Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd załączników do motobloków Ugra

Dołączone wyposażenie do motobloków Ugra

Kaługa producent pojazdów samochodowych „Kadvi” oferuje swoim klientom nie tylko bloki silnikowe i kultywatory silnikowe, ale także osprzęt. Bez tych narzędzi pomocniczych trudno sobie wyobrazić ręczną obróbkę dużych połaci ziemi.

W tym przeglądzie omówimy bardziej szczegółowo każdy rodzaj mocowania do motobloków Ugra i ich modyfikacje. Zapoznasz się z charakterystyką, rodzajem i procesem instalacji niektórych dodatkowych urządzeń, które ułatwiają pracę rolnika i sprawiają, że praca z ciągnikiem jednoosiowym jest bardziej funkcjonalna.

Kosiarki

  • Kosiarka Zarya do ciągnika Ugra to urządzenie, którego głównym przeznaczeniem jest koszenie trawy na pastwiskach, działkach ogrodowych, ogrodach warzywnych i trawnikach. Nachylenie boczne tego urządzenia nie może przekraczać 8 stopni. Stromość zbocza — nie więcej niż 20 stopni. Kosiarka ta może również czyścić ziarno i pojedyncze, niezbyt gęste krzewy o cienkich gałęziach. Podczas koszenia trawa jest utrzymywana w rzędzie dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu ostrzy.

  • Kosiarka Zarya-1 to dostosowana, zaktualizowana wersja kosiarki Zarya, służąca do łączenia ze wszystkimi motoblokami Ugra. Można go łączyć z innymi seriami ciągników jednoosiowych firmy Kadvi. Napęd jednostki odbywa się z wału odbioru mocy.

Wózek jednoosiowy

Uniwersalny wózek-przyczepa PMG300-1. Maksymalna nośność tego sprzętu to 350 kg, gabaryty obudowy wewnętrznej to 1200 x 1600 x 340 mm.

Wózek może służyć do transportu towarów na krótkie i średnie odległości. Przystosowany do mocowania do motobloków i poruszania się z prędkością do 9 km/h.

Uniwersalny wózek-przyczepa PMG300-1

Sadzarka do ziemniaków

Sadzarka do ziemniaków przeznaczona jest do sadzenia bulw ziemniaka do gleby. Podczas sadzenia nad rzędem ziemniaków powstaje kopiec gleby. Wydajność tego sprzętu wynosi do 0,25 hektara na godzinę.

Sadzarka do ziemniaków

Waga tego urządzenia nie przekracza 34 kg, nominalna pojemność pojemnika na bulwy to 33 litry. Sadzarka podczas sadzenia umożliwia regulację odległości między bulwami ziemniaka: od 30 do 50 cm.

Weiterlesen:
Motobloki Żubr PS-Q74. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Koparka do ziemniaków

kopaczka do ziemniaków

Przesiewacz do ziemniaków i innych roślin okopowych jest agregowany nie tylko z ciągnikiem prowadzonym Ugra, ale także z innymi typami ciężkich ciągników jednoosiowych Kadvi.

Wersja fabryczna odnosi się do najprostszego typu sprzętu, bez dodatkowych funkcji. Jest przymocowany do ciągnika za pomocą uchwytu i śrub. Pozwala zatopić się w glebie na głębokość 20 cm, wychwytuje pas ziemi o wielkości 38 cm.

Kuter — kultywator: nauka zasad montażu

Jeden z najbardziej przydatnych rodzajów załączników. Przy pomocy nożyc można łatwo spulchniać, zmielić glebę, a także mieszać nawozy z ziemią.

Noże są umieszczone na wale wyjściowym, wychwytują glebę na głębokość od 18 do 20 cm Szerokość toru chwytającego wynosi 10 cm Średnica noży fabrycznych wynosi 5 cm Waga sprzętu wynosi 34 kg .

Poniższy rysunek przedstawia schemat instalacji frezów w ciągniku Ugra.

Fabryczne przystawki do motobloków Ugra

Schemat mocowania frezów na ciągniku Ugra Ugra

ostrogi

Uszy fabryczne producenta Kaluga dostępne są w dwóch wariantach:

  • z gniazdem sześciokątnym;
  • z cylindryczną tuleją.

Stójka z sześciokątną tuleją zapewnia ciągnikowi pchanemu większą przyczepność do podłoża, zwiększając przyczepność. Służy do orki, hillingu. Cylindryczny — klasyczna opcja mocowania ostrogi do ciągnika prowadzącego.

Oba typy uch mają masę nie większą niż 18,8 kg, w zależności od modyfikacji techniki ich średnica może wahać się od 35 do 50 cm.

Wagi

Odważniki fabryczne mają masę od 10 do 17 kg. Głównym zadaniem tego osprzętu jest nadanie ciągnikowi prowadzonemu większej stabilności, aby ułatwić operatorowi pracę na glebach wymagających długotrwałej obróbki.

Pług

Pług PM-1 firmy Kadvi nadaje się zarówno do motobloków Ugra, jak i Oka wszystkich modyfikacji. To urządzenie pomaga w nawożeniu gleby, wykonuje orkę, spulchnianie.

Weiterlesen:
Motobloki Fermer FM 907 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Standardowy model pługa PM-1 ma masę 7,8 kg, chwyta warstwę gleby o szerokości 21,5 cm, ma wymiary 535x310x410 mm. Pług mocowany jest do ciągnika jednoosiowego za pomocą zaczepu, uchwytu i śrub.

Raspashnik (góral)

Okay

Otwieracz fabryczny RM-1 jest łączony z wszelkimi modyfikacjami Ugry i innych serii motobloków firmy Kadvi. Zaleca się używanie glebogryzarki do tworzenia bruzd w glebie, pielenia grządek, hillingowania.

Po złożeniu wymiary skoczni to 540 x 170 x 445 mm. Waga części to 4,5 kg, szerokość podłoża, które można przykryć to aż 40,2 cm.

Brona

Brona

Przydatna przystawka, której główną funkcją jest wyrównywanie warstwy ziemnej po orce lub kultywatorze. Również bronowanie odbywa się po oczyszczeniu terenu.

Szerokość dostępna do obróbki podczas przejazdu brony to 80-90 cm, waga narzędzia to 12 kg.

Zaczep

Urządzenie sprzęgające SUM-1

Urządzenie do sprzęgania SUM-1 do wszystkich bloków silnikowych «Ugra». Główna funkcja: zawieszanie dodatkowych narzędzi w miniciągnikach i ciągnikach jednoosiowych. Umożliwia dostosowanie położenia narzędzi przed wykonaniem zabiegów agrotechnicznych.

Wymiary zaczepu produkowanego przez fabrykę silników Kaluga to 435 x 130 x 175 mm, waga 5,2 kg.

Dmuchawa do śniegu

Zawieszana odśnieżarka do motobloków „Ugra”, SUN.1 — urządzenie do odśnieżania terenu. Pozwala stworzyć gładką ścieżkę na warstwie śniegu. Napęd odbywa się dzięki przekładni pasowej z przekładni kątowej.

Gwarancja producenta wynosi 1 rok.

Waga odśnieżarki, zgodnie z instrukcją obsługi: 47 kg. Wymiary 515 mm/670 mm/860 mm. Pas przechwyconego śniegu ma do 60 cm, wysokość pokrywy śnieżnej, którą można przesuwać za pomocą odśnieżarki, wynosi od 5 do 25 cm, a maksymalna odległość rzucania śniegu wynosi od 5 do 8 metrów.

Szczotka do motobloków

Szczotka motoblokowa ShchM-0,9 — narzędzie do czyszczenia terytoriów. Może być stosowany zarówno do usuwania liści, jak i odśnieżania. Gwarancja na produkt 1 rok.

Chwycona listwa czyszcząca ma 90 cm, maksymalna prędkość ciągnika prowadzonego z taką szczotką wynosi od 2 do 5 km/h.

Jest napędzany paskiem klinowym z silnika. Możliwość obrotu o 18 stopni. Przeznaczony do użytku domowego. Masa produktu to 45 kg, wymiary 700x1000x760 mm.

Weiterlesen:
Przegląd ciągników jednoosiowych Kipor. Skład, charakterystyka, prace wideo i recenzje

Łopata do motobloków

Bardziej wydajna opcja odśnieżania, której można użyć zamiast szczotki. Różni się niewielką wagą i zwartością. Wymiary 1000 x 280 x 370 mm, waga łopaty — 13 kg.

Adapter do napędu na wszystkie koła Motoblock AMPK-500

Można go podłączyć do wszystkich ciężkich ciągników jednoosiowych, nie tylko ciągników jednoosiowych Ugra. Dla wygody operatora jest wyposażony w system taśmy hamulcowej, szerokie siedzisko, zdejmowany korpus, a także mechanizm do zawieszania dodatkowego wyposażenia.

Wymiary adaptera to 2550*1350*1140 mm, waga nie przekracza 240 kg, do 100 kg można przewozić z tyłu, do 300 kg w wózku. Całkowita waga przewożonego ładunku nie powinna przekraczać 500 kg.

Adapter AMPK-500

wiertarka do ziemi

Wiertarka przeznaczona jest do zmechanizowanego wykopu i wiercenia otworów o różnej głębokości. To urządzenie jest montowane z tyłu ciągnika jednoosiowego poprzez zawieszenie na mechanizmie trzypunktowym. Wiertarka pracuje z wału odbioru mocy.

wiertarka do ziemi

Na poniższym zdjęciu możesz zobaczyć, jak wygląda wiertło do ziemi dla mini traktora. Możesz znaleźć podobny sprzęt w swoim mieście, przeszukując Internet. Średni koszt zamontowanego wiertła do mini traktora lub ciężkiego traktora prowadzącego zaczyna się od 22 tysięcy hrywien (50-60 tysięcy rubli).

Moduł jazdy

Moduł napędowy EMK opracowany przez UAB „KADVI” jest przeznaczony do współpracy z ciągnikami pchanymi „Oka” (MB-1) i „Ugra” (NMB-1N). Jest to wielofunkcyjne, kabrioletowe urządzenie przeznaczone do pracy z zamontowanymi narzędziami: kosiarką, odśnieżarką, górnikiem.

Podczas wykonywania pracy operator steruje ciągnikiem prowadzącym siedząc na fotelu EMK, co znacznie ułatwia pracę i pozwala wykonać więcej pracy przy mniejszym wysiłku fizycznym.

Moduł napędowy EMK

Recenzje wideo

Motoblok UGRA NMB-1N (13) i kosiarka rotacyjna „Zarya-1”:

Motoblok NMB-1N7 «Ugra»:

Hilling ziemniaków ciągnikiem jednoosiowym NMB-1N1 „Ugra”

Zbiór ziemniaków ciągnikiem Ugra z koparką do ziemniaków 

Weiterlesen:
Sadzenie ziemniaków ciągnikiem Neva. Hiller, kopaczka do ziemniaków i sadzarka - opinie właścicieli

Odśnieżarka do bloku silnika Ugra, NMB-1

Opinie właściciela

Nikołaj, Kirow:

„Od dawna pracuję z domowymi motoblokami, używam Ugry od 4 lat i można ją określić jako niezawodną wagę ciężką. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do pracy z ciągnikiem, na początku będzie to trudne, poczuje się ciężar ciągnika prowadzącego. Korzyści: łatwe sterowanie, szeroka funkcjonalność. Rzadko zdarza się znaleźć ciągniki jednoosiowe, które nie są zbyt drogie z takim zestawem umiejętności. Mocowanie nie stanowi problemu, dobrze trzyma się i to nie tylko z rodzimą fabryką, ale również z innymi producentami. Najczęściej używam oczywiście nożyc i pługa. Zimą odśnieżam domowym lemieszem. Zadowolony ze wszystkiego»

Włodzimierz, Kazań:

„Początkowym zadaniem mojego ciągnika z operatorem prowadzącym było zrobienie wszystkiego naraz. I znalazłem jedną, jednak od razu musiałem wybrać między Newą a Ugrą. Chociaż zdecydowałem się na Węgorza, nie przetestowałem jeszcze drugiego. Parametry techniczne całkowicie mi odpowiadają. W załączeniu kupiłem prawie wszystko, bo. fabuła jest duża, nie biegasz, żeby zrobić wszystko ręcznie. Fabryczna koparka, moim zdaniem, nie jest zbyt wygodna, zabiera 80 procent plonu, a więcej jest możliwe. Ale to nie jest minus, ale cecha, biorąc pod uwagę niską cenę. Ogólnie rzecz biorąc, przystawka fabryczna z Kadvi mi odpowiada, zagraniczni producenci często zawyżają ceny, my nadal możesz kupić za normalne pieniądze.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию