Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Centaur T 24. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Minitraktor Centaur T 24. Przegląd, charakterystyka, cechy działania

Opis

Centaur T 24 to prosty i niezawodny model, który służy do obróbki działek o powierzchni do 6 hektarów.Minitraktor Centaur T 24. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Pod maską minitraktora Centaur T24 zainstalowano chiński silnik wysokoprężny o mocy 24 KM. Aby zapewnić długotrwałą nieprzerwaną pracę przez 10 godzin, silnik jest chłodzony wodą. Silnik minitraktora Centaur T 24 uruchamiany jest za pomocą rozrusznika elektrycznego. Ułatwia to rozruch zimą, gdy temperatura powietrza spada poniżej 0°C.

  • Średnie zużycie paliwa minitraktora Centaur T24 wynosi 1,5 l/h.
  • Prędkość maszyny można regulować w zakresie od 2 do 35 km/h.

Specyfikacje

Typ silnikaDiesel
Moc silnika, KM24
Pojemność silnika, cm31 106
Uruchomienie silnikaRozrusznik elektryczny
napędTył
Koła zębate8

(6 do przodu / 2 do tyłu)

Maksymalna prędkość jazdy do przodu, km/h45
Кабинаnie
WOMTak (540 obr./min)
długość mm2 600
szerokość1 200
Wysokość mm1 300
Ciężar, kg740

Funkcje aplikacji

Minitraktor Centaur T24 napędza dużą liczbę osprzętu.

Rozdzielacz hydrauliczny w tym modelu znajduje się na górze i możliwe jest jednoczesne podłączenie dwóch osprzętu (na przykład zgrabiarki i kosiarki), co ułatwia pracę i nie dwukrotne przetwarzanie placu.Minitraktor Centaur T 24. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Oprócz instrukcji i gwarancji minitraktor Centaur T 24 jest wyposażony w pług, frez i sadzarkę do ziemniaków. Pozwala to właścicielom znacznie zaoszczędzić na załącznikach i natychmiast rozpocząć korzystanie z urządzenia.

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi zawiera podstawowe informacje dla właścicieli dotyczące budowy minitraktora Centaur T24. Instrukcje dla użytkowników zawierają schematy montażu i konserwacji, dane techniczne, przeznaczenie dźwigni oraz budowę maszyny.

Ponadto, jeśli jesteś pierwszym właścicielem minitraktora Centaur T 24, koniecznie musisz uruchomić silnik przed rozpoczęciem pełnej eksploatacji.

Docieranie wiąże się z użyciem minitraktora o minimalnej mocy. Odbywa się to tak, że części silnika są nasmarowane i pewnie pasują do odpowiednich rowków. Po docieraniu konieczna jest wymiana oleju silnikowego.

Urządzenie

Centaur T24 wyróżnia się jakością komponentów. Do produkcji mini traktora użyto tylko materiałów o wysokiej wytrzymałości, które mogą wytrzymać długo pod dużym obciążeniem.

Skrzynia biegów minitraktora ma 6 stopni.Minitraktor Centaur T 24. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Osobno warto zwrócić uwagę na pasy o wysokiej wytrzymałości, które są zainstalowane w Centaur T24. Wykonane są z wysokiej jakości gumy i są w stanie wytrzymać duże obciążenia bez zerwania.

W miniciągniku nie ma kabiny, z jednej strony jest to złe, bo nie da się pracować w deszczową pogodę, ale dzięki temu maszyna jest bardzo kompaktowa i zajmuje mało miejsca podczas przechowywania.

Serwis

Minitraktor Centaur T24 jest bezpretensjonalny w eksploatacji.

  • Aby utrzymać sprawność i osiągi silnika, wymieniaj olej silnikowy co 80 godzin. Instrukcja obsługi zaleca M-10G2.
  • Tap-15v najlepiej nadaje się do transmisji. Konieczna jest wymiana oleju w tym urządzeniu raz na wiosnę przed rozpoczęciem prac polowych.
  • Stosowany olej napędowy musi być czysty, świeży i wolny od obcych zanieczyszczeń.

Jeśli konieczne jest konserwowanie mini traktora Centaur T24, zaleca się odłączenie świec zapłonowych i spuszczenie oleju benzyną (w tym czasie będą gromadzić wodę i staną się bezużyteczne). Następnie oczyść ciągnik, nasmaruj wszystkie części olejem, aby zapobiec korozji, przykryj i przechowuj w suchym miejscu.

Przegląd wideo

Film zawiera przegląd opinii właściciela mini traktora Centaur T24:

A oto kolejna recenzja wideo od innego właściciela:

Opinie właściciela

Oto, co piszą właściciele mini traktorów Centaur T 24 na forach tematycznych:

Iwan:

Samochód nie jest zły, ale wymaga pewnych ulepszeń. W momencie dostawy połączenia śrubowe nie były dokręcone. A skrzynia biegów dla Schwarzeneggera jest zaprojektowana, przełącza się bardzo ciasno. Teraz Litol-24 został nasmarowany, wydaje się, że stało się to łatwiejsze. Aktywnie pracuję nad nim na działce o powierzchni 4 ha. Nie ma problemów z uprawą, chociaż moja strona uważana jest za ciężką. Zużycie paliwa wynosi około 1,5-2 litry na godzinę.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Minitraktor Rusich T240. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie
Ссылка на основную публикацию