Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200. Dane techniczne i zasady obsługi

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200 ma wiele dobrych recenzji, w których nazywana jest doskonałą opcją do użytku osobistego, domowego. Silnik poprzeczny 2000 W, automatyczne smarowanie łańcucha i ogranicznik zębaty sprawiają, że piła elektryczna jest maksymalnie wydajna, a jej obsługa jest prosta i łatwa.

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200

Właściciele zaznaczają w recenzjach i komentarzach, że z taką piłą elektryczną bez trudu można utrzymać w idealnym stanie teren wiejski i podmiejski, a także mały ogród czy nawet gospodarstwo rolne. Niewielka waga piły łańcuchowej pozwala również na zastosowanie jej do cięcia drewna opałowego oraz do piłowania belek przy budowie konstrukcji drewnianych.

Wyposażenie podstawowe i producent

Wraz z piłą elektryczną Carver RSE 2200 otrzymujesz również:

  • łańcuch do opon i pił REZER VG-9-1.3-57;
  • klucz do zbierania i przeprowadzania konserwacji narzędzia;
  • podręcznik.

Montaż i produkcja znajduje się w Chinach, jednak podlega rosyjskiej firmie Uraloptinstrument LLC. Takie urządzenie przedsiębiorstwa pozwala obniżyć koszt gotowego produktu, a ostateczną cenę przyjemną i przystępną dla kupujących. W swoich recenzjach zadowoleni właściciele Carver RSE 2200 często zauważają, że na ich wybór duży wpływ miała niska cena sprzętu do piłowania elektrycznego.

Aby kupić wysokiej jakości i prawdziwy produkt, zawsze zwracaj uwagę na dokumentację techniczną i obecność gwarancji producenta przy zakupie.

Charakterystyka techniczna piły elektrycznej Carver RSE 2200

Napięcie zasilania, V.220Moc, W2200
Ciężar, kg5.3Liczba linków57
Waga brutto, kg5.9Pojemność zbiornika oleju, l0.11
Szerokość rowka, mm1.3Podziałka łańcucha, cal3 / 8
Lokalizacja silnikapoprzecznyBezkluczowa regulacja napięcia łańcuchanie
Prędkość obrotowa łańcucha, m/s11.5Długość opony (cale)16

Cechy użytkowania piły i środki bezpieczeństwa

Wiele źródeł i recenzji wskazuje, że piła nadaje się tylko do prac domowych. Nie można jej używać do ciągłego profesjonalnego cięcia, ponieważ piła łańcuchowa Carver RSE 2200 nie ma mocy i niezawodności.

Ważne jest, aby nie używać piły podczas deszczu lub w mokrych warunkach. Posiada dobrą ochronę przed kurzem, ale wilgoć może spowodować szereg awarii i usterek.

Ważne jest również przestrzeganie środków bezpieczeństwa osobistego podczas pracy: pracuj w specjalnych zamkniętych butach i przylegającej, ale nie krępującej ruchów, odzieży. Staraj się chronić drogi oddechowe i oczy przed kurzem i trocinami. Sądząc po recenzjach, piła elektryczna Carver nie wydaje dużo hałasu, ale nadal zaleca się używanie słuchawek dźwiękochłonnych.

Instrukcja użytkowania i konserwacji Carver RSE 2200

Przed użyciem jakiegokolwiek sprzętu bardzo ważne jest pełne zrozumienie wszystkich niuansów operacyjnych, aby wykluczyć możliwość awarii lub nieoczekiwanej awarii.

Szczegółowe instrukcje opisujące wszystkie procesy robocze są dostępne pod następującym adresem powiązanie.


Carver RSE 2200 posiada automatyczny system smarowania łańcucha piły. Do tych celów zabrania się używania zużytego lub brudnego oleju. Zaleca się napełnianie zbiornika wysokiej jakości olejem silnikowym, aby utrzymać w dobrym stanie wewnętrzne mechanizmy, części zamienne i podzespoły. Ważne jest również, aby stale monitorować obecność oleju w zbiorniku.

Akumulatorowa piła łańcuchowa umożliwia cięcie drewna z dala od sieci. Według opinii pełne naładowanie wystarcza na 3-4 godziny pracy, w zależności od aktywności operatora. Jeśli w pobliżu znajduje się sieć elektryczna, użytkownicy używają przewodu zasilającego do dłuższej pracy.

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200

Różne recenzje właścicieli Carver RSE 2200 pokazują, że występują pewne trudności w działaniu w postaci braku mocnego hamowania. Często jest to spowodowane awarią sprzęgła ciernego i pilarka elektryczna wymaga pilnej naprawy w centrum serwisowym. Innym popularnym problemem jest niewystarczające lub nadmierne wydzielanie oleju.

Aby rozwiązać ten problem, musisz wybrać wysokiej jakości olej silnikowy i sprawdzić zanieczyszczenie kanałów wylotowych oleju.

Zalety i wady piły łańcuchowej Carver

Po przestudiowaniu recenzji i specyfikacji technicznych, porównaniu ich z wieloma podobnymi modelami, można wyróżnić następujące zalety Carver RSE 2200:

  • lepsza przyczepność;
  • dzięki temu modelowi możliwa jest praca w pomieszczeniach ze względu na napęd elektryczny, a co za tym idzie brak emisji;
  • automatyczny system smarowania łańcucha;
  • okienko do kontroli poziomu oleju w zbiorniku;
  • wygodne blokowanie przed przypadkowym uruchomieniem dla większego bezpieczeństwa operatora;
  • zwiększona izolacja mechanizmu;
  • system awaryjnego hamowania łańcucha.

Z niedociągnięć ludzie często zauważają w swoich recenzjach, że przewód nie jest wystarczająco długi, ale ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą przedłużacza.

Recenzje wideo

Opinie właścicieli Carver RSE 2200M

Po przeanalizowaniu wszystkich opinii na temat piły możemy stwierdzić, że właściciele narzędzia na ogół są z niego bardzo zadowoleni. Wielu skłania do zakupu niski koszt sprzętu i łatwość konserwacji. Jednak niektóre recenzje pokazują, że nie wszystko w pracy jest tak płynne. Niektórzy operatorzy narzekają na wysoki poziom hałasu i krótki przewód zasilający. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej obszernych i szczegółowych recenzji prawdziwych kupujących.

Alim, 27 lat, Kirow

„Za te pieniądze piła ma doskonałą jakość, ostry łańcuch. Oczywiście nie mam z czym porównywać, bo to moje pierwsze doświadczenie z używaniem takich narzędzi, ale jestem bardzo zadowolony z zakupu. Byłem bardzo zadowolony z mocy, w mgnieniu oka ściąłem starą grubą jabłoń, chociaż piła ledwo wystawała z pnia. Zauważyłem silne nagrzewanie się piły. Dałem przerwę na ochłodzenie i kontynuowałem pracę. Z zalet chciałbym podkreślić ekonomiczne zużycie oleju. Nie mogę wymienić żadnych wad. Może trochę głośno, ale jeśli pracujesz ze słuchawkami, to wszystko jest w porządku!”

Link do głównej publikacji