Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Linia odśnieżarek Lynx: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarki Ryś. Specyfikacje i zasady działania

Lata projektowania i rozwoju pozwoliły białoruskiej firmie „Lynx” stworzyć wysokiej jakości odśnieżarki, które najlepiej pasują do naszej szerokości geograficznej i rosyjskiego nabywcy. Niski koszt sprawia, że ​​produkty firmy są jeszcze bardziej atrakcyjne i przystępne cenowo. Pługi tej marki wyróżniają się łatwością obsługi i konserwacji, prostą konstrukcją i ergonomią.

Podzespoły i mechanizmy operacyjne odśnieżarek Rys są specjalnie zaprojektowane do pracy w surowych warunkach rosyjskich zim.

Firma „Ryś” to młoda produkcja na Białorusi, która skoncentrowała wszystkie swoje wysiłki na produkcji wysokiej jakości, ale budżetowych narzędzi ogrodniczych dla użytkownika krajowego. Specjalny klimat, silne mrozy i wysoka wilgotność wymagają specjalnego sprzętu, który nie będzie gorszy od drogich marek zagranicznych. Dzięki temu pomysłowi projektanci i projektanci wypuścili szereg dmuchaw śnieżnych Lynx.

Podstawowe wyposażenie i produkcja pługów „Lynx”

Kupując nową odśnieżarkę Lynx, otrzymujesz kompletny zestaw sprzętu i części zamiennych do montażu i wygodnej konserwacji modelu odśnieżarki. Oprócz samego narzędzia otrzymujesz również:

  • klucz do świec do dokręcania świec zapłonowych;
  • specjalna łopata, która jest wygodna do czyszczenia rynny dmuchawy śnieżnej z przylegającego śniegu;
  • podręcznik;
  • dokumentacja techniczna i karta gwarancyjna.

Modele pługów śnieżnych „Lynx” produkowane są na Białorusi. Niektóre części i komponenty są kupowane za granicą, co oczywiście wskazuje na jeszcze wyższą jakość gotowego narzędzia.

Gama modeli pługów śnieżnych „Lynx”

Głównym obszarem zastosowania odśnieżarek Lynx jest zastosowanie w gospodarstwie domowym. Oznacza to, że za pomocą dowolnego z poniższych modeli można szybko i skutecznie usunąć niewielki obszar lub lokalny obszar z dużych i małych zasp. Każdy model różni się od poprzedniego bardziej zaawansowanymi wskaźnikami technicznymi, mocą, wydajnością i oczywiście kosztem.

Odśnieżarka samojezdna „Lynx” SM 5.5 A

Mała i poręczna odśnieżarka „Lynx” z wytrzymałym czterosuwowym silnikiem Loncin G168F o mocy 5,5 KM. Panel sterowania umożliwia operatorowi zmianę prędkości (5 prędkości do przodu i 2 prędkości do tyłu), wybór zakresu i kierunku pługa śnieżnego.

Linia odśnieżarek Lynx: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka samojezdna „Lynx” SM 5.5 A

Silnik benzynowy uruchamiany jest przez rozruch ręczny (kabel). Metalowy świder zębaty umożliwia usuwanie nie tylko świeżego śniegu, ale także już nieświeżego, oblodzonego. Solidne i niezawodne koła do odśnieżania gwarantują łatwość poruszania się, zwrotność i doskonałą stabilność nawet na śliskich nawierzchniach.

Odśnieżarka „Lynx” SM 6.5A

Jeszcze mocniejszy model z czterosuwowym silnikiem G168F o mocy 6,5 KM. Ręczna skrzynia biegów umożliwia właścicielowi zmianę biegów między czterema do przodu i dwoma do tyłu. Ponadto operator sam ustala zasięg wyrzucania śniegu i jego kierunek.

Linia odśnieżarek Lynx: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Lynx” SM 6.5A

Samojezdna odśnieżarka „Lynx” CM 6,5A posiada stabilny napęd kół. Silnik uruchamiany jest zarówno ręcznie, jak i dzięki systemowi łatwego startu, prezentowanemu przez automatyczny rozrusznik elektryczny. Metalowy świder bez problemu poradzi sobie nie tylko ze świeżymi zaspami, ale również z oblodzoną warstwą śniegu.

Weiterlesen:
Gąsienice do ciągnika Neva. Przegląd modułów torowych

Odśnieżarka „Lynx” SM 6.5 V

Model ten posiada czterosuwowy silnik o mocy 6,5 koni mechanicznych, jednak producenci postawili na wyważenie i zwrotność sprzętu. W związku z tym udoskonalono bezdętkowe opony pneumatyczne z bieżnikiem rolniczym, zapewniając jeszcze większą flotację i stabilność.

Linia odśnieżarek Lynx: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Lynx” SM 6.5 V

Wbudowany jasny reflektor umożliwia pracę w nocy lub przy słabej widoczności. Operator samodzielnie wybiera prędkość odśnieżarki „Lynx”, a także kierunek i odległość wyrzucania śniegu.

Odśnieżarka „Lynx” SM 7.0 A

Mocny model z silnikiem benzynowym o mocy 7 KM. pomaga szybko pozbyć się stęchłego i oblodzonego śniegu. Dzięki dwustopniowemu, ząbkowanemu metalowemu ślimakowi o szerokości 55 cm, liczba przejść jest zmniejszona w porównaniu z mniejszymi modelami. Bezdętkowe koła pneumatyczne z zimowym bieżnikiem zapewniają dobrą stabilność, zwrotność i flotację.

Linia odśnieżarek Lynx: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Lynx” SM 7.0 A

Główne cechy: przenoszenie tarcia, napęd kół, pneumatyczne koła bezdętkowe z bieżnikiem zimowym. Ślimak zębaty dwustopniowy z nacięciami o średnicy 30 cm, sterowanie zdalne. Wymiary wiadra to 56/54 cm Rodzaj rozruchu silnika jest ręczny, liczba biegów to 5 do przodu / 2 do tyłu. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 3.6 litra. Istnieje funkcja regulacji kierunku wyrzucania.

Samojezdny pług śnieżny „Lynx” SM 7,0 B

Jeszcze bardziej zaawansowana i ulepszona odśnieżarka „Lynx” z czterosuwowym silnikiem o mocy 7 koni mechanicznych. Silnik można uruchomić ręcznie za pomocą tułowia spustowego lub za pomocą automatycznego rozrusznika elektrycznego. Koła wyposażone są w zimowy bieżnik, który gwarantuje doskonałą przyczepność nawet na śliskich nawierzchniach, zwrotność i dobrą zdolność przełajową.

Linia odśnieżarek Lynx: opis, dane techniczne i recenzje

Samojezdny pług śnieżny „Lynx” SM 7,0 B

Narzędziem do odśnieżania steruje się z panelu sterowania, gdzie operator niezależnie ustawia prędkość odśnieżarki Lynx, kierunek i odległość wysypiska do 10 metrów. Niewielkie gabaryty sprzętu w połączeniu z wygodną wagą (72 kg.) gwarantują wygodę pracy, a dużą moc – szybkość i jakość sprzątania.

Konserwacja, główne usterki i ich rozwiązanie

Aby odśnieżarki Lynx dowolnego modelu były trwałe i sprawne, należy odpowiednio obchodzić się ze sprzętem. W instrukcji użytkowania znajdziesz podstawowe zasady i przewodnik krok po kroku, jak złożyć i konserwować odśnieżarkę, jak jej prawidłowo używać.

Na przykład sam producent zaleca stosowanie wysokiej jakości czystej benzyny, której liczba oktanowa nie jest niższa niż 92. Najbardziej odpowiednią marką jest paliwo AI-92. Dobrze dobrana benzyna to klucz do łatwej i płynnej pracy odśnieżarki bez częstych awarii i awarii.

W recenzjach często można zauważyć, że użytkownicy napotykają pewne trudności na początku i podczas pracy z odśnieżarkami Lynx. W instrukcji obsługi producent opisał najczęstsze awarie, na które może napotkać właściciel pługa śnieżnego. Niektórzy z nich:

  1. Jeśli twój silnik nie uruchamia się, powinieneś sprawdzić obecność, poziom i jakość benzyny w zbiorniku paliwa. Przyczyną może być również ukrywanie się w przypadku braku iskry w świecach zapłonowych lub ich awarii. Możliwą opcją jest również zużycie grupy tłoków, nieprawidłowo zamontowana przepustnica.
  2. W przypadku, gdy odśnieżarka nie usuwa śniegu, może wystąpić awaria paska klinowego, śruby ścinanej; sprzęgło może być mocno zatkane śniegiem lub gruzem.
Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST661BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Recenzja wideo pracy odśnieżarek „Lynx”

Recenzje na temat pracy pługów białoruskiej firmy „Lynx”

Jeśli spojrzysz na liczne recenzje, które właściciele zostawiają na forach i w sklepach internetowych, możemy stwierdzić, że sprzęt spełnia oczekiwania. Te odśnieżarki są uwielbiane przez użytkowników ze względu na przystępną cenę, łatwość obsługi i konserwacji, świetną funkcjonalność i dobrą wydajność.

Dmitrij, 45 lat, Kirow

„Kupiłem sobie odśnieżarkę „Lynx” model SM7,0 A na własny użytek i byłem w pełni usatysfakcjonowany. Pług nie kosztował mnie dużo, śnieg rzuca daleko i dość szybko. To, co bardzo mnie ucieszyło, to łatwy rozruch nawet przy -35 mrozie na dworze. Zazwyczaj, mówiąc z własnego doświadczenia, odśnieżarki o tych cechach są znacznie droższe. Gorąco polecam wszystkim!”

Maxim, 51 lat, Władywostok

„Jeszcze zeszłej zimy szukałem niedrogiej odśnieżarki, a nacisk położył się na Lynx SM 6,5 A. Byłem zadowolony z zakupu, samochód doskonale radzi sobie z zadaniami docelowymi. Wydawało się, że koła są za małe, czasami musiałem pchać pług bo zaczął się ślizgać i zacinać. Na początku nawet przeszkadzało, ale potem przyzwyczaiłem się i przestałem zwracać uwagę. Radzę też kupić śruby ścinane w kole zapasowym: mają bardzo krótką żywotność, szybko się zużywają.

Zalety: dobra cena, dostęp do podzespołów, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, mocny silnik, rozruch silnika nawet przy silnych mrozach.

Wady: rozmiar kół wydawał mi się mały, przez co ucierpiała drożność odśnieżarki.

Link do głównej publikacji