Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
1 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Rusich 184 (4×4). Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Minitraktor Rusich 184 (4×4). Przegląd, specyfikacje, załączniki, instrukcje

Minitraktor Rusich 184 (4x4). Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Opis

Minitraktor Rusich 184 to model minitraktora z napędem na wszystkie koła znanego rosyjskiego producenta Chuvashiller. Wyposażony jest w jednocylindrowy czterosuwowy silnik wysokoprężny o mocy 18 KM. Model silnika — ZN1105N.Minitraktor Rusich 184 (4x4). Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Chłodzenie silnika, podobnie jak w mocniejszych odpowiednikach diesla, odbywa się nadmuchem wody. Wśród rolników minitraktory Rusich, w tym 184 z formułą kół 4×4, znane są z wysokiej wydajności i mocy wystarczającej do obróbki dużych działek.

Minitraktor Rusich 184 4×4 jest przeznaczony do użytku na działkach o powierzchni do 5 ha. Profesjonalny cel tej techniki jest następujący:

 • czyszczenie terytoriów ze śmieci, śniegu (stosowane są wysypiska, szczotki do czyszczenia);
 • transport operatora do miejsca przeznaczenia, przy podłączaniu wózka, transporcie towarów i upraw;
 • obszerna lista prac agrarnych, rolniczych (jest to możliwe dzięki obecności WOM na 540 obrotów);
 • cele domowe i komunalne (podlewanie terenu, zbieranie siana, koszenie trawy lub odchwaszczanie za pomocą dodatkowych przystawek).

Zalety mini traktora

 • obecność liczników ciśnienia, paliwa, prędkości, godzin (co jest ważne przy tankowaniu sprzętu olejem lub przy wymianie oleju);
 • hydrauliczne wspomaganie kierownicy;
 • tylny WOM;
 • wygodne siedzenie dla operatora;
 • małe wymiary o dobrej mocy;
 • Napęd na cztery koła;
 • uruchamianie zarówno za pomocą rozrusznika elektrycznego, jak i za pomocą ręcznego rozrusznika bezwładnościowego.

Podstawowe wyposażenie

Ciągnik dostarczany jest do klienta już zmontowany, niektóre modele z linii Rusich sprzedawane są już przetestowane i gotowe do pełnoprawnej pracy na budowie. Określ w momencie zakupu, czy Twój sprzęt wymaga docierania, czy też został już ukończony w produkcji.

Minitraktor Rusich 184 (4x4). Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Minitraktor Rusich 184

W podstawowej konfiguracji do Rusich 184 4×4 otrzymujesz nie tylko sam ciągnik i dokumenty gwarancyjne wraz z instrukcją, ale także frez do upraw z pługiem dwuskibowym.

Załączniki

Na miniciągniku Rusich 184 można zainstalować całą gamę osprzętu firmy Chuvashpiller (pług jednokadłubowy lub dwukadłubowy, frez do upraw 1,2 m, kopaczka do ziemniaków, kosiarka rotacyjna, zgrabiarka rotacyjna, kopaczka do ziemniaków, kultywator, przetrząsacz, belownica model 850, siewnik do zbóż lub warzyw, wózek uniwersalny lub przyczepa o ładowności 350 kg lub więcej).

Weiterlesen:
Minitraktor Chuvashiller 150. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Oprócz odważników fabrycznych Rusich 184 będzie doskonale współpracować z innymi urządzeniami — białoruskich, ukraińskich, rosyjskich i zagranicznych producentów (Neva, Bomet, Zirka, Białoruś, Jarmet, Virax). Ważna jest tylko kategoria wagowa sprzętu. Waga Rusicha 184 wynosi 720 kg. Rozważ tę kategorię przy wyborze zawiasów.

Cena minitraktora Rusich 184 4×4 w różnych sklepach internetowych i zwykłych sklepach ze sprzętem rolniczym wynosi od 218 tysięcy rubli rosyjskich, od 31 tysięcy hrywien i więcej.

Wszystkie osprzęt poza pługiem dwuskibowym i frezem należy zakupić osobno.

Specyfikacje

 • Wymiary kół Rusich 184: tył — 6,5×16, przód — 5×12.
 • Typ bębna hamulcowego, suche sprzęgło.
 • Liczba biegów 8 — 6 do przodu, 2 do tyłu.
 • Możliwa prędkość: maksymalnie 23 km/h, minimum 7 km/h, także podczas cofania.
 • Wymiary maszyny 2450x1320x1370mm.
 • Nie ma blokowania kół, napęd jest pełny, formuła kół to 4×4.

Konserwacja i eksploatacja

Docieranie można pominąć, ponieważ ten model jest składany i uruchamiany w produkcji, jednak przez pierwsze dni po zakupie pracuj na 70% mocy maksymalnej — części silnika powinny się docierać.

Podczas obsługi minitraktora należy przestrzegać następujących zasad:

 • przeprowadzać konserwację zgodnie z kategoriami usług (co 50, 250, 500, 1000 godzin pracy);
 • codziennie sprawdzaj ciśnienie w oponach;
 • co 50 godzin wymień olej w skrzyni biegów i silniku, wyczyść filtr powietrza. Do silnika stosuje się olej napędowy zgodnie z normą GB/T 252-1994, do skrzyni biegów — olej normy 80W/90 lub 85W/90;
 • w kolejnych przeglądach sprawdzić napięcie paska, poziom elektrolitu, wyregulować je do normy;
 • po 250 godzinach wyczyść filtry układu hydraulicznego, sprawdź pochylenie, wyreguluj;
 • oczyść miskę olejową zgodnie z instrukcją.

Dozwolone jest przetwarzanie dziewiczej gleby przy użyciu Rusich 184. Regularnie usuwaj kurz i pozostałości oleju z powierzchni minitraktora. Przechowuj minitraktor pod przykryciem lub w zamkniętym, suchym miejscu.

Weiterlesen:
Minitraktor Catmann MT-244. Przegląd modeli. Charakterystyka

Po zakończeniu prac terenowych minitraktor jest konserwowany, a mianowicie: oczyszczany z brudu, suszony, spuszczany olej i paliwo, smarowane części, aby nie powstała korozja, przykrywane i odstawiane w suche miejsce.

Opinie właściciela

Iwan, Rostów:

Każdy minitraktor jest dobry, bez względu na to, co mówią ludzie. Własnymi rękami takiego terenu jak mój – 2 hektary – zdecydowanie nie da się pokonać. Wcześniej pracowała cała rodzina, a potem część serwisu była bezczynna, nie znam się szczególnie na rolnictwie, ale postanowiłem rozpocząć pracę w tym kierunku. Kupiłem Rusich 184, ponieważ podobały mi się cechy + napęd na cztery koła. Motobloki są dla mnie takie same, nie wybrałem specjalnie, od razu chciałem czegoś więcej — traktor to traktor, pracujesz z nim szybciej, mniej się męczysz. 184 to dobry koń pociągowy dla tych, którzy rozumieją, jak prawidłowo korzystać z jego funkcjonalności. Polecam kupić

Link do głównej publikacji