Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywatory Patriot. Asortyment modeli, charakterystyka, opinie właścicieli

Opis

Konsumenci znają wiele marek produkujących różne urządzenia ogrodnicze — kultywatory, traktory, kosiarki do trawy. Amerykańska firma Patriot produkuje sprzęt w Rosji, Chinach, Włoszech pod kontrolą własnych specjalistów. Ich produkty cieszą się dużym zainteresowaniem od wielu lat.

Zastosowanie kultywatorów Patriot znacznie upraszcza pracę związaną z uprawą gleby, zastosowanie różnorodnych przystawek w komplecie z kultywatorem dodatkowo poszerza możliwości każdego właściciela. Dlaczego kultywatory Patriot są tak atrakcyjne wśród letnich mieszkańców i ogrodników?

 • Wysoka wydajność dzięki przekładni łańcuchowej.
 • Trwałość dzięki zastosowaniu reduktora ślimakowego.
 • Możliwość naprawy składanej skrzyni biegów.
 • Wysoka manewrowość maszyn dzięki układowi kierowniczemu i obecności biegu wstecznego.
 • Pojemny zbiornik paliwa 2,55-3,6 l, pozwalający na pracę bez tankowania przez długi czas.
 • Specjalne noże wykonane z wytrzymałej stali stopowej — nie korodują, nie tępią się, są odporne na zużycie.
 • Zmniejszony poziom hałasu podczas pracy.

Skład

W zależności od przeznaczenia, konsument ma ogromny wybór różnych modyfikacji kultywatorów Patriot o mocy od 1,9 KM. do 7 KM Firma produkuje samochody z silnikiem benzynowym, najpopularniejsze wersje to Denver, Floryda, Oregon, Kalifornia, Dakota, z silnikiem elektrycznym — Tesla.

Lekkie kultywatory silnikowe

Najbardziej kompaktowym modelem jest kultywator Patriot T2030 Denver o mocy 2,8 KM, bez biegu wstecznego, ważący zaledwie 15 kg.

Jest to świetna opcja do spulchniania odstępów między rzędami i odchwaszczania. Dzięki specyficznemu systemowi antywibracyjnemu można uniknąć nieprzyjemnych odczuć podczas pracy kultywatora.

Kultywator Patriot Ładoga 4,5 KM w stanie poradzić sobie z twardym podłożem. Wyposażony jest w 4 noże do szabli, ukosujące tarcze, posiada szeroką szyjkę wlewu paliwa, regulowaną kierownicę. Za pomocą dodatkowego koła ułatwiony jest ruch maszyny. Masa kultywatora Patriot to zaledwie 30 kg, co pozwala na komfortową pracę nawet kobietom.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika benzynowego Patriot Volga. Specyfikacje, recenzje właścicieli, wideo

Średnie kultywatory

Jednym z najbardziej znanych kultywatorów jest Patriot Arizona. Regulowana szerokość uprawy do 58 cm, głębokość 30 cm, czujnik poziomu oleju, niewielka waga 42 kg — dzięki optymalnym parametrom technicznym kultywator jest jednym z ulubionych modeli letnich mieszkańców.

Kultywator Patriot Garden T 5,0/400F PG Alaska to cichy model o minimalnym zużyciu paliwa, który sprawdził się na terenach średniej wielkości. Wyjątkowe parametry techniczne uzupełnia niska waga maszyny — 31 kg.

Modele kultywatorów o mocy 6,5 KM.

Ta grupa kultywatorów silnikowych obejmuje modyfikacje Florida, California, Kentucky i Dallas.

Kultywator Patriot T 6,5/900 FB PG Florida zapewnia szerokość uprawy 80 cm Czujnik poziomu oleju zapobiega nieautoryzowanemu uruchomieniu silnika.

Kultywatory Patriot. Skład, charakterystyka, recenzje

Kultywator silnikowy Patriot T 6,5/900 FB PG Floryda

Kultywator silnikowy Patriot T 6,5/800 FB PG California wyposażony jest w rewers, zapewnia dużą szerokość uprawy 85 cm na głębokości 26 cm, skutecznie wykonuje orkę, bronowanie, kopanie ziemniaków, spulchnianie ciężkich gleb na dużych powierzchniach.

Kultywator silnikowy Patriot T 6,5/800 FB PG California

Z przyczepą można przewozić towary. Samochód zwrotny wyposażony jest w elektroniczny zapłon, czujnik oleju w skrzyni korbowej, istnieje regulacja wysokości kierownicy.

Kultywator Patriot Garden Т 6,5/600FB PG Kentucky ma podobne cechy jak poprzedni model, różni się jedynie mniejszą szerokością uprawy — 60 cm.

Jedną z zalet kultywatora Patriot T 6,5/700 FB PG Dallas jest duża zwrotność podczas spulchniania gleby i usuwania chwastów. Szerokość obróbki to 60 cm przy głębokości 20 cm.

Znacząco rozszerzają możliwości funkcjonalne układu rewersu i kierowania kultywatora, działającego w czterech pozycjach. W razie potrzeby operator może poruszać się za osprzętem roboczym, nie depcząc świeżo uprawianej gleby, ale poruszając się równolegle do ruchu maszyny.

Weiterlesen:
Przegląd przyczep i adapterów do ciągników jednoosiowych Oka

Ciężkie kultywatory

W tej podgrupie znajdują się potężne modele z silnikiem 7 KM, przeznaczone do pracy na terenach do 20 akrów. Pod względem możliwości technicznych nie ustępują traktorom marki Patriot, modyfikacje: Ural, Volga, Nevada, Chicago, Pobeda.

Kultywator silnikowy Patriot Oregon jest wyposażony w rewers, wraz z dodatkowymi agregatami, obrabia pole o szerokości 85 cm.

Kultywator Patriota Oregon

Posiada czteropozycyjny system sterowania, skrzydełka ochronne, wytrzymałe frezy z węglików spiekanych.

Kultywator Patriot Baikal charakteryzuje się wysoką wydajnością, dobrą zwrotnością i zapewnia wysokiej jakości uprawę gleby o szerokości 95 cm.

Kultywator Patriota Bajkał

Silnik tego kultywatora Patriot wymaga terminowego smarowania wysokiej jakości, aby zapobiec rdzewieniu części.

Kultywator Patriot T 7/750 2FB PG Dakota-PRO ma podobne właściwości, wyróżniające się obecnością elektronicznego zapłonu, trzybiegową skrzynią biegów — 2 do przodu / 1 do tyłu, specjalnym stalowym wspornikiem do zaczepiania i załadunku.

Patriot T 7/750 2FB PG Dakota-PRO

Przeznaczony do użytku na dużych powierzchniach.

kultywator elektryczny

Niezawodny pomocnik w szklarni, oranżerii, oranżerii. Jego moc 1,39 kW wystarcza do spulchniania i odchwaszczania już uprawianych gruntów, jest łatwa w obsłudze i nie wymaga tankowania.

Patriot T 1,6/300F EPG Tesla

Załączniki

Zdobycie różnych przystawek do kultywatora oznacza dokonanie cennego nabycia dla gospodarstwa zależnego. Specjalne urządzenia znacznie zwiększą wydajność pracy, odciążą ciężką pracę ręczną. Praca z nimi nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności.

Im mocniejsze kultywatory silnikowe Patriot, z tym większą liczbą przystawek są agregowane.

Bardziej funkcjonalne modele kultywatorów Patriot doskonale sprawdzają się w połączeniu z zamontowanymi narzędziami obrotowymi: zamiatają teren, odśnieżają i koszą trawę.

 • Frezy (ruch posuwisto-zwrotny i kurze łapki) służą do uprawy wszystkich rodzajów gleb.Wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości, która została utwardzona. Liczba noży na glebogryzarkach może wynosić od 3 do 4.
 • Adapter — oś tylna z siedziskiem kierowcy i zaczepem do osprzętu, zamienia kultywator Patriot w mini traktor.
 • Za pomocą zaczepu do urządzenia można przymocować dowolny dodatek.
Weiterlesen:
Przegląd potężnego kultywatora z biegiem wstecznym Patriot Dallas-2. Opis, korzyści, instrukcje, filmy i recenzje właścicieli

 • Kosiarki są typu rotacyjnego i segmentowego. Służą do koszenia trawy i robienia siana.
 • Osprzęt gąsienicowy służy do poprawy przyczepności, szczególnie zimą.
 • Grousers to duże metalowe koła z przyspawanymi metalowymi żebrami. Zakłada się je zamiast kół transportowych.
 • Pługi stosuje się w pierwotnej obróbce gleby dziewiczej, we wszystkich innych przypadkach lepiej jest użyć rotatorów, nie uszkadzają one żyznej warstwy gleby.

 • Za pomocą wózka na zawiasach możliwy jest transport ładunków o wadze do 400 kg.
 • Weeder pomoże w odchwaszczaniu między rzędami, uratuje plony przed chwastami.
 • Przy pomocy sadzarki do ziemniaków i kopaczki do ziemniaków możesz usprawnić proces sadzenia i zbioru warzyw.
 • Pompa służy do nawadniania dużych działek.
 • W zależności od rodzaju gleby montuje się obciążniki ułatwiające uprawę.

Obsługa i konserwacja

Przy wyborze kultywatora silnikowego należy kierować się wielkością uprawianego obszaru oraz jakością gleby, lekkie modele nie poradzą sobie z ciężką glebą i będą efektywnie pracować z dodatkowymi urządzeniami. Dlatego każda rozbieżność między rzeczywistymi możliwościami technologii może prowadzić do awarii.

Wśród mankamentów kultywatorów Patriot właściciele wyróżniają małą średnicę kół, która utrudnia obsługę maszyn. W przypadku niektórych, mniej popularnych modeli, znalezienie części zamiennych może być trudne. Do najbardziej problematycznych momentów należy złożony układ konstrukcyjny jednostki. Bez instrukcji jego montaż, docieranie, pierwsze uruchomienie może sprawić pewne trudności.

Instrukcje dla kultywatorów Patriot Alaska, Arizona — pobranie.

Możliwe usterki

Należy zadbać o sprzęt. Taka ostrożność powinna przejawiać się w regularnej diagnostyce sprzętu i terminowych wymianach oleju. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi kultywatora silnikowego, która w przystępnej formie zawiera zalecenia dotyczące pielęgnacji sprzętu, praktyczne porady dotyczące samodzielnego usuwania awarii i usterek.

Schemat konstrukcyjny kultywatora Patriot składa się z układu paliwowego, układu zapłonowego, rozrusznika, układu dystrybucji gazu i układu chłodzenia. Prawidłowe zrozumienie urządzenia technologii pomaga w odpowiednim czasie zdiagnozować przyczyny problemów i je wyeliminować.

Weiterlesen:
Motobloki Shtenli 1100. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Wiele problemów z rozruchem pojawia się z najprostszych przyczyn związanych z niedociągnięciami podstawowego utrzymania:

 • zatkany filtr powietrza
 • wietrzenie układu zasilania paliwem,
 • zatkanie kanału doprowadzającego paliwo
 • uszkodzenie gaźnika
 • zamknięty zbiornik paliwa.

Przeprowadzenie przeglądu prewencyjnego zgodnie z harmonogramem pracy uchroni Twój kultywator przed przedwczesnymi awariami.

Po zakończeniu prac polowych, przed przechowywaniem jednostki na zimę, należy wykonać następujące czynności:

 • Wyczyść i umyj urządzenie.
 • Wytrzeć do sucha lub wysuszyć na powietrzu.
 • Nasmaruj części trące olejem i smarem.

Bieganie

Aby przedłużyć żywotność glebogryzarek Patriot, maszynę należy dotarć. Na początku procesu docierania silnik powinien pracować na biegu jałowym, a następnie stopniowo rozpoczynać pracę w trybie łagodnym — do 50% obciążenia w ciągu 10-13 godzin można wykonywać różnego rodzaju prace uprawowe.

Na etapie docierania główne podzespoły i mechanizmy maszyny są docierane, dlatego należy zwrócić uwagę na ich działanie: klarowność zmiany biegów, stan ruchomych części konstrukcji, podwozia, kół, obecność hałasu. Po zakończeniu docierania następuje wymiana oleju i ponowne przeprowadzenie przeglądu technicznego kultywatora.

Kultywator elektryczny Patriot Tesla w akcji:

Olej, paliwo

Producent zaleca całkowitą wymianę oleju silnikowego (klasa SE, SF, SG) po 5 godzinach pracy kultywatora Patriot w okresie docierania, następnie po 25 lub 50 godzinach w zależności od trybu pracy sprzętu lub co sezon .

Kultywatory silnikowe Patriot pracują na paliwie określonej marki — benzyna AI-92, technika jest wrażliwa na jakość benzyny. Niektóre lekkie modele wykorzystują mieszankę benzyny i oleju, dlatego zaleca się stosowanie odpowiedniego paliwa i smaru do kultywatora.

Opinie

Egor, Tuła:

„Mój brat kupił sobie kultywator Patriot. Na początku myślałem, że to jednorazowa zabawka na sezon. Co więcej, słyszałem różne recenzje na temat chińskiej technologii, w większości negatywne. Ale ten model zmienił moje zdanie. Kilka razy wziąłem agregat do orki na wiosnę. Podobało mi się w pracy”.

Swietłana:

„Od dawna marzyłem o kultywatorze elektrycznym, a przynajmniej ręcznym. Mam dużo pracy w szklarniach. Zdecydowałem się i kupiłem Patriot Tesla. To po prostu cud! Bez siekaczy, łopat i grabi. Powrót również nie stanowi problemu. Nie żal mi takich pieniędzy, to się usprawiedliwia ”.

Dasza, Biełgorod:

„Kultywator Patriota Kentucky. Za niewielkie pieniądze otrzymaliśmy niezawodny sprzęt. Podoba mi się w pracy, koła są wygodne — łatwo jeździ na budowie, nie rdzewieje. Używamy go również w grządkach, podczas pielenia, w ogrodzie między drzewami. Bardzo mi się podoba, pracuję z nami od 2 lat. Ale sąsiad kupił ostatnio ten sam model i nie miał szczęścia — podczas montażu nie było wystarczającej liczby części, coś było nie tak z silnikiem.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Fermer FM 702 PRO-SL. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию