Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Huter dmuchawy do śniegu. Przegląd, charakterystyka, rodzaje silników, działanie

Przegląd modeli

Odśnieżarki Huter to jeden z wiodących producentów sprzętu do odśnieżania. Są projektowane w Niemczech, co od razu implikuje wysoką jakość. Marka Huter reprezentuje szeroką gamę modeli, gdzie każdy może wybrać ten, na który go stać i najbardziej odpowiedni do konkretnych celów.


Najpopularniejszymi modelami odśnieżarek Huter pod względem ceny i wydajności są modele Huter SGC 4000 и Huter SGC 4100.

Są to modele samobieżne, które z łatwością radzą sobie z poziomem śniegu o wysokości około 50 cm. Najczęściej używane są przez ludzi do prywatnego sprzątania. Silnik napędzany jest ręcznie za pomocą kabla.

Ten film przedstawia przegląd technologii SGC 4000:

Nieco mocniejsza na papierze jest odśnieżarka 4800. Jednak kosztuje też więcej. Ta technika może być zasilana baterią i ma moc 1 KM. jeszcze. Jednak sądząc po recenzjach, nie ma dużej różnicy między 4800 a 4100.

Huter dmuchawy do śniegu. Recenzje, wideo, serwis, przegląd modeli pługów śnieżnych Huter

Odśnieżarki Huter SGC 8100 i 8100С

Najmocniejsze profesjonalne modele odśnieżarek to Huter SGC 8100 i Huter SGC 8100C. Mają identyczne osiągi i są wyposażone w 11-konny silnik benzynowy. To więcej niż wystarcza do wysokiej jakości pracy. A 8100 C ma nawet moduł gąsienicowy, który pozwala na sprzątanie w najtrudniejszych warunkach.

Ponadto samochody te mają rozrusznik elektryczny, co znacznie ułatwia rozruch silnika benzynowego w temperaturach ujemnych.


Istnieją elektryczne odśnieżarki Huter SGC 1000E и 2000E. Jednak nie są one bardzo poszukiwane, ponieważ są połączone z siecią elektryczną, co powoduje wiele niedogodności w działaniu. Ich konstrukcja jest bardziej delikatna i często wymagają naprawy.

Elektryczne modyfikacje odśnieżarek Huter są używane tylko na obszarach o niewielkiej ilości śniegu, aw naszym kraju dużo pada, więc ich użycie nie jest pożądane.

Weiterlesen:
Wydajna podkaszarka Patriot PT 555 Garden. Specyfikacje, recenzje, przegląd wideo

Typy silników

We wszystkich odśnieżarkach Huter silniki są montowane bezpośrednio w fabryce.

Są to silniki benzynowe zasilane wysokooktanowym paliwem AI-92 lub AI-95.

Nie zaleca się stosowania benzyny lub oleju napędowego niższej jakości, ponieważ układy paliwowe mogą się zatkać lub mogą tworzyć się osady na świecach zapłonowych. W takiej sytuacji silniki benzynowe będą niestabilne i będą wymagały naprawy.

ModelTyp silnikaMoc silnika
Huter SGC 40004-suwowy, jednocylindrowy5.5 KM
Huter SGC 41004-suwowy, jednocylindrowy5.5 KM
Huter SGC 48004-suwowy, jednocylindrowy6.5 KM
Huter SGC 60004-suwowy, jednocylindrowy8 KM
Huter SGC 8100 i 8100C4-suwowy, jednocylindrowy11 KM
Huter SGC 1000EelectroW 1000
Huter SGC 2000EelectroW 2000

Silniki różnią się mocą od 5,5 koni mechanicznych dla «4000» do 11 dla «Huter sgc 8100» na gąsienicach. Warto zwrócić uwagę na skrzynię biegów osobno. Wszystkie silniki Hutera mają kilka pozycji zmiany biegów. Dzięki temu z łatwością dopasujesz się do konkretnych warunków pracy.

Przegląd spraw

Kupując maszynę z fabryki, musisz wiedzieć, jak prawidłowo ją złożyć i zdemontować, ponieważ wszystkie odśnieżarki marki Huter są sprzedawane w stanie niezmontowanym.

Z pomocą przyjdzie instrukcja obsługi, w której szczegółowo opisana jest kolejność montażu oraz czytelne schematy.Huter dmuchawy do śniegu. Recenzje, wideo, serwis, przegląd modeli pługów śnieżnych Huter

Wszystkie odśnieżarki Huter są takie same w swojej konstrukcji.

 • Z przodu zamontowana jest łyżka ze świdrem, która zgarnia śnieg na rotor, a ten wyciąga go rynną na bok. Średnio zasięg wyrzutu wynosi od 5 do 10 metrów, w zależności od modelu i kierunku wiatru.
 • Dla ułatwienia obsługi pługu śnieżnego Huter wszystkie dźwignie sterujące umieszczono na drążku kierowniczym. Mianowicie: dźwignia do napędzania świdra i kół, zmiany biegów i obracania zsypu w żądanym kierunku.
 • Jeśli wybrałeś odśnieżarkę samojezdną z oponami pneumatycznymi, to masz pewność, że będą Ci służyć długo i niezawodnie. Wykonane są bowiem z wysokiej jakości gumy z szerokim zimowym bieżnikiem, dzięki czemu auto nie ślizga się po śniegu, ale jedzie płynnie, zahaczając o niego. Pas napędowy z silnika zapewnia niezawodną pracę osi koła.
 • Wszystkie pługi śnieżne marki Huter mają regulowaną wysokość łyżki za pomocą butów ograniczających. Dzięki temu można dostosować go do pracy na nierównej powierzchni, a nie do wbijania kamieni, patyków i innych ciał obcych do świdra, co może doprowadzić do jego deformacji.

Całe nadwozie i części wykonane są z wysokiej jakości stali, która wytrzymuje duże obciążenia.

Poniższa recenzja wideo odśnieżarki Huter SGC 4100:

Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST761E. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Eksploatacja

Przed rozpoczęciem użytkowania odśnieżarki Huter należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Zawiera wszystkie informacje dotyczące obsługi samobieżnej odśnieżarki, możliwych usterek, sposobów naprawy sprzętu, konserwacji i urządzenia.

 1. Jeśli jesteś pierwszym właścicielem, to przed rozpoczęciem pełnej pracy konieczne jest włamanie do maszyny. Oznacza to używanie go z połową mocy, aby wszystkie części idealnie pasowały do ​​rowków i działały jako jeden mechanizm.
 2. Należy pamiętać, że w momencie dostawy do właściciela odśnieżarki Huter w zbiorniku nie ma oleju. Dlatego musi być wypełniony. Zaleca się stosowanie oleju z serii 5W-30 lub 5W-40. Świetnie sprawdzają się w zimnych porach roku.
 3. Po zakończeniu docierania olej należy wymienić. Zaleca się również wykonanie tej procedury po każdych 25 godzinach pracy urządzenia.

W zależności od modelu rozruch silnika jest również inny. Wszystkie modele Hooter można obsługiwać ręcznie za pomocą kabla. A w 4800 rozrusznik nadal może być zasilany z akumulatora.

Oto wideo recenzja urządzenia Huter SGC 4800 i jego działania:

Huter 8100 i 8110 C można bez problemu uruchomić nawet w temperaturze minus 30°C za pomocą napędu elektrycznego.

Producent zaleca, aby po każdych 25 godzinach pracy nie tylko wymieniać olej, ale także czyścić filtry powietrza i monitorować świecę zapłonową.

Co roku przed rozpoczęciem użytkowania samojezdnego pługu śnieżnego Huter należy go zgłosić do serwisu w celu regulacji popychaczy zaworów i usunięcia nagaru z pracy cylindra i tłoków.

Oto wideo Hutera 8100 C na torach:

Jeśli nie planujesz używać sprzętu do odśnieżania przez dłuższy czas, powinieneś:

 1. spuścić olej i benzynę z odpowiednich zbiorników;
 2. całkowicie oczyścić odśnieżarkę Huter z resztek śniegu;
 3. przetrzyj metalowe powierzchnie naoliwionymi szmatami;
 4. odłączyć kabel wysokiego napięcia od świecy zapłonowej;
 5. wyjąć świecę zapłonową i wlać olej silnikowy;
 6. zainstaluj świecę na miejscu (ale nie podłączaj kabla);
 7. zmienić smar w skrzyni biegów;
 8. przykryj dmuchawę śnieżną i umieść ją w ciemnym miejscu, chronionym przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i opadami atmosferycznymi.
Weiterlesen:
Olej do łańcuchów do pił łańcuchowych. Przegląd, proces smarowania, recenzje

Opinie

Dowiedzmy się też, co właściciele pługów mają do powiedzenia o marce Huter.

Kfrmanidze pisze w swojej recenzji:

Mam model Hutera 4800. Niezawodny pomocnik zimą. Spędziłem dużo czasu wybierając różne modele i ostatecznie zdecydowałem się na ten. Początkowo znajomi zadawali pytania, po co wydawać dodatkowe pieniądze, ale po pierwszym śniegu radykalnie zmienili zdanie. Jeśli wcześniej na odśnieżanie spędziłem około 4-5 godzin, a ponieważ leje przez cały dzień, zabieg trzeba przeprowadzać kilka razy w tygodniu, teraz wszystko zajmuje 1 godzinę. I mogę spędzać więcej czasu z rodziną, a nie z łopatą na ulicy.

Plusy: Łatwy start w każdą pogodę, wygodna regulacja kierunku odśnieżania, duża szerokość robocza, obecność reflektora (drobiazg, ale o zmierzchu ciężko bez niego), łatwość obsługi.

Wady: Nie znalazłem żadnego»

Oto komentarz Władimira:

„Kupiłem Hutera SGC 4000. Pracowałem nad nim przez rok i to mogę powiedzieć. Dźwignia obrotu rynny jest nieco niewygodna. Podczas ruchu musisz schylać się i robić uniki, aby zmienić kierunek. Ale reszta jest przyjemna dla oka. Włącz Hootera i daj mu śnieg. Młócenie z hukiem, co więcej, bez względu na to, które jest luźne lub ciężkie. Obsługuje oba. Śnieg wyrzuca się około 5-7 m. Zbiornik paliwa 3l. Zajmuje to około godziny intensywnej pracy.

PlusyO: Doskonała wydajność, niska cena, prosty mechanizm.

Wady: Niewygodna pozycja dźwigni do obracania zsypu, wolne obroty wsteczne»

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию