Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kosiarki do trawy i kosiarki marki Caiman. Przegląd modeli

Marka Caiman jest uważana za jedną z najmłodszych, ponieważ pojawiła się na rynku maszyn rolniczych całkiem niedawno, a raczej w 2004 roku.

Główną zaletą produkowanego sprzętu jest jego wyposażenie w japońskie silniki Subaru.

Przedstawiciele firmy wyrazili chęć pokazania siły i mocy japońskich silników w sektorze rolniczym. Stanowisko to aktywnie wspierała firma Pubert, która jest producentem kompaktowych urządzeń przeznaczonych do pracy z działkami ziemnymi i ogrodowymi.

Francuska firma Pubert jest liderem na rynku maszyn rolniczych, więc tworzenie zaawansowanych jednostek z japońskim silnikiem pod marką Caiman stało się prawdziwą sensacją.

Stylowe wzornictwo, wykorzystanie zaawansowanych technologii oraz doskonała jakość to główne cechy naszych produktów.

Kosiarki do trawy i kosiarki marki Caiman. Przegląd modeli

Katalog Cayman oferuje konsumentom szeroką gamę produktów, które koncentrują się na pracy z trawnikami, krzewami, sprzątaniem terytorium i tym podobne.

Wiele modeli ciągników pchanych Vario pomoże w uprawie terenu.

Motobloki wyposażone są w nowoczesną skrzynię biegów Vario Automatic, która jest prezentowana w 5 wersjach. Do koszenia trawy traktorem pchanym stosuje się kosiarkę rotacyjną, która doskonale radzi sobie z tym zadaniem.

Szeroka gama zrobotyzowanych urządzeń do koszenia trawnika daje ich właścicielom wiele korzyści, w szczególności eliminuje konieczność uczestniczenia w procesie koszenia trawnika.

Kosiarki spalinowe

Różne wersje kosiarek benzynowych są specjalnie zaprojektowane dla szerokiego grona odbiorców. Co więcej, musimy oddać hołd projektantom — kosiarki różnią się nie tylko właściwościami technicznymi, ale także wyglądem.

  • Profesjonalna kosiarka Xplorer 60S wyposażona jest w duże koła i boczny wyrzut skoszonej trawy.Waga urządzenia to 54 kg, ale dzięki wygodnemu uchwytowi sterowanie nie jest trudne i nie wymaga wysiłku.Kosiarka jest przeznaczona do pracy 50 akrów niska toksyczność spalin Promień wychwytywania noża aerodynamicznego wynosi 190 cm Znaczną zwrotność osiągnięto dzięki konstrukcji trójkołowej.
  • Kosiarka Athena 60S jest zdolna do mulczowania, ma 70-litrowy pojemnik na trawę i możliwość przełączania wyrzutu trawy na boki i do tyłu. Kosiarka Athena z łatwością radzi sobie nawet z wysoką trawą. Wśród zalet modelu jest mocny silnik, aerodynamiczny nóż o specjalnej konfiguracji oraz czterokołowa formuła, gdzie tylne koła mają zwiększoną średnicę, co zwiększa zwrotność urządzenia.
Weiterlesen:
Piły szablaste Interskol. Przegląd, charakterystyka, recenzje

  • Kosiarka LM5361SXA-PRO jest przeznaczona do koszenia wysokiej trawy. Cechą modelu jest obecność wariatora prędkości, który pozwala płynnie i równomiernie osiągać prędkość do 6 km / h. System Fast Start zapewnia łatwy rozruch. Urządzenie wyposażone jest w system bezpiecznego startu, który uruchamia silnik, ale nie uruchamia noża. Ta funkcja jest przydatna podczas transportu kosiarki.

 • Wśród klasy premium wyróżniają się kosiarki King Line 17K i 20K, które są przeznaczone do czynności profesjonalnych. Model wyposażony jest w czterosuwowy silnik Kawasaki FJ100. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, kosz na trawę znajduje się z przodu, dzięki czemu w ogóle nie przeszkadza operatorowi. Zużycie paliwa wynosi około 1,6 l/h przy maksymalnej prędkości.


Dla wszystkich miłośników wygodnej pracy marka Caiman przygotowała prezent w postaci kosiarek Caiman Comodo, które są urządzeniami high-tech. Obecność napędu na wszystkie koła pozwala na pracę w każdych warunkach. Samochody wyposażone są w reflektory halogenowe. Nowatorskim rozwiązaniem było zastosowanie korka do mulczowania bezpośrednio w urządzeniu, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na jego instalację. Agregaty posiadają trzy opcje koszenia, w zależności od tego, którą trawę można zebrać do kosza na trawę, ściółkować lub odrzucić.

Katalog zawiera następujące modele:

 • Comodo 2WD HD
 • Comodo 2WD
 • Comodo 4WD

Zbieracz trawy maszyn jest zaprojektowany na 320 litrów, co pozwala na przetwarzanie do 100 akrów ziemi. Silnik Kawasaki FS600V jest mocny i niezawodny. Wysokość strzyżenia może sięgać nawet 1 m.

Linia kosiarek i wykaszarek Caiman

Kosiarki

Szczególnie ceniona jest praca na budowie, mobilność i zwrotność, dlatego popularne są kosiarki do trawy Caiman, prezentowane w szerokiej gamie. W pełni spełniają swoje funkcje do koszenia trawy, są kompaktowe i łatwe w manewrowaniu z ich pomocą. Japońscy inżynierowie zainstalowali specjalne skrzynie biegów, które są wysokiej jakości. System Right Balance zapewnia wygodę i komfort pracy, ponieważ całość konstrukcji jest w pełni wyważona. Na rynku dostępne są następujące modele trymerów:

 • Kajman WX21 PROMO
 • Kajman WX24 PROMO
 • Kajman WX24
 • Kajman SXP26
 • Kajman WX26
 • Kajman WX26 Katana
 • Kajman WX30
 • Kajman WX33
 • Kajman VS430
 • Kajman WX43
Weiterlesen:
Piły mechaniczne Stavr: opis, charakterystyka, zasady użytkowania i recenzje

Silniki benzynowe są ekonomiczne. W zależności od modelu możliwe jest przetwarzanie od 25 akrów do 100. W związku z tym zmieniają się również parametry techniczne jednostek. Dlatego na podstawie zadania możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model.

Roboty kosiarki

Dla tych, którzy chcą zminimalizować swój udział w procesie koszenia trawy, marka Caiman przedstawia szeroką gamę zautomatyzowanych kosiarek Caiman Ambrogio, dostosowanych do różnych obszarów. Wygląd niektórych modeli przypomina drobne bug, a niektóre jednostki wyglądają jak fantastyczne maszyny. Gładkie linie, atrakcyjny wygląd i stylowy design to nie wszystko, czym mogą się pochwalić roboty. Ograniczasz obszar koszenia kablem elektromagnetycznym, ustawiasz żądany program na stacji ładującej i podziwiasz zadbany trawnik. Cechy robotów Caiman Ambrogio to cicha praca, przyjazność dla środowiska, ponieważ działają na bateriach i niskie koszty eksploatacji. Taki model ładuje się przez około 3,5 godziny, a pracą kosiarki można sterować za pomocą smartfona.

Kosiarka rotacyjna do ciągnika pchanego

Do obróbki dużego obszaru odpowiednia jest kosiarka rotacyjna, którą można przymocować do ciągnika jednoosiowego. Projekt bez problemu poradzi sobie z trawnikami, zbożami i drobnymi krzewami. Prędkość obrotowa elementów tnących kosiarki pchanej osiąga 6 km/h, co przyczynia się do wysokiej jakości równomiernego cięcia. Masa ciągnika jednoosiowego z kosiarką to tylko 33 kg. Wysokość i szerokość cięcia można regulować.

Jakie są najlepsze modele?

Najbardziej popularne są kosiarki do trawy Caiman SXP26, WX30, WX24 i WX26 ze względu na udane połączenie właściwości technicznych. Cayman WX24 jest najmniejszym, a przez to najlżejszym. Jego waga to zaledwie 4,7 kg i jest przeznaczona do obróbki działki o powierzchni do 30 akrów. SXP26 różni się nieznacznie wagą, która jest już zaprojektowana do obsługi 40 akrów. WX26 i WX30 są przeznaczone odpowiednio dla 50 i 60 akrów.

Weiterlesen:
Napięcie łańcucha na piły łańcuchowej. Urządzenie, regulacja, recenzje

Funkcje operacji

Silnik trafia do sprzedaży bez oleju silnikowego, więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest napełnienie go wymaganą ilością. Zaleca się stosowanie oleju samochodowego do silników 4-suwowych klasy API SE lub wyższej. Lepkość należy dobierać na podstawie sezonowości pracy. Z reguły stosuje się olej 10W-30.

Jako paliwo stosowana jest samochodowa benzyna bezołowiowa.

W ramach codziennej konserwacji należy podjąć następujące kroki:

Sprawdź stan wszystkich elementów mocujących i filtra powietrza;

Upewnij się, że nie ma obcego hałasu i nadmiernych wibracji;

Wlej wymaganą ilość oleju;

Sprawdź, czy nie ma wycieków paliwa i smaru.

Pierwsza wymiana oleju następuje po 20 godzinach pracy. Kolejne wymiany dokonywane są co 50 godzin.

Zalecana świeca zapłonowa: E7RTC (TORCH). Odstęp między elektrodami powinien wynosić około 0,7-0,8 mm. Powinieneś okresowo monitorować czystość świecy.

Poważne awarie

Mogą wystąpić następujące awarie kosiarek gazowych:

Silnik nie uruchamia się. Musisz sprawdzić świecę zapłonową, obecność paliwa lub przepływ paliwa do gaźnika. Sprawdź ustawienia.

Nieprawidłowa praca silnika na biegu jałowym. Wyreguluj gaźnik, sprawdź uszczelkę na wale korbowym.

Utrata mocy. Wyczyść filtr powietrza, wymień świecę zapłonową, wyreguluj gaźnik, sprawdź, czy na tłumiku nie ma nagaru. Ustawienia są wyłączone.

Przegrzanie silnika. Wymień mieszaninę na wysokiej jakości. Wymień świecę zapłonową, wyreguluj gaźnik.

Przegląd wideo

Poniżej filmowa recenzja kosiarki Caiman WX26 wraz z opisem wszystkich jej zaletRecenzje wideo zawierają opis Cayman WX24Opinie

Anastasia:

„Kupiliśmy kosiarkę Caiman WX33 i nie żałowaliśmy wydanych pieniędzy. Świetnie sprawdza się nawet w upale i przy koszeniu dużej trawy. Mamy do koszenia powierzchnię 80 akrów, więc zrobili to bardzo szybko. Niezawodny japoński silnik o mocy 1,7 KM. Zaczyna się za pierwszym razem, nawet gdy jest zimno. Tarcza tnąca wykonana jest ze stali o wysokiej wytrzymałości i bez problemu radzi sobie nawet z krzakami.

Kirill:

„Korzystam kosiarkę Caiman WX24 od 2 lat. Bardzo lubię go w pracy, bo jest lekki, szybko się uruchamia i dobrze kosi. Moc silnika to tylko 1 KM, ale to wystarcza na niewielką powierzchnię. Uchwyty są regulowane, więc moja żona i ja dostosowujemy je dla siebie ”.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 142. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector