Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uprawiać cebulę na parapecie

Teraz świeżą cebulę czy warzywa można kupić przez cały rok, ale zimą ich ceny gwałtownie rosną, a smak się pogarsza. I wyobraź sobie, jak wspaniale byłoby mieć pod ręką świeże zioła, nawet gdy sezon już się skończył… To nie problem, cebulę o doskonałym smaku można bez problemu wyhodować na parapecie.

W wannie możesz wyhodować zwykłą zieloną cebulę lub kupić nasiona cebuli białej w sklepie internetowym Fazenda. Odmiana ta ma łagodniejszy smak bez charakterystycznej goryczki, ze względu na wysoką zawartość cukru. Ale w domu łatwiej będzie uzyskać świeże i chrupiące pióra z zielonej cebuli.

Jak uprawiać cebulę w wodzie

Możesz iść na łatwiznę: umieść główkę cebuli w pojemniku z wodą i poczekaj, aż pojawią się pióra. Pojawią się, ale nie dostaniesz w ten sposób dużych zbiorów, dodatkowo głowa zgnije i będzie wydzielać nieprzyjemny zapach.

Istnieje ulepszony sposób, będziesz potrzebować:

  1. Kup cebulę, lepiej z małymi sadzonkami.
  2. Szklanka lub butelka z szerokim otworem.
  3. Czysta, osiadła woda.
  4. Węgiel aktywny

Jak uprawiać cebulę na parapecie

Cebulę należy zanurzyć w wodzie (uprzednio do wody dodać 2 tabletki węgla aktywowanego) tak, aby przykryć tylko spód. Korzenie pojawią się za kilka dni. Następnie wodę można spuścić, aby przykryć tylko korzenie. Pomoże to zapobiec nieprzyjemnym zapachom. A po 2 tygodniach pojawią się zielone, świeże pióra.

Jak uprawiać cebulę w ziemi

Możesz rosnąć bardziej w ziemi, uzyskać pełny plon na parapecie. Ale uważaj: cebula uwielbia zimno i ważne jest, aby nie przegrzewała się na parapecie. Optymalna temperatura nie przekracza +20 stopni, więc wyjmij ją z akumulatora.

Nadaje się do uprawy na żyznej, neutralnej glebie, luźnej teksturze i dobrym drenażu. Możesz wyhodować plon z nasion lub korzenia (bulwy), druga metoda da najlepszy wynik.

Po posadzeniu cebulek w ziemi należy postawić wannę w ciemnym, chłodnym miejscu. Następnie umieść w świetle (po utworzeniu systemu korzeniowego). Nawozy zwykle nie są potrzebne, pióra będą rosły same, nawet przy minimalnym podlewaniu. Same kiełki można spryskać wodą, aby uzyskać bardziej soczyste i chrupiące zielenie.

Weiterlesen:
Wróżby ludowe: 6 - 16 października

Uprawa cebuli w domu to świetny pomysł, jeśli szukasz taniego, niewielkiego zbioru na świeże zimowe posiłki. Wszystko, czego potrzebujesz do rozwoju, możesz kupić w internetowym sklepie ogrodniczym Fazenda, w przystępnych cenach i w szerokim asortymencie.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector