Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zrobić młynek z piły łańcuchowej: praktyczne wskazówki

Szlifierka zrób to sam z piły łańcuchowej: porady i wskazówki

Pilarkę łańcuchową można słusznie nazwać najbardziej wszechstronnym narzędziem, które dzięki pewnym modyfikacjom można przekształcić w nowy sprzęt. Dzięki pewnym dodatkom i zmianom możesz własnoręcznie tworzyć silniki zaburtowe, skutery śnieżne, skutery śnieżne, wciągarki itp. Ale najprostszym produktem z piły łańcuchowej jest szlifierka. takie narzędzie ma niezwykle dużą moc i pozwala operatorowi pracować zarówno z materiałami sztucznymi, jak i naturalnymi.

Schemat urządzenia i zasada działania

Duży asortyment w sklepach umożliwia dokupienie specjalnej dyszy, która przyspieszy proces i ułatwi korzystanie z narzędzia. Możesz jednak zastosować również domowej roboty przystawkę do rozdrabniania piły łańcuchowej, co znacznie obniży koszty gotówki.

Jak zrobić młynek z piły łańcuchowej: praktyczne wskazówki

Bułgarski z piły łańcuchowej

Kupując lub montując dyszę własnymi rękami, otrzymasz uniwersalne narzędzie, którego konfigurację można zmienić w zależności od przeznaczenia aplikacji. Do domowej szlifierki możesz użyć nie tylko piły łańcuchowej, ale także piły elektrycznej. Dzięki takiemu urządzeniu otrzymasz potężne i produktywne narzędzie i zaoszczędzisz dość dużą kwotę. A proces zmiany nie jest szczególnie trudny.

Po co robić domowy młynek z piły łańcuchowej?

Najbardziej podstawowym powodem, dla którego mężczyźni uciekają się do samodzielnej modyfikacji sprzętu, jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Dziś rynek narzędzi naprawczych i ogrodniczych obejmuje tysiące różnych modeli oraz setki marek i firm.

Jednak nie każde urządzenie ma przystępną cenę dla każdego.

Drugim powodem, który wyjaśnia również kolekcję szlifierek do samodzielnego montażu, jest możliwość przekształcenia standardowej piły łańcuchowej w wielofunkcyjne narzędzie, które będzie dobrym pomocnikiem do różnych zadań. Przy tak domowej roboty urządzeniu, które potrafi zmieniać dysze, nie będziesz składać ze sobą dużej ilości sprzętu, w garażu pojawi się więcej wolnego miejsca.

Wybór piły łańcuchowej do domowego młynka

Zanim wyjaśnimy, jak wybrać odpowiednią piłę łańcuchową, wymienimy główne zalety tego narzędzia w porównaniu z innymi i dlaczego pilarka spalinowa jest najlepszym sposobem na przekształcenie jej w szlifierkę własnymi rękami.

  1. Silnik z reguły ma dużą moc, a co za tym idzie wydajność.
  2. Silnik jest mały i kompaktowy.
  3. Silnik jest w pełni przystosowany do pracy w szlifierce, nie trzeba dokonywać żadnych zmian w samym zespole napędowym.
  4. Istnieje możliwość użytkowania sprzętu w każdych warunkach i warunkach.
  5. Sprzęgło chroni elementy wyposażenia przed uszkodzeniem dzięki dogodnemu umiejscowieniu wewnątrz konstrukcji.
  6. Wał wyjściowy umożliwia zainstalowanie dodatkowych urządzeń.
  7. Kiedy wybierasz dla siebie piłę łańcuchową, z której chcesz zrobić szlifierkę własnymi rękami, zwróć uwagę na jej moc, dostępność części zamiennych i części, łatwość obsługi i konserwacji.
Weiterlesen:
Pilarki Champion: recenzje, specyfikacje, przegląd asortymentu

Dysze fabryczne i zestawy części

Rozległy rynek części zamiennych i niezbędnych części sprawia, że ​​właściciel piły łańcuchowej może zakupić gotową przystawkę nie tylko do szlifierek, ale także do innych narzędzi, co czyni z pilarki niezwykle wszechstronny element wyposażenia. Te dysze są łatwe i proste w instalacji, a jeśli masz pytania, możesz zapoznać się z instrukcją użytkowania.

Ważną kwestią jest to, że bardzo często producenci takich osprzętów nie wskazują, do jakich pił łańcuchowych są odpowiednie. Z tego powodu kupujący ma duże prawdopodobieństwo zakupu nieodpowiedniego dla niego narzędzia.

Domowe opcje szlifierek osprzętu na piły łańcuchowej

Bardzo często ci, którzy chcą mieć uniwersalne narzędzie, uciekają się do montażu dysz własnymi rękami. W ten sposób na pewno nie popełnisz błędu w dyszy, będzie ona pasować do Twojej jednostki napędowej, a także zaoszczędzisz dużo pieniędzy, ponieważ domowe produkty są zawsze znacznie tańsze. Aby przekształcić piłę łańcuchową w szlifierkę, musisz kupić wszystkie niezbędne części, znaleźć niezbędne schematy i rysunki, a także obejrzeć kilka filmów poglądowych na temat montażu szlifierki z piły łańcuchowej.

Zasada, rysunki i instrukcje montażu dysz do szlifierek

Powyższy rysunek przedstawia schemat pilarki z zainstalowaną szlifierką kątową. W tym celu należy najpierw zapoznać się z instrukcją dostarczoną przez producenta dyszy. Według recenzji domowej roboty młynka z piły łańcuchowej możemy stwierdzić, że nie zawsze wygodnie jest to zrobić własnymi rękami. Faktem jest, że nie każdy człowiek ma do tego wystarczającą wiedzę i umiejętności. Poniżej rozważymy dwie metody przekształcenia piły łańcuchowej w szlifierkę: zainstalowanie zakupionej fabryki i domowych dysz.

Instalowanie fabrycznej dyszy szlifierki

Jeśli kupiłeś żądaną dyszę, ale instrukcje nie są do niej dołączone, poniżej opiszemy kolejne kroki montażu. Początkowo musisz spuścić olej ze zbiornika, zdjąć oponę i bęben sprzęgła. Następnie do głównej zębatki przymocowane jest koło pasowe, które zabezpiecza je kołkami. Z reguły dostarczane są z dyszą. Jeśli nie ma kołków, użyj standardowych kołków, które mocują oponę do piły łańcuchowej.

Weiterlesen:
Kosiarka Makita PLM 4110 i ELM 4110. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Zrób to sam kolekcja dysz do piły łańcuchowej

W takim przypadku należy najpierw umieścić pasek w kierunku równoległym do opony. Zamontuj i zabezpiecz koło pasowe za pomocą kołków na kole zębatym. Zdejmij koło zębate z działającej szlifierki, naostrz ją. Aby zapewnić niezawodność konstrukcji, przyspawaj zmontowane koło pasowe. Pozostaje tylko skrócić dwie prowadnice, ponieważ nie powinny przeszkadzać w pracy paska. Również w recenzjach domowej roboty szlifierki z piły łańcuchowej właściciele zalecają, aby jedna z opon była ostrzona pod węzłem szlifierki i spawana.

Sprawa jest niewielka: kup ściernice, zainstaluj je na powstałym domowym projekcie i możesz zacząć pracę.

Porady i wskazówki dla użytkowników domowych młynków

Wielu wieloletnich właścicieli konwersji piły łańcuchowej zaleca stosowanie nowej osłony ochronnej w celu zagwarantowania długiej i bezawaryjnej pracy urządzenia. Tarcze szlifierskie lepiej nie wybierać dużego rozmiaru. Idealnie ich średnica nie powinna przekraczać 11,5 cm, aby nie wyłączać szlifierki zmontowanej własnymi rękami. Należy pamiętać, że rynek gotowych osprzętów jest dość obszerny i są one dostępne w większości nowoczesnych pił łańcuchowych. Ważne jest, aby dokładnie znać charakterystykę i wskaźniki techniczne swojego zespołu napędowego, aby wybrać odpowiednią fabryczną dyszę szlifierki.

Wideo, jak zrobić młynek własnymi rękami

Recenzje właścicieli zmian szlifierki z piły łańcuchowej

Zarówno nowi, jak i starzy, bardziej doświadczeni użytkownicy remake’u chwalą wszechstronne i wielofunkcyjne urządzenie, które można stworzyć własnymi rękami. Wiele recenzji zwraca uwagę na przystępny koszt projektu i niski koszt części, z których można zmontować dyszę własnymi rękami. W takich domowych przeróbkach można znaleźć bardzo niewiele wad. Na przykład niewłaściwie dobrane tarcze szybko wyłączają piłę łańcuchową.

Oleg, 65 lat, Równe

„Złożyłem szlifierkę ze starej piły łańcuchowej Stihl. Łatwo było to zrobić: kupiłem dyszę w sklepie, przestudiowałem instrukcje i rysunki w domu, ale na wszelki wypadek obejrzałem jeszcze kilka filmów o tym, jak własnoręcznie złożyć szlifierkę z piły łańcuchowej. Musiałem trochę posiedzieć na rysunkach, ale wszystko się udało. Dzięki temu mam wygodną szlifierkę, którą ponownie mogę przywrócić do poziomu piły łańcuchowej.”

Weiterlesen:
Pilarki łańcuchowe Patriot: przegląd modeli, recenzje właścicieli

Aleksander Michajłowicz, 56 lat, Kijów

„Ponieważ nie jestem dobry w pracy własnymi rękami, koleżanka pomogła mi stworzyć uniwersalny sprzęt. Młynek został całkowicie zmontowany własnymi rękami z improwizowanych środków zgodnie z rysunkami. Coś oczywiście trzeba było kupić oprócz sklepu. Praca jest sprawna i wydajna, dyski nie powinny być większe niż 11,5 cm, w przeciwnym razie silnik nie jest zbyt wygodny w działaniu.

Zalety: niski koszt, wszechstronność.

Wady: zwiększone niebezpieczeństwo w użyciu, ponieważ jest domowej roboty.”

Link do głównej publikacji