Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
5 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Białoruś MTZ 082. Przegląd, dane techniczne, instrukcje

Minitraktor Białoruś MTZ 082. Przegląd, charakterystyka, cechy działania

Minitraktor Białoruś MTZ 082. Przegląd, dane techniczne, instrukcje

Opis

Wśród gamy modeli białoruskich miniciągników najpopularniejszym i najbardziej znanym modelem jest MTZ 082. Po raz pierwszy zjechał z linii montażowej w 1992 roku. To pierwszy wysokiej jakości mini traktor, który został opracowany do użytku w naszym kraju.

Minitraktor Białoruś MTZ 082. Przegląd, dane techniczne, instrukcje

Minitraktor Białoruś MTZ 082

MTZ 082 od razu znalazł zastosowanie, zarówno w małych gospodarstwach, jak i na dużych działkach. Teraz jest to popularny samochód, którego parametry techniczne przetrwały próbę czasu.

Specyfikacje

Typ silnikaBenzynowy, czterosuwowy z układem pneumatycznym do chłodzenia.
WodowanieRozrusznik elektryczny lub ręczny
Waga podczas pracy, kg425
Wykonaj skręt o promieniu, m2,5
Utwór, cm60, 70, 80
Możliwa prędkość ruchu, km/h:

przód

z powrotem

2,80-18,003,80-12,94
Rozmiar minitraktora, cm:

szerokość

długość

wysokość

100

250

200

Odprawa agrotechniczna, cm27
Marka i rozmiar oponyProdukcja krajowa 5,9×13 lub importowana 6L-12
Marka silnikaBriggs&Stratton
Moc silnika, KM16
napęd na koła4 kolana
Silnik posiada cylindry, szt.2
Producent, krajBiałoruś

Podstawowe wyposażenie

Wyposażenie fabryczne minitraktora obejmuje samą maszynę, instrukcję obsługi i paszport maszyny samobieżnej. Jeśli kupujesz MTZ 082 z twoich rąk, poproś byłego właściciela o przedstawienie tych dokumentów.

Producent zaleca używanie z niego załączników. Możesz dodać do zakupu:

 • Pług;
 • noże;
 • Hiller;
 • kosiarka;
 • Sadzarka do ziemniaków i kopaczka do ziemniaków;
 • odśnieżarka;
 • Zwiastun filmu, przyczepa;
 • Rozdrabniacz gałęzi.

Film pokazuje pracę Białorusi 082 jako odśnieżarki:

Funkcje aplikacji

Przed rozpoczęciem pracy z minitraktorem należy koniecznie sprawdzić obecność paliwa i oleju w odpowiednich przedziałach.

Jeśli nie ma wystarczającej ilości paliwa, silnik nie uruchomi się. Teoretycznie silnik może pracować bez oleju, ale w tym przypadku wzrasta tarcie i wzrasta prawdopodobieństwo awarii części. Aby temu zapobiec, w minitraktorze MTZ 082 zainstalowano czujnik oleju, który na to nie pozwoli.

Ponadto przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że osprzęt jest bezpiecznie zamocowany.

Urządzenie

Jedną z głównych zalet białoruskiego minitraktora MTZ 082 jest silnik Briggs & Stratton o mocy 16 koni mechanicznych.Minitraktor Białoruś MTZ 082. Przegląd, dane techniczne, instrukcje

MTZ 082 jest wyposażony w napęd na wszystkie koła z możliwością zablokowania tylnych kół w celu oszczędzania benzyny.

W celu poprawy kontroli montowany jest mostek bezramowy, który pozwala na obrót urządzenia na obszarze 2,5 m. Jest to szczególnie przydatne podczas pracy na małych obszarach rolniczych lub na terenach miejskich.

Instrukcja obsługi

Przed pełnym wykorzystaniem nowych ciągników MTZ 082 należy przeprowadzić docieranie. W tej chwili konieczne jest korzystanie z Białorusi z minimalnym obciążeniem silnika. Odbywa się to tak, że części silnika są dobrze nasmarowane i wchodzą w rowki.

Ponadto instrukcja obsługi zawiera informacje dotyczące procesu montażu, charakterystyki technicznej, konstrukcji i prac konserwacyjnych związanych z MTZ 082.

Należy zauważyć, że zabrania się używania mini traktora do przewozu osób (dopuszczalna jest obecność jednego operatora na siedzeniu).

Poniższy film zawiera przegląd urządzenia, dane techniczne i przykład orki MTZ 082:

Serwis

Aby zachować użyteczność i charakterystykę miniciągnika Belarus MTZ 082, prace techniczne powinny być wykonywane regularnie.

 • Olej silnikowy należy wymieniać co 80 godzin pracy Belarus 082. Zaleca się stosowanie M-8DM lub M-8G2k jako świeżego smaru.
 • Olej przekładniowy należy wymieniać po przerwie zimowej lub raz na 100 godzin pracy. Zaleca się wypełnienie TAD-17I lub Tap-15V.

 • Przed wymianą oleju w minitraktorze MTZ 082 konieczne jest spuszczenie odpadów.
 • Konieczne jest regularne czyszczenie nadwozia minitraktora z kurzu i plam oleju, kontrolowanie ciśnienia w oponach oraz regulacja pedałów sprzęgła i hamulca co 50-100 godzin pracy.
 • Po zakończeniu prac polowych przeprowadzana jest konserwacja, a mianowicie: ciągnik jest oczyszczany z brudu, suszony, spuszczany olej i paliwo, części są smarowane, aby nie powstała korozja, przykrywane i odstawiane w suche miejsce.

Opinie właściciela

Oto, co na forach mówią właściciele mini traktorów MTZ 082:

Walery:

Upewniłem się, że białoruskie mini traktory są niezawodne w działaniu. Przejęty 082 Białoruś w połowie lat 90-tych. To było wtedy drogie, ale nadal działa dla mnie! To była bardzo dobra inwestycja. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jego oszczędność paliwa w porównaniu z innymi modelami. Teraz jest do tego trochę przywiązania. Jestem w pełni usatysfakcjonowany, ale chciałbym zaktualizować model i wziąć 132N.

Plusy: Rentowność, łatwość konserwacji, jakość!

Minusy: Jeśli nie znajdziesz usterki, to świetny samochód.

Weiterlesen:
Mini traktor Mitsubishi. Przegląd gamy modeli, załączniki, recenzje
Link do głównej publikacji