Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kamaz 44108: modyfikacje modelu, zakres, specyfikacje

Spotkanie Kamaz 44108

44108 Kamaz to legendarny samochód, o którym słyszał chyba każdy, kto ma do czynienia z ciężarówkami. Najpopularniejszy ciągnik siodłowy, który zaczął być produkowany w 1976 roku i ta produkcja była kontynuowana przez fabrykę Kama aż do przejścia na silniki Euro 4. Bardziej nowoczesny model nazywał się 44108 rf i był wyposażony w silnik wysokoprężny Cummins ISLe-C340 (Euro 4 standardowe). Pojemność zbiorników paliwa i zużycie na kilometr są takie same. Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie silniki Euro 4 i Euro 5 są uznawane za bezpieczniejsze niż wcześniejsze modele.

Kamaz 44108: modyfikacje modelu, zakres, specyfikacje

Charakterystyczne cechy tej wszechstronnej ciężarówki:

 • zwiększona zdolność do jazdy w terenie na dowolnym rodzaju powłoki, rodzaj pojazdu terenowego;
 • najczęściej pojawia się wzmianka o wykorzystaniu tego auta jako ciężarówki do przewozu paliw (oprócz benzyny w cysternach można przewozić inne rodzaje paliwa);
 • charakteryzuje się umiarkowanym zużyciem paliwa, pomimo dużej nośności;
 • zużycie paliwa wynosi 40 litrów na 100 km;
 • Oficjalnie za lata produkcji uważa się lata 1976-2006, ale niektóre źródła podają, że samochód jest nadal produkowany. Na stronie internetowej zakładu produkcyjnego również nie ma danych o Kamazie 44108 jako modelu na przenośniku, ale sądząc po opiniach w sieci, samochód był produkowany jeszcze w latach późniejszych niż 2006.

Ogólne wymiary tego modelu kamaza dobrze oddają zdjęcia z Internetu. Jeśli można ocenić ciągnik na żywo, najprawdopodobniej łatwo sobie wyobrazić, jak jest imponujący. Samochód rozwija maksymalną prędkość 80 km/h przy maksymalnym obciążeniu. Promień skrętu wynosi 11,5 metra. Kąt wznoszenia 18%.

Kamaz 44108: modyfikacje modelu, zakres, specyfikacje

Specyfikacje pojazdów

Dane techniczne Kamaz 44108:

 • szerokość okładziny hamulcowej — 140 mm;
 • rama kabiny nie jest wzmocniona, typ standardowy, znajduje się nad silnikiem, posiada wysoki dach (wysokość kabiny 1805 mm);
 • wymiary średnicy bębna hamulcowego — 400 mm;
 • obciążenie siodła 10000 XNUMX kg;
 • masa naczepy 23 000 kg;
 • masa pociągu drogowego wynosi 32000 kg.
Weiterlesen:
KamAZ-43253: opis ciężarówki, charakterystyka techniczna i operacyjna

Kamaz 44108: modyfikacje modelu, zakres, specyfikacje

Parametry silnika Kamaz 44108

Kamaz 44108 jest wyposażony w silnik Euro 2. Turbodiesel, chłodzony powietrzem, jego moc wynosi 260 koni mechanicznych (lub 191 kW). Wyposażony w osiem cylindrów, pojemność — 10,85 litra. Są dwa zbiorniki paliwa, jeden na 350 litrów, a drugi na 210. Napęd pneumatyczny, koła tarczowe.

Skrzynia biegów, sprzęgło KAMAZ 44108

Skrzynia biegów Kamaz 44108 jest dziesięciobiegowa, mechaniczna. Rodzaj sterowania: pilot mechaniczny. Końcowe przełożenie wynosi 6,53.

Miejsce pracy kierowcy: jak to wygląda?

Kabina maszynisty jest standardowa, wysoka, z dwoma miejscami siedzącymi. Dla większego komfortu jest łóżko. Ta cecha kabiny pozwala kierowcom na wykonywanie lotów na duże odległości na takiej maszynie. Siedzenie pasażera to jedno, znajdujące się obok kierowcy. Szkło KAMAZ 44108 jest jednoczęściowe, bez przegrody poprzecznej pośrodku. Dzięki temu kierowca ma doskonały widok na drogę i lusterka boczne.

Kamaz 44108: modyfikacje modelu, zakres, specyfikacje

Elektryka KAMAZ 44108

Schemat okablowania dla Kamaz 44108 jest następujący:

Kamaz 44108: modyfikacje modelu, zakres, specyfikacje

Główne awarie Kamaza 44108

Główne usterki i sposoby ich naprawy:

 • silnik nie daje się uruchomić (możliwa przyczyna: brak paliwa, nieogrzane filtry paliwa, zatkany filtr powietrza; środek zaradczy: sprawdź paliwo i stan filtrów);
 • niskie ciśnienie oleju (przyczyna: zatkany wlot; rozwiązanie: przepłukanie wlotu);
 • temperatura płynu w chłodnicy jest wyższa od normalnej (przyczyna: rdzeń chłodnicy jest zatkany; rozwiązanie: konieczne jest czyszczenie).

Gdzie kupić części zamienne do Kamaza 44108?

Części zamienne do Kamaza dowolnej marki oczywiście najlepiej kupować od oficjalnych przedstawicieli, dealerów. Duży wybór części zamiennych dowolnej klasy i typu w sklepach internetowych, ponadto niektóre części zamienne mogą być dostarczone na zamówienie na wcześniejsze życzenie. Dla właścicieli używanych samochodów nie będzie zbyteczne zaglądanie na rynek części samochodowych, być może będzie to, czego potrzebujesz.

Galeria zdjęć

Zalecamy obejrzenie zdjęć modelu Kamaz 44108, aby uzyskać szczegółowe wyobrażenie o wymiarach samochodu:

Koszt nowego i używanego samochodu, jakie są analogi za te same pieniądze?

Koszt używanego samochodu tej kategorii zależy od stanu wszystkich kluczowych elementów, silnika, kabiny, platformy ładunkowej. Im bardziej zużyty pojazd, tym mniej kosztuje. Używany Kamaz 44108 w dobrym stanie i ze średnim przebiegiem będzie kosztował właściciela 18-25 tysięcy dolarów, a samochód w idealnym stanie jest prawie dwa razy droższy.

Analogi modeli: dowolne z silnikiem Euro 3.

Recenzja wideo Kamaza 44108

Recenzje o Kamaz 44108

Ilja:

„Nie jestem właścicielem takiego szczęścia, ale mogę powiedzieć, że samochód jest naprawdę dobry. Kiedy znajomy tankowiec powiedział mi, ile taki Kamaz ciągnie na 100 km, nie uwierzyłem. Jest bardzo duży, prawda? Ale w rzeczywistości wszystko tak się okazało. Samochód jest w ruchu, choć przyzwoicie używany, był eksploatowany prawie 7 lat. Ale jestem bardzo zadowolony z jazdy próbnej. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że na długie podróże trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo kabina grzechocze bezbożnie.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
KamAZ-6522: wygląd, opis, charakterystyka operacyjna i techniczna
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector