Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kosiarki i podkaszarki marki Partner Colibri. Przegląd asortymentu

Szwedzka marka Partner (Partner) Hummingbird ma ponad półwieczną historię. Sztandarowym produktem firmy w 1950 roku była piła łańcuchowa Be-Bo. Ten model piły od dawna znajduje się w rankingu najpopularniejszych pił w kraju. W latach 50. piły łańcuchowe były aktywnie wykorzystywane w branży pozyskiwania drewna w Szwecji.

Bezpośrednio nazwa Partner zaczęła być przypisywana produktom firmy od 1954 roku, kiedy to wypuszczono model piły C6.

C6 stał się niezwykle popularny, po czym producent wypuścił piły Partner X21 i R11, a nazwa „Partner” została mocno zakorzeniona w szwedzkiej marce. W 1954 roku firma została przemianowana na AB Partner. Firma później połączyła się z Pioneer, aw 1979 szwedzkie marki Husqvarna, Partner i Jonsered stały się własnością Electrolux.

W krajach europejskich produkty firmy Partner sprzedawane były z logo Partnera, ale po 1979 roku pojawiła się nazwa Poulan Pro, z którą produkowany sprzęt wszedł na rynek amerykański. Marki stały się profesjonalne i półprofesjonalne, a Jonsered i Husqvarna produkowały te ostatnie.

Kosiarki i podkaszarki marki Partner Colibri. Przegląd asortymentu

Trymer spalinowy Partner Colibri II S

Produkcja sprzętu ogrodniczego została uruchomiona w 1990 roku, od tego czasu marka Partner rozpoczęła produkcję traktorów ogrodniczych, wykaszarek, odkurzaczy ogrodowych, podkaszarek, kosiarek oraz pił łańcuchowych dla ogrodnictwa i obróbki drewna.

Lekkie przycinarki i traktory ogrodowe Partner Colibri (Partner Hummingbird) stały się bestsellerami i są obecnie sprzedawane przez firmę w dużych ilościach we wszystkich krajach świata. Od 2006 roku sprzęt ogrodniczy i traktory oraz kosiarki Partner produkowane są w kolorze czarnym.

Przed czernią firma stosowała zielono-żółtą skalę w obudowach produkowanych urządzeń.

Asortyment modeli i rodzaje sprzętu

Asortyment sprzętu ogrodowego Partner Hummingbird, jak już wspomniano, jest bardzo obszerny. Firma produkuje podkaszarki i kosiarki benzynowe. W dalszej części przeglądu zaprezentowana zostanie gama kosiarek i kosiarek Partner, w oparciu o typ silnika.

Weiterlesen:
Recenzja odśnieżarki Huter SGC 6000. Funkcje, konserwacja

Kosiarki Partner Koliber

Benzyna:

 1. Benzokosa Partner Hummingbird P46-450CD (4,5 KM);
 2. Benzokosa Partner Hummingbird P56-500SM (3,5 KM);
 3. Benzokosa Partner Hummingbird P51-500CMD (4 KM);
 4. Benzokosa Partner Hummingbird 350 KD (3,5 KM);
 5. Benzokosa Partner Hummingbird P40 — 450C (3,5 KM);
 6. Benzokosa Partner Hummingbird P46-500CDW (2,7 KM);
 7. Benzokosa Partner Hummingbird P53-625DW (3,2 KM);
 8. Benzokosa Partner Hummingbird P51-550CDW (2,7 KM);
 9. Benzokosa Partner Hummingbird P46-500CD (2,7 KM).
Modele elektryczne (bateryjne) Partner Colibri

Obecnie gama modeli producenta nie obejmuje elektrycznych kosiarek kołowych.

Trymery Partner Colibri

Modele benzynowe

 1. Trymer spalinowy T 265CPS (780 W);
 2. Trymer spalinowy II S (700 W);
 3. Trymer spalinowy T XS (700 W);
 4. Trymer spalinowy B 305 CBS (900 W).Elektryczne: modele (akumulatorowe) Partner Hummingbird

Partner ET 900 (moc 900 W).

Elektryczny trymer partner-et-900

Najlepsze modele marki

Rozważ najpopularniejsze modele kosiarek marki Partner. Istnieje kilka takich modeli, każdy z nich może pochwalić się wieloma dobrymi opiniami na temat pracy, funkcji i cech.

Pierwszym topowym modelem kosiarki jest Partner P40 — 450C. To jednostka o mocy 3,5 KM, wyposażona w jeden z najlepszych silników amerykańskich, czterosuwowy Briggs & Stratton (typ chłodzenia: powietrze, pionowy wał korbowy). Pojemność silnika tej kosiarki to 148 cm23. Waga jednostkowa — XNUMX kg. Opcje kosiarki: pięć trybów koszenia, start ręczny, w zestawie wymienne ostrze, bez własnego napędu.


Weiterlesen:
Nowa kosiarka uniwersalna Husqvarna 535RX. Cechy, zalety i wady, filmy, recenzje

Kolejnym modelem kosiarki, który uwielbiają krajowi rolnicy i ogrodnicy, jest Partner P46-450CD. Moc silnika 4,5 KM, silnik jak w poprzednim modelu, chłodzony powietrzem iz pionowym wałem korbowym. Kosiarka również należy do bezsamodzielnych, jest łatwa w obsłudze i posiada pięć trybów koszenia trawy.

Kosiarki i podkaszarki marki Partner Colibri. Przegląd asortymentu

Kosiarka Рartner-p46-500

Instrukcja obsługi, konserwacja kosiarek i podkaszarek

Podkaszarka i kosiarka muszą być zawsze obsługiwane zgodnie z instrukcją.

Podstawowe zasady działania według instrukcji są następujące:

 • zarówno podkaszarka, jak i kosiarka powinny być używane tylko wtedy, gdy operator nosi okulary ochronne, ponieważ przedmioty wylatujące spod noża lub żyłki wędkarskiej rozwijają dużą prędkość;
 • w promieniu 15 metrów od sprzętu roboczego nie powinien znajdować się nikt inny niż sam operator;
 • urządzenie przeznaczone jest wyłącznie do koszenia trawy trawnikowej, ani podkaszarka, ani kosa nie są używane do innych prac;
 • stosować okulary ochronne (zalecane oznaczenie Z87);
 • jeśli wykonujesz jakiekolwiek prace przy gaźniku, odłącz świecę zapłonową;
 • upewnić się, że wszystkie części robocze sprzętu są bezpiecznie zamocowane i zainstalowane zgodnie z opisem w instrukcji;
 • przed zatankowaniem kosiarki lub kosiarki poczekaj, aż silnik ostygnie i dopiero wtedy odkręć korek wlewu paliwa;
 • mieszać i uzupełniać paliwo poza pomieszczeniem, w którym przechowywane jest urządzenie.

Olej i paliwo

W przypadku dwusuwowych trymerów zaleca się stosowanie benzyny bezołowiowej lub wysokiej jakości ołowiowej zmieszanej z olejem 2T do silników dwusuwowych. Całkowita ilość oleju w benzynie dla 2T wynosi 2,5%. Jeśli silnik jest czterosuwowy, stosowany jest inny olej, w szczególności do silników czterosuwowych. Olej i benzyna do 4T nie mieszają się, ale wlewa się do różnych pojemników na korpusie kosiarki. Olej: sae 300 w40.


Możliwe usterki

Awaria / usterkapowódRoztwór
1. Podczas pracy był dym i obce dźwiękiZatkany filtr powietrzaWyjmij filtr, umyj w wodzie z mydłem, osusz, zainstaluj ponownie.
2. Utrata mocy trymera, słaba jakość cięciaZła benzyna, brak oleju, niskiej jakości paliwa i smaryUżywaj tylko wysokiej jakości paliw i smarów, utrzymuj poziom oleju pod kontrolą
3. Urządzenie nie uruchamia sięBrudna lub uszkodzona świeca zapłonowaOczyść lub wymień świecę zapłonową.
4. Silnik nie pracuje na biegu jałowym po zwolnieniu przepustnicyWymagana regulacja gaźnikaDokonaj regulacji samodzielnie (zgodnie z instrukcją) lub z pomocą specjalistów serwisowych.
Weiterlesen:
Przegląd elektrycznej kosiarki Daewoo DLM 1600E. Opis, wideo, recenzje

Przegląd wideo kosiarki

W recenzji przedstawiono model kosiarki Partner Hummingbird 2 s

Recenzje właścicieli sprzętu ogrodowego Partner

Anatolij, 31 lat, Żytomierz:

„Kupiłem w Internecie podkaszkę benzynową Hummingbird 25. To, co przekupiło mnie tym modelem podkaszarki, to przede wszystkim dobry montaż, bardzo podobał mi się wygląd zewnętrzny, brak dodatkowych części, prosta konstrukcja plus wygodny uchwyt.

Zalety: moc 1 KM, czyli 700 watów, jak na moją stronę, jest idealnym pomocnikiem i pomocą. Nie możesz zmrużyć oczu rękoma, lata nie są takie same. Dzięki kosiarce życie stało się łatwiejsze, a pielęgnacja terenu jest sto razy łatwiejsza. Waży niecałe 4 kg, dokładnie nie pamiętam wagi.

Minusy: brak paska.

Reszta parametrów jest po prostu super, jak na tak stosunkowo małą kosiarkę pod względem mocy.”

Denis, 28 lat, Czerniowce:

„Nie pierwszy raz spotykam się ze sprzętem ogrodniczym Partnera w sklepach iw Internecie, słyszałem wiele pozytywnych opinii o sprzęcie ogrodniczym, kosach i podkaszarkach. Biorąc pod uwagę nazwę oryginalnego producenta, jakość wykonania mnie nie dziwi. Używam modelu trymera Colibri 2 od czterech lat.

Zalety: mały, kompaktowy, wygodny, mocny. Małe zużycie benzyny.

Minusy: nie znaleziono ”.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector