Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywatory Caiman: przegląd wideo, instrukcje, recenzje właścicieli

Kultywatory silnikowe Kajman. Asortyment modeli, charakterystyka, opinie właścicieli

Opis

Francuska firma Caiman pojawiła się na rynku maszyn ogrodniczych i rolniczych stosunkowo niedawno, ale w ciągu 5 lat zyskała zasłużony autorytet i sławę. Dzięki współpracy z renomowanymi japońskimi markami Subaru i Honda, wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań i wysokich technologii, firmie udało się stworzyć wysokiej klasy sprzęt.

Kultywator silnikowy CAIMAN ECO 50 SC2

Produkty Caiman produkowane są w fabrykach Pubert i Ferrari, co świadczy o nienagannej europejskiej jakości każdej jednostki technicznej, imponujących osiągach. Jeśli konwencjonalny kultywator silnikowy pracuje praktycznie na powierzchni gleby, to kultywator Caiman silnie przecina warstwy gleby, skutecznie współpracując z agregatami zawieszanymi.

Cechy kultywatorów Kajman

Ciągła praca nad aktualizacją gamy modeli kultywatorów silnikowych Caiman pozwala tworzyć modele high-tech, maksymalnie ustrukturyzowane zgodnie z nadchodzącymi zadaniami pod względem wielkości obszarów uprawnych, rodzajów pracy z różnymi dodatkowym wyposażeniem.

Producent produkuje kultywatory benzynowe, opracowano modyfikację elektryczną z ładowaniem akumulatora. Zalety:

 • Wyposażony w wysokiej jakości profesjonalne silniki Honda, Subaru z niezawodnym napędem łańcuchowym, mniej szkodliwych emisji.
 • Wykorzystując najnowocześniejszą technologię motoryzacyjną, kultywatory Caiman są wyposażone w przekładnię Vario Automat, która zapewnia wyjątkowo płynną zmianę biegów.
 • Zastosowanie wytrzymałych reduktorów Fast Gear — trwałość, wysoka wydajność kultywatorów Caiman.
 • Możliwość obsługi kultywatora na dwóch biegach do przodu (wysokim, niskim) i wstecznym zbliża go pod względem obsługi do ciągnika prowadzonego z tyłu.
 • Dzięki ergonomicznemu systemowi The Right Balance, minimalnie zmniejsza się obciążenie kręgosłupa, eliminuje się przyczyny wpływu drgań na dłonie i obręcz barkową operatora.
 • Zastosowanie najnowszych materiałów kompozytowych, nowoczesnych metod obróbki w produkcji elementów i mechanizmów kultywatorów zapewnia wysoką jakość produktów.

Skład

Kultywatory na benzynę Kajman

Charakterystyczne różnice funkcjonalne kultywatorów spalinowych Caiman:

 • Wyposażony w silniki z poziomym wałem dla optymalnego wykorzystania mocy.
 • Komfort w pracy i transporcie dzięki składanej regulowanej rączce.
 • Łatwość sterowania dzięki zaworowi dławiącemu.
 • Istnienie opcji regulacji głębokości uprawy gleby.
 • Wysoka zwrotność dzięki obecności biegu wstecznego.

Mały mini kultywator Caiman MB 33S jest używany na małych działkach do uprawy już uprawianej gleby, w szklarniach, na małej ograniczonej przestrzeni. Jego moc to 1,6 KM, waga 12,2 kg, szerokość uprawy — 26 cm, głębokość — 20 cm.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika benzynowego Foreman GT 710 SK. Film z pracy, charakterystyka, recenzje

Popularnym modelem jest kultywator Caiman 50S o mocy 3,7 KM, bez biegu wstecznego, waga — 46 kg, tylne osprzęt nie jest montowane na zaczepie, przeznaczony do działki o powierzchni do 15 arów. Najbardziej pożądaną modyfikacją z tej serii jest Caiman 50S C2.

Potężny kultywator Caiman Promo 60MC jest w stanie obrabiać ciężką glebę na obszarze 15 akrów.

Kultywatory Caiman: przegląd wideo, instrukcje, recenzje właścicieli

Kultywator silnikowy Caiman Promo 60MC

Model ten wyposażony jest w profesjonalny silnik Mitsubishi GT600 o mocy 6 KM, jest wygodnie agregowany z dodatkowymi przystawkami. Dzięki obecności 6 składanych frezów glebowych istnieje możliwość regulacji szerokości uprawy gleby do 0,9 m.

Kultywator silnikowy Caiman Roto 60S

Unikalny kultywator Caiman Roto 60S należy do ciężkich maszyn (73 kg), posiada silnik o mocy 6 KM. Dzięki unikalnej skrzyni biegów Rotomatic zapewnione są 3 prędkości do przodu / 1 do tyłu. Mechanizm różnicowy, 5 noży śrubowych, łatwy start, przedni zderzak, składane uchwyty, regulowana redlica to cechy wyróżniające ten model.

Caiman 60S D2 to jedyny kultywator z napędem pneumatycznym.

Kultywator silnikowy Caiman Trio 70 C3

Wspaniały model z pneumatycznymi kołami CAIMAN Trio 70 C3 z unikalnym Green Engine 212 CC o mocy 7 KM. do gleb ciężkich, różni się regulowaną szerokością orki 30/60/90 cm.

Seria NEO wyposażona jest w ekologiczne silniki, innowacyjną przekładnię 2/1, nożyce Razor Blade, dwustronną redlicę, ergonomiczny uchwyt. Modyfikacja — Kajman NEO 50S C3

Kultywator silnikowy Caiman NEO 50S C3

Charakterystykę porównawczą niektórych popularnych modeli kultywatorów benzynowych Caiman przedstawiono w tabeli:Kultywatory Caiman: przegląd wideo, instrukcje, recenzje właścicieli

Kultywator elektryczny Caiman

Kompaktowy, niewielkich rozmiarów Cayman Turbo 1000 z silnikiem elektrycznym o mocy 1 kW to wyjątkowa maszyna. Według właścicieli świetnie nadaje się do pracy w ograniczonej przestrzeni — szklarni, szklarni.

Kultywator elektryczny Caiman Turbo 1000

Naładowanie akumulatora wystarcza do pełnej pracy przez 0,5 — 1 godzinę, w zależności od obciążenia. Dzięki regulacji w dwóch płaszczyznach bardzo wygodne jest dopasowanie do wzrostu operatora. Wyposażony w ulepszony tryb Turbo do uprawy gęstej gleby.

Weiterlesen:
Sadzenie ziemniaków ciągnikiem Neva. Hiller, kopaczka do ziemniaków i sadzarka - opinie właścicieli

Załączniki

Aby w pełni wykorzystać możliwości kultywatorów, stosuje się różne przystawki. Do wycinania grządek, odchwaszczania między rzędami chwastów, kopania roślin, bronowania gleby stworzono wiele narzędzi pomocniczych, dzięki którym można wykonać więcej pracy przy mniejszym wysiłku fizycznym.Kultywatory Caiman: przegląd wideo, instrukcje, recenzje właścicieli

W oparciu o cechy modelu kultywatora Caiman dobierane są niezbędne osprzęt:

 • pług, górnik,
 • redlica,
 • grubery,
 • uniwersalne zaczepy,
 • wywrotka, szczotka,
 • miniprzyczepy, adaptery.

Dzięki składanej konstrukcji noży do gleby możesz dobrać optymalną szerokość uprawy, w razie potrzeby zamontować koła pneumatyczne.

Niewielka masa kultywatorów Caiman nieco ogranicza właścicieli w wyborze dodatkowego wyposażenia, w takich przypadkach do ważenia i lepszej zdolności przełajowej służą metalowe koła z uszami i obciążnikami.

Kultywator Caiman NEO 50S C3, dzięki pełnoprawnej skrzyni biegów, jest w stanie pracować z agregatami zawieszanymi nie gorszymi niż ciągnik prowadzący. W komplecie z frezami, pługiem, kołami z łapami, kopaczem do ziemniaków, maszyna posiada unikalne cechy:

 • Frezy i pług pomogą w obróbce każdego rodzaju gleby.
 • Zaczep umożliwia korzystanie nie tylko z osprzętu z oficjalnej strony internetowej producenta, ale także z traktorów zewnętrznych.
 • Adapter może zamienić kultywator silnikowy w mini traktor, w którym operator będzie pracował siedząc.
 • Przyczepy pozwolą przewieźć dowolny ładunek do 400 kg. na odległość.
 • Istnieje również możliwość agregowania sadzarek do ziemniaków i kopaczek do sadzenia i zbioru warzyw.
 • Kosiarki zapewnią oczyszczenie terenu z chwastów, a także pomogą w przygotowaniu siana.

Obsługa i konserwacja

Bieganie

Z założenia kultywatory Caiman są w zasadzie do siebie podobne, z wyjątkiem wersji lekkich — mają rozrusznik ręczny, przednie koło transportowe, różnią się silnikami i dodatkowymi funkcjami.

Funkcje uruchamiania kultywatora:

 • otworzyć gazociąg
 • zamknij przepustnicę
 • ustaw dźwignię przepustnicy w pozycji maksymalnej
 • pociągnij linkę rozrusznika
 • otwórz przepustnicę i zmniejsz przepustnicę.

Docieranie kultywatora obejmuje szlifowanie i docieranie głównych elementów i mechanizmów maszyny, podwozia i przekładni w trybie łagodnym. Dlatego po uruchomieniu silnika i kilkuminutowej pracy ze zmniejszoną prędkością należy rozpocząć cykl 8-9 godzin pracy przy 50% obciążeniu.

Weiterlesen:
Motobloki Aurora. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Instrukcja obsługi kultywatora Caiman — pobranie.

Poważne awarie

Doświadczeni właściciele zalecają ścisłe przestrzeganie reżimu: praca / odpoczynek, niezależnie od mocy silnika. W celu długotrwałej pracy silnika konieczne jest odpoczynek kultywatora przez 15-20 minut po rozwinięciu pełnego zbiornika paliwa w celu schłodzenia silnika.

Przy długotrwałych wysokich obciążeniach wałek noża może przestać się obracać, ślizgać, jest to również wskazówka, że ​​należy zrobić przerwę na ochłodzenie silnika.

Czyszczenie filtra powietrza, sprawdzanie poziomu oleju, rutynowa kontrola to podstawowe proste zasady obsługi kultywatora. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy rozgrzać silnik. Przy obróbce twardego gruntu orkę należy wykonywać w dwóch przejazdach, bez przeciążania maszyny. Kultywator po raz pierwszy przerobi glebę na głębokość 15 cm, a za drugim przejazdem osiągniesz głębokość 25-30 cm.

Poważne awarie:

 • Silnik nie zyskuje mocy — filtr powietrza może być zatkany, naruszone regulacje gaźnika, niewystarczająca kompresja, zatkany tłumik.
 • Nadmierne nagrzewanie się silnika — naruszenie dostępu powietrza do chłodzenia.
 • Otwarty zawór paliwa przy wyłączonym silniku powoduje zalanie świecy zapłonowej.
 • Zatrzymanie silnika pod obciążeniem — zatkanie filtra paliwa, naruszone regulacje gaźnika.
 • Frezy nie obracają się podczas pracy silnika — występowanie wad mechanizmu sprzęgła.

Najczęściej pojawiają się problemy z paskami — problem niweluje wymiana na nowe. Eliminując awarie, należy ściśle przestrzegać zaleceń instrukcji obsługi — jeśli możliwa jest samodzielna naprawa, producent wskazuje kolejność niezbędnych operacji.

olej

Należy pamiętać, że hodowcy Caiman wymagają odpowiedniej jakości benzyny. Zgodnie z przepisami pierwsza wymiana oleju SAE 30 odbywa się po 5 godzinach pracy, następna po 25 godzinach, a następnie po 50 godzinach. Kultywatory Caiman pracują na benzynie AI-92.

Koszt skrzyni biegów jest główną częścią ceny kultywatora, dlatego dbałość o niego musi być dokładna, polega na systematycznej wymianie smaru.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2010D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Opinie

Leonid, Petersburg:

„Mam kultywator Caiman terro 50S C2 od 3 lat. Przyzwyczaiłem się do pracy z nim, ale teraz nie jestem zachwycony. Są oczywiście ich własne cechy, jak każda technologia, ale niezawodność jest niesamowita. Jeśli używasz go wyraźnie zgodnie z jego przeznaczeniem, mądrze działa bezbłędnie”.

Cyryl, Zelenograd:

„Kupiłem francuski kultywator silnikowy Caiman 60s d2, cena jest normalna w porównaniu z chińskimi maszynami. Model podoba się tym, że ma mocny 6 KM, dobry silnik Subaru. Po raz pierwszy oczywiście niektóre odcinki były trudne do przejścia. Ale tej wiosny, przyszłego roku, ziemia stała się zupełnie inna. Świetnie sprawdzają się pokrętła wsteczne i obrotowe. Sprzęgło pneumatyczne ułatwia pracę. Cicha maszyna, regulowana redlica. Ogólnie bardzo zadowolony. Ta technika nie jest na jeden dzień. Instrukcja obsługi jest błędna. Kto pierwszy raz spotka się z technologią, sam tego nie rozwiąże ”.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию