Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor myśliwiec T22. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Minitraktor myśliwiec T22. Przegląd, charakterystyka, funkcje operacyjne

Minitraktor myśliwiec T22. Przegląd, charakterystyka, instrukcje

Opis

Miniciągnik T22 to drugi model marki Fighter. Posiada silnik wysokoprężny o mocy 20 koni mechanicznych. Zasób motoryczny silnika wynosi około 4 tysięcy godzin. W porównaniu z analogami żywotność bez prac naprawczych jest znacznie zwiększona.

Myśliwiec T22

Fighter T22 jest w stanie rozmieścić się na małej działce dzięki skrzyni biegów z planetarnym mechanizmem różnicowym, a zużycie opon jest minimalne. Na przykład podczas skrętu jedno koło można obrócić w przeciwnym kierunku.

Układ hydrauliczny minitraktora Fighter T22 ma 4 pozycje do mocowania: podnoszenie, opuszczanie, mocowanie i „pływanie”. Warto osobno odnotować ostatnią pozycję, po wybraniu załącznik powtórzy topografię powierzchni, bez kopania. Konstrukcja minitraktora przewiduje użycie 2 załączników jednocześnie.

Charakterystyczne cechy mini traktora Diesla Fighter T22:

  • Szeroka gama załączników budżetowych;
  • Silnik wysokoprężny;
  • Zakres dostawy obejmuje glebogryzarkę o szerokości roboczej 140 cm;
  • Rozmiar opon 7,5-20;
  • Rozstaw osi można regulować od 110 do 140 cm;
  • Wysokość siedziska można ustawić dla konkretnego właściciela.

Minitraktor Fighter T22 jest przeznaczony do obróbki gruntów rolnych o powierzchni od 5 akrów do 3 hektarów.Pozwala zautomatyzować wiele prac związanych z uprawą roli, uprawą i zbiorami, transportem towarów, koszeniem trawy i sianem, odśnieżaniem, kopaniem itp.

Specyfikacje

Производитель
Zwiadowca
Formuła koła
4×2 (napęd na tylne koła)
Moc silnika
18 HP
typ załącznika
pojedyńczy punkt
Śledź
Nastawny
napęd
pas
Konstrukcja skrzyni biegów
Ręczna skrzynia biegów z planetarnym mechanizmem różnicowym
Liczba cylindrów
1
Typ silnika
olej napędowy
wyjście hydrauliczne
jest
Reflektory i światła
przód i kombinezon
Typ chłodzenia silnika
woda
Rozrusznik elektryczny
jest
Rozstaw osi
1050 mm
szerokość
1300 mm
wysokość
1300 mm
długość
2500 mm
Waga
670 kg
Wsparcie osprzętu (WOM)
jest
Blokada mechanizmu różnicowego
Pełna wymuszona
Rodzaj rozdzielacza hydraulicznego
dwuwektorowy
Liczba obwodów rozdzielacza hydraulicznego
2
Typ sprzęgła
Suchy
Pojemność baku
9 l
Minimalny promień skrętu
200 cm
prześwit
30 mm
Weiterlesen:
Mini traktory Dongfeng. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Podstawowe wyposażenie

Kupując minitraktor z silnikiem Diesla Fighter T22, zestaw rumpli jest dołączony jako prezent, ponieważ jest to najpopularniejszy dodatek. Do urządzenia dołączona jest instrukcja obsługi oraz paszport maszyny samobieżnej.

Dla maksymalnego wykorzystania Fighter T22 od pierwszych dni producent zaleca zakup dodatkowego zaczepu w postaci pługa do kopania, kosiarek, przyczep, kultywatorów, bron itp.

Urządzenie

Miniciągnik Fighter T22 jest wyposażony w silnik wysokoprężny, który jest uważany za bardziej ekonomiczny niż silnik benzynowy, ponieważ jest w stanie dostarczyć więcej mocy do urządzenia przy mniejszym zużyciu paliwa.

Fighter T 22 może poruszać się po drogach publicznych, ponieważ zapewnia wszystkie niezbędne urządzenia dźwiękowe i świetlne.

Duży prześwit i szerokie opony zapewniają użytkowanie minitraktora Fighter T22 nawet w najtrudniejszych miejscach.

Wspomaganie hydrauliczne umożliwia kopanie otworów wiadrem.

Instrukcja obsługi

Nowi właściciele minitraktora z silnikiem Diesla Fighter T22 powinni zdecydowanie przeczytać instrukcję obsługi. Dostarcza informacji dotyczących parametrów technicznych urządzenia, zasad jego konserwacji i docierania, a także zdjęć montażowych i harmonogramów przeglądów technicznych.

Przed pierwszym pełnym użyciem minitraktora Fighter T22 silnik jest docierany. Odbywa się to tak, że części silnika są smarowane i ocierają się o siebie.

Jeśli docieranie nie zostanie wykonane, wystąpi nadmierne tarcie i wzrośnie prawdopodobieństwo awarii silnika. Docieranie powinno odbywać się poprzez uruchomienie silnika z minimalną mocą. Ta procedura trwa zwykle około 8 godzin. Po zakończeniu docierania minitraktora Fighter T22 konieczna jest wymiana oleju silnikowego.

Jeśli planujesz używać maszyn do kopania dziur z wiadrem, należy przestrzegać odpowiednich środków ostrożności.

Serwis

Przed przystąpieniem do pracy przy minitraktorze Fighter T22 należy upewnić się, że jest w nim wystarczająca ilość oleju i paliwa, czy z silnika nie dobiegają dziwne odgłosy i niezrozumiałe dźwięki, czy układ kierowniczy i hamulcowy sprawny, a hydraulika dysk działa poprawnie. Są to zasady bezpieczeństwa, które pozwolą na wykonywanie prac na minitraktorze Fighter T22 bez uszczerbku dla sprzętu i zdrowia ludzi.

Weiterlesen:
Mini traktory Białoruś MTZ 421 i 422. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Szczegółowy przegląd wideo minitraktora Fighter T22:

Instrukcja obsługi zaleca okresowe sprawdzanie i czyszczenie filtrów powietrza i paliwa, ponieważ mają tendencję do zapychania się. Jeśli czyszczenie nie zostanie wykonane na czas, istnieje możliwość awarii całego systemu.

Jeśli konieczne jest konserwowanie minitraktora przez kilka miesięcy, zaleca się odłączenie świec zapłonowych i spuszczenie oleju benzyną (w tym czasie będą gromadzić wodę i staną się bezużyteczne). Następnie oczyść ciągnik, nasmaruj wszystkie części olejem, aby zapobiec korozji, przykryj i przechowuj w suchym miejscu.

Przegląd wideo

Zastosowanie Fighter T22 jako buldożera i koparki do kopania dziur i rowów:

Recenzja wideo pokazuje działanie minitraktora Fighter T22 z glebogryzarką:

Opinie właściciela

Poniżej kilka recenzji właścicieli minitraktorów Fighter T22 z forów tematycznych:

Nikolai:

Wysokiej jakości sprzęt z rosyjską duszą. Nie ma żadnych skarg na pracę w terenie. Regularnie ciągnie osprzęt co najmniej bronę, co najmniej pług w ziemi o 15 cm, cieszę się również z możliwości zainstalowania zaczepu z przodu. Wspomaganie hydrauliczne działa prawidłowo. Ale nie myśleli o bezpieczeństwie w tym modelu, nie ma ani łuku, ani kabiny.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию