Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Centaur T 224. Przegląd, charakterystyka, cechy działania

Minitraktor Centaur T 224. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Opis

Podczas projektowania minitraktora Centaur T 224 wykorzystano doświadczenie w tworzeniu maszyn o małej wydajności, które będą eksploatowane w trudnych warunkach.

Miniciągnik Centaur T 224 ma następujące charakterystyczne cechy techniczne:

 • Niezawodny japoński silnik o mocy 22 KM;
 • Napęd 4×4;
 • Moment obrotowy przenoszony jest na przekładnię przez napęd Cardana;
 • Wielobiegowa skrzynia biegów;
 • Możliwość użytkowania mini traktora na glebach sypkich oraz wykonywania prac transportowych w wiosennych warunkach terenowych.

W minitraktorze Centaur T 224 zainstalowany jest wysokiej jakości układ hydrauliczny, który jest kompatybilny z dużą liczbą osprzętu.

Model ten posiada wał odbioru mocy.Akumulator jest przeznaczony do napędzania silnika nawet w niskich temperaturach (do minus 15°C).

Specyfikacje

ModelT-224
silnikKama, Japonia
Moc22
Pojemność silnika, cm31531
Uruchom systemrozrusznik elektryczny
Zużycie paliwa, l/godz.2,4
Liczba biegów do przodu/do tyłu6 / 2
Maksymalna prędkość, km / h40
Formuła koła4 × 4
Rozmiar przedniego/tylnego koła6,00-14/9,50-20
Olej silnikowypół syntetyczny
Olej do skrzyni biegówtransmisja TAP-15
Olej w filtrze powietrzaM10-G2 (diesel)
Szerokość toru, mm1000-1200
Prześwit mm280
Wymiary, mm

Długość x szerokość x wysokość

2600 x 1400 x 1350 (1900 — z rurą)
Ciężar, kg1250

Funkcje aplikacji

Przed pełną pracą minitraktora Centaur T 224 konieczne jest uruchomienie silnika. Ma to na celu zapewnienie, że części są dokładnie nasmarowane i pewnie pasują do odpowiednich rowków.

Docieranie trwa zwykle około 8 godzin, w tym czasie ciągnik powinien pracować z połową mocy i bez dodatkowych osprzętów. Po zakończeniu tego procesu konieczna jest wymiana oleju silnikowego.

Przed każdym kolejnym wyjazdem należy sprawdzić obecność paliwa i oleju, sprawność układu kierowniczego, hamulcowego i reflektorów.

W celu zwiększenia funkcjonalności minitraktora Centaur T224 istnieje możliwość uzupełnienia, zakupu i agregowania takich osprzętów jak:

 • Pług;
 • noże;
 • Hiller;
 • kosiarka;
 • Sadzarka do ziemniaków i kopaczka do ziemniaków;
 • odśnieżarka;
 • Zwiastun filmu, przyczepa;
 • Rozdrabniacz gałęzi.

Instrukcja obsługi

Przede wszystkim nowi właściciele minitraktora Centaur T 224 muszą zapoznać się z instrukcją obsługi. Dokument ten zawiera podstawowe informacje dotyczące parametrów technicznych maszyny, procesu montażu, rozruchu i docierania, konserwacji, najczęstszych awarii i sposobów ich rozwiązywania.

Należy zauważyć, że zabrania się używania mini traktora do przewozu osób (dopuszczalna jest obecność jednego operatora na siedzeniu).

Minitraktor Centaur T 224. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Urządzenie

Minitraktor Centaur T 224 wyróżnia się wysokiej jakości japońskim silnikiem, który wytrzymuje znaczne obciążenia.

Napęd 4×4 w połączeniu z dużym prześwitem i wysokiej jakości oponami pomoże maszynie poruszać się nawet po najcięższych i najbardziej lepkich glebach.Minitraktor Centaur T 224. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Osobno istnieje organiczny projekt, w którym producent podkreślił specyfikę swoich jednostek.

Serwis

 • Olej silnikowy w miniciągniku Centaur T 224 należy wymieniać co 100 godzin pracy. Producent zaleca nalewanie M-10G2k lub M-10DM.
 • Olej przekładniowy należy wymienić przed rozpoczęciem pracy na wiosnę lub po 1000 godzinach pracy. Jako zamiennik najlepiej nadają się Tap-15V lub TAd-17i.

 • Mini traktory Centaur T224 są benzynowe, dlatego konieczne jest stosowanie paliwa AI-92 lub AI-95. Musi być świeży, czysty i bez zanieczyszczeń mechanicznych.
 • Konieczne jest regularne czyszczenie nadwozia minitraktora z kurzu i plam oleju, monitorowanie ciśnienia w oponach oraz regulacja pedałów sprzęgła i hamulca co 50-100 godzin pracy;
 • Po zakończeniu prac polowych przeprowadzana jest konserwacja, a mianowicie: ciągnik jest oczyszczany z brudu, suszony, spuszczany olej i paliwo, części są smarowane, aby nie powstała korozja, przykrywane i odstawiane w suche miejsce.

Recenzja wideo pracy

Recenzja wideo przedstawia opinię właściciela na temat doświadczeń związanych z użytkowaniem minitraktora Centaur T 224:

A oto recenzja wideo od innego właściciela:

Opinie właściciela

Oto, co piszą na forach właściciele mini traktorów Centaur T 224.

Iwan:

Świetny samochód w swoim przedziale cenowym. Używałem T 224 przez cały sezon i nie było w tym czasie awarii minitraktora. Mam gliniastą glebę, więc musiałem ją dociążyć, bo często zakopywała się podczas transportu towarów. Z tego powodu obsługa nieco ucierpiała.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Mini traktor Mitsubishi. Przegląd gamy modeli, załączniki, recenzje
Ссылка на основную публикацию