Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Frezy do ciągnika Neva — montaż, uprawa, przegląd i opinie właścicieli

Uprawa z ciągnikiem Neva

Młyny są głównym aktywnym elementem w uprawie gleby. Występują w kilku typach. Każdy z nich nadaje się do przetwarzania określonej gleby i z określoną prędkością.

Frezy do ciągnika Neva - montaż, uprawa, przegląd i opinie właścicieli

Frez do motobloku Neva

Wybór noża wpływa na sposób:

 • jak wysokiej jakości będzie końcowy wynik obróbki gleby;
 • ile wysiłku będzie wymagać, aby to osiągnąć;
 • jaka będzie sterowność ciągnika prowadzącego podczas uprawy;
 • ile będzie obciążony silnik.

Przede wszystkim wybór kutra powinien odbywać się w zależności od tego, jaką glebę będziemy uprawiać, tj. gdzie, na jakiej ziemi będzie pracował.

Frezy kultywatorowe są integralną częścią każdego ciągnika prowadzonego z tyłu. To jeden z pierwszych załączników, które warto kupić.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których standardowy kultywator nie ma odpowiedniego noża, który jest potrzebny, np. nie pasuje do szerokości uprawianej powierzchni lub nie wnika dostatecznie głęboko w glebę. W takim przypadku możesz kupić dodatkowe noże do ciągnika Neva, które będą w stanie wykonać wymaganą ilość pracy.

Oto jak orka ziemia za pomocą ciągnika Neva z 8 nożami:

Zmieniając liczbę zainstalowanych noży, można zoptymalizować pracę całego ciągnika prowadzonego Neva podczas uprawy, poprawić jego sterowność i efekt końcowy spulchnianej gleby.

Jeśli musisz uprawiać glebę gliniastą, nie powinieneś instalować więcej niż dwóch par glebogryzarek do uprawy. Ponieważ w przeciwnym razie silnik ciągnika prowadzącego będzie bardzo obciążony. A zamiast dobrego wyniku kultywacji dostaniemy wadliwy silnik. Ponadto producentowi nie zaleca się zwiększania liczby noży podczas pracy na dziewiczych terenach, ponieważ gleba zawiera dużą ilość kamieni i innych związków organicznych.

Dodatkowo zaleca się montowanie noży tylko podczas pracy z już przygotowaną glebą. W takim przypadku uprawa ciągnikiem Neva z nożem przyniesie doskonałe rezultaty.

Weiterlesen:
Motobloki Neva MB 23. Recenzja i recenzje właścicieli silników Subaru i Honda

To, jak głęboko noże wbiją się w ziemię, zależy od ustawionej wcześniej regulacji, którą wykonuje się za pomocą redlicy. Jest to stalowa kotwa, która jest umieszczona pionowo w punkcie zaczepienia kultywatora.

Największą głębokość zanurzenia charakteryzuje wielkość średnicy frezu.

Rodzaje noży do ciągnika Neva

Przede wszystkim przed zakupem krajarki pojawia się pytanie, czym one właściwie są? Teraz najpopularniejsze dwa rodzaje frezów:

 • Nogi szablowe;
 • «Kurze łapki».

Mają swoje własne różnice w celu i formie. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie są ich różnice?

Noże szablowe

Ten typ jest uważany za standardową opcję uprawy. Nożyce do szabli z powodzeniem przetrwały próbę czasu i udowodniły swoją skuteczność.

Należy zauważyć, że ten typ frezu jest standardowo wyposażony w ciągnik Neva.

Są w idealnym stanie.

Surowcem do produkcji noży szablowych jest wysokiej jakości stal o wysokiej zawartości węgla. Sam metal jest bardzo trwały. Ale aby osiągnąć jeszcze lepszą gęstość metalu, jest dodatkowo przebijany i poddawany działaniu prądu elektrycznego o wysokich częstotliwościach. Dzięki temu finalny produkt jest trwały i niezawodny.

Noże szablowe są prefabrykowane. Ponieważ ta stal nie jest podatna na spawanie. Dlatego wszystkie połączenia są wykonane za pomocą śrub.

Oto jak uprawiany jest ciągnik Neva z nożami w kształcie szabli:

Frez do motobloku „Houndstooth”

Model ten zyskał ostatnio popularność i jest używany na równi z „nożycami do szabli”. Stosowany jest głównie w uprawie twardszych gleb.

Cutter’s łapki

Charakterystyczną cechą jest to, że ten nóż jest solidny, nie składany. Daje mu to dodatkową siłę i pozwala pracować na dziewiczych terenach i skutecznie radzić sobie z dużą ilością chwastów.

W swojej standardowej postaci ma następujące wymiary:

 • długość — 38 cm,
 • szerokość — 41 cm,
 • wysokość — 38 cm.

Przy takich wymiarach waga takiego pługa wynosi około 16 kg. A maksymalna prędkość uprawy to 5 km/h.

Wadą jest materiał, z którego wykonany jest „Houndstooth”. To zwykła stal węglowa, której gęstość nie jest duża. I często pęka lub wygina się podczas pracy ze zwiększonymi obciążeniami. Ale z drugiej strony przy takiej wytrzymałości pług jest łatwy do spawania i dalszej naprawy.

Oto jak pielęgnowany jest ciągnik Neva za pomocą noża kurzego łapki:

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 40. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Tarcza ochronna do noża

Tarcza ochronna do noża

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy, na końcu noża należy zainstalować tarczę ochronną.

Dzięki niemu możliwa jest precyzyjna regulacja powierzchni poddawanej zabiegowi oraz zapobieganie przypadkowej uprawie roślin czy kwiatów w ogrodzie, czy innych uprawach.

Schemat montażu noża

W rzeczywistości schemat montażu jest prosty, przyjrzyjmy się bliżej:

 1. Zainstaluj frezy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że są samoostrzące. Dlatego nie ma potrzeby dodatkowego ostrzenia podczas kultywacji, to tylko im zaszkodzi.
 2. Następnie należy oprzeć ciągnik prowadzący o redlicę i obrócić ją pod kątem 45 stopni.
 3. Następnie należy wykonać drewniane klocki w kształcie litery X, które będą miały około 50 cm wysokości i zainstalować na nich uchwyt urządzenia.
 4. Koła są usuwane, a zamiast nich instalowana jest wymagana liczba noży. Jeśli masz mocny ciągnik jednoosiowy, możesz zainstalować 6 lub więcej noży. Jeśli nie, nie zaleca się ryzykowania instalacji dużej liczby elementów.

Oto instrukcja wideo, jak prawidłowo montować noże do ciągnika Neva:

Jak pracować na ciągniku Neva z nożami?

 • Należy wyregulować uchwyty. Tutaj najważniejsze jest to, że wygodnie jest trzymać i pracować. W przeciwnym razie bardzo szybko się zmęczysz;
 • Na tylnej powierzchni należy zamontować redlicę. Działa jak kotwica, a jeśli prowadzący ciągnik przeskakuje nad działkami, pomoże wyrównać uprawę;
 • Uruchom ciągnik Neva i pozwól silnikowi się rozgrzać przez 5 minut;
 • Włącz bieg i idź do miejsca pracy;
 • Podczas pracy na kawałku ziemi nie należy pozostawać w jednym miejscu przez długi czas, możesz ugrzęznąć w ziemi;
 • Głównym celem uprawy za pomocą ciągnika Neva jest spulchnienie wierzchniej warstwy gleby, dlatego redlice muszą być ustawione w pozycji minimalnej;
 • Prędkość należy dobrać w zależności od sytuacji. Jeśli na wyższych biegach zauważysz, że frezy przeskakują, zmniejsz prędkość. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz dodać trochę prędkości;
 • Jeśli prędkość jest zmniejszona, ale nadal przeskakuje nad skrawkami ziemi, spróbuj ją zanurzyć, naciskając uchwyt. W takim przypadku redlica wejdzie w ziemię i nieco zwolni.
Weiterlesen:
Przegląd przyczep do ciągników jednoosiowych NEVA. Wideo, majsterkowanie, rysunki

Co zrobić, jeśli nadal tkwisz w ziemi?

 • Podnieś uchwyt ciągnika z operatorem prowadzącym tak wysoko, jak to możliwe. Pomoże to w 90% przypadków.
 • Jeśli nie możesz natychmiast podnieść ciągnika prowadzącego, spróbuj przełączyć się na bieg wsteczny, a następnie ponownie go podnieś;
 • Możesz spróbować poluzować ciągnik prowadzący z boku na bok. Ułatwia również wyciąganie ciągnika prowadzącego z ziemi.

Oto jak uprawiany jest ciągnik Neva:

Co mówią na forach?

W Internecie istnieje wiele forów, na których ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami na temat uprawy ciągnika Neva z nożem.

Oleg:

„Uprawa jest dla mnie jako rolnika integralną częścią pracy z ziemią. Jest to niezbędna procedura, która pozwala zwiększyć ilość plonu. Z ciągnikiem jednoosiowym jestem na tobie, bo teraz po prostu nie wyobrażam sobie pracy bez niego. Dzięki niemu proces ten przebiega szybko i sprawnie. Tak, trzeba podjąć wysiłek fizyczny, aby sterować ciągnikiem, ale nie bez tego w rolnictwie”.

Stiepan:

„Zainstalowałem frezy i z radością udałem się na moją stronę. Ale praca początkowo wydawała się bardzo trudna. Uprawa była powolna, niewygodna i wymagała dużego wysiłku. Nie wiedziałem dlaczego. Długo myślałem i zastanawiałem się, co zrobiłem źle. Okazuje się, że wystarczyło opuścić pokrętło poniżej. Przeorganizowano, a dalsza praca poszła znacznie łatwiej ”.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию