Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
1 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Centaur T 20. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Minitraktor Centaur T 20. Przegląd, charakterystyka, cechy działania

Minitraktor Centaur T 20. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Opis

Centaur T 20 to najmocniejszy model wśród maszyn z jednopunktowym układem sprzęgła do osprzętu w rodzinie mini traktorów. Wyposażony jest w silnik wysokoprężny Kama o mocy 20 koni mechanicznych, który zużywa znacznie mniej paliwa niż benzynowe.Minitraktor Centaur T 20. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Centaur T 20 z powodzeniem łączy kilka cech technicznych:

  • Ten model ma napęd na tylne koła;
  • Hydraulika ma 3 pozycje;
  • Rozstaw kół można regulować w zakresie 100-120 cm;
  • Zwiększona siła uciągu sprawdzi się podczas pracy na mokrych glebach;
  • Ulepszony rozrusznik elektryczny umożliwia pierwsze uruchomienie silnika nawet w niskich temperaturach;
  • Rama i oś napędowa zostały dodatkowo wzmocnione, aby wytrzymać duże obciążenia.

Specyfikacje

Производитель
Centaur
Formuła koła
4×2 (napęd na tylne koła)
Moc silnika
20 HP
typ załącznika
trzy punkty
Śledź
Nastawny
napęd
pas
Liczba cylindrów
1
Typ silnika
olej napędowy
Reflektory i światła
przód, tył i bok
Typ chłodzenia silnika
woda
Rozrusznik elektryczny
jest
Rozstaw osi
1200 mm
szerokość
1300 mm
wysokość
1300 mm
długość
2500 mm
Waga
740 kg
Wsparcie osprzętu (WOM)
jest
Typ sprzęgła
Suchy

Funkcje aplikacji

Minitraktor Centaur T20 to jeden z najbardziej poszukiwanych modeli wśród maszyn Brzeskiej Fabryki Traktorów.

Jest kompatybilny z szeroką gamą osprzętu: pług, glebogryzarka, brona, kultywator, kosiarka, przyczepa, odśnieżarka, zgrabiarka itp.Minitraktor Centaur T 20. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Niektóre załączniki można otrzymać w prezencie przy zakupie. Najczęściej oferowany frez lub pług.

Przed wyjazdem do pracy właściciele Centaura T20 muszą sprawdzić obecność paliwa i oleju w odpowiednich przedziałach, upewnić się, że układ kierowniczy i układ hamulcowy są w dobrym stanie.

Instrukcja obsługi

Przed użyciem minitraktora Centaur T20 należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Pomoże to zrozumieć konstrukcję maszyny, zapoznać się z charakterystyką techniczną, jej możliwościami i zasadami konserwacji.Minitraktor Centaur T 20. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Po złożeniu mini traktora T20 konieczne jest uruchomienie silnika. Zwykle trwa około 8 godzin. Docieranie polega na użyciu minitraktora o minimalnej mocy, aby części silnika były nasmarowane i pasowały do ​​odpowiednich rowków.

Poniższy przegląd wideo pokazuje proces pracy w miniciągniku Centaur w trybie automatycznym:

Należy zauważyć, że zabrania się używania mini traktora do przewozu osób (dopuszczalna jest obecność jednego operatora na siedzeniu).

Urządzenie

Minitraktor Centaur T20 posiada umieszczoną na górze głowicę hydrauliczną, która zapobiega nadmiernemu wnikaniu brudu i kurzu do tej części oraz znacznie wydłuża żywotność tego mechanizmu.

Ten mini traktor posiada wszystkie odpowiednie urządzenia dźwiękowe i świetlne niezbędne do poruszania się po drogach publicznych.

Producent przewidział specjalną konstrukcję systemu pasów, która może znacznie wydłużyć ich żywotność bez przerw. A noże są napędzane podwójnym łańcuchem.

Serwis

Ciągniki przejazdowe Centaur T20 są przeznaczone do długotrwałego użytkowania. Wymagają jednak stałej opieki.

  • Konieczna jest okresowa kontrola i czyszczenie filtrów powietrza, monitorowanie stanu świec zapłonowych i wymiana oleju.
  • Konieczne jest wlewanie tylko czystego paliwa, ponieważ w przeciwnym razie będziesz musiał zdemontować i wyczyścić filtry lub w najgorszym przypadku gaźnik.
  • Konieczne jest regularne czyszczenie nadwozia minitraktora z kurzu i plam oleju, monitorowanie ciśnienia w oponach oraz regulacja pedałów sprzęgła i hamulca co 50-100 godzin pracy;
  • Po zakończeniu prac polowych przeprowadzana jest konserwacja, a mianowicie: ciągnik jest oczyszczany z brudu, suszony, spuszczany olej i paliwo, części są smarowane, aby nie powstała korozja, przykrywane i odstawiane w suche miejsce.

Opinie właściciela

Oto, co mówią na forach właściciele miniciągników Centaur T20:

Borys:

Kupiony rok temu. Wtedy był nowy. Przyciągnął mnie silnik wysokoprężny. Kupując drogi sprzęt, lepiej liczyć na jego długotrwałe użytkowanie. A olej napędowy jest znacznie bardziej opłacalny i bardziej niezawodny niż benzyna. Od razu kupiłem podstawowy zaczep: frezy, obsypniki i przyczepę. Nie ma żadnych skarg na pracę. Młyny bez problemów, choć waga 650 kg jak na mini traktor wydaje się niewielka. Przy hillingu można dostosować szerokość toru do wielkości łóżek, co jest zdecydowanie plusem. A przyczepa załadowała maksymalnie około tony, nie zauważyłem żadnych problemów z przyczepnością.

Link do głównej publikacji