Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek, kosiarek i podkaszarek marki Bosch. Instrukcje, recenzje

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Bosch

Marka Bosch nosi imię założyciela Roberta Boscha, który z zawodu był wynalazcą. Postanowił zorganizować swój biznes w 1886 r., a do 1901 r. dzięki wytrwałości i pracowitości powstała fabryka Bosch, zatrudniająca około 40 osób. Pracował przy produkcji magneto.

Magneto Bosch

Dla firmy rok 1906 był rokiem znaczącym, ponieważ produkcja przyspieszyła i powstało 100 000 egzemplarzy magneto. Drugim ważnym wydarzeniem dla firmy było rozszerzenie geografii krajów w zakresie budowy filii. Otóż ​​najważniejsze było to, że pracownicy na całym świecie osiągnęli wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy, a pierwszym, który wsparł tę innowację był Robert Bosch. Argumentował tę decyzję nie tyle faktem, że działał w imieniu ludzkości, ale faktem, że produkcja produktów wymagała uwagi i staranności, którą mogli zapewnić tylko ci pracownicy, którzy mieli dobry odpoczynek. Podstawowym celem Boscha było utrzymanie jakości, a nie generowanie zysku kosztem ilości. Jego motto brzmiało: „Lepiej stracić pieniądze niż zaufanie”. A takie podejście do pracy jest bardzo cenione wśród konsumentów.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Kosiarki do trawy Bosch

Z silnym chwytem i bystrym umysłem Robert Bosch nie zamierzał na tym poprzestać i zaczął aktywnie poszerzać gamę produktów. Na początku 1910 roku firma produkowała wszystkie niezbędne komponenty elektryczne, które były używane w ówczesnych samochodach.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Podkaszarki i kosiarki Bosch

W 1914 roku wyprodukowano pierwszy rozrusznik elektryczny. Dalsze plany zagospodarowania terenów produkcyjnych przekreśliły wojnę. Ale firmie udało się przetrwać i nie tylko wznowić produkcję, ale także uczestniczyć w międzynarodowych wystawach. Kolejne lata to seria nowych osiągnięć i sukcesów, ale począwszy od 1942 roku już bez rodzica.

Najlepsze modele Bosch

Topowe modele w rankingu to kosiarki elektryczne. Bosch Rotak 37, Bosch Rotak 34 и Bosch Rotak 32. Takie dane potwierdzają liczbę recenzji dla tych modeli.

Weiterlesen:
Gama modeli kosiarek i wykaszarek marki Mogilev KM: opis i charakterystyka


Ich parametry techniczne są tak pomyślnie połączone z wyglądem, że użytkowanie tych kosiarek stało się prawdziwą przyjemnością dla właścicieli (sądząc po recenzjach). W rankingu wśród najlepszych trymerów wyróżniają się ART 23 Combitrim i ART 24.

 Kosiarki

Kosiarki elektryczne Bosch cieszą się dużą popularnością na rynku sprzętu ogrodniczego, głównie ze względu na niezawodność zastosowanych mechanizmów, dobrą konstrukcję, mocny plastik i doskonałe parametry techniczne. W przeciwieństwie do odpowiedników benzynowych innych firm, urządzenia elektryczne znacznie zyskują.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Nóż Bosch

Silniki zainstalowane na jednostkach mają różną moc, dzięki czemu konsument może wybrać swoje urządzenie zgodnie z celami. Wydajny rotacyjny system koszący wraz z nożami paskowymi doskonale radzi sobie z koszeniem zarówno trawy ozdobnej na trawniku, jak i gęstych chwastów.

Zalety kosiarek Bosch:

 • Praktycznie cicha praca;
 • Brak toksycznych gazów;
 • Obrotowy system cięcia;
 • Zbiornik objętościowy do zbierania skoszonej trawy;
 • Wygodny uchwyt do transportu;
 • Mały rozmiar;
 • Obecność dźwigni do regulacji wysokości fryzury;
 • Poprawiona ergonomia;
 • Niska waga.

Modele elektryczne

Projektanci zapewnili konsumentom możliwość samodzielnego wyboru wysokości koszenia trawy od 20 do 70 mm, przy jednoczesnym wykorzystaniu rączki do regulacji. Teleskopowy uchwyt zwiększa komfort pracy kosiarką elektryczną. Gdy urządzenie nie jest potrzebne, uchwyt łatwo się składa, co pozwala na przechowywanie go w małym kącie.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Kompaktowość kosiarki Bosch

Cztery koła dołączone do zestawu mają tę samą średnicę. Cała skoszona trawa wpada do pojemnika na trawę, który w zależności od modelu ma pojemność od 30 do 50 litrów. Modele różnią się również wagą. Wpływają na to gabaryty kosiarki, co również ogranicza szerokość obrabianego obszaru. Wszystkie urządzenia nie mają własnego napędu.

Weiterlesen:
Chainsaw Makita DCS4610: opis, dane techniczne i zasady użytkowania


Poniżej znajdują się najbardziej znane modele marki:

 • Kosiarka Bosch Rotak 32
 • Kosiarka Bosch Rotak 37
 • Kosiarka Ramię Bosch 34
 • Kosiarka Ramię Bosch 37
 • Kosiarka Bosch Rotak 40
 • Kosiarka Bosch Rotak 43

Modele baterii

Charakterystyczną cechą tych modeli jest to, że mogą działać zarówno na zasilaniu prądem przemiennym, jak i na bateriach. Brak kabla przynosi właścicielom kosiarek wiele korzyści, na przykład swoboda poruszania się jest jedną z nich. Cicha, doskonale radząca sobie z kosiarką, która ma niewielkie rozmiary, będzie doskonałym pomocnikiem piękna Twojego podwórka. Przekonuje jednostki benzynowe swoją przyjaznością dla środowiska i brakiem toksycznych emisji.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Kosiarka Bosch Rotak 43 Li

Akumulatory mają dużą pojemność i pozwalają na pracę do 20-30 minut. To wystarczy, aby silnik się nie przegrzał. Poziom naładowania baterii osiąga maksimum w ciągu godziny, więc po krótkiej przerwie możesz wrócić do pracy. Te same ergonomiczne uchwyty, opływowy kształt i nowoczesny design co kosiarki elektryczne sprawiają, że kosiarki akumulatorowe są popularne.


Topowe modele akumulatorów Bosch:

 • Kosiarka akumulatorowa Bosch Rotak 32LI o dużej mocy
 • Kosiarka akumulatorowa Bosch Rotak 37LI
 • Kosiarka akumulatorowa Bosch Rotak 43LI

Podkaszarki i kosiarki

Bosch oferuje swoim klientom szeroką gamę elektrycznych podkaszarek ogrodowych. W porównaniu do kosiarek, podkaszarki są wygodniejsze podczas koszenia trawy w pobliżu ogrodzeń, krawężników, krzewów, klombów i drzew. Najnowsze technologie znajdują odzwierciedlenie w elektrycznych plecionkach Bosch.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Obrotowa głowica żyłkowa

Właściciele docenią półautomatyczny posuw żyłki po włączeniu narzędzia. Jest to również dobre, ponieważ dostawa żyłki odbywa się ściśle o określonej długości. Wydajne silniki pozwalają szybko i skutecznie radzić sobie z trawą.

Modele elektryczne

Kolejną zaletą jest zrównoważona masa podkaszarki. Niektóre modele są wyposażone w teleskopowy uchwyt, który można wysunąć prawie 2 razy. Aby poprawić zwrotność, dolna część posiada mechanizm obrotowy, który umożliwia koszenie pod ławkami. Trymery są lekkie, więc nie musisz używać pasków na ramię.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Trymer Bosch ART-26 Combitrim

Popularne modele elektrycznych trymerów Bosch:

 • Kosa elektryczna Bosch AFS 23-37
 • Trymer Bosch ART 26 SL
 • Trymer Bosch ART 23 SL
 • Trymer Bosch ART 26 SL
 • Trymer Bosch ART 23 28
 • Trymer Bosch ART 23 Combitrim
 • Trymer Bosch ART 24
 • Przycinarka Bosch ART 26 Combitrim
Weiterlesen:
Huter dmuchawy do śniegu. Recenzje, wideo, serwis, przegląd modeli pługów śnieżnych Huter

Modele baterii

Doskonałą alternatywą dla trymerów elektrycznych są urządzenia bezprzewodowe, które pozwalają oddalić się od gniazdka na dowolną odległość. Właściciel ma absolutną swobodę ruchów i nie może się bać, że przetnie drut. Podkaszarki są dostarczane z instrukcją, więc nie będzie trudno poradzić sobie z zawiłościami obsługi i konserwacji.


Podkaszarki akumulatorowe Bosch:

 • Bosch Easy Grass Cut 12-230
 • Bosch ART 23 -10,8 LI
 • Bosch ART 23-18LI
 • Bosch ART 26-18LI

Instrukcja obsługi

Za optymalną temperaturę powietrza, przy której można używać kosiarki elektrycznej Bosch, uważa się od 0 do +40 stopni. Dzięki przemyślanemu wzmocnieniu izolacji urządzenia nie jest wymagane dodatkowe uziemienie. Aby zapewnić bezpieczną pracę kosiarki elektrycznej zaleca się stosowanie przedłużacza typu H50VV F lub H05RN F.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Przedłużenie kosiarki

Napięcie, przy którym narzędzie musi działać, wynosi 230 V dla krajów UE oraz 220 V lub 240 V dla innych krajów. Jeśli zdecydujesz się na naprawę, zaleca się wykonanie tego zgodnie z technicznymi zasadami bezpieczeństwa, a mianowicie w rękawiczkach i przy sprzęcie odłączonym od sieci. Szczegóły znajdziesz w instrukcji.

Kosiarki do trawy Bosch. Recenzje elektrycznych trymerów Bosch, instrukcje kosiarki

Schemat ideowy kosiarki elektrycznej

Utrzymanie

Przeprowadzanie konserwacji składa się z następujących operacji:

 • Identyfikacja widocznych wad za pomocą oględzin;
 • Kontrola ostrości noży i, jeśli to konieczne, ostrzenie lub wymiana w przypadku odkształcenia;
 • Sprawdzenie niezawodności elementów złącznych i szczelności wszystkich osłon;
 • Czyszczenie ostrzy i całej dolnej części kosiarki po każdym użyciu.

Główne usterki i rozwiązania

Możliwe usterki kosiarek Bosch:

 • Silnik się nie włącza. Przyczyny mogą leżeć w niesprawnym gniazdku, uszkodzonym przedłużaczu lub trawa jest zbyt wysoka dla tego modelu. Bezpiecznik mógł się przepalić.
 • Działa z przerwami. Powody mogą być podobne do poprzedniego akapitu. Istnieje również możliwość wewnętrznego uszkodzenia kabla.
 • Nierówne ukosowanie. Taka sytuacja może wystąpić z powodu nieprawidłowo zainstalowanego noża lub jeśli nóż jest tępy.
 • Po włączeniu nóż nie obraca się. Wynika to z trawy, która owinęła się wokół narzędzia tnącego.
 • Obcy hałas. Konieczne jest sprawdzenie wszystkich elementów złącznych i wymiana tych, które stały się bezużyteczne.
Weiterlesen:
Chainsaw Makita DCS4610: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Przegląd wideo

Recenzja kosiarki elektrycznej Bosch ARM-34

Przegląd kosiarki Bosch ARM 3200

Opinie właściciela

Liczne recenzje pozostawione przez właścicieli Bosch mówią o niezawodności urządzeń i łatwości użytkowania, zwracając uwagę na wydajność pracy.

Denis:

„Od 34 lat używam kosiarki Bosch Arma 3 na moim trawniku. Trzeba pracować co 10-14 dni, bo trawa szybko rośnie. Często to koszę, aby źdźbła trawy nie owijały się wokół osi. Ochrona przed przegrzaniem okazała się całkiem realna i kilka razy wyłączała silnik. Wtedy już w przybliżeniu zrozumiałem, ile muszę skosić, aby to nie działało. Wystarczy kosz na trawę, ale często go czyszczę, ponieważ kosiarka staje się ciężka.”

Vladimir:

„Kupiłem kosiarkę Bosch Rotak 37 do koszenia trawy na działce o powierzchni do 4 akrów. Chcę podkreślić takie zalety — mocny silnik, duże prędkości, odpowiednia szerokość koszenia. Jest też wystarczająco dużo niedociągnięć — bardzo niewygodne jest wciskanie ręcznych przełączników. Wysoka trawa powyżej 10 cm jest trudna do koszenia, ponieważ łodygi są owinięte wokół noży”.

Giennadij:

„Moja recenzja kosiarki Bosch ARM 33 jest jak dotąd tylko pozytywna, ponieważ koszę ją dopiero od roku. Bardzo łatwe i proste sterowanie ręczne. Byłem zadowolony z noży, które tną trawę równo i równo na całej szerokości, moc w zupełności wystarcza. Niska waga cieszy tylko wtedy, gdy musisz przenieść kosiarkę w inne miejsce, ale nie chcesz jej przetaczać, aby nie uszkodzić noży.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector