Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywatory silnikowe KAMA. Asortyment modeli, charakterystyka, opinie właścicieli

Opis

Kultywatory silnikowe KAMA są szeroko znane konsumentom od kilku lat. Pod nazwą Kama z powodzeniem działa na świecie wiele firm produkujących szeroką gamę produktów, m.in. żywność, odzież, artykuły sportowe, opony, oleje roślinne itp.

Do tej grupy należy również chiński producent — grupa produkcyjna KAMA CO., LTD, która oprócz kultywatorów silnikowych produkuje silniki, ciągniki, generatory lądowe i morskie, różne jednostki elektromechaniczne, bloki silników.

Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych technologii, potężnemu potencjałowi badawczo-rozwojowemu produkty firmy charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. Silniki i mechanizmy tej marki są instalowane na ich sprzęcie przez znanych producentów w Niemczech, Francji, Włoszech.

Skład

Glebogryzarki silnikowe KAMA to średniej klasy maszyny przeznaczone do uprawy ziemi przy pomocy kosiarek, głównie w prywatnych gospodarstwach domowych. Charakterystykę porównawczą głównych wskaźników technicznych kultywatorów silnikowych KAMA przedstawiono w tabeli:

Charakterystyka

kultywatorów

KAMA MVK 651KAMA MVK 552KAMA MVK 551KAMA MVK 402
Moc silnika, KM6,55,55,54,0
Pojemność zbiornika paliwa, l3,63,63,61,2
Szerokość przetwarzania, cm30 / 55 / 855530 / 55 / 8538
lokalizacja wału korbowegoHoryzont.pionowyHoryzont.pionowy
Głębokość przetwarzania, cm30303025
Ciężar, kg50434929
Prędkości do przodu/do tyłu1 / 11 / 11 / 11 / —

Wszystkie kultywatory KAMA wyposażone są w czterosuwowe silniki benzynowe. W zależności od cech modyfikacji, istnieją pewne różnice w ich przeznaczeniu.

Najprostszą modyfikacją pod względem konstrukcji i funkcjonalności jest Kama MVK 402: kultywator nie posiada biegu wstecznego, szerokość robocza 38 cm, mała moc, mała pojemność zbiornika gazu, niewielka waga.

Modele MVK 402 i MVK 552 są przeznaczone do pracy wyłącznie na już uprawianej glebie lub miękkiej luźnej glebie. Kultywator KAMA MVK 551 jest podobny pod względem parametrów uprawy do wersji MVK 651, ale ma mniejszą moc.

Kultywator silnikowy KAMA MVK 651

Ze względu na większą funkcjonalność najpopularniejszą wersją jest kultywator KAMA MVK 651. Moc maszyny to 6,5 KM. pozwala na uprawę dużych działek do 15 akrów. Zestaw noży o dużej wytrzymałości zapewnia regulowaną szerokość roboczą w zakresie 30/55/85 cm.

Kultywatory silnikowe KAMA. Skład, charakterystyka, recenzje

Kultywator KAMA MVK-651

Kultywator silnikowy MVK 651 ma solidną żywotność, wszystkie części zostały przetestowane pod kątem pracy w różnych warunkach temperaturowych. Z różnymi przystawkami wykonuje wiele prac rolniczych, transportuje towary o wadze do 0,5 tony i pompuje wodę. Dostępny jest regulowany uchwyt, który można dostosować do wzrostu operatora.

Dane techniczne:

Silnik (nazwa):4-suwowy KAMA 168F-2
Moc (KM):6,5
Funkcja silnika:OHV — z zaworami górnymi
Rodzaj paliwa :benzyna
Rodzaj uruchomienia:podręcznik
Objętość miski olejowej (l.):0,60
Pojemność zbiornika paliwa (l):3,6
Orientacja wału korbowego:Poziomy wał korbowy
Pojemność silnika (cm3):196
Kraj produkcji :Rosja
Waga (kg.):50,0
Gwarancja (miesiąc):12
Dotyczy gatunku:Kultywatory
Liczba prędkości do przodu :1
Liczba prędkości wstecz (do tyłu):1
Szerokość robocza (cm):30-55-85
Głębokość obróbki (cm):do 30
Chwyt :pasek
Reduktor :Łańcuch

Załączniki

Kultywator różni się od ciągnika jednoosiowego wysoce specjalistycznym przeznaczeniem — orką przed sadzeniem roślin, co pozwala na jej aktywne użytkowanie przez 4-5 tygodni. Jednak przy użyciu nowoczesnych dodatkowych mechanizmów zawiasowych można znacznie rozszerzyć pole działania kultywatora. Należy pamiętać, że jego moc musi być wystarczająco duża.

  • Za pomocą noża pielęgnuje się glebę, dostarczany jest z kultywatorem silnikowym. Obecnie w sprzedaży pojawiły się różne urządzenia do spulchniania gleby.
  • Połączenie pługa z kultywatorem umożliwia wydajną orkę gleby.

    Adapter
  • Jeśli podłączysz przyczepę do kultywatora, możesz na niej przewozić towary. Adapter z siedziskiem zamieni go w mini traktor.
  • Okuchnik uwolni Cię od konieczności ciężkiej pracy z motyką i pozwoli zrobić równe bruzdy.

  • Dzięki gumowym kółkom kultywator utknie w ziemi, więc potrzebne będą łapy.
  • Obrotowa odśnieżarka szybko usunie plac ze śniegu.
  • Ostrze łopaty do usuwania śmieci i śniegu zamienia kultywator w minispychacz.
  • Uniwersalna kopaczka do ziemniaków pomoże Ci skutecznie wykopać ziemniaki w Twojej okolicy.
  • Podczas pracy na ciężkim podłożu stosuje się specjalne urządzenie — uniwersalne pnącze, które zwiększa moment obrotowy.

  • Za pomocą kosiarki segmentowej lub rotacyjnej możesz zrobić siano dla zwierząt.
  • Aby obniżyć środek ciężkości kultywatora i zwiększyć siłę pociągową, stosuje się obciążniki.
  • Za pomocą zaczepów na kultywatorze Kama można wygodnie montować osprzęt.
  • Aby ułatwić manewrowanie kultywatorem KAMA na zakrętach, przydatne są piasty z dyferencjałem.

Obsługa i konserwacja

Stosowanie się do zaleceń producenta zgodnie z instrukcją obsługi pozwala przedłużyć żywotność kultywatora silnikowego i opóźnić naprawy.

Instrukcja obsługi kultywatora KAMA MVK 651 — pobranie.

Bieganie

Kluczowym punktem wpływającym na trwałość sprzętu jest właściwe docieranie maszyny:

  • Sprawdź i wyreguluj wszystkie połączenia, węzły, doprowadź kultywator do stanu roboczego. Sprawdź wyrównanie kół pasowych i napięcie paska.
  • Wlej olej do skrzyni korbowej do określonego poziomu. Kontrolę oleju należy przeprowadzać przed każdą pracą kultywatora. Tankowanie skrzyni biegów przed pierwszym uruchomieniem nie jest wymagane.
  • Aby rozgrzać i uruchomić mechanizmy po włączeniu, pozwól silnikowi pracować przez 40-50 minut bez obciążenia.
  • Ważnym momentem docierania jest to, że kultywator silnikowy musi pracować z obciążeniem nie większym niż 50% przez 15 godzin, podczas gdy dozwolona jest każda praca — orka, spulchnianie, hilling, transport towarów. Na tym etapie konieczne jest monitorowanie stanu i działania silnika, elementów sterujących.
  • Po pierwszych 5 godzinach pracy należy wymienić olej silnikowy, a następnie kontynuować docieranie. Druga wymiana oleju odbywa się po 25 godzinach, następna — po 50 godzinach.

Częste awarie

Awarie kultywatora są bezpośrednio związane z naruszeniem instrukcji fabrycznych. Podczas pracy szczególnie ważne jest stosowanie prawidłowego oleju silnikowego — klasy SF, SH. Niski poziom oleju grozi zniszczeniem silnika. Ponadto należy pamiętać, że czujnik poziomu oleju blokuje działanie tylko podczas uruchamiania kultywatora, nie działa przy pracującym silniku.

Jako paliwo stosowana jest czysta benzyna bezołowiowa AI-92. Aby zapobiec przedostawaniu się oleju do komory spalania, podczas pracy wyklucza się długotrwałe nachylenie maszyny większe niż 10 °. Podczas cofania lewy uchwyt jest opuszczony, jednoczesne naciśnięcie prawego i lewego uchwytu jest zabronione.

Konserwacja profilaktyczna kultywatora, konserwacja na okres zimowy należy przeprowadzać zgodnie z instrukcją obsługi. Naprawy maszyny muszą być wykonywane przez wykwalifikowany personel przy użyciu oryginalnych części zamiennych.

Awarie kultywatora Kama:

  1. Podczas pracy przekładnia bardzo się nagrzewa. Głównymi przyczynami są zużyte łożyska, tarcie, brak oleju przekładniowego lub jego zła jakość. Należy wymienić olej lub łożyska.
  2. Wibracje podczas pracy. Możliwe, że zaczep nie jest prawidłowo podłączony lub nie jest w pełni zamocowany.
  3. Silnik nie uruchamia się dobrze. Wykonaj oględziny pod kątem uszkodzeń, sprawdź, czy w zbiorniku gazu i dopływu paliwa na całej linii nie ma gazu, sprawdź układ zapłonowy pod kątem iskry, oceń wydajność gaźnika i spróbuj poprawić mieszankę paliwową.
  4. Gaźnik nie działa. Ta część odpowiada za przygotowanie i dostarczenie mieszanki paliwowej. Sprawdź jakość paliwa, zdemontuj i umyj gaźnik miękką szmatką nasączoną benzyną, aby usunąć osady węglowe i żużel. Następnie dokładnie wysusz kompresorem powietrza i suchą szmatką.
  5. Ropa płynie. Możliwe: zużycie lub nieprawidłowy montaż uszczelek olejowych na łożyskach, zużycie okładzin, niedokręcona do końca pokrywa lub przedostanie się ciał obcych do zaworu powietrza. Sprawdź części i wyczyść je.

Opinie

Siergiej :

„Kultywator Kama 651 to przyzwoita maszyna za normalną cenę. Mnie wystarczy na farmie, traktor prowadzący nie usprawiedliwiałby się, dla małych ilości jest to odpowiednia opcja. Ale koła szybko się zużywają, a przy dużych obciążeniach hałas w silniku wzrasta”.

Maksym:

„Teraz mam wiele różnych urządzeń i urządzeń. I zaczął uprawiać ogród kultywatorem silnikowym Kama 551. Silnik jest ekonomiczny. Teraz trochę przerobiłem, zainstalowałem adapter, wyrzuciłem go, wykopujemy ziemniaki. Koła zamienione na samochód. Zadowolony z urządzenia.

Daniel:

„Moja działka jest mała, całkowicie ją uprawiam kultywatorem Kama MVK 651. Orka, hilling, kultywator, przewożę 300 kg małą przyczepką. Działa dobrze, zabiera trochę benzyny — do 2,2 litra na godzinę. Może zgasić silnik, jeśli jest obsługiwany przez cały dzień.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Brait Motoblock BR-105. Przegląd modyfikacji, charakterystyka, opinie właścicieli
Ссылка на основную публикацию