Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kosiarka Bosch Rotak 32. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Kosiarka Bosch Rotak 32. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Kosiarka Bosch Rotak 32

Kosiarka Bosch Rotak-32 jest przedstawicielem modeli elektrycznych i jest przeznaczona do koszenia trawy na działce o powierzchni do 300 m1200. Moc silnika to 6,6 W, co pozwala poradzić sobie nawet z gęstymi zaroślami roślin. Kompaktowe wymiary i niska waga 32 kg. sprawiają, że kosiarka jest bardzo łatwa do przechowywania i użytkowania. Szerokość chwytania części tnącej wynosi 20 cm, a wysokość można regulować w zakresie od 60 mm do XNUMX mm. System tnący typu obrotowego.

Kosiarka Bosch Rotak 32. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Kosiarka Bosch Rotak 32

Zalety kosiarki elektrycznej Bosch Rotak 32:

 • Lekka waga;
 • Niski poziom hałasu;
 • Absolutna przyjazność dla środowiska;
 • Łatwy w obsłudze;
 • Łatwy montaż;
 • Możliwość koszenia trawnika nawet przy krawężniku.

Opis

Do zbierania trawy służy worek o pojemności 31 litrów. Jest łatwo przymocowany do konstrukcji i bezpiecznie na niej trzymany. Ponieważ kosiarka Bosch Rotak-32 jest zasilana z sieci, w jednostce zasilającej zainstalowany jest system, który chroni przed przegrzaniem i skokami napięcia. Składany uchwyt jest regulowany w zależności od życzeń operatora. Korpus kosiarki wykonany jest z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, do którego przymocowany jest uchwyt do przenoszenia kosiarki. Koła mają ten sam rozmiar, ale nie zmniejsza to zwrotności. Zastosowanie akumulatora w prezentowanej kosiarce elektrycznej Bosch Rotak nie jest przewidziane.

Kosiarka Bosch Rotak 32. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Kosiarka Bosch Rotak-32 LI High Power

Jednak Bosch wprowadził nową modyfikację — kosiarkę elektryczną Bosch Rotak-32 LI High Power, która różni się od modelu opisanego powyżej obecnością akumulatora 36 V. Urządzenie przeznaczone jest do użytku w ogrodach, parkach i dużych trawnikach ( do 300 mkw.). Akumulator jest w pełni naładowany w zaledwie 1,5 godziny.

Charakterystyka

NazwaBosch Rotak-32LI o dużej mocyBosch Rotak 32
ŻywnośćSieć / akumulatorSieć
Typ silnikaElectroElectro
Akumulator, V36
Czas ładowania baterii95 minut
Pojemność akumulatora, Ah2,6
Zalecana powierzchnia do obróbki, m²300300
wysokość cięcia30-60 mm20-40-60
Szerokość cięcia32 cm32 cm
Objętość kosza na trawę, l3131
Ciężar, kg10,26,6
Weiterlesen:
Kosy motorowe i podkaszarki Zubr: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Instrukcja obsługi

Aby uniknąć uszkodzeń, kosiarkę Bosch rotak-32 należy podłączać do zasilania tylko zgodnie z danymi na tabliczce znamionowej. Producent zaleca podłączenie maszyny do gniazdka wyposażonego w wyłącznik różnicowoprądowy 30 mA. Instrukcja opisuje bardziej szczegółowo obsługę kosiarki.

Podczas pracy z kosiarką należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa:

 • Nie dotykaj wtyczki mokrymi rękami;
 • Nie koś mokrej trawy;
 • Nie przejeżdżaj po przewodzie zasilającym, ponieważ może on zostać uszkodzony przez przecięcie elementów;
 • Nie dopuścić do przedostania się wody do urządzenia.

Sekwencja konserwacji:

 • Sprawdź łączniki, w razie potrzeby dokręć.
 • Oceń stopień zużycia kosza na trawę.
 • Przeprowadź kontrolę wzrokową i wymień uszkodzone części;

Załóż rękawice ochronne, jeśli planujesz pracować w obszarze noża!

Ważny! Nie wolno włączać i wyłączać urządzenia bez przerwy.

Silnik kosiarki jest wyposażony w automatyczny system wyłączania, gdy ostrza utkną w trawie. Aby rozwiązać problem, musisz wyłączyć urządzenie z gniazdka, odczekać chwilę, wyczyścić noże i ponownie włączyć mechanizm.

Ważny! Zawsze odłączaj urządzenie od gniazdka, jeśli planujesz przeprowadzać prace konserwacyjne w obszarze elementu tnącego.

Możesz dowiedzieć się więcej o możliwościach korzystania z kosiarki elektrycznej Bosch w instrukcji pod linkiem: Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek

Pobierz instrukcję obsługi kosiarki Bosch Rotak 32

Recenzje wideo

Recenzja kosiarki elektrycznej Bosch Rotak 32

Przegląd kosiarki Bosch Rotak 32

Opinie właściciela

W sieci jest wiele recenzji na temat kosiarki elektrycznej Bosch Rotak, ale nie wszystkie są pozytywne. Właściciele zwracają uwagę na słabą jakość wykonania i użyte materiały.

Eugeniusz:

„Wśród zalet Bosch Rotak 32 mogę jedynie zauważyć łatwość i prostotę montażu, ponieważ instrukcja opisuje szczegółowy schemat. Wszystko inne to tylko wady: model szybko się przegrzewa podczas pracy i karoseria zaczyna się topić, silnik gaśnie, traci się moc na zmiennym biegu. Nie polecam kupowania tego modelu.»

Oleg:

„Nie mogę powiedzieć, że kosiarka Bosch Rotak jest naprawdę zła, ale jest w niej wiele niedociągnięć. Lekkie i zwrotne dziecko, z którym poradzi sobie nawet żona. Montaż odbył się zgodnie ze schematem i nie było żadnych problemów. Mamy kosiarkę od 5 lat. Trawę kosimy bez worka, staje się od tego tylko lżejsza i równowaga nie jest zachwiana. Części zamienne do niego są drogie i jest to poważna wada. Dolne łożysko wymagało lepszej ochrony. Zapycha się przy częstym użytkowaniu, dlatego należy go okresowo czyścić.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarka Bosch ARM 33. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli
Ссылка на основную публикацию