Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywatory silnikowe Champion. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Opis

Kultywatory Champion amerykańskiej firmy Champion od momentu pojawienia się na rynku w 2005 roku zdobyły ogromną popularność wśród użytkowników. Konsekwentnie plasują się na szczycie sondaży. Kultywatory silnikowe Champion produkowane są w jednym z największych przedsiębiorstw w Chinach.

Trwałość i dobra jakość, przyzwoita jakość połączona z rozsądną ceną – to główne kryteria, które wpływają na wybór na korzyść marki Champion. Maszyny są w stanie efektywnie kultywować, spulchniać glebę, kopać grządki, pielić, wykopywać ziemniaki — jednym słowem najtrudniejsza fizycznie praca na roli.

Cechy kultywatorów Champion

  • Większość modeli ma bieg wsteczny, co ułatwia ich obsługę.
  • Intuicyjne, wygodne sterowanie.
  • W zestawie kółka ułatwiające transport.
  • Zdejmowany uchwyt ułatwia transport i przechowywanie kultywatora

Skład

Firma produkuje solidną gamę kultywatorów o różnych parametrach technicznych, w szerokim przedziale cenowym, do różnych celów, co pozwala konsumentowi na dokonanie najlepszego wyboru w oparciu o konkretne potrzeby.

Kultywatory benzynowe Champion wyposażone są w silniki marki Honda, Briggs & Stratton oraz produkcji własnej Champion, o mocy 1,7-7 KM. Waga modeli jest bezpośrednio związana z mocą maszyn, waha się między 16-50 kg, liczba noży może wynosić 4-6.

W konstrukcji zastosowano skrzynie biegów:

  • pasek klinowy,
  • robak,
  • łańcuch.

Kultywatorzy światła

Grupa Champion lekkich kultywatorów benzynowych z jednobiegową skrzynią biegów obejmuje modele BC 4311, BC 4401. Wyróżniają się mocą 3,5-4 KM, wagą do 31 kg, szerokością orki 20-40 cm Wersje BC 5511 i BC 6611 są uważane za średnie , ich waga wynosi do 50 kg, szerokość orki jest regulowana 30-85 cm Są używane w kraju, mała osobista działka o powierzchni 7-10 akrów.

Weiterlesen:
Przegląd asortymentu motobloków Mole. Specyfikacje, recenzje

Modyfikacja dwusuwowa to lekka Champion GC 243. Wyposażona w dwa koła, które można ustawić w 3 pozycjach, uprawia glebę na szerokość 24 cm, głębokość 22 cm, posiada jedną prędkość jazdy do przodu.

Według opinii Champion GC 243 jest jednym z najpopularniejszych modeli ze względu na dobrą funkcjonalność i niską wagę — tylko 15 kg. Podobne parametry ma kultywator silnikowy Champion GC 252 o mocy 1,9 KM, który dzięki silnikowi 2-suwowemu jest wygodny w pracy na stromych zboczach.

Cena modeli wynosi od 10 tysięcy rubli.

Kultywatory średnie i ciężkie Champion

Grupa mocniejszych kultywatorów benzynowych 5,5-6,5 KM: Champion BC 5602/BS, BC 8713, BC 6612N, BC 5712, BC 7712. Maszyny posiadają dużą szerokość orki do 88 cm, wyposażone w jeden lub dwa biegi do przodu, mają masę do 70 kg. Prędkość wsteczna zapewnia dobrą manewrowość.

Kultywatory Champion ВС 6712

Champion BC 6712 — popularny model, posiada pojemny zbiornik paliwa, posiada w zestawie 6 noży. Dzięki mocy 6.5 KM skutecznie współpracuje z różnymi przystawkami na dużych powierzchniach.

Urządzenie, główne podzespoły i sterowanie kultywatora Champion:

Kultywatory silnikowe Champion.Przegląd, charakterystyka, opinie

Cena takich modeli zaczyna się od 16 tysięcy rubli.

Urządzenie, główne podzespoły i sterowanie kultywatora Champion:

Wymiary dł. x szer. x wys. (mm) w stanie transportowym 600h420h740
Wymiary dł. x szer. x wys. (mm)X x 1240 820 870
Prędkość obrotowa ostrza (obr/min)130
Szerokość robocza (mm)300-550-850
Głębokość chwytania (mm)330
Typ skrzyni biegówPas + Łańcuch
Bieg do przodu/do tyłu1 / 1
Waga (kg)49
Objętość oleju w skrzyni korbowej, (l)0,6
Przełożenie30:1
silnik
ModelG200F
TypJednocylindrowy, 4-suwowy, chłodzony powietrzem, wał poziomy, górnozaworowy (OHV)
Moc znamionowa (kW/KM przy 3600 obr./min)4,1 / 6,5
Maksymalny moment obrotowy (Nm/przy 2500 obr/min)12,4
Pojemność zbiornika paliwa (L)3,6
Zużycie paliwa (g/kWh)≤ 395
Na biegu jałowym (obr/min)1400 ± 150
Średnica/skok tłoka (mm)68 * 54
Pojemność silnika (cm3)196
Kompresja8.5
Rodzaj smaruchlapanie
Rodzaj uruchomieniapodręcznik
Rodzaj zapłonuElektroniczny
Świece zapłonoweF7RTC lub odpowiednik (Champion-RN6YC, NGK-BPR7ES, Bosch-WR5DC)
Weiterlesen:
Minitraktor z ciągnika Neva. Przegląd opcji

Kultywatory elektryczne

Osobno warto zatrzymać się przy kultywatorach elektrycznych Champion, w końcu każda popularna marka koniecznie ma takie jednostki w swoim arsenale.

Champion EC 750 (7 kg) i EC 1400 (11 kg) o mocy odpowiednio 0,75 kW i 1,4 kW, wyposażone w 4 noże, są tanie, przyjazne dla środowiska, wygodne do pracy w ciasnych pomieszczeniach, szklarniach, wymagają minimalny wysiłek fizyczny podczas pracy.

Załączniki

W lekkich kultywatorach silnikowych Champion zaleca się montaż łap i obsypników. Grupa kultywatorów o średniej wydajności firmy Champion dobrze sobie radzi z różnymi przystawkami.

Kultywatory silnikowe Champion.Przegląd, charakterystyka, opinie

  • Frezy (ruch posuwisto-zwrotny i kurze łapki) służą do uprawy wszystkich rodzajów gleb.Wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości, która została utwardzona. Liczba noży na glebogryzarkach może wynosić od 3 do 4.
  • Ciągnik prowadzący w połączeniu z adapterem zamienia się w mini-traktor, właściciel jednostki wykonuje całą pracę siedząc.
  • Za pomocą zaczepu do urządzenia można przymocować dowolny dodatek.
  • Kosiarki są typu rotacyjnego i segmentowego. Służą do koszenia trawy i robienia siana.
  • Osprzęt gąsienicowy służy do poprawy przyczepności, szczególnie zimą.
  • Grousers to duże metalowe koła z przyspawanymi metalowymi żebrami. Zakłada się je zamiast kół transportowych.

  • Pługi stosuje się w pierwotnej obróbce gleby dziewiczej, we wszystkich innych przypadkach lepiej jest użyć rotatorów, nie uszkadzają one żyznej warstwy gleby.
  • Za pomocą osprzętu (sadzarka do ziemniaków, kopaczka do ziemniaków i obsypnik) kultywator silnikowy może wykonywać sadzenie i zbiór, pielenie i obsypywanie ziemniaków:
  • Kultywatory Champion z podgrupy ciężkiej mogą być dodatkowo obsługiwane z przyczepianym wózkiem. Jego głównym celem jest przewóz towarów sypkich lub jednostkowych o ładowności do 500 kg. Wózek mocowany jest do ciągnika za pomocą zaczepu.
  • W zależności od rodzaju gleby montuje się obciążniki ułatwiające uprawę.
  • Chwastowniki-zrywaki i ogórki orają ziemię, robią dołki do sadzenia sadzonek i roślin pędowych.
  • Uchwyty transportowe pomagają w sterowaniu maszyną.
Weiterlesen:
Siewniki do motobloków. Ich rodzaje, rodzaje, cechy

Obsługa i konserwacja

Głównym konsultantem właściciela kultywatora silnikowego jest instrukcja obsługi, która zawiera wszystkie praktyczne zalecenia. Kultywatory Champion nie są sprzętem klasy elitarnej, są niezawodne w codziennej pracy i dość łatwe w utrzymaniu.

Jednak przy samodzielnym wykonywaniu napraw należy krytycznie ocenić własną wiedzę i umiejętności, lepiej powierzyć poważne ingerencje w silnik i skrzynię biegów profesjonalistom.

Instrukcja obsługi kultywatora benzynowego Champion BC 6712 — pobranie.

Paliwo, olej

Modele kultywatorów dwusuwowych Champion GC 243, Champion GC 252 wykorzystują mieszankę benzyny 92 i oleju TC-3 lub JASO FD w stosunku 50:1 jako paliwo. W przypadku silników 4-suwowych należy stosować benzynę AI-92, ponieważ silniki chłodzone powietrzem nie są przeznaczone do benzyny z dodatkami (AI-95, AM-98), które psują układ zaworowy i grupę tłoków.

Niektórzy właściciele uważają, że w kultywatorze można używać najlepszych olejów do samochodów osobowych, ale jest to błędna opinia. Producent zaleca olej SAE-30 API SG / CD do silników benzynowych kultywatorów silnikowych w ciepłych porach roku oraz SAE 5W30 API SL na zimne dni.

Zawsze należy monitorować poziom oleju — jego ilość powinna znajdować się na poziomie ostatniego gwintu wlewu, gdy silnik jest w pozycji poziomej, uchroni to przed wieloma problemami.

Nowy kultywator Champion rozpoczyna pracę ze skrzynią biegów wypełnioną fabrycznym smarem. Dlatego po 150 godzinach należy go wymienić na nowy, po umyciu części skrzyni biegów olejem napędowym lub naftą. Rodzaj smarowania — Champion EP-0 lub inny podobny.

Bieganie

Instrukcja obsługi każdego modelu wskazuje wymagania dotyczące docierania. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że podczas pierwszego zimnego startu układ tłokowy jest poddawany znacznemu obciążeniu. Ze względu na zwiększoną prędkość silnik może stać się bezużyteczny, dlatego zaleca się uruchamianie kultywatora Champion przy 50% obciążeniu i uruchamianie go przy 30% gazie.

Weiterlesen:
Motobloki Żubr Z-17. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Ponieważ silnik chłodzony powietrzem nie lubi pracy na biegu jałowym, należy go najpierw rozgrzać przez 1-2 minuty. W okresie docierania przerwy należy robić co 25-30 minut ciągłej pracy. W tym tempie silnik musi pracować przez 4-5 godzin, po czym należy wymienić olej.

Możliwe usterki

Ogólnie rzecz biorąc, kultywatory Champion są dość niezawodne, z powodzeniem wykonują swoje funkcje, wyróżniają się bezpretensjonalnością, niedrogimi naprawami. Niektóre z wad, zdaniem właścicieli sprzętu, obejmują niestabilną jakość montażu fabrycznego. Dlatego przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, żeоyanii wszystkie węzły i mechanizmy.

Niektóre modele mogą mieć zbyt małe osłony, które mogą powodować wylatywanie kawałków ziemi i innych przedmiotów spod przecinarki.

Ważne! Awarie w silniku najczęściej występują na skutek niewłaściwej eksploatacji kultywatora Champion!

Najbardziej typowych awarii i usterek można uniknąć, biorąc pod uwagę pewne zasady i zalecenia:

  • Silnik nie zyskuje mocy — filtr powietrza może być zatkany, naruszone regulacje gaźnika, niewystarczająca kompresja, zatkany tłumik.
  • Nadmierne nagrzewanie się silnika — naruszenie dostępu powietrza do chłodzenia.
  • Otwarty zawór paliwa przy wyłączonym silniku powoduje zalanie świecy zapłonowej.
  • Zatrzymanie silnika pod obciążeniem — zatkanie filtra paliwa, naruszone regulacje gaźnika.
  • Frezy nie obracają się podczas pracy silnika — występowanie wad mechanizmu sprzęgła.

Konserwacja elektrycznych kultywatorów Champion jest minimalna — sprowadza się do sprawdzenia smarowania w obudowie skrzyni biegów, ze względu na małą ilość ruchomych części w przekładni ślimakowej.

Opinie

Stepan, Niżny Nowogród:

„Już montujemy kultywatory, więc nie powinieneś być zbyt leniwy, aby samodzielnie sprawdzać i dokręcać wszystkie elementy złączne. W zeszłym roku kupiłem mistrz kultywator BC 5712, mocny. Umiarkowanie ciężki. Najważniejsze jest, aby się dostosować i nie dawać mu pełnego gazu, wtedy nie ucieknie. Ale teraz nie pracuję ręcznie”.

Anton, Surovikino, obwód Wołgograd:

„Kupiłem sobie model kultywatora Champion 4311. Wcześniej nie było sprzętu do ogrodu, więc chciałem nie bardzo ciężki, ale wystarczająco mocny. Właśnie pojawił się ten — 2,3 KM, waży 31 kg. Lubiłem to w pracy, na początku byłem rozdarty lub wręcz przeciwnie zakopany w ziemi, ale teraz nauczyłem się i normalnie pielęgnuję, rozluźniam. Za te pieniądze to świetny samochód”.

Michaił Charków:

„Mam kultywator Champion GC 252 od 3 lat. Działka nie jest duża, mamy 25 arów, około połowy pod ogrodem. Jeśli z roku na rok ziemia jest uprawiana, to jest to bardzo normalne, pomimo tego, że mamy ziemie typu czarnoziem, zaolejone. Oczywiście przez dziewicze ziemie nie przejedzie, moc 1,9 KM to za mało. Ale działa świetnie pod górę. Montaż, tak sobie, wszystko sprawdziłem sam dwukrotnie, doradzali kompetentni faceci. Dodatkowo okazało się, że jest bardzo wrażliwy na jakość benzyny.”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje
Ссылка на основную публикацию