Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywator kreta. Przegląd załączników

Korzystanie z kultywatora Mole

Właściciele ogrodów, małych gospodarstw, domków letniskowych, którzy zamierzają kupić krajowy kultywator silnikowy „Krot” (sprawdzony nie tylko przez czas), często interesują się tym, jakie osprzęt do tego kultywatora silnikowego jest sprzedawany na rynku krajowym.

Kultywator kreta. Przegląd załączników

Kultywator kreta

Ich zainteresowanie jest zrozumiałe i ma miejsce, bo to dzięki wszelkiego rodzaju zaczepianym i montowanym przystawkom jednostka ta staje się niezastąpiona, można by rzec — uniwersalnym pomocnikiem na budowie.

Za pomocą przystawek do kultywatora silnikowego Krot możesz wykonać następujące prace agrotechniczne:

 • Orka gleby.
 • Cięcie gleby do sadzenia.
 • Odchwaszczanie roślin z chwastów.
 • Hilling.
 • Sadzenie i zbiór ziemniaków.
 • Używanie pompy do podlewania ogrodu.
 • Koszenie trawy.
 • Transport zebranych plonów i innych towarów (luzem, sztuką itp.) o wadze nieprzekraczającej 200 kg.
 • Odśnieżanie w zimie.

Załączniki

Zobaczmy, jakie dysze do kultywatora Krot są używane do tych celów. Orka ogrodu może odbywać się na dwa sposoby:

 • za pomocą jednego lub dwóch (w rzadkich przypadkach trzech) zestawów noży;
 • zawieszany pług obracalny.

Nóż

Nóż

W tym przypadku na wał przekładni nakładane są frezy o średnicy do 33 cm, przy czym średnica wałka noża kultywatora silnikowego Krot wynosi 25 cm, trzy sztuki, łącznie sześć).

Przed rozpoczęciem orki należy lekko przebudować kultywator:

 • Pneumatyczne koła podporowe muszą być podniesione. Ruch kultywatora będzie realizowany przez obracające się na wale frezy. To wykona podwójną akcję: poruszanie się do przodu i orkę gleby.
 • Redlica jest przymocowana do wspornika przyczepy znajdującego się z tyłu kultywatora, który będzie pełnił rolę hamulca. W rzeczywistości otwieracz do kultywatora „Kret” ma na celu ograniczenie głębokości zanurzenia frezów w glebie.
 • Po wykonaniu wszystkich tych kroków możesz bezpiecznie zabrać się do pracy.
Weiterlesen:
Kultywator CHAMPION BC 5712. Recenzja wideo modelu, recenzje właścicieli

Rodzaje kutrów

Jakość orki zależy również od jakości tego zaczepianego sprzętu, dlatego do wyboru kosiarki należy podchodzić bardzo odpowiedzialnie.

Dla tego kultywatora istnieje kilka rodzajów frezów:

 • «Kurze łapki».
 • Noże w kształcie szabli (nazywane są również aktywnymi).

Zapewne zastanawiasz się, kiedy lepiej założyć „kurze łapki” do kultywatora silnikowego „Kret”, a kiedy noże w kształcie szabli? Idealnym rozwiązaniem dla gleb o podwyższonej twardości będą właśnie „kurze łapki”.

Trójkątne nożyce z łatwością przecinają glebę i nie dochodzi do przyklejania się gleby i roślin. Kultywator „Krot” pewnie porusza się do przodu bez poślizgu w najtrudniejszych obszarach. Na lżejszych glebach stosuje się aktywne frezy.

Dysze na wale kultywatora mogą być: trzyskrzydłowe i czteroskrzydłowe. Oba są skuteczne w działaniu jednostki.

Producent produkuje frezy tylko o średnicy 33 cm.

Niektórzy rzemieślnicy często ulepszają noże, zwiększając średnicę do 50 cm Według ekspertów niepraktyczne jest wytwarzanie sprzętu o dużych rozmiarach.

Pług

Do orki z przystawkami, jak pług obracalny, konieczne jest ponowne przebudowanie kultywatora:

Pług
 • Zdejmij noże z wału skrzyni biegów;
 • Zdejmij redlicę z tyłu kultywatora;
 • Załóż metalowe koła zębate z uszami;
 • Zamocuj pług obrotowy z tyłu maszyny za pomocą specjalnego zaczepu.

Gdy metalowe ostrogi obracają się, spulchniają glebę, pług tnie ją na głębokość 15, 25 lub 30 cm (w zależności od modelu Mole).

Sprzęt sprzęgający

Zaczep

Zaczep jest jednym z najważniejszych elementów agregatu, ponieważ dzięki niemu do agregatu można dołączyć dowolny osprzęt, czy to pług, wózek, kopaczkę do ziemniaków itp.

Istnieją dwa rodzaje sprzęgieł:

 • z regulacją;
 • nieuregulowane.

Regulowane modele pozwalają na ustawienie kąta natarcia oraz poziomego. Urządzenia bez regulacji są tańsze, ale mniej poszukiwane.

Schematy sprzęgieł kultywatora „Kret” do wózka

Kultywator kreta. Przegląd załączników

Ogólny schemat zaczepu

Kultywator kreta. Przegląd załączników

Domowy schemat zaczepu

Kosiarka

Kosiarka zawieszana

Wymieniając wszystkie istniejące osprzęt do kultywatora silnikowego Krot, po prostu nie możemy nie wspomnieć o kosiarce. Dzięki temu urządzeniu kultywator zamienia się w pełnoprawną kosiarkę do trawy, która może służyć do robienia siana dla bydła, utrzymania piękna trawników na podwórku, koszenia trawy w ogrodzie i wielu innych. Wysokość cięcia wykonanego przez taką kosiarkę będzie miała rozmiar zaledwie 4 cm.

Kosiarki sprzedawane są oddzielnie od kultywatora.

Wielu właścicieli agregatów jest zainteresowanych tym, jak samodzielnie wykonać kosiarkę na kultywatorze Krot. W Internecie jest wiele ciekawych recenzji, które opowiadają o takich ulepszeniach.

Weiterlesen:
Sadzarki do ziemniaków i kopaczki do ziemniaków. Rodzaje, rodzaje, cechy

Recenzje wideo

Przegląd kultywatora kretów

Opinie właściciela

Dmitrij, 46 lat

„Kret” jest moim żywicielem rodziny, ponieważ od sześciu lat zarabiam na tym kultywatorze wykonując różne prace rolnicze. Tak, praca jest głównie sezonowa, ale zimą udaje mi się zarabiać, odśnieżając zatory śniegiem własną odśnieżarką. Moi sąsiedzi i znajomi nie dają mi odpoczynku, ciągle jestem w pracy: orać jedną, kosić drugą, krewni domagają się zmechanizowanego sadzenia i kopania ziemniaków — postęp, co możesz wziąć?! Na mojej stronie wykonuję całą pracę z kultywatorem — zapomniałem o bólu pleców, uwolniłem czas na pracę w niepełnym wymiarze godzin, a teraz zamówienie jest gotowe, co jest ważne. Sprzęt nabywałem stopniowo, w miarę zwiększania się możliwości, niektóre (frezy, odśnieżarka, kosiarka) wykonałem sam z improwizowanych materiałów.

Oleg, 63 lata

„Pracuję z kultywatorem silnikowym od ponad roku. Przez 16 lat wszystko było inne — drobne awarie, problemy z nożami, gaźnikiem. Ale ogólnie mogę powiedzieć, że urządzenie jest niezawodne i funkcjonalne. Za jego pomocą wykonuję prawie wszystkie prace na moim podwórku iw ogrodzie. Trzeba orać — orać, kosić — kosić, teraz nie mam problemów z sadzeniem i zbiorem ziemniaków przez długi czas. Kupiłem pełen arsenał sprzętu — wszystkie te góralki, koparki i sadzarki… Kupiłem pompę do podlewania roślin, rzeka jest w pobliżu, z której nie mogę korzystać. Ale nie opanowałem jeszcze odśnieżarki, studiuję rysunki, dobieram materiały, więc wkrótce się dowiem.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию