Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Sprzęt do pielęgnacji trawników VIKING: kosiarki, podkaszarki, roboty i traktory. Przegląd asortymentu

Kosiarki do trawy wikingów. Instrukcje dotyczące podkaszarek i kosiarek VIKING, recenzje, filmy

o nas

Marka VIKING ma austriackie korzenie i specjalizuje się w produkcji sprzętu ogrodniczego. Firma powstała w 1981 roku i od tego czasu cieszy się zasłużoną popularnością wśród konsumentów.

Pomyślny rozwój zawdzięczamy odpowiednio dobranej strategii ukierunkowanej na produkcję sprzętu dostosowanego do potrzeb konsumenta.

Korzystając z innowacyjnych technologii, firma starała się tworzyć nie tylko funkcjonalne, ale także łatwe w obsłudze i niezawodne urządzenia.

Od 1992 roku akcje VIKING kupuje niemiecki koncern STIHL. Współpraca między nimi miała pozytywny wpływ na produkty. Do dziś technika ta cieszy się największą popularnością wśród szerokiego grona konsumentów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Produkowany przez firmę sprzęt przeznaczony jest do pielęgnacji ogrodu. Szeroka gama produktów obejmuje kosiarki, napowietrzacze elektryczne i benzynowe, mini traktory, kultywatory, rozdrabniacze i inne akcesoria.

Duża liczba samobieżnych miniciągników jest wysoce funkcjonalna.

Kosiarki

Szeroka gama kosiarek, produkowanych pod marką Viking, pozwala konsumentowi wybrać urządzenie najbardziej dostosowane do jego celów.

Na rynku dostępne są modele benzynowe i elektryczne, które różnią się wieloma właściwościami technicznymi. Do dużych powierzchni i prac przemysłowych najlepiej wybrać kosiarki z mocnymi silnikami.

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego obszaru, mała i kompaktowa kosiarka stanie się wiernym pomocnikiem w walce z roślinnością.

Modele baterii

Zastosowanie kosiarek akumulatorowych zapewnia pewną przewagę nad innymi urządzeniami, a mianowicie pełną swobodę działania.

Nie jest potrzebny kabel elektryczny, który trzeba nosić ze sobą i upewnić się, że urządzenie nie wjedzie do niego i nie złamie go nożami.

Nie ma potrzeby wdychania spalin, z których powstają modele benzynowe.

Poniżej znajdują się modele kosiarek akumulatorowych

 • Kosiarka do trawy Viking MA 235
 • Kosiarka do trawy Viking MA 239
 • Kosiarka do trawy Viking MA 243

Kosiarki akumulatorowe mają trwałą obudowę, która niezawodnie chroni jednostkę napędową przed uszkodzeniem.

Moc akumulatora wystarcza na przetworzenie powierzchni do 3 akrów, a wysokość koszenia trawy można regulować.

Weiterlesen:
Piła mechaniczna Stihl 141 C-Q: specyfikacje, zasady obsługi i środki ostrożności

Pojemne zbieracze trawy, które są wyposażone w modele, zbierają całą skoszoną trawę, uwalniając właściciela od konieczności grabienia jej po terenie.

Kosiarki elektryczne

Zaleca się stosowanie samobieżnych kosiarek elektrycznych firmy Viking tam, gdzie jest dostęp do sieci prądu przemiennego.

Ze względu na cichą pracę silnika kosiarki elektryczne najlepiej sprawdzają się tam, gdzie występują podwyższone wymagania dotyczące poziomu hałasu, np. w pobliżu szkół, szpitali, przedszkoli i innych podobnych placówek.

Poniżej znajdują się modele, które cicho i szybko pomogą zamienić trawiasty teren w starannie przystrzyżony trawnik:

 • Kosiarka do trawy Wiking ME 235
 • Kosiarka do trawy Viking ME 339
 • Kosiarka do trawy Wiking ME 443
 • Kosiarka do trawy Viking ME 545

Główną zaletą takich modeli jest pozbycie się konieczności oddychania spalinami. Nie ma potrzeby przeprowadzania regularnej konserwacji silnika i kontrolowania poziomu oleju.

W przeciwieństwie do jednostek akumulatorowych czas pracy kosiarki zależy od wielkości Twojej witryny lub chęci, ponieważ sprzęt jest stale zasilany.

Charakterystyki techniczne modeli są zróżnicowane. To pozwoli Ci wybrać jednostkę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Objętość kosza na trawę waha się od 30 litrów. do 60 litrów i wadze od 13 do 31 kg. Etui wykonane jest z mocnego tworzywa, które wytrzyma drobne kolizje z przeszkodami.

Kosiarki do trawy wikingów. Instrukcje dotyczące podkaszarek i kosiarek VIKING, recenzje, filmy

Modele benzynowe

Cała gama jednostek benzynowych jest przeznaczona do obróbki dużych powierzchni.

Jednocześnie właściciel ma pełną swobodę ruchów, ponieważ brak drutu ograniczającego obszar pracy pozwala całkowicie poświęcić się przycinaniu trawnika.

Ilość paliwa, która mieści się w baku wystarcza na dłużej niż ładowanie akumulatora.

Różne klasy mocy pozwalają wybrać model najlepiej dostosowany do dostępnego terenu. W razie potrzeby możesz kupić dodatkowe urządzenie do mulczowania.

Poniżej najpopularniejsze kosiarki gazowe:

 • Kosiarka spalinowa VIKING MV 248
 • Kosiarka spalinowa VIKING MV 253
 • Kosiarka spalinowa VIKING МВ 443
 • Kosiarka spalinowa VIKING MV 448
 • Kosiarka spalinowa VIKING МВ 545
Weiterlesen:
Niezawodna kosiarka do trawy STIHL FS 120. Przegląd modeli, dane techniczne, filmy i opinie

Pojemny pojemnik na trawę eliminuje konieczność zgrabiania skoszonej trawy. W zależności od jednostki przetwarzane są różne szerokości działki. Właściciel będzie mógł również łatwo dostosować wysokość koszonej trawy, której wielkość waha się od 25 do 75 mm.

Do większych trawników dostępne są modele z jeszcze mocniejszymi silnikami i dużym pojemnikiem na trawę:

 • Kosiarka spalinowa Viking MV 650
 • Kosiarka spalinowa Viking MV 655

Maszyny te mają dużą szerokość koszenia i zbiornik na trawę o pojemności do 70 litrów. Moc silnika wystarcza do obrobienia działki o powierzchni do 2,5 ha.

Kosy silnikowe i podkaszarki

Wraz z kosiarkami dużą popularnością cieszą się również kosiarki Viking, które wyróżniają się jakością, niezawodnością i niewielkimi wymiarami, pozwalając właścicielowi kosić tam, gdzie kosiarka sobie nie radzi. Na przykład wygodnie jest kosić kosiarką wokół drzew, wzdłuż krawędzi trawników lub w pobliżu krzaków.

Jednym z popularnych modeli jest kosa elektryczna Viking TE 410 z silnikiem o mocy 410 W. To urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu dzięki regulowanej rączce i niewielkiej wadze zaledwie 2,5 kg.

Cicha i funkcjonalna kosiarka chwyta o szerokości 28 cm, co umożliwia szybkie skoszenie małego trawnika.

Kolejny model elektryczny sprawdził się z najlepszej strony — kosiarka elektryczna Viking TE 540 W.

Znacząco zwiększona moc silnika i masa jednostki, która wynosi 3,9 kg. Szerokość pola roboczego to około 35cm. Urządzenie wyposażone jest w regulator naciągu drutu, który zapobiega rozłączeniu.

Głowicę żyłki można zastąpić plastikowymi nożami, które pomogą poradzić sobie nawet z gęstymi pędami krzewów.

Jednym z największych modeli jest podkaszarka Viking TE 700 z silnikiem elektrycznym o mocy 600 W. Waga jednostki została zwiększona do 4 kg, ale korzystanie z niej wcale nie jest trudne ani trudne, ponieważ istnieje możliwość przypięcia jej do szelek naramiennych.

Roboty kosiarki

Technologia nie stoi w miejscu i aby zminimalizować zaangażowanie człowieka w proces koszenia trawy, marka Viking opracowała w pełni automatyczne modele robotów koszących trawnik.

Weiterlesen:
Przegląd podkaszarek, kosiarek i kosiarek Lux Tools. Funkcje aplikacji i działania

Musisz tylko zaprogramować urządzenie i możesz zająć się swoim biznesem. Inteligentny system powiadomi właścicieli o próbie kradzieży urządzenia.

W przypadku, gdy zacznie padać lub gdy poziom naładowania baterii spadnie do minimum, robot sam wraca do domu. Model MI 632 wyposażony jest w akumulator o mocy 194 W, który pozwala z powodzeniem przetworzyć do 0,4 hektara.

Traktory ogrodnicze

Jeśli żadna z powyższych nie odpowiada Twoim potrzebom, to producenci sprzętu ogrodniczego VIKING sugerują zwrócenie uwagi na traktory i mini traktory, które są przystosowane do pracy na dużych powierzchniach.

Te samobieżne pojazdy mają doskonałe zdolności przełajowe, łatwość obsługi i faktycznie wykonują całą pracę samodzielnie.

 • Traktor ogrodowy VIKING MT 4097 SX
 • Traktor ogrodniczy VIKING MT 5097 C
 • Traktor ogrodowy VIKING MT 6127 ZLUrządzenie tnące ma regulowaną wysokość od 30 do 100 mm. Powierzchnia upraw wynosi od 0,6 do 1 ha, dlatego kupując taki sprzęt należy wziąć pod uwagę wykonalność inwestycji.

Jakie są najlepsze modele?

W związku z tym nie ma oceny najlepszych modeli. Trudno określić stopień popularności kosiarek do trawy, gdyż każdy rolnik pobiera dostosowane do jego potrzeb i wielkości działki.

Ale jeśli utworzysz własną małą ocenę, kosiarki benzynowe są bardzo popularne. MV 248 и MV 253, ponieważ mają doskonałe właściwości techniczne.

Wśród kosiarek elektrycznych najpopularniejsze są: ME 235 и ME 443.

Jednym z czynników wyboru modelu jest koszt wyposażenia marki VIKING. Tak więc kosiarki różnych modeli mogą kosztować od 2,5 do 80 tysięcy rubli.

Koszt zależy od mocy i funkcjonalności urządzenia. Jeśli chodzi o koszt mini traktorów od producenta, waha się on od 39 do 89 tysięcy rubli.

Funkcje korzystania z modeli elektrycznych

Silnik kosiarki Viking zasilany jest prądem zmiennym, dzięki czemu nie wymaga specjalnej konserwacji. Łożyska kół są również bezobsługowe.

Ale sama jednostka jako całość musi być regularnie sprawdzana i przeprowadzana środki zapobiegawcze, które polegają na następujących działaniach:

 1. Ustaw maszynę na równej powierzchni i wyjmij kosz na trawę.
 2. Spód urządzenia czyścić wyłącznie wodą, ściereczką lub szczoteczką.
 3. Jeśli zabrudzenia są nadmierne lub trudne do usunięcia, można użyć specjalnego środka czyszczącego STIHL.
 4. Nie kierować strumienia wody na silnik i przełączniki.
 5. Przed każdym użyciem sprawdź noże pod kątem integralności i ostrości. Markowe noże można ostrzyć 5-6 razy. Kolejne razy ich wydajność spada. Jeśli widoczne są pęknięcia lub noża nie można naostrzyć, należy go wymienić na nowy. Podczas ostrzenia należy monitorować równomierne przetwarzanie, ponieważ niespełnienie tego wymogu doprowadzi do braku równowagi w urządzeniu.
Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST655BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Przechowywanie zimowe

Jeśli planujesz długi przestój sprzętu, musisz go odpowiednio przygotować:

 • Dokładnie oczyść kosiarkę z brudu i trawy.
 • Nasmaruj wszystkie ruchome części olejem lub dostosowanym smarem.
 • Przechowywać w suchym, wentylowanym pomieszczeniu.

Cechy korzystania z modeli benzynowych

Kosiarki do trawy Viking działają na benzynę. Każda czysta, świeża, bezołowiowa benzyna AI o liczbie oktanowej co najmniej 77 nadaje się do tankowania.

Wskazane jest kupowanie benzyny w oparciu o comiesięczne przechowywanie, ponieważ w przeciwnym razie w kanistrze zacznie tworzyć się kondensacja, a jakość ulegnie pogorszeniu.

Sprzęt wchodzi do sieci przedsprzedażnej bez oleju, dlatego ważne jest, aby przed pierwszą operacją nie zapomnieć o napełnieniu silnika wymaganą ilością smaru.

Po pewnym czasie olej jest wymieniany na nowy. Więcej informacji na temat terminu wymiany znajduje się w instrukcjach. Stosowany jest olej silnikowy marki VIKING HD 10 W-30.

Wskazane jest stosowanie specjalnych materiałów eksploatacyjnych, oleje niskiej jakości mogą prowadzić do trudności z uruchomieniem, a następnie do awarii.

Praca w kosiarce gazowej

Urządzenia napędzane silnikami benzynowymi wymagają docierania. Czynności te nie zajmą wiele czasu i wysiłku, ale będą miały pozytywny wpływ na życie silnika w przyszłości.

Czynności podczas włamania:

 1. Wlej mieszankę paliwową;
 2. Nasmaruj skrzynię biegów;
 3. Uruchom silnik i pozwól mu pracować przez 5 minut, a następnie odpowietrz. Wykonuj czynności przez 15 minut;
 4. Wyłącz silnik i zrób sobie przerwę na 20 minut;
 5. Możesz kosić przez 5 minut, a następnie odpocząć przez 5 minut. Uruchom 4 podejścia.

Jeśli nie ma problemów, kosiarkę można uznać za gotową do pracy.

Aby uniknąć przegrzania silnika, należy przestrzegać zasad naprzemiennych, w których tryb pracy i odpoczynek to stosunek 15×15 minut. Jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura, trzeba mniej pracować, a więcej odpoczywać.

Przeczytaj więcej w instrukcji silnika.

Poważne awarie

Mogą wystąpić następujące awarie kosiarek gazowych:

Weiterlesen:
Trymer Maxcut MS 158. Przegląd, dane techniczne, recenzje
Silnik nie uruchamia się Musisz sprawdzić świecę zapłonową, obecność paliwa lub przepływ paliwa do gaźnika.
Nieprawidłowa praca silnika na biegu jałowymWyreguluj gaźnik, sprawdź uszczelkę na wale korbowym.
Utrata mocyWyczyść filtr powietrza, wymień świecę zapłonową, wyreguluj gaźnik, sprawdź czy na tłumiku nie ma nagaru
Przegrzanie silnikaWymień mieszaninę na wysokiej jakości. Wymień świecę zapłonową, wyreguluj gaźnik

Opinie właściciela

Właściciele w swoich recenzjach na forach zwracają uwagę na niezawodność i łatwość użytkowania sprzętu VIKING.

Martyn: „Przed zakupem tego modelu używaliśmy trymerów. Teraz używamy ich tylko przy płocie, krzakach i drzewach. Pozostała część terenu jest koszona kosiarką Viking ME 235. Wygodne użytkowanie, ponieważ cała trawa jest umieszczona w zbiorniku i nie trzeba jej zbierać ręcznie, jak to było wcześniej. Jedyne, co przeszkadza, to drut. Ale tutaj musisz być po prostu ostrożny.

maksyma: „Kosiarka Viking 545 to koń pociągowy z mocnym silnikiem, który poradzi sobie z dużymi połaciami trawy. Nie miałem zamiaru pisać recenzji, ale kosiarka tak mi się spodobała, że ​​chcę ją polecić innym. Świetny duży czołg. Ze względu na niskie zużycie paliwa, tankowanie wystarcza na 2 ukośne zbiorniki. Tnie płynnie nawet na naszym nierównym terenie. Działa bez problemów.»

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector