Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kosiarki do trawy Partner: Opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Kosiarki marki Partner. Specyfikacje i zasady działania

Szwedzka firma Partner to znany europejski producent sprzętu leśnego i ogrodniczego, który od 2006 roku wchodzi w skład Grupy Husqvarna. Jak głosi historia, była to pierwsza firma na świecie, która wyprodukowała pilarki łańcuchowe.

Kosiarki do trawy Partner: Opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Benzokosa Partner Hummingbird P46-450CD

W 1949 roku szwedzka fabryka AB Bergborrmaskiner, produkująca wiertła górnicze, zaczęła opracowywać i produkować zupełnie nowy produkt (zarówno dla siebie, jak i dla całego świata) – piły łańcuchowe.

W połowie lat pięćdziesiątych. Piła łańcuchowa Partner, nazwana Be-Bo, stała się najpopularniejszą marką pił w Szwecji, wnosząc znaczący wkład w mechanizację krajowego przemysłu leśnego.

Fabryka AB Bergborrmaskiner — protoplasta AB PartnerW 1954 roku fabryka wyprodukowała następcę legendarnej piły Be-Bo — model Partner C6.

Nazwa nowego modelu przylgnęła i rozprzestrzeniła się na wszystkie kolejne wytwarzane produkty zakładu.

W drugiej połowie lat pięćdziesiątych. Na rynek trafiły piły łańcuchowe Partner R1950 i X11, które zyskały międzynarodową popularność. Po tym sukcesie zarząd postanowił nadać firmie nową nazwę — Partner.

W 1960 roku AB Partner stał się wiodącym producentem pił łańcuchowych w Europie Północnej, a także rozszerzył swoją ofertę o silniki do gokartów i elektronarzędzia dla leśników

Zakres modeli producenta Partner

Producent oferuje rolnikom kosiarki, które dzielą się na dwie kategorie: benzynowe i mechaniczne. Okres gwarancji producenta na wszystkie modele wynosi 12 miesięcy.

Kosiarki partnerskie

Kosiarki spalinowe:

 • kosiarka spalinowa czołowa Partner PSKL 72 B;
 • Partner P40-450 C 3300W;
 • Partner P46-450 C 3000W;
 • Partner P46-500 CD 2000W;
 • Partner P51-450SM 2200W;
 • Partner P51-500 CMD 3600 W;
 • Partner P51-650 CMD 2400 W;
 • Partner P53-550 CMW 2000W;
 • Partner P53-625 D 4000W;
 • Partner P53-625 DW 4000W;
 • Partner P51-550 CDW 1900 W;
 • Samojezdny Partner P46-500 CDW 2000 W;
 • Partner P56-500SM 2500W.
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Echo cs-3500. Specyfikacje. Przygotowanie pilarki do pracy, pierwsze uruchomienie i docieranie

Kosiarki mechaniczne

 • Partner 440, kosiarka z prostym sterowaniem i niewielką wagą.
Kosiarki do trawy Partner: Opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Partner 440 DL

Najlepsze modele kosiarek marki Partner

Partner P53-625 DW (kosiarka o mocy 4000 W wytrzymuje maksymalne obciążenia, czas pracy na jednym ładowaniu to 40-60 minut w zależności od obciążenia i prędkości jazdy).

Kosiarki do trawy Partner: Opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Partner P53-625-DW

Partner P51-500 CMD (3600 W, nieco słabszy brat tej serii modeli, doskonała opcja do średnich trawników, ogrodów przydomowych i obszarów wspólnych).

Instrukcja obsługi, konserwacja kosiarki ogrodowej.

Kosiarki do trawy Partner: Opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Partner-P-51-500-CMD

Podstawowe zasady działania

 • nie uruchamiaj urządzenia w pomieszczeniach, aby nie cierpieć z powodu spalin;
 • podczas koszenia nie naciskaj na kosiarkę, a jedynie ją kieruj (jednostki samobieżne poruszają się jeszcze łatwiej niż konwencjonalne);
 • nie koś wcześnie rano, poczekaj, aż trawa wyschnie;
 • czyść pojemnik na trawę w odpowiednim czasie, aby jego wypełnienie nie wpływało na moc kosiarki;
 • dokładnie zapoznaj się z instrukcją producenta, instrukcja zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące uruchamiania, obsługi i konserwacji zarówno kosiarki, jak i silnika;
 • pracować w sprzęcie ochronnym (długie spodnie, obcisłe buty, maska ​​z tworzywa sztucznego, zatyczki do uszu lub nauszniki).

Olej i paliwo

Podobnie jak w przypadku innych kosiarek czterosuwowych, kosiarki Partner potrzebują wysokiej jakości smarów i dobrej benzyny. Rodzaje paliwa: benzyna AI-95 i AI-92. Olej do silników czterosuwowych z chłodzeniem powietrzem.

Zalecany olej według typu lepkości: SAE10W30 lub zalecany przez producenta w instrukcji obsługi.

Pierwsza wymiana oleju odbywa się po 5 godzinach pracy po pierwszym uruchomieniu jednostki. W przyszłości olej będzie wymieniany albo w miarę potrzeb, z uwzględnieniem obciążenia i pracy kosiarki, albo co 50 godzin pracy (raz na trzy miesiące). Olej z zanieczyszczeniami wodnymi ma białawy nalot, przegrzany olej staje się bardzo ciemny — oba nie nadają się do wlewania do kosiarki.

Używaj wyłącznie wysokiej jakości paliw i smarów, aby przedłużyć żywotność kosiarki.

Możliwe usterki kosiarki Partner

AwariaPrzyczyna wystąpieniaSposób na rozwiązanie problemu
1. Kosiarka utknęła podczas pracy.Skończyło się paliwo.Napełnij świeżą benzyną. Tankowanie benzyny jest zalecane, gdy silnik jest zimny, więc poczekaj, aż ostygnie i uzupełnij paliwo.
2. Noże przestały kosić trawę lub kosiarka przeskakuje fragmenty trawnikaPojemnik na trawę jest pełny.Sprawdź, czy worek na trawę jest pełny, upewnij się, że ostrza są nienaruszone i działają prawidłowo.
3. Urządzenie silnie wibruje.Luźne połączenia.Zabezpiecz połączenia, sprawdź jakość wykonania przed rozpoczęciem pracy.
4. Czarny dym, gdy kosiarka pracuje, obce dźwięki, gdy silnik jest włączonyBenzyna złej jakości, za dużo oleju.Zatankuj kosiarkę wysokiej jakości paliwem, wlej olej za pomocą prętowego wskaźnika poziomu.
Weiterlesen:
Przegląd gamy kosiarek Calibre: opis i charakterystyka

Przegląd wideo z pracy kosiarki Partner

Model Partner P53-625DW

Recenzje właścicieli sprzętu ogrodowego Partner

Vladimir, 31 lat, Krasnojarsk:

«Właściciel benzynowej kosiarki samojezdnej Partner P46-500CD

Działka 6 arów, używam kosiarki tego modelu od trzech lat, zanim pojawiła się kolejna, marki nie będę pisał, ale powiem, że była droższa w cenie, a nie wykonał swojej pracy tak dobrze, jak Partner.

Ja też mam podkaszarkę, ale mam podkaszarkę wikinga, jest droższa iz jej pomocą często podejmuję się pracy na pół etatu, kosząc trawniki w sezonie w naszej wiejskiej spółdzielni. Sąsiedzi też są szczęśliwi. Kupując korzystałem z budżetu, który w tamtym czasie był ograniczony do pewnej kwoty. Kupiłem tę kosiarkę przy okazji samojezdną i jestem bardzo zadowolony.

Zalety kosiarki: łatwa w obsłudze, samobieżna, łatwa w obsłudze, optymalne przełożenie

jakość i koszt.

Wady: tylne koła są raczej słabe (moim zdaniem projekt nie jest zbyt udany).

Igor, 53 lata, Perm:

„W Permie mamy własnych producentów motobloków i wszelkiego rodzaju ciężkiego sprzętu, ale marki Partner nie znam z opowieści. Dawno, dawno temu próbowałem wielu tej techniki, od ogrodnictwa po budownictwo. Chcę napisać recenzję dotyczącą jakości kosiarki Partner. Naprawdę dobrze ułożone.

Tak, czasami są niuanse związane z montażem i komponentami kosiarki spalinowej, są one trudne do zdobycia, nie w każdym regionie okazuje się to szybko, ale ogólnie rzecz biorąc, godna konkurencyjna marka. Wcześniej trudno było uzyskać instrukcję w Internecie, teraz stało się to łatwiejsze — informacja to tylko morze.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию