Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kultywatory silnikowe Texas. Skład, charakterystyka, recenzje

Kultywatory silnikowe Texas. Asortyment modeli, charakterystyka, opinie właścicieli

Opis

Oferujemy Państwu bliższe przyjrzenie się produktom znanego duńskiego producenta Texas, który od prawie 60 lat specjalizuje się w produkcji narzędzi ogrodniczych i motocykli.

Wielofunkcyjne kultywatory Texas, kosiarki do trawy, łuparki do drewna, zamiatarki, przycinarki i inne wysoce wyspecjalizowane urządzenia zastąpiły prymitywne narzędzia, takie jak łopaty i motyki.

Mini kultywator TEXAS Muldvarp ES 300

Jedną z takich maszyn jest elektryczny mini kultywator TEXAS Muldvarp ES 300, ważący zaledwie 4,6 kg, za pomocą którego można w krótkim czasie pielić odstępy między rzędami bez obciążania pleców i ramion.

Skład

Kultywatory silnikowe marki Texas charakteryzują się wysoką niezawodnością w eksploatacji, rozpoznawalną dzięki oryginalnej konstrukcji. Właściciele podkreślają niezwykłą ergonomię modeli, komfort obsługi. Kultywatory silnikowe Texas wyróżniają się szeregiem cech konstrukcyjnych i technologicznych:

 • Opcje sterowania kultywatorem są umieszczone na ergonomicznie ukształtowanej kierownicy.
 • Dzięki zmniejszeniu masy tylnej konsoli, rozkład masy został znacznie poprawiony, a masa maszyny zmniejszyła się.
 • Dzięki umieszczeniu silnika nad frezami, kultywator Texas uzyskał wyjątkową stabilność.
 • Dzięki specyficznej konstrukcji ramy środek ciężkości jest obniżony, a zwrotność poprawiona.
 • Ochronny przedni zderzak chroni silnik przed uszkodzeniem.
 • Przydatną cechą jest obróbka przy niskich prędkościach obrotowych frezów, co zmniejsza uszkodzenia warstwy próchnicznej gleby.

Niektóre modele zostały wycofane z produkcji (kultywator Texas 530 TG MY 13 PRC) jako przestarzałe technicznie, zostały zastąpione bardziej funkcjonalnymi wersjami. Nowoczesna gama kultywatorów silnikowych Texas jest reprezentowana przez różne serie, które różnią się charakterystyką techniczną i przeznaczeniem.

Seria El-Tex

Kultywatory Texas tej serii są wyposażone w silniki elektryczne, co pozwala zaoszczędzić paliwo, jednak ze względu na niską moc (1,0-2,7 KM), modele te nie powinny być używane na nieuprawianym terenie.

Weiterlesen:
Motobloki Forza MK 80 F. Funkcje aplikacji, charakterystyka

Analiza porównawcza charakterystyk technicznych kultywatorów Texas El-Tex została przedstawiona w tabeli:

Nazwa kultywatora silnikowegoEl-Tex 750El-Tex 1400El-Tex 2000
Moc silnika, kW0,751,42,0
Szerokość przetwarzania, cm283845
Głębokość orki, cm222126
Ciężar, kg7,41212 32

Kultywator silnikowy Texas El-Tex 750 w eksploatacji:

Seria hobby

Kompaktowe, małogabarytowe modyfikacje kultywatorów silnikowych są przeznaczone do pracy w zamkniętych przestrzeniach, szklarniach i innych zamkniętych przestrzeniach, do obróbki odstępów między rzędami.

W tej serii najpopularniejsze modele kultywatorów benzynowych Texas 500BR, Texas 500B, Texas 500 TGR, które są prawie identyczne, różnią się nieznacznie od siebie — w zakresie 2,3-2,6 kW (do 3,5 KM) i marką silnika . Waga maszyn to 41-45 kg, parametry uprawy to: szerokość 50 cm, głębokość 33 cm.

Kultywator Texas Hobby 600BR jest wyposażony w silnik Briggs & Stratton 650E Series, 3,55 KM, waga kultywatora 45 kg.

Instrukcja obsługi — pobranie.

Na filmie możesz zobaczyć, jak kultywator Texas Hobby 500 TG z powodzeniem pracuje nawet na trudnym terenie:

Seria Fusion

Kultywatory benzynowe Texas, mocniejsze 5 KM, ważące ponad 90 kg. różnią się solidnymi parametrami obróbki: szerokość 90 cm, głębokość 38 cm Seria jest bardzo ergonomiczna, maszyny posiadają regulowaną rączkę, dostosowaną do wzrostu operatora. Prezentowane przez Texas Fusion 10BVario, kultywatory Fusion 10TGVario.

Cechy modelu 10TGVario zostały opisane na filmie:

Seria TX

Najpopularniejszym modelem w tej serii jest kultywator Texas TX601B z silnikiem Briggs&Stratton (USA) o mocy 5,5 KM z regulowaną szerokością roboczą. Dzięki nienagannej pracy modyfikacja ta niezmiennie otrzymuje pochlebne recenzje od właścicieli.

Kultywator Texas TX602 w przeciwieństwie do wersji TX601 posiada pewne ulepszenia technologiczne i jest droższy.

Weiterlesen:
Piła z ciągnika jednoosiowego. Zalety pił tarczowych z blokiem silnikowym

Oznaczenie literowe w różnych próbkach kultywatorów silnikowych Texas (B) i (TG) oznacza, że ​​maszyny są wyposażone w silniki różnych marek — odpowiednio Briggs & Stratton i Powerline.

Specyfikacje kultywatora Texas TX601B:

ПроизводительTexas
Źródło zasilaniaBenzyna
mocW 3300
Konstruktor silnikaBriggs&Stratton
Typ silnika4-suwowy B&S 800
Moc silnika5,5 HP
Pojemność butli205 sm3
Uruchom systemRozrusznik mechaniczny
ChłodzenieChłodzenie powietrzem
paliwobenzyna
Pojemność baku3,6 l
Zalecany rodzaj olejuSAE 30
Ilość biegów1 do przodu / 1 do tyłu
Prędkość obrotowa90/95 obr/min
Szerokość chwytania upraw, cm30-85 zobaczyć
Głębokość robocza33 cm
Waga55 kg
Gwarancja, miesiąc36 miesięcy
Klasanarzędzie domowe
Miejsce narodzin marki  Dania
Pozycja nr90060145

Seria Lilli

Użytkownicy są zainteresowani niektórymi kultywatorami o specjalnych właściwościach, które zbliżają ich do ciągników jednoosiowych. Kultywator silnikowy Texas Lilli 534TG o mocy 5,71 KM według właścicieli charakteryzuje się wysoką wydajnością, dobrą zwrotnością, regulowaną szerokością orki 36-57-85 cm na głębokości 33 cm.

Model Texas Lilli 532 TG 500/620 jest wyposażony w silnik marki Powerline o mocy 5 KM.

Instrukcja obsługi kultywatorów silnikowych Texas Lilli 532/ 534/ 535 —  pobranie.

Załączniki

Kultywatory Texas wykonują różnorodne prace ogrodnicze, domowe i domowe z szeroką gamą osprzętu: pługi obsypnik, adaptery, grabie, brony, wywrotka, koła z oponami pneumatycznymi, koła metalowe z ostrogami, szczotki do śmieci, wózki transportowe , różne opcje frezów, aeratorów, kosiarek, zaczepów, obciążników.

 • Frezy (ruch posuwisto-zwrotny i kurze łapki) służą do uprawy wszystkich rodzajów gleb.Wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości, która została utwardzona. Liczba noży na glebogryzarkach może wynosić od 3 do 4.
 • Głównym przeznaczeniem wózka z przyczepą jest transport towarów sypkich lub jednostkowych o nośności do 500 kg. Wózek mocowany jest do ciągnika za pomocą zaczepu.
 • Ciągnik prowadzący w połączeniu z adapterem zamienia się w mini-traktor, właściciel jednostki wykonuje całą pracę siedząc.
 • Za pomocą zaczepu do urządzenia można przymocować dowolny dodatek.
 • Środki ważące pozwalają zwiększyć istniejącą wagę ciągnika prowadzącego, dzięki czemu wzrośnie również głębokość uprawy. Odczynniki obciążnikowe umieszcza się na wale ciągnika prowadzącego i bezpośrednio na koła.

 • Kosiarki są typu rotacyjnego i segmentowego. Służą do koszenia trawy i robienia siana.
 • Osprzęt gąsienicowy służy do poprawy przyczepności, szczególnie zimą.
 • Grousers to duże metalowe koła z przyspawanymi metalowymi żebrami. Zakłada się je zamiast kół transportowych.
 • Pługi stosuje się w pierwotnej obróbce gleby dziewiczej, we wszystkich innych przypadkach lepiej jest użyć rotatorów, nie uszkadzają one żyznej warstwy gleby.
Weiterlesen:
Motobloki Husqvarna - recenzje, specyfikacje według modelu, przegląd wideo linii

Za pomocą osprzętu (sadzarka do ziemniaków, kopaczka do ziemniaków i obsypnik) kultywator silnikowy Texas może wykonywać sadzenie i zbiór, pielenie i kopanie ziemniaków:

Obsługa i konserwacja

Bieganie

Aby przedłużyć żywotność glebogryzarek Texas, ograniczyć awarie i bezproduktywne przestoje, należy przede wszystkim dokonać docierania maszyny. Na początku procesu docierania silnik powinien pracować na biegu jałowym, a następnie stopniowo zacząć pracować w trybie łagodnym — do 50% obciążenia w ciągu 10-13 godzin można wykonywać różnego rodzaju prace uprawowe.

Na etapie docierania główne podzespoły i mechanizmy maszyny są docierane, dlatego należy zwrócić uwagę na ich działanie: klarowność zmiany biegów, stan ruchomych części konstrukcji, podwozia, kół, obecność hałasu. Po zakończeniu docierania następuje wymiana oleju i ponowne przeprowadzenie przeglądu technicznego kultywatora.

Paliwo, olej

Kultywatory benzynowe Texas zużywają benzynę bezołowiową AI-92, zużycie paliwa jest dość ekonomiczne — 1 l/h, wraz ze wzrostem obciążenia zużycie benzyny może wzrosnąć. Zalecana klasa oleju to SAE 30.

Instrukcja obsługi

Zalecenia dotyczące stosowania kultywatorów silnikowych Texas są podobne do zasad działania innych podobnych jednostek, są one szczegółowo opisane w instrukcjach dla każdej instancji kultywatora, wyznaczymy główne wymagania:

 • Należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami i specyfiką modelu, jego charakterystyką techniczną, w szczególności metodami awaryjnego zatrzymania maszyny.
 • Wyklucza się używanie kultywatora do prac nieprzewidzianych w instrukcji, przekraczających maksymalne obciążenia.
 • Zabrania się obsługi kultywatora przez osoby poniżej 16 roku życia, osoby niezaznajomione z instrukcją, chore lub będące pod wpływem alkoholu.
 • Podczas pracy należy zachować bezpieczną odległość 20 m od pobliskich ludzi, zwierząt, mienia.
 • Przed każdą operacją należy przeprowadzić dokładną kontrolę sprzętu.
 • Przeprowadź konserwację zapobiegawczą zgodnie z planem.

Poważne awarie

Najczęstsze awarie silnika kultywatora i problemy ze skrzynią biegów. Problemy z silnikiem (nie można uruchomić) mogą wystąpić z powodu zatkanego filtra powietrza, tłumika, zanieczyszczenia gaźnika i spalonej świecy zapłonowej.

Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Makita PLM 4620N. Recenzja, charakterystyka, recenzje

Hałasy w skrzyni biegów powstają z powodu braku oleju, wycieku oleju — w takim przypadku konieczna będzie wymiana uszczelek olejowych.

Znaczne wibracje kultywatora mogą być spowodowane nieprawidłowym montażem osprzętu. Jeśli noże przestaną się obracać, linka sprzęgła może nie być wyregulowana lub mocowania mogą być poluzowane.

Kluczem do długowieczności każdego sprzętu jest jego prawidłowe działanie. Aby przedłużyć życie asystenta, aby uniknąć awarii, należy przestrzegać pewnych zasad:

 • Konieczne jest upewnienie się, że leczony obszar nie jest zaśmiecony kamieniami, metalowymi przedmiotami, kawałkami cegły.
 • Należy zachować ostrożność podczas pracy w pobliżu drzew, aby uniknąć zaplątania się noży w korzenie. Nie można poluzować ziemi po ścięciu, noże na pewno połamią się na korzeniach.
 • Sprawdzoną metodą zapobiegania jest posiadanie zawsze niewielkiej ilości benzyny w zbiorniku paliwa, co pomoże uniknąć rdzy i kondensacji.
 • W przypadku wadliwego działania automatyki kultywatora zdecydowanie nie zaleca się samodzielnego rozwiązywania problemów, rozsądniej jest skorzystać z usług wyspecjalizowanych ośrodków.

Opinie

Antoni:

„Od dwóch lat używam kultywatora Texas TX 602B. Żadnych skarg, bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się nawet, że wszystko może działać tak wyraźnie. Zmieniono filtr w odpowiednim czasie, a samochód wrócił do eksploatacji. Silnik firmy Briggs & Stratton jest niezawodny”.

Cicha sympatia:

„Mieliśmy kultywator Texas 534, który kopał, widzieliśmy na filmie, że ciągnięto ładunki. Próbowaliśmy też, to inna sprawa, praca poszła zgodnie z oczekiwaniami. A innym razem próbowali umieścić po trzy noże z każdej strony i było lepiej. Maszyna zadowolona, ​​mocna i niezawodna. Wiosną wykonujemy całą orkę. Towar przewozimy jesienią przy żniwach, spokojnie ciągnie 300 kg.

Bazylia:

„Motobloki są bardziej powszechne w naszej okolicy. Ale jeśli działka jest mała 30-40 akrów, to całkiem możliwe jest obejście się kultywatorem. Texas 601 działa już od dwóch lat z amerykańskim silnikiem Briggs. 5,5 koni — wystarczająca moc, by spokojnie robić wszystko na miejscu, bez szczególnie przepracowania. Chciałem tego urządzenia od dawna, a teraz nie żałuję. Były drobne awarie, ale części są tanie, sam je wymieniłem, wszystko jest w porządku.”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kultywator silnikowy Fermer FM 1309MD. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию