsce, w którym zostaną posadzone. Należy również pamiętać, że rośliny te wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Powinny być chronione przed szkodnikami, chorobami i suszą. Ponadto przy wyborze drzewa należy zapoznać się z jego wymaganiami dotyczącymi gleby, czasu sadzenia czy pielęgnacji.

Drzewa owocowe: cechy

Drzewa owocowe: cechy

W dobrym sklepie można nabyć sadzonki drzew owocowych na każdy gust — jabłoni, gruszek, wiśni, brzoskwiń, moreli, śliwek i wielu innych.

Sadzonki wszelkiego rodzaju drzew powinny być mocne, na pniu nie powinno być żadnych uszkodzeń. Sadzonki dwuletnie mają dwie gałęzie, czteroletnie powinny mieć cztery gałęzie. Korzenie nie mogą być suche i łamliwe.

Po otrzymaniu sadzonki należy ją dokładnie sprawdzić pod kątem ewentualnych wad.

Rodzaje

Szkółki i sklepy ogrodnicze oferują różne rodzaje tych drzew. Sadzonki można kupić jako rośliny szczepione z małym systemem korzeniowym chronionym materiałem. Jeśli jednak chcesz czegoś trwalszego, co pozwoli mu długo żyć bez uszkadzania korzeni, postaw na sadzonki doniczkowe. Wiele z nich to nisko rosnące okazy, które można z powodzeniem uprawiać również na tarasie lub balkonie przed sadzeniem w ogrodzie.

Pamiętajmy, że nie owocują w pierwszym roku po posadzeniu – owoce będą musiały poczekać jakiś czas – rok, dwa, aw przypadku niektórych odmian nawet pięć do sześciu lat. Te same tradycyjne sadzonki jabłoni owocują dłużej, zwłaszcza jeśli wybierzesz wyższe odmiany. W takim przypadku wybierz dla nich miejsce w swoim ogrodzie na początku jego planowania, ponieważ zajmują dużo miejsca, mają rozłożyste i gęste korony.

Miniaturowe odmiany różnych gatunków, takie jak drzewa kolumnowe czy drzewa na karłowej podkładce, owocują szybciej, ale też żyją krócej (tylko do dziesięciu lat) niż ich tradycyjne odpowiedniki. Pamiętaj jednak, że są mniej odporne na warunki atmosferyczne i szkodniki.

Przy wyborze odpowiedniego materiału do sadzenia należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, wtedy sad będzie zachwycał przez ponad rok.

Link do głównej publikacji