Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Generator ciągnika: rodzaje i cechy wyboru węzła

Generator ciągnika: rodzaje i cechy wyboru węzła

Generatory do ciągników: cechy konstrukcyjne i procedura wyboru

Ciągnik to specjalna maszyna, złożony mechanizm. Składa się z różnych komponentów i mechanizmów. Wśród nich i generator ciągnika. Jest to źródło zasilania, które zapewnia nieprzerwaną pracę urządzeń elektrycznych specjalnego pojazdu. Węzeł musi być jak najbardziej niezawodny i trwały. Wszystkie te wymagania spełnia nowoczesny generator WOM. To urządzenie charakteryzuje się długą żywotnością i małymi wymiarami.

Cechy konstrukcyjne

Niezawodny generator traktorowy jest zamontowany na silniku spalinowym. W większości przypadków wszystkie modele charakteryzują się jedną konstrukcją. Uwzględniono następujące elementy:

  • stojan — obudowa z uzwojeniami, montowany z blach stalowych;
  • wirnik — ta część obraca się, wykonana jest w postaci stalowego wału z ułożonymi w stos cienkimi płytami; wirnik jest zainstalowany wewnątrz stojana;
  • prostownik prądowy — przetwornik wykonany z płytek i obudowy;
  • regulator — przekaźnik do utrzymywania ustawionej wartości prądu;
  • pokrywki — są dwa.

Aby zamocować generator na pokrywach, spawane są dwa ucha. Dodatkowo są perforowane, aby szybko odprowadzać ciepło z elementu roboczego. Zamontowany generator do ciągnika jest wybierany zgodnie z wieloma parametrami i głównymi cechami. W przypadku trudności z wyborem zawsze możesz uzyskać kompleksową poradę od doświadczonych profesjonalistów. Doradzą Ci wybór kompaktowej jednostki, która jest łatwa w transporcie i instalacji. Trwałe urządzenie nie wymaga kosztownej konserwacji.

Rodzaje i cechy do wyboru

Nowoczesne urządzenia autonomiczne mogą pracować w różnych branżach. Ciągniki, a co za tym idzie i generatory, znajdują zastosowanie nie tylko w rolnictwie. Są potrzebne w sektorze mieszkalnictwa i usług komunalnych, w przemyśle, przetwórstwie i górnictwie oraz budownictwie.

Przy wyborze odpowiedniej jednostki należy ocenić jej parametry i właściwości. Obejmują one:

  • wymagana moc wyjściowa;
  • częstotliwość obrotów;
  • parametry silników ciągnika.

Do wyboru są dwa rodzaje generatorów – AC i DC. Pierwszy jest w stanie funkcjonować bez konieczności regulacji poziomu napięcia. W przypadku ciągników z rozruchem elektrycznym lepiej jest kupić generator prądu stałego, który zapewnia niezawodną i bezproblemową pracę specjalnego pojazdu. Do wyboru są urządzenia jedno- i trójfazowe. Te pierwsze są w stanie dostarczyć tylko 220 V, drugie — więcej — 380 V.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Minitraktor Chuvashiller 354. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie
Ссылка на основную публикацию