Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd trymerów marki Lesnik. Instrukcja obsługi. Główne usterki

Przegląd

Firma Lesnik jest spółką zależną rosyjskiego holdingu GardenTraiding. Organizacja ta od ponad dziesięciu lat wspiera krajowych producentów. Produkty Lesnik są jednymi z najmłodszych na rosyjskim rynku narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Oprócz wspierania rodzimego rynku, GardenTraiding adaptuje produkty zagranicznych firm mało znanych w Rosji. Pomimo tego, że ta marka jest mało znana, wielu kupujących woli ją w przeciwieństwie do innych krajowych producentów.

Kosiarki Lesnik. Przegląd kosiarek i podkaszarek marki, recenzje właścicieli

Sprzęt ogrodniczy TM Lesnik jest reprezentowany przez narzędzia elektryczne i benzynowe, w tym podkaszarki. Większość kosiarek tej marki jest przeznaczona do użytku domowego. Warto zauważyć, że wiele firm kupuje sprzęt Lesnik w celu ulepszenia terenów parkowych, miejsc publicznych itp.

Linia kosiarek spalinowych i kosiarek

Asortyment trymerów spalinowych Lesnik jest reprezentowany przez pięć modeli, które różnią się cechami zewnętrznymi (konstrukcyjnymi) i wewnętrznymi (technicznymi).

Trymer Leśnik 254

To mały model gospodarstwa domowego. Cechą modelu jest zakrzywiony wysięgnik, zaprojektowany do wykonywania pracy z większym bezpieczeństwem i komfortem dla operatora. Elementem tnącym jest żyłka o grubości 2 mm. Szerokość koszenia wynosi 38 cm Model przeznaczony jest do obróbki powierzchni do 900 mkw.

Kosiarki Lesnik. Przegląd kosiarek i podkaszarek marki, recenzje właścicieli

Trymer Leśnik 254

Sercem urządzenia jest dwusuwowy silnik benzynowy. Dodatkowe funkcje obejmują:

 • elektroniczny układ zapłonowy;
 • mechanizm tłumienia drgań;
 • uproszczony system wymiany filtra powietrza.

Trymer Leśnik 304

Podobny pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych do poprzedniego modelu. Istotne różnice to:

 • obecność podkładu;
 • możliwość regulacji położenia rękojeści, w tym modelu ma kształt litery J;
 • prosty składany pasek;
 • moc silnika 1,3 KM;
 • zwiększona grubość linii (2,4 mm);
 • możliwość użycia noża z ostrzem;
 • możliwość wymiany smaru w skrzyni biegów.
Kosiarki Lesnik. Przegląd kosiarek i podkaszarek marki, recenzje właścicieli

Trymer Leśnik 304

Podkaszarka Lesnik 304 to jedna z najpopularniejszych kosiarek gazowych firmy.

Motokosa Leśnik 305

Rynek narzędzi ogrodniczych oferuje klientom szeroką gamę budżetowych modeli różnych urządzeń. Trymer Lesnik 305 to niedrogi, lekki model gospodarstwa domowego. Urządzenie polecane do koszenia trawy i niewielkich krzewów. Moc silnika wynosi 960 W, pojemność zbiornika paliwa 0,6 litra.

Motokosa Leśnik 305

Najlepiej pracować z podkaszarką Forester na małych i średnich działkach domowych. Ze względu na długość pręta szerokość powierzchni roboczej została zwiększona do 30 cm Główną cechą modelu jest uchwyt typu rowerowego. Dodatkowo 305 jest wyposażony w system awaryjnego zatrzymania silnika.

Weiterlesen:
Recenzja pilarki Husqvarna 450e II. Specyfikacje. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Benzokosa Leśnik 334

Mocniejszy niż poprzedni model. Polecany do stosowania na małych i średnich powierzchniach do 1 tys. Podczas pracy Lesnik 334 rozpędza się do 9 tysięcy obrotów na minutę. Dzięki możliwości szybkiego demontażu listwy podkaszarki można ją łatwo transportować i przechowywać w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Kosiarki Lesnik. Przegląd kosiarek i podkaszarek marki, recenzje właścicieli

Benzokosa Leśnik 334

Wśród dodatkowych funkcji: obecność izolacji drgań, możliwość smarowania skrzyni biegów, uproszczony system wymiany filtrów powietrza.

Motokosa Leśnik 335

Dziś ten model jest bardzo rzadki ze względu na to, że został wycofany z produkcji. Istotną różnicą w stosunku do poprzedniego modelu jest rodzaj rączki. Kupujący nie wyróżniają istotnych różnic wewnętrznych. Obecnie zakup nowej kosiarki Lesnik 335 jest prawie niemożliwy.

Motokosa Leśnik 335

Linia elektrycznych trymerów

Kosiarki elektryczne firmy Leśnik charakteryzują się małą mocą urządzenia i niewielkimi rozmiarami. Wielu kupujących preferuje produkty tej marki wyłącznie ze względu na ich niski koszt. Oferta trymerów elektrycznych składa się z kilku urządzeń:

 1. Kosa elektryczna Lesnik E 105. Model gospodarstwa domowego, budżet. Maksymalna moc — 910 watów. Zarówno żyłka jak i nóż mogą służyć jako nasadka do cięcia.
 2. Kosiarka elektryczna Lesnik E 115. Mocniejszy model (1,1 kW). Dla wygody długotrwałego użytkowania producent przewidział system ochrony przed przegrzaniem. W porównaniu z poprzednim modelem 115 ma zakrzywiony wspornik.
 3. Kosa elektryczna Lesnik E 125. Zgodnie z charakterystyką techniczną nie jest gorsza od poprzedniego urządzenia. Wśród ulepszeń: zmieniono kształt rękojeści (stał się wygodniejszy i bardziej ergonomiczny), poprawiono wygląd zewnętrzny. Szerokość cięcia sięga 35 cm.
 4. Kosa elektryczna Lesnik P 108. W tym urządzeniu szerokość pola roboczego dochodzi do 40 cm, moc — 1 kW. Podczas pracy prędkość osiąga 11 tysięcy obrotów na minutę.
 5. Kosiarka elektryczna Lesnik P 128. Moc — 1,2 kW, uchwyt w kształcie litery D i składany drążek — główne różnice między kosiarką. Trymer przeznaczony jest do pracy na małych i średnich powierzchniach. Ze względu na brak przystawki na nóż nie zaleca się pracy z chwastami i trawą o dużej wytrzymałości.
Weiterlesen:
Trymer uniwersalny Patriot PT 4555ES. Przegląd modeli, specyfikacje, filmy i recenzje


Producent: Rosja, Chiny.

Najlepsi modele

Niezwykle trudno określić najpopularniejsze trymery tego producenta. Wynika to z faktu, że wiele produktów z tej serii zostało wycofanych lub zawieszonych. Jednocześnie istnieje zapotrzebowanie na trymery. Wśród benzyn są:

 1. Leśnik 305.
 2. Leśnik 304.

Są to kompaktowe kosiarki, które nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, są łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Wymiana uszkodzonych części jest niezwykle łatwa.

Wśród elektrycznych:

 1. Leśnik E 105.
 2. Forester P 108.

Te trymery są najbardziej ekonomiczne i funkcjonalne. W tych dwóch produktach zapewniona jest wymiana żyłki na nóż z ostrzem, który pozwala na cięcie bardziej wytrzymałej trawy. Jeśli chodzi o moc, są optymalne podczas pracy w strefie podmiejskiej.

Kosiarki Lesnik. Przegląd kosiarek i podkaszarek marki, recenzje właścicieli

Trymer Benzyna Forester 305

Instrukcja obsługi

Przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Ten dokument jest dołączony do wszystkich produktów. Główne postanowienia przewodnika to:

 1. Bezpieczeństwo użytkownika.
 2. Montaż i pierwsze uruchomienie podkaszarki.
 3. Zasady konserwacji i jej częstotliwość.
 4. Cechy produktu.

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że wszystkie części narzędzia są nienaruszone i działają prawidłowo. Następnie operator musi nosić odzież ochronną, okulary i słuchawki – dzięki temu praca z podkaszarkami Lesnik będzie bezpieczna.

Podczas pracy zaleca się monitorowanie jakości koszenia i stopnia nagrzania silnika. Po zakończeniu prac zaleca się sprawdzenie sprzętu i wymianę uszkodzonych części (w razie potrzeby).


Jako olej producent zaleca stosowanie oleju do silników dwusuwowych. Jeśli konieczna jest wymiana uszkodzonych części, skontaktuj się z centrum serwisowym GardenTraiding. Lista centrów serwisowych znajduje się na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Poważne awarie

Sprzęt ogrodniczy Lesnik wyróżnia się taniością, ale jednocześnie może wymagać znacznych kosztów naprawy. Jednym z głównych problemów, które mogą wystąpić podczas pracy, jest brak zapłonu. Kupujący zauważają tę usterkę przy pierwszym uruchomieniu trymera. Przyczynami tego niepowodzenia mogą być:

 • awaria części gaźnika;
 • brak przyczepności;
 • uszkodzony kabel zapłonowy.
Weiterlesen:
Chainsaw Champion 142: opis techniczny, charakterystyka i zasady użytkowania

Trudno samemu naprawić to uszkodzenie. Producent zaleca skontaktowanie się z centrum serwisowym.

Wśród innych usterek są: pojawienie się wiórów na pokrywie zbiornika paliwa, awaria systemu mocowania elementu tnącego. Te usterki można łatwo wyeliminować, wymieniając uszkodzone części trymera.

Recenzje wideo

Opinie

Mariana, Nikołajew:

Kupiłem trymer Lesnik 304 wczesną wiosną. Po 3 dniach pracy przez 30 minut kosiarka przestała się uruchamiać. Odesłany do naprawy. Po wymianie gaźnika zaczął działać dobrze. Pełny zbiornik wystarcza na 15-20 minut, co jest dla mnie wadą.

Plusy: Łatwy w użyciu, niedrogi.

Wady: mocno się przegrzewa, mały zbiornik paliwa.

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector