Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak pozbyć się kreta i czy warto?

Który mieszkaniec lata nie marzy o pozbyciu się kreta? To prawda, czy warto to robić, być może istnieje sposób na pokojowe współistnienie z nim i jednocześnie czerpanie korzyści z takiego sąsiedztwa.

Jeśli masz na stronie:

  • pojawiły się charakterystyczne kopce,
  • przejścia podziemne,
  • podczas podlewania woda wpływa do otwartych otworów,
  • korzenie roślin prawie „wiszą w powietrzu”,

wszystko to nie jest powodem do podejrzeń o obecność kreta.

Pomyśl o tym, czy zgubiłeś te ulubione tulipany w klombie? Czy wyrosły wszystkie lilie? A latem nikt nie jadł dalii? Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi „tak”, to masz kretoszczura.

Jest szkodnikiem rolniczym. Oprócz wspomnianych upraw chętnie zje wszystkie rośliny okopowe. Tutaj naprawdę trzeba go pilnie złapać i zabrać ze strony.

Ale krety wcale nie są zainteresowane naszymi warzywami.

Są owadożernymi drapieżnikami. Żywią się larwami, robakami, a nawet ślimakami i ślimakami. Z przyjemnością zjadają też larwy chrząszcza majowego, drutowca, niedźwiedzia i innych podziemnych szkodników.

A wtedy wielu zauważy: dużo podważonych roślin, zniszczony trawnik, brakujące sadzonki. Nie, wolałbym się pozbyć takiego asystenta.

Jeśli na terenie jest naprawdę dużo kretowisk, wszystko jest wykopane przez korytarze, rośliny wpadają do bezdennych dziur w łóżkach, a woda wypływa z węża za nimi, to najprawdopodobniej masz nie jednego kreta, ale kilka. I oczywiście po zdobyciu przynajmniej części populacji łatwiej będzie oddychać.

Złapanie kreta w pułapkę jest całkiem realne.

agronom kraju ze wszystkimi 4 rękami dla humanitarnego sposobu złapania kreta — specjalna pułapka. Jest instalowany pomiędzy dwoma kretowiskami, w wykopanym przez kret tunelu.

Po schwytaniu zwierzę należy zabrać z terenu. W końcu są w stanie wrócić do swoich dawnych siedlisk z dość dużych odległości.

Tym, którzy decydują się na obopólnie korzystną przyjaźń z kretami, Country Agronomist radzi najbardziej sprawdzoną metodę walki: zostaw kret w spokoju. Spróbuj ominąć jego tunele, jeśli podkopie pomidora lub paprykę, po prostu ostrożnie odłóż go na miejsce i podlej. Przesuń wąż na łóżku tak, aby woda nie spływała do otworów. Uwierz mi, z czasem kret opuści twoje łóżka i osiedli się w innym miejscu na twojej stronie. Więcej przydatnych wskazówek od agronomów Dachny można znaleźć na właściwym kursie dla ogrodników i ogrodników.

Weiterlesen:
Pająk: jak leczyć szklarnię?

Ale przy takiej przyjaźni szkodniki podziemne, takie jak niedźwiedź, drutowiec i larwa chrząszcza majowego, na pewno zostaną przeniesione na ciebie, a myszy zastanowią się dwa razy, czy powinny wtrącać się w twoją okolicę, ponieważ kret może również jeść małe gryzonie.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector