Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Przegląd pił łańcuchowych marki Calibre

Pilarki łańcuchowe Calibre cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców domów prywatnych, właścicieli domków letniskowych, działek podmiejskich i ogrodowych. Mają niski koszt, na który każdy może sobie pozwolić.

Średnia cena pił benzynowych Calibre waha się od 2 tysięcy do 7 tysięcy rubli. w zależności od właściwości technicznych, mocy, wymiarów i wydajności.

Wyposażenie podstawowe i producent

Piły montowane są w Chinach, co znacznie obniża koszty produkcji i cenę gotowych narzędzi łańcuchowych do benzyny. Miejsce montażu nie wpływa na jakość pił, ponieważ wszystkie projekty należą do rosyjskiej firmy. Chińska produkcja i niski koszt wykluczają podrabiane piły. Dlatego znalezienie ich na rynku jest prawie niemożliwe.

W komplecie z piłami, przy zakupie właściciel otrzymuje również:

  • dokumentacja techniczna i instrukcje;
  • łańcuch do opon i pił;
  • miarka do przygotowania paliwa;
  • uniwersalny klucz do zbierania i konserwacji pił łańcuchowych.

Asortyment modeli pił łańcuchowych Calibre

Firma produkuje cztery modele z napędem benzynowym, różniące się wielkością, wagą, mocą, ceną i innymi parametrami technicznymi.

Kaliber BP-1500/16U

Pierwszy model o prostych parametrach technicznych. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na wykorzystanie go do celów domowych do zbierania drewna opałowego, ścinania suszonych gałęzi, małych drzewek i krzewów.

Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Piła łańcuchowa kaliber BP-1500/16U

Waga narzędzia jest dość duża (6 kg.) dzięki dwukonnemu silnikowi i długiej 16-calowej oponie. Pilarka posiada również dobry system tłumienia drgań i automatyczne smarowanie łańcucha. Pompa wspomagająca umożliwia bezproblemowe użytkowanie piły w niskich temperaturach.

Kaliber BP-1800/16U

В ten model zainstalowano mocniejszy silnik o mocy 2,45 koni mechanicznych, co znacznie zwiększa wydajność piły łańcuchowej. Zbiornik paliwa został również zwiększony do 5,5 litra, co wydłużyło żywotność akumulatora.

Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Piła łańcuchowa kaliber BP-1800/16U

Firma Calibre przeprowadziła gruntowne prace nad udoskonaleniem systemu tłumienia drgań i wyeliminowaniem silnego hałasu podczas pracy silnika. Dzięki drążkowi o długości 16 cali możesz z łatwością pracować z drewnem o średnicy do 30 cm. To właśnie na tym zasilaczu łańcuchowym zaczęli instalować hamulec bezpieczeństwa, który działa w 0 sekundy.

Weiterlesen:
Odśnieżarka spalinowa Interskol SMB-650E. Opis modelu, praca wideo i recenzje

Kaliber BP-2200/18U

Piła łańcuchowa 2200, dzięki swoim właściwościom technicznym, może być utożsamiana z półprofesjonalnymi narzędziami. Mocny silnik o mocy 3 koni mechanicznych i opona o długości 45 cm umożliwiają szybką i wydajną pracę z drewnem o średnicy do 40 cm. Automatyczne smarowanie łańcucha gwarantuje długą żywotność bez uszkodzenia ogniw, koła zębatego i prowadnicy.

Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Piła łańcuchowa kaliber BP-2200/18U

W porównaniu z poprzednim modelem poziom wibracji i hałasu pozostał niezmieniony, pomimo większej mocy piły. Najlepszym obszarem do zastosowania Calibre BP-2200/18U są pola uprawne, parki leśne i budowa konstrukcji drewnianych.

Kaliber BP-2600/18U

Piła łańcuchowa 2600 ma jeszcze mocniejszy silnik, zaprojektowany na 3,5 koni mechanicznych. Dzięki temu ulepszeniu piłę można stosować na dużych powierzchniach i działkach ogrodowych. Nie potrzebuje dużo czasu na przerwę, piła łańcuchowa może pracować z maksymalną prędkością przez długi czas bez przegrzania. Waga narzędzia spalinowego to 6,5 kg, opona ma 45 cm długości.

Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Piła łańcuchowa kaliber BP-2600 18U

Według opinii użytkownicy zauważają wyższą jakość całego narzędzia, bardziej stabilny i płynniejszy przepływ pracy. Z tego powodu cieszy się największą popularnością wśród wszystkich użytkowników z różnych dziedzin: od działalności gospodarczej po wielkoobszarowe rolnictwo i budownictwo.

Konserwacja piły łańcuchowej i eksploatacja zasilacza

Ogólnie konserwacja pił Calibre dowolnego modelu jest bardzo podobna. Bardzo ważny jest wybór paliwa. Do przygotowania mieszanki paliwowej należy wybrać benzynę AI-92 oraz specjalny olej przeznaczony do silników dwusuwowych. Nie używaj oleju maszynowego ani oleju organicznego, ponieważ może to uszkodzić wnętrze pilarki. Proporcje różnią się w zależności od marki i właściwości olejku.


Podczas tankowania zaleca się również napełnienie zbiornika oleju. Olej w Calibre jest automatycznie dostarczany do łańcucha i ważne jest, aby monitorować jego stałą obecność, aby uniknąć zerwania łańcucha i kół zębatych.

Weiterlesen:
Przegląd gamy kosiarek Gardena. Krótki opis modeli i ich charakterystyk

Przed rozpoczęciem pracy z pilarkami Calibre należy je dotrzeć. Oznacza to, że przy pierwszym uruchomieniu silnika piłę należy postawić na płaskiej powierzchni i dać trochę czasu na rozgrzanie. W tym procesie olej i paliwo wchodzą do wszystkich niezbędnych mechanizmów, wszystkie części zamienne są smarowane, a piła łańcuchowa staje się odpowiednia do pracy.

Pobierz Instrukcja obsługi piły Calibre BP-1800 16U

Główne awarie Calibre i co z nimi zrobić

Rosyjskie pilarki są uważane za wyjątkowo wysokiej jakości i trwałe. Jednak, zgodnie z przypomnieniem właścicieli, na początkowych etapach pracy z piłą często występuje problem z gaźnikiem. Przed rozpoczęciem cięcia zaleca się jego regulację. Można to zrobić samodzielnie, na podstawie filmu lub dokumentacji technicznej konkretnego modelu. Aby prawidłowo skonfigurować piłę łańcuchową Calibre, nie trzeba jej przenosić do centrum serwisowego.

Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Piła łańcuchowa » Calibre BP-2600/18U

Łańcuch jest smarowany automatycznie, ale ważne jest, aby stale monitorować napełnienie zbiornika oleju piły łańcuchowej. Czasami dochodzi do zalewu świec z paliwem. Aby wyeliminować tę sytuację, należy zdemontować piłę, wyciągnąć świecę, zdmuchnąć ją, wysuszyć i ponownie włożyć. Następnie zaleca się sprawdzenie iskry.

Aby naostrzyć łańcuch, nie trzeba go również zabierać do centrum serwisowego, można to zrobić samodzielnie za pomocą specjalnych pilników.

Recenzja wideo pił łańcuchowych Calibre

Recenzje o piłach łańcuchowych Calibre

Wszystkie recenzje właścicieli i użytkowników narzędzi benzynowych Calibre pokazują, że ludzi przyciąga niski koszt pił. Łatwość użytkowania i konserwacji, duża moc i wydajność są również zauważane przez kupujących. Wśród niedociągnięć wyróżnia się konieczność regulacji gaźnika, przepływ zbiorników paliwa i oleju.

Denis:

„Kupiłem sobie działkę i tam były drewniane budynki. Musiałem więc kupić sobie piłę łańcuchową — wybrałem Calibre BP-2600/18U. Czytam dużo recenzji i wybór padł na najmocniejszy model. Cena wynosiła około 5000 rubli i za takie pieniądze jestem bardzo zadowolony zarówno z pracy narzędzia, jak i jakości. To prawda, kiedy przeciąłem w sumie 60 metrów, musiałem zmienić oponę. Ale to nie problem dla pieniędzy”.

Fedor:

„Buduję dom i bez piły łańcuchowej okazało się, że nigdzie nie ma. Potem pilnuj, tam odpijał. Wybrałem nie najmocniejszy model — 1800/16U, ponieważ mam osobiste cele do wykorzystania. A za niewielkie pieniądze dostałem całkiem niezłą opcję. Moje ręce ciężko pracują, kilka ulepszeń piły, a ceny po prostu nie ma!

Zalety: prawidłowa praca silnika, zapłon; automatyczne smarowanie łańcucha.

Wady: niezbyt dobra jakość opony i łańcucha, zmieniona na inne; jak zadziałał hamulec awaryjny rozrusznik wypadł z karoserii, musiałem sam go naprawić i wzmocnić śrubami.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector