Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywatory silnikowe Neva. Przegląd modyfikacji, porównania, recenzje

Kultywatory silnikowe Neva. Przegląd modyfikacji, porównania, recenzje

Kultywatory silnikowe Neva

Producent Krasny Oktyabr-Neva produkuje kultywatory silnikowe klasy średniej i mocy, za pomocą których uprawiane są twarde gleby o dużej złożoności i przygotowane gleby. Gama modeli kultywatorów silnikowych obejmuje dziś takie modele kultywatorów jak MKM-45, MKM-75, MK-70, MK-80, MK-100, MK-200, każda seria jest prezentowana w różnych modyfikacjach.

 

Kultywator silnikowy Neva MK 200-N5,0

 

Kultywator silnikowy Neva MK 80P-S5,0

Ze względu na dużą liczbę modyfikacji można wybrać kultywator silnikowy ze specjalnym zestawem cech do wykonywania określonego rodzaju prac rolniczych, dla działki o określonym obszarze i tak dalej.

W dalszej części przeglądu można zapoznać się z głównymi cechami kultywatorów, charakterystycznymi dla wszystkich modeli tego typu pojazdów silnikowych.

cechy wyróżniające

  • wszystkie kultywatory wyposażone są w przekładnię o różnej liczbie biegów, dzięki czemu urządzenie może pracować z różnymi prędkościami;
  • każdy model w konfiguracji posiada koło podporowe umieszczone z przodu. Poprawia mobilność maszyny na podłożu z włączonymi nożami, pozwala operatorowi na łatwy transport sprzętu do żądanego punktu;
  • regulacja wysokości kierownicy;
  • agregacja z innym zestawem załączników;
  • Niektóre modyfikacje kultywatora MK-100 są dostarczane do sprzedaży z zestawem osprzętu. W przypadku innych modeli należy go kupić osobno;
  • szeroka sieć centrów serwisowych i dostępność części zamiennych;
  • Przedstawiciele handlowi Neva pracują nie tylko w Rosji, pojazdy tej marki można również kupić w sąsiednich krajach: Ukrainie, Białorusi, Mołdawii, Uzbekistanie;
  • recenzje właścicieli pojazdów silnikowych „Neva” niezmiennie potwierdzają wysoką jakość i niezawodność marki.

 

Silnik MK-70 B5,0 RS

Двигатели

Producent uzupełnia kultywatory Neva o silniki zagranicznych producentów (Japonia, USA), na przykład:

  • Honda (Honda),
  • Subaru (Subaru),
  • Robin-Subaru (Robin-Subaru),
  • Briggs & Stratton (Briggs Stratton).

Silniki w różnych modyfikacjach kultywatorów różnią się mocą (konie mechaniczne). Im jest wyższy, tym silniejszy kultywator i większy obszar, który może obrabiać.

Załączniki

Przystawki do kultywatorów silnikowych „Neva” zostały opracowane przez producenta „Czerwony Październik”.

Na podstawie opinii na forach rolniczych niektórzy właściciele tej maszyny dostosowują osprzęt innych producentów do używanych modeli.

Zgodnie ze specyfikacjami producenta takie dodatkowe osprzęt i przyczepy są produkowane dla kultywatorów silnikowych Neva.

 

 

 

Instalacja noża

 

Nóż

W zależności od modelu i modyfikacji kultywatora urządzenie może mieć od 2 do 6 noży. Sześć frezów to obecnie maksymalna liczba stanowisk dostępnych do sprzedaży i produkcji.

Dodatkowy zestaw noży zawiera dwie jednostki części, po jednej dodatkowej na każdą stronę kultywatora.

Kultywatory silnikowe Neva. Przegląd modyfikacji, porównania, recenzje

Schemat instalacji frezów na MK-100

Mocowanie noży we wszystkich kultywatorach silnikowych Neva odbywa się ręcznie za pomocą śrub, nakrętek i klucza nastawnego. Wygodę montażu dodatkowej pary lub wymiany noży na łapy zapewnia przednie koło — kultywator można zamontować na kole i szybko zmienić lub dodać zaczep.

Ważny! Musisz usunąć nożyce po oczyszczeniu ich z resztek trawy i ziemi.

Nie przechowuj noży zabrudzonych, monitoruj integralność ostrza i okresowo ostrz noże na nich lub wymieniaj je na nowe.

Okuchniki

 

Okuchnik ON-2

W przypadku kultywatorów silnikowych różnych serii i modyfikacji stosuje się różne obsypniki.

Na przykład dla serii MK70 i MK80 producent zaleca zakup koparki OH-2. Aby go zainstalować, potrzebujesz zaczepu, kupowanego osobno. Zaczep ten jest uniwersalny i nadaje się również do mocowania pługa Mole do tych urządzeń.

Do serii MK100 i MK200 producent zaleca zakup obsypników następujących modeli: STV-NPD, jednorzędowy OND, dwurzędowy STV, jednorzędowy talerz. Wszystkie obsypniki, z wyjątkiem dwurzędowego OND, są mocowane do kultywatora za pomocą uniwersalnego zaczepu H (01.06.50.00.00); dwurzędowy OND jest mocowany za pomocą zaczepu 005.09.1600.

 

Kopaczka do ziemniaków KV-2

Kopaczka do ziemniaków KV-2

Kopaczka do ziemniaków KV-2 przeznaczona jest do serii kultywatorów MK-70 i MK-80. Do jego agregacji z urządzeniem nie jest wymagany zaczep. Opinie rolników potwierdzają, że niektórzy mistrzowie samodzielnie wykonują takie dodatkowe części, w oparciu o indywidualne cechy kultywatora.

 

Zaczep

Mechanizm sprzęgający

Zaczepy do kultywatorów silnikowych są po prostu niezbędne. Ta niezbędna część pozwala na połączenie „korpusu” kultywatora z osprzętem zawieszanym lub ciągniętym. Zaczepy są uniwersalne, nadają się do mocowania kilku rodzajów dodatkowych części, a także specjalne — do mocowania jednego rodzaju osprzętu. Te łączniki różnią się wewnętrzną średnicą rękawa, wysokością, wagą.

Serwis

Kultywatory silnikowe dowolnej gamy modeli i modyfikacji wymagają terminowej wymiany oleju i wysokiej jakości paliwa.

  • Paliwem do kultywatorów silnikowych Neva jest wysokiej jakości benzyna AI92 lub AI95.
  • Olej przekładniowy: uniwersalny olej przekładniowy, SAE85W-90 API GL-5.
  • Olej silnikowy: SAE 10W-30 lub odpowiednik. Producent — dowolny, najważniejsze — stopień oczyszczenia i zgodność ze standardem klasyfikacji.

 

Marka oleju silnikowego SAE 10W30

Warunki konserwacji kultywatorów silnikowych są standardowe: po okresie docierania, czyli pierwszych 5-20 godzin pracy, agregat należy sprawdzać co 100, 200, 500, 1000 lub więcej godzin. Wraz ze zmianą pory roku, z zastrzeżeniem całorocznego użytkowania kultywatora, należy wymienić olej w silniku, monitorować poziom oleju w skrzyni biegów, wyczyścić lub wymienić olej i filtr paliwa.

Skomplikowane prace, takie jak demontaż i montaż silnika, przy braku umiejętności osobistych, najlepiej powierzyć profesjonalistom.

Wymiana pasów w kultywatorach Neva odbywa się ręcznie. Aby to zrobić, zdejmij obudowę ochronną, odkręcając śruby, a następnie zdejmij stary pasek i załóż nowy. Niezwykle ważne po zamontowaniu zamiennika jest sprawdzenie ustawienia kół pasowych, czyli spójności ich obrotu, dzięki czemu paski są napięte i poruszają się na biegu do przodu lub do tyłu. Jeśli wyrównanie zostanie zerwane, paski szybko pękną.

Porównanie Nevy z Husqvarna

 

Kultywator silnikowy Neva MK-70B

Na rynku motocyklowym dostępny jest obecnie ogromny wybór sprzętu. Jak nie zgubić się w tej ogromnej gamie kultywatorów motorycznych, ponieważ każdy z nich ma swoje cechy, cechy, minusy i plusy. W dalszej części recenzji postaramy się zdecydować, co jest lepsze — kultywator Neva czy szwedzki kultywator Husqvarna.

Wiadomo, że zagraniczni producenci słyną z dobrej technologii. Sprzęt do ogrodu, ogród warzywny, uprawa nie jest wyjątkiem. Opinie o kultywatorach silnikowych Husqvarna są bardzo różne. Ktoś jest bardzo zadowolony, a ktoś woli sprzęt domowy ze względu na dostępność serwisu i części zamiennych.

Zalety kultywatorów Husqvarna

  • obecność osłon na nożach (tylko niektóre modele);
  • nie ma potrzeby dolewania oleju do skrzyni biegów – według producenta smar w skrzyni biegów wystarcza na cały okres eksploatacji urządzenia;
  • rączka kultywatora jest złożona, co pozwala zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania;
  • jest uchwyt do przenoszenia (tylko w modelach kompaktowych).

Wady kultywatorów Husqvarna:

  • duża waga w ciężkich maszynach;
  • urządzenia z przekładnią łańcuchową — słabo „reagują” na wnikanie kamieni do frezów, łańcuch często pęka;
  • Maszyny z przekładnią ślimakową nie są wyposażone w bieg wsteczny.
  • Jak widać z recenzji, charakterystyka Nevy w niczym nie ustępuje Husqvarnie. Podobnie jak zagraniczni „koledzy”, rosyjskie kultywatory mają silniki znanych firm, jest bieg wsteczny i skrzynie biegów wypełnione olejem.

Namacalną zaletą Nevy jest oczywiście cena, która jest o rząd wielkości niższa, nawet w przypadku ciężkich modeli kultywatorów.

Przegląd wideo

Przegląd kultywatora silnikowego Neva MK-200

Przegląd kultywatora silnikowego Neva MK-70

Przegląd kultywatora silnikowego Neva MK-80

Przegląd kultywatora silnikowego Neva MK-100

Opinie właściciela

Aby sformułować obiektywną opinię na temat kultywatorów silnikowych Neva, sugerujemy zapoznanie się z opiniami właścicieli tego sprzętu w różnych modyfikacjach.

Ilja, Nowosybirsk:

„Przez długi czas wybierałem sprzęt na swoją stronę. Zdecydowałem się na MK-200 i oto dlaczego. Po pierwsze: jest wystarczająca moc do najbardziej niezbędnych prac, mocny silnik i ogólnie ten kultywator jest chwalony przez wielu. Oczywiście przekupił to również fakt, że centra serwisowe są zawsze gotowe do pomocy przy konserwacji. Przez trzy lata pracy mój kultywator nigdy mnie nie zawiódł. Model dobry, polecam”

Anton, Krasnodar

„Moim pierwszym wyborem było znalezienie małego, kompaktowego kultywatora ogrodowego. Moja żona i ja jesteśmy zmęczeni ręczną uprawą zagonów, a ręczne kopanie ziemniaków również nie jest wielką przyjemnością. Zdecydowaliśmy się na MK70 z Piterskaya Neva. Co tu dużo mówić, maszyna dobrze radzi sobie ze swoimi funkcjami, waga jest trochę mała, lekko ślizga się na mokrej glebie, ale generalnie świetnie radzi sobie z spulchnianiem ziemi i kopaniem ziemniaków. Plus: niska cena, w końcu zagraniczne kultywatory są droższe. Kup, nie pożałujesz!”

Link do głównej publikacji