Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mini traktory Krępysz. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, osprzętu

Przegląd mini traktorów Krepysh

Minitraktory Krepysh są popularne wśród rolników z krajów WNP. Wyróżnia się małymi gabarytami i jest kupowany na działki rolne od 6 arów do 3 hektarów. Cechę można uznać za doskonałą zwrotność i zdolność do wykonywania zadań w zamkniętych przestrzeniach.

Mini traktory Krępysz. Przegląd, specyfikacje, załączniki

Mini traktory Krepisz

Jeśli narysujemy równolegle z MTZ, to mini traktory Krepysh zużywają znacznie mniej paliwa. Jednocześnie są też tańsze. I te dwa czynniki przechylają szalę kupujących w kierunku minitraktorów Krepysh.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli mini traktorów Krepysh. Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

Skład

Wszystkie urządzenia tej marki wyróżnia moc silnika, co bezpośrednio wpływa na ich możliwości. Minitraktory Krepysh posiadają kabinę, która umożliwia korzystanie z urządzenia przez cały rok.

Krępysz T-18

To przedstawiciel małego modelu. Jego silnik wysokoprężny ma moc 18 KM. Temperatura silnika jest utrzymywana przez chłodzenie wodą.

Krępysz T-18
 • Siła ciągnąca Krepysh T-18 wynosi 3,1 kN.
 • Przez godzinę pracy bez specjalnych obciążeń zużywa się 188 gramów paliwa.
 • Wymiary gabarytowe tego modelu to: 217×120×130 cm.

Krepysz 220

Model ten wyposażony jest w dwucylindrowy silnik o mocy silnika 22 KM. silnik uruchamia się dzięki rozrusznikowi elektrycznemu. Jeśli akumulator jest rozładowany, istnieje kabel do ręcznego uruchomienia silnika.

Krepysz 220
 • W miniciągniku Krepysh 220 napęd montowany jest na tylnej osi.
 • Najwyższa prędkość obrotowa WOM osiąga 540 obr./min.
 • Zużycie paliwa – 200 g/h.
 • Wymiary gabarytowe to 246×120×131 cm.

Krepysz 244

Model ten posiada silnik wysokoprężny o pojemności 24 litrów. Z. W minitraktorze Krepysh 244 napęd jest zainstalowany na wszystkich 4 kołach. Dzięki silnikowi 24l siła uciągu wzrosła do 7 kN, co rozszerza zakres tych urządzeń.

Weiterlesen:
Mini traktory Yanmar. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Krepysz 244

Pomimo dużej mocy (24 KM) zużycie paliwa wynosi średnio 190 gramów. Skrzynia biegów jest zaprojektowana na 8 kroków do jazdy do przodu i 2 do tyłu.

Przegląd załączników

W zestawie z niektórymi modelami mini traktorów Krepysh dodaje się podstawowe osprzęt — pług lub frez. Dodatkowy zaczep można dokupić osobno.

Frezy, kultywatory, brony i kultywatory

Frezy służą do mieszania wierzchniej warstwy gleby w celu zwiększenia żyzności. Ta przystawka może być z powodzeniem stosowana na glebach średnio ciężkich.

Po obróbce powierzchni frezami konieczne jest rozbicie dużych bloków ziemi. Do wykonywania tych prac producent zaleca brony.

Jeśli konieczne jest wymieszanie warstwy gleby i zmiażdżenie jej w jednym przejeździe, najlepiej użyć kultywatorów. Są ulepszonym rumplem.

Kultywatory służą do wyznaczania linii prostych podczas sadzenia roślin.

Pług

Jeśli po raz pierwszy trzeba uprawiać dziewicze ziemie, najlepiej użyć pługa obrotowego. Jego lemiesz jest skonstruowany w taki sposób, że ziemia najpierw przewraca się kilkakrotnie, a dopiero potem jest odrzucana na bok.

Pług obracalny

Moc silnika minitraktorów Krepysh pozwala na jednoczesne użycie dwóch lub trzech pługów w celu zwiększenia powierzchni uprawianej powierzchni.

Przyczepy i wózki

Moc silnika mini traktorów Krepysh jest wystarczająca do przewożenia ciężkich ładunków, zwłaszcza modelu o pojemności 24 l s. Jego nośność sięga 2 ton. Do transportu potrzebna jest przyczepa. Producent zaleca zakup opcji wywrotki, ponieważ mogą one ułatwić proces rozładunku.

Wózek uniwersalny TMT540

Niektóre modele przyczep mają składane boki, co ułatwia załadunek wózka.

Kosiarki i zgrabiarki

Producent mini traktorów Krepysh oferuje swoim klientom zakup kosiarek rotacyjnych. Z łatwością poradzą sobie z obróbką zarośniętego dziewiczego terenu czy utrzymaniem porządku na terenie parku.

Kosiarka rotacyjna

Aby zbierać trawę i zbierać siano na zimę, możesz użyć specjalnej grabi. Ich szerokość chwytu wynosi zwykle około 1 metra.

Weiterlesen:
Minitraktor Chuvashiller 150. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Grabie „Słońce”

W mini traktorach Krepysh można używać dwóch załączników jednocześnie. Dzięki temu możesz od razu używać kosiarek wraz z grabiami.

Sadzarka do ziemniaków i kopaczka do ziemniaków

Aby ułatwić pracę związaną z ziemniakami, możesz skorzystać z minitraktora Krepysh. Pozwala zautomatyzować te prace i zaoszczędzić sporo wysiłku fizycznego i czasu.

Dmuchawa do śniegu i łopata

Do odśnieżania w zimie na poboczu drogi można użyć łopaty łopatkowej. Minitraktory Krepysh zapewniają możliwość jego montażu przed maszyną, dzięki czemu właściciel może kontrolować postęp maszyny.

Ostrze łopaty do minitraktora 2,0 LZ

Przy usuwaniu dużej ilości opadłego śniegu zaleca się stosowanie odśnieżarek. Podnoszą warstwę śniegu i odrzucają ją na bok.

Rozszerzacz

Rozsiewacz rozrzuca nasiona lub może być używany do zraszania chodników i podjazdów zimą, gdy nagromadzi się lód.

Pędzel

Szczotka służy do czyszczenia śniegu i gruzu. Szeroko stosowany przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.

Równiarka

Równiarka tylna znajduje zastosowanie w architekturze krajobrazu, skutecznie wyrównując grunt lub inne nasypy. Jego zaletą jest to, że przyciąga ze sobą sypkie ciała stałe, zamiast popychać je przed sobą.

Instrukcja obsługi mini traktorów Krepysh

Ten dokument jest książką odniesienia dla każdego nowego właściciela minitraktora Krepysh. Zawiera opis montażu maszyny, konserwacji, charakterystykę techniczną i niuanse pracy z tym sprzętem.

Serwis mini traktorów Krepysh

 • Instrukcja obsługi zaleca wymianę oleju co 80 godzin pracy minitraktora Krepysh. Opcje półsyntetyczne z klasyfikacją 10W-40 są uważane za najlepszą opcję wymiany.
 • Olej przekładniowy trzeba wymieniać znacznie rzadziej, tylko raz na początku sezonu lub po 1 godzinach pracy. Do wymiany najlepiej nadają się Tap-1000V lub TAd-15i.

 • Minitraktory Krepysh napędzane są olejem napędowym. Konieczne jest wlewanie tylko świeżego i czystego paliwa, w przeciwnym razie układ paliwowy zostanie zatkany i trzeba będzie go wyczyścić.
Weiterlesen:
Minitraktor Chuvashiller 504. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Instrukcja pierwszego uruchomienia i konserwacji mini traktorów Krepysh

Kluczem do długotrwałego użytkowania minitraktorów Krepysh jest prawidłowe pierwsze uruchomienie i docieranie.

 1. Maszynę należy zmontować zgodnie z instrukcją użytkowania.
 2. Następnie dodaj olej i olej napędowy, ponieważ nie są one dostępne w fabryce.
 3. Silnik musi być dotarty przez 8 godzin. W tej chwili nie wolno mocno obciążać silnika. Za najlepszą opcję docierania uważa się jazdę z pustą przyczepą lub używanie osprzętu z połową mocy.
 4. Po zakończeniu tej procedury wymień olej silnikowy.

Jeśli minitraktor Krepysh jest przechowywany i nie planujesz go używać dłużej niż 2 miesiące, powinieneś wykonać następujące czynności: umieść urządzenie w ciemnym miejscu, chronionym przed promieniami słonecznymi i opadami atmosferycznymi, spuść olej i benzynę (nagromadzą się w tym czasie) zawilgoci i staną się bezużyteczne), odłącz przewody świec zapłonowych (aby się nie utleniać) i nasmaruj skrzynię biegów.

A oto recenzja wideo od producenta dotycząca głównych zalet mini traktora Krepysh:

Główne awarie i naprawa mini traktorów Krepysh

Każdy właściciel mini traktorów Krepysh powinien wiedzieć, jak naprawić główne usterki:

Jeśli hamulce nie działają:

 • Zwiększył się luz pedału (dostosuj jego położenie);
 • Zużyta tarcza lub klocek hamulcowy (wymień odpowiednie części).

Jeśli skrzynia biegów się przegrzewa:

 • Mały luz przekładni lub łożyska (regulacja);
 • Brak oleju lub jego słaba jakość (dolej odpowiedni do tego modelu olej do wymaganego poziomu);

Jeśli układ hydrauliczny nie podnosi narzędzia:

 • W układzie hydraulicznym nie ma wystarczającej ilości oleju (konieczne jest doprowadzenie go do pożądanego znaku);
 • Pompa układu hydraulicznego jest wyłączona (powinna być włączona);
 • Zawór bezpieczeństwa jest zablokowany (trzeba go zdemontować i wyczyścić).

Jeśli z minitraktora jest dużo wibracji:

 • Sprawdź szczelność połączeń śrubowych w minitraktorze Krepysh;
 • Sprawdź poziom i jakość benzyny i oleju;
 • Czy załączniki są bezpiecznie zamocowane;
 • Możliwe są przerwy w układzie zapłonowym.
Weiterlesen:
Minitraktor Xingtai XT 180. Przegląd, dane techniczne, instrukcje

Przegląd wideo

Recenzja wideo pokazuje przykład działania minitraktora Krepysh jako koparki:

Opinie właściciela

Oto, co mówią właściciele tych samochodów na forach tematycznych:

Vladimir:

Dobra technika. Kiedy kupowałem, pojawiły się obawy o jego trwałość, ponieważ cena jest o rząd wielkości niższa niż rynkowa. Teraz tego nie żałuję. Tak, chiński montaż jest odczuwalny, plastik w obudowie jest kiepski. Ale nie ma problemów z częściami zamiennymi, są one dostępne za darmo na każdym rynku.

Stiepan:

Kupiłem traktor dla siebie. Dlatego do wyboru podeszliśmy odpowiedzialnie. Z jednej strony są drogie modele importowane, z drugiej ich tanie chińskie odpowiedniki. Postanowiłem zaoszczędzić pieniądze. W prezencie dla mini traktora natychmiast pojechała glebogryzarka, co było miłym zaskoczeniem. Osobno warto zwrócić uwagę na jego opłacalność. Nie zużywa dużo paliwa, a osprzęt działa jak w zegarku. Szeroki bieżnik i duży prześwit pozwala na poruszanie się pod górę po błocie. Zmiana biegów jest płynna.

Plusy: Cena £! Dobra praca w terenie, cicha praca silnika

Minusy: Lekkość jest wyczuwalna podczas pracy z twardymi skałami. Plastik na skórze jest błyszczący, ale po miesiącu pracy wszystko pękło, i tak lepiej użyć oleju syntetycznego, jest ciasny na minerałach

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector