Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Centaur T 244. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Minitraktor Centaur T 244. Przegląd, charakterystyka, cechy działania

Opis

Miniciągnik Centaur T 244 ma dwucylindrowy silnik wysokoprężny. Jego moc to 24 KM.

Dzięki temu, że jest to czterosuwowy silnik wysokoprężny spala się całkowicie w silniku, a ilość spalin jest zredukowana do minimum.

Minitraktor Centaur T 244

Maksymalna prędkość minitraktora Centaur T 244 wynosi do 35 km/h. Aby chronić silnik przed przegrzaniem pod dużym obciążeniem, stosuje się chłodzenie cieczą.

Aby ułatwić sterowanie mini ciągnikiem Centaur, zainstalowano wspomaganie kierownicy.

Miękkie siedzisko sprawi, że proces pracy na nierównych glebach będzie jak najbardziej komfortowy.

Dzięki kółkom o dużej średnicy i dużemu prześwitowi możesz używać minitraktora Centaur T 244 na nierównych powierzchniach i pod kątem.Minitraktor Centaur T 244. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Obecność reflektorów umożliwia korzystanie z mini traktora nawet w ciemności.

Minitraktor Centaur T 244 jest w stanie zautomatyzować wiele prac związanych z uprawą roli przy użyciu osprzętu, takiego jak: pług, obsypnik, obsypnik, kopaczka do ziemniaków, sadzarka do ziemniaków, brona, kultywator, przyczepa, kosiarka, przyczepa.

Specyfikacje

silnikDiesel 4-suwowy
Rodzaj paliwaSilnik wysokoprężny
Układ chłodzeniaWoda
moc24 HP
Pojemność skokowa silnika1628 cmXNUMX
Formuła koła4 × 4
Uruchom systemRozrusznik elektryczny
wymiary2600 (długość) x 1400 (szerokość) x 2000 (wysokość)
Zużycie paliwa2 l/1 motogodzina
Typ sprzęgłaSuchy dysk
Liczba biegów6 do przodu 2 do tyłu
prześwit400 mm.
Prędkość maksymalna50 km / h
Przednie koła6 × 16
Tylne koła9,5 × 24
Rodzaj napędugimbal
Liczba cylindrów2
Waga1300 kg.
Гарантия2 roku

Funkcje aplikacji

Mini traktory Centaur T 244 to profesjonalne urządzenia zdolne do długiej pracy. Zapewnia to wysokiej jakości japoński silnik wysokoprężny, który zużywa mniej niż 2 litry na godzinę intensywnego użytkowania.Minitraktor Centaur T 244. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Nasadki muszą być bezpiecznie zamocowane w odpowiednich gniazdach.

Przed każdym wyjazdem na Centaur T 244 należy upewnić się, że jest wystarczająca ilość paliwa i oleju, sprawdzić stan i sprawność układu kierowniczego, hamulcowego i wyjścia hydraulicznego.

Weiterlesen:
Minitraktor Catmann T18 EVO. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Należy zauważyć, że zabrania się używania mini traktora do przewozu osób (dopuszczalna jest obecność jednego operatora na siedzeniu).

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi zaleca nowym właścicielom miniciągników Centaur T 244 proces docierania. Ta procedura polega na użyciu mini traktora przy minimalnej mocy, aby części silnika były nasmarowane i pasowały do ​​odpowiednich rowków.

Ponadto instrukcje zawierają informacje dotyczące procesu montażu, schematu sterowania, charakterystyki technicznej i konserwacji minitraktora Centaur T 244.

Urządzenie

Miniciągnik T 244 jest wyposażony w napęd na wszystkie koła 4×4, co ułatwia jazdę po lepkich i trudnych działkach.Minitraktor Centaur T 244. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Poprawiono również układ hamulcowy. Istnieje możliwość zatrzymania maszyny poprzez zablokowanie całego systemu jezdnego lub na każdym kole z osobna.

Jako wyposażenie dodatkowe można zainstalować licznik godzin Centaur T 244.

Serwis

  • Olej silnikowy w miniciągniku Centaur T 244 należy wymieniać co 100 godzin pracy. Producent zaleca nalewanie M-10G2 lub M-10DM.
  • Zaleca się wymianę oleju przekładniowego po przestoju zimowym lub po 1000 godzinach pracy. Jako zamiennik najlepiej nadają się Tap-15V lub TAd-17i.
  • Przejazd ciągniki Centaur T244 diesel. Mają przedłużoną żywotność. Do normalnej pracy olej napędowy musi być czysty i świeży.
  • Konieczne jest regularne czyszczenie nadwozia minitraktora z kurzu i plam oleju, monitorowanie ciśnienia w oponach oraz regulacja pedałów sprzęgła i hamulca co 50-100 godzin pracy;
  • Po zakończeniu prac polowych przeprowadzana jest konserwacja, a mianowicie: ciągnik jest oczyszczany z brudu, suszony, spuszczany olej i paliwo, części są smarowane, aby nie powstała korozja, przykrywane i odstawiane w suche miejsce.

Recenzja wideo pracy

Oto recenzja wideo, od właściciela Centaura T 244, przedstawiona poniżej:

Opinie właściciela

Oto opinie napisane na forach przez właścicieli mini traktorów Centaur T 244:

Stiepan:

Główną zaletą tego modelu jest japoński silnik wysokoprężny. Jest wysokiej jakości, zwiększony został zasób przepracowanych godzin pracy silnika, mniejsze zużycie paliwa (dosłownie półtora litra na godzinę pracy) i nieduży hałas silnika. Z minusów warto zwrócić uwagę na brak kabiny. Kilka razy dostałem się w niespodziewany deszcz, chcę powiedzieć trochę przyjemny …

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Minitraktor Centaur T 220. Przegląd, charakterystyka, instrukcje
Ссылка на основную публикацию