Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd pilarek Lesnik. Charakterystyka techniczna i zasady działania.

Na rynku coraz częściej można zauważyć narzędzia produkcji krajowej, które pod względem wskaźników technicznych i właściwości niewiele różnią się od znanych na całym świecie firm. Jednak ich koszt pozwala każdemu właścicielowi prywatnej, podmiejskiej, działki ogrodowej lub leśnej na zakup niezbędnego sprzętu.

Marka piły łańcuchowej Lesnik: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Marka pił łańcuchowych Lesnik

Na przykład pilarki Lesnik są popularną marką na rynku krajowym. Te piły do ​​użytku domowego są uwielbiane za ich wszechstronność, dobrą jakość, dużą moc, łatwość obsługi i konserwacji. Według recenzji pił łańcuchowych Lesnik, bogata gama modeli o różnych parametrach pozwala wybrać dokładnie narzędzie, które spełni zadania.

Rosyjska firma Lesnik od kilku lat projektuje, produkuje i montuje ogrodowy sprzęt elektryczny i gazowy.

Firma kładzie duży nacisk na jakość materiałów, mechanizmów i części pił łańcuchowych oraz wszelkich innych produktów, o czym niejednokrotnie wspominano w recenzjach właścicieli. Każdego roku Lesnik produkuje kilka tysięcy artykułów ze swojego asortymentu, których podstawą są piły łańcuchowe.

Nowe technologie, duża moc i wydajność, wydajność i wiele więcej sprawiają, że narzędzia tej marki cieszą się popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą.

Podstawowe wyposażenie pił łańcuchowych „Forester”

Każda piła łańcuchowa rosyjskiej firmy „Lesnik” jest dostarczana w określonej konfiguracji i zdemontowana. Kupując piłę otrzymujesz:

  • prowadnica i łańcuch piły;
  • klucz do świec do konserwacji piły;
  • dokumentacja techniczna (karta gwarancyjna i instrukcja obsługi);
  • specjalny pojemnik pomiarowy do mieszania paliwa.

Opcjonalnie przy niektórych modelach producent może dostarczyć dodatkowe akcesoria w postaci gogli. Firma zastrzega sobie prawo do zmiany konfiguracji pod kątem dostępności akcesoriów.

Siedziba Lesnika znajduje się w Federacji Rosyjskiej. Aby obniżyć koszt gotowego produktu, produkcję przeniesiono do Chin, co znacznie obniżyło koszt gotowych narzędzi do piłowania, ale nie wpłynęło na ich jakość.

Gama modeli rosyjskich pił łańcuchowych „Lesnik”

Firma produkuje kilka modeli pił na napęd benzynowy, które różnią się między sobą przede wszystkim mocą, wielkością silnika, zbiornikami paliwa i oleju, wagą, rozmiarami i kosztami. Ponadto marka produkuje również Piła elektryczna.

Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Hammer KMT 175S. Przegląd, instrukcje, recenzje

Piła łańcuchowa „Leśnik” 2512

Jak zawsze pierwszy model pewnej firmy to najbardziej kompaktowa i najlżejsza piła łańcuchowa. „Forester” 2512 wyróżnia się małym gaźnikowym silnikiem o pojemności 25 cm3 i mocy 1,3 KM. Prowadnica ma tylko 12 cm długości.

Marka piły łańcuchowej Lesnik: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Leśnik 2512

Według opinii pozostawionych przez użytkowników tego modelu jest to bardzo wygodny i lekki model, który można wykorzystać do przygotowania drewna opałowego lub posprzątania ogrodu w krótkim czasie bez dodatkowego wysiłku. Pilarka posiada system miękkiego startu, automatyczne smarowanie łańcucha, tłumienie dźwięku i wibracji, a także ulepszone filtry.

Piła łańcuchowa „Leśnik” 3816

Ten model piły łańcuchowej, sądząc po licznych recenzjach, można nazwać najpopularniejszym modelem wśród całej gamy pił łańcuchowych Lesnik. Pilarka do użytku domowego, która łączy kompaktowość i wygodę 2512 z zaawansowanym oprogramowaniem i funkcjami.

Marka piły łańcuchowej Lesnik: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Leśnik 3816

Pojemność silnika wzrosła do 38 metrów sześciennych, moc — do 2 koni mechanicznych, opona — do 40 cm Instrukcje wskazują, że piła łańcuchowa Lesnik 3816 ma teraz jeszcze dłuższy okres pracy, metalową skrzynię korbową silnika, płynniejszy i łatwiejszy rozruch a jeszcze mniej hałasu dzięki wibracjom.

cechy:

Producent:Forester
Typ silnika:2-suwowy
Pojemność skokowa silnika (cmXNUMX):38
Moc silnika (KM):2
Pojemność zbiornika paliwa (l.):0.31
Pojemność zbiornika smarowania łańcucha (l.):0.21
Łatwy rozruch silnika:Początek wiosny
Napięcie łańcucha:śruba
Długość opony (patrz):40
Liczba ogniw łańcucha (gwiazda):57
Skok łańcucha:3 / 8 «
Grubość łańcucha:1,3 mm.
Waga (kg.):4.9
Pochodzenie marki:Stany Zjednoczone
Kraj montażu:Chiny
Okres gwarancji:Rok 1

Piła łańcuchowa „Leśnik” 4518

Ze względu na wysoką wydajność techniczną piłę łańcuchową Lesnik 4518 można nazwać profesjonalną. Silnik 45 cm3 o mocy 2,9 KM wraz z mocną prowadnicą 45 cm gwarantują najwyższą wydajność i jakość cięcia.

Marka piły łańcuchowej Lesnik: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Leśnik 4518

W Internecie właściciele często zauważają w swoich recenzjach piły łańcuchowej model 4518 przystępne cenowo i łatwe naprawy i konserwację, długie godziny pracy z krótkimi i rzadkimi przystankami na tankowanie i chłodzenie.

Weiterlesen:
Nowa kosiarka uniwersalna Husqvarna 535RX. Cechy, zalety i wady, filmy, recenzje

cechy:

Producent:Forester
Typ silnika:2-suwowy
Pojemność skokowa silnika (cmXNUMX):45
Moc silnika (KM):2.9
Pojemność zbiornika paliwa (l.):0.55
Pojemność zbiornika smarowania łańcucha (l.):0.26
Łatwy rozruch silnika:Początek wiosny
Napięcie łańcucha:śruba
Długość opony (patrz):45
Liczba ogniw łańcucha (gwiazda):72
Skok łańcucha:0,325 «
Grubość łańcucha:1,5 mm.
Waga (kg.):6.5
Pochodzenie marki:Stany Zjednoczone
Kraj montażu:Chiny
Okres gwarancji:Rok 1

Piła łańcuchowa „Leśnik” 5220

Jeśli przeanalizujemy walory techniczne i wizualne tego modelu, możemy stwierdzić, że jest to kolejny profesjonalny model wyprodukowany na podstawie poprzedniego modelu. Pilarka Lesnik 5220 ma znacznie większą pojemność silnika — 52 metry sześcienne, a nawet większą moc — 3,4 KM w porównaniu do poprzednich modeli.

Marka piły łańcuchowej Lesnik: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Leśnik 5220

Rozrusznik ręczny stał się bardziej niezawodny, a system łagodnego rozruchu ułatwia rozruch. Recenzje właścicieli i stałych użytkowników pilarki 5220 również zwracają uwagę na niskie zużycie paliwa i oleju, wygodny i wyważony korpus piły oraz oponę o długości 50 cm.

cechy:

Producent:Forester
Typ silnika:2-suwowy
Pojemność skokowa silnika (cmXNUMX):52
Moc silnika (KM):3.4
Pojemność zbiornika paliwa (l.):0.55
Pojemność zbiornika smarowania łańcucha (l.):0.26
Łatwy rozruch silnika:Początek wiosny
Napięcie łańcucha:śruba
Długość opony (patrz):50
Liczba ogniw łańcucha (gwiazda):76
Skok łańcucha:0,325 «
Grubość łańcucha:1,5 mm.
Waga (kg.):8.5
Pochodzenie marki:Stany Zjednoczone
Kraj montażu:Chiny
Okres gwarancji:Rok 1

Konserwacja pił łańcuchowych Lesnik, główne usterki i ich usuwanie

Do każdego modelu pilarki dołączona jest instrukcja obsługi, która zawiera wszystkie zasady konserwacji, napraw, ustawień piły, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem pracy z narzędziem należy koniecznie zapoznać się z instrukcją i skorzystać z niej, jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności z użyciem piły łańcuchowej.

Weiterlesen:
Motokosa Hammer Flex MTK 31. Recenzja, instrukcja, recenzje

W przypadku wykrycia jakichkolwiek awarii możesz niezależnie sprawdzić sprzęt, jeśli od dłuższego czasu masz do czynienia z piłami łańcuchowymi. Jeśli twoje doświadczenie nie wystarcza do zapewnienia wysokiej jakości pomocy i napraw, zaleca się skontaktowanie się z centrum serwisowym, w którym doświadczeni specjaliści przeprowadzą wykwalifikowaną konserwację.

Sądząc po wielu recenzjach, nie ma specjalnych problemów z używaniem piły łańcuchowej Lesnik. W niektórych komentarzach właściciele wskazują na potrzebę regulacji gaźnika, a także szybkie zużycie opon i łańcucha. W wielu recenzjach można również znaleźć rekomendację wymiany listwy napędowej i łańcucha na produkty bardziej popularnych firm.

Regulacja pił łańcuchowych gaźnika „Forester”

Prawidłowe działanie i sprawność układu paliwowego zależy od pracy gaźnika. W recenzjach czasami można znaleźć informacje, że należy to niezależnie uregulować. Przed wykonaniem tej czynności bardzo ważne jest oczyszczenie filtrów piły łańcuchowej i komory pływakowej. Następnie należy użyć klucza dostarczonego z piłą „Forester”, aby obrócić śruby w celu uzyskania jakości, ilości i biegu jałowego. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, piła łańcuchowa szybko nabierze rozpędu, praca będzie płynna i stabilna, bez emisji dymu.

Przegląd wideo modeli pił „Forester”

Opinie właściciela

Na forach i różnych portalach internetowych można znaleźć wiele recenzji zadowolonych właścicieli, którzy zostawiają swoje pozytywne komentarze i wrażenia na temat pracy z domowymi pilarkami Lesnik.

Wszyscy zwracają uwagę na doskonały stosunek jakości do ceny, łatwość montażu, obsługi i konserwacji narzędzia. Właściciele wskazują również w swoich recenzjach, że po pewnym czasie aktywnej pracy pojawiają się awarie, jak każdy inny sprzęt ogrodniczy.

Aleksander, 51 lat, Kijów

„Trzy lata temu kupiłem sobie piłę łańcuchową Lesnik 2512 i po dokładnym przestudiowaniu jej i posiadaniu doświadczenia w jej używaniu, postanowiłem zostawić swoją recenzję na jej temat. Tak, domek bardzo pomaga. Kupiłem w sklepie, sprzedawca szybko uruchomił, wszystko mi odpowiadało. Z jej pomocą zbudowałem łaźnię, stale pracuję w ogrodzie: usuwam gałęzie, odcinam stare i suche gałęzie.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 5200. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Mniej więcej rok później zmieniłem oponę napędową, wszystko znów działało świetnie. Dopiero teraz zaczęły pojawiać się pewne problemy: odpala co drugi raz, moc spadła, piłowanie stało się krzywe. Ale rozumiem, że żywotność nie jest krótka. Oddałem go do służby, niedawno wziąłem go całkowicie. Wydaje się, że teraz wszystko działa dobrze. Bardzo polecam piłę łańcuchową!

Igor, 23 lata, Stawropol

„Kupiłem go dla siebie na podstawie recenzji w Internecie i porad mojego sąsiada Lesnika 4518. Ogólnie byłem bardzo zadowolony, dla prywatnego domu jest niezbędnym asystentem. Bardzo dobra moc, wystarczająca do ścinania nawet grubych, suchych drzew i normalnego przygotowania drewna opałowego. Dość lekki, łatwy w zarządzaniu, niewielki rozmiar.

Zalety: niski koszt, duża moc, wygodna waga i długość opony.

Wady: kiepski klucz w zestawie (szybko wygięty), nie najwyższej jakości plastikowa obudowa.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector