Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kosiarka Champion LM5131. Przegląd, instrukcje, recenzje

Kosiarka Champion LM5131. Przegląd, instrukcje, recenzje

Kosiarka Champion LM5131

Ta kosiarka służy do dokładnego koszenia każdego terenu, zarówno płaskiego, jak i nierównego. Dla najwygodniejszego użytkowania istnieją trzy opcje pracy: zbieranie roślinności w koszu na trawę, wyrzut boczny całości oraz mulczowanie.

Kosiarka Champion LM5131. Przegląd, instrukcje, recenzje

Kosiarka Champion LM5131

Dzięki samojezdnej zasadzie konstrukcyjnej proces przenoszenia kosiarki Champion LM5131 jest znacznie ułatwiony. Moc silnika wynosi 4,1 KM.

Zalety kosiarki Champion LM5131

  • Niska cena;
  • Zasada działania z własnym napędem;
  • 7 pozycji wysokości skosu i 3 tryby pracy;
  • Można złożyć do przechowywania.

Wady kosiarki Champion LM5131

  • Wysoki poziom hałasu;
  • Obecność wibracji podczas pracy;
  • Wysokie zużycie paliwa.

Opis

Dzięki pojemnemu 60 litrowemu pojemnikowi na trawę uzyskuje się długą autonomię pracy bez zatrzymywania się na jej czyszczenie. Czterosuwowy silnik benzynowy o mocy 4,1 KM zapewnia długą i bezawaryjną pracę. Jego chłodzenie następuje za pomocą przepływu powietrza.

Kosiarka Champion LM5131. Przegląd, instrukcje, recenzje

Mistrz LM5131

Charakterystyczną cechą większości analogów jest obecność rozrusznika elektrycznego, który ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach. Składany uchwyt pozwala na kompaktowe ustawienie maszyny w garażu lub w bagażniku samochodu.

Charakterystyka

Rodzaj jedzeniabenzyna
Moc, kW/KM3 / 4,1
Pojemność skokowa silnika, cm3173
Pojemność zbiornika paliwa, l1,0
Wysokość cięcia, mm25-75
Szerokość cięcia, mm501
Objętość kosza na trawę, l60
Ściółkowanietak
Ciężar, kg33,8

Instrukcja obsługi

Ten dokument zawiera szczegółowe informacje dotyczące wszystkich aspektów obsługi samojezdnej kosiarki Champion. Poniżej elektroniczna wersja instrukcji obsługi Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek

Pobierz instrukcję obsługi kosiarki Champion LM4627, LM5131

Podczas obsługi kosiarki samojezdnej Champion LM5131 na pagórkowatym terenie, pracuj od dołu do góry. Ponieważ w tym przypadku samochód będzie znacznie szybszy i jest szansa na zwolnienie manetki i utratę kontroli.

Podczas pracy z kosiarką spalinową Champion LM5131 należy zachować środki ostrożności i nosić okulary ochronne, kombinezon, rękawice i zamknięte buty.

Weiterlesen:
Seria modeli pilarek Patriot. Instrukcja obsługi i konserwacji, główne usterki i ich rozwiązania


Jeśli właśnie kupiłeś kosiarkę spalinową Champion LM5131, przed pełną eksploatacją pamiętaj, aby ją uruchomić. Aby to zrobić, uzupełnij paliwo, olej i docieraj. Aby to zrobić, pozwól urządzeniu działać z minimalną prędkością przez 4 godziny.

Konserwacja

Podczas produkcji agregatu do kosiarki Champion używana jest stal hartowana, która jest odporna na naprężenia mechaniczne i ma długą żywotność bez ostrzenia. Podczas naprawy tej części owiń ją miękką szmatką, aby zapobiec przypadkowym skaleczeniom.

Kosiarka Champion LM5131. Przegląd, instrukcje, recenzje

Kosiarka spalinowa Champion

Po zakończeniu pracy pamiętaj o oczyszczeniu kosiarki z resztek kurzu, brudu i liści. Procedurę tę można wykonać ręcznie lub za pomocą złączki do węża.


Kosiarka spalinowa Champion LM5131 pracuje na wysokooktanowym paliwie AI-92 lub AI-95. Skrzynia korbowa mieści 0,6 litra oleju. Instrukcja obsługi zaleca napełnianie środka smarnego klasyfikacją SAE 30 lub SAE 10W-30.

Przegląd wideo

Przegląd kosiarki Champion LM5131

Opinie właściciela

Poniżej kilka opinii właścicieli kosiarek spalinowych Champion, które pozostawili na forach tematycznych:

Jarosław:

„Kupiłem go przed rozpoczęciem sezonu letniego, zaraz po tym, jak podkaszarka się schrzaniła. Montaż jest elementarny, zacznij natychmiast. Na początku wydaje się, że idzie bardzo szybko, ale potem się do tego przyzwyczajasz. Zbiera trawę do wysokości 20 cm, ale torba jest mała, często trzeba ją czyścić. Raz na dwa tygodnie koszę teren do minimalnego poziomu. Wszystko o wszystkim zajmuje plus minus 3 godziny. Na mokrej trawie też nie ma pytań, działa dobrze. Oczywiście mulczowanie było świetnym pomysłem, ale potem trawa pędzi dwa razy szybciej niż wcześniej”.

Artur:

„Prędkość jej pracy jest idealna, nie wolno, ale nie szybko. Wynik przekracza wszelkie oczekiwania. Trawnik jest płaski jak perski dywan. Wyrzut boczny jest niezwykle niewygodny, bardzo szybko się zapycha i zatrzymuje. Początek jest zawsze płynny za pierwszym razem. Kosz na trawę jest dość pojemny, w zależności od trawy czyszczę go co 2-3 godziny. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że pasek się zepsuł, a potem miałem problemy ze znalezieniem nowego, ponieważ istnieje wiele podobnych modeli. Oto pasek klinowy Z 10X 750 Li, na rynku motoryzacyjnym można go znaleźć za 250 r, w serwisach 850″

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Huter bs-40. Specyfikacje. Recenzje właścicieli
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector