Minitraktor Rusich T220. Przegląd, specyfikacje, załączniki, instrukcje
Opis
Minitraktor Rusich T200 to dobrze znany model maszyn rolniczych rosyjskiego producenta Chuvashiller. Ciągnik przeznaczony jest do użytkowania na działkach o łącznej powierzchni do 15 ha. Przy pomocy Rusich T220 operator urządzenia może kompleksowo obsługiwać zarówno duże powierzchnie gruntów, jak i tereny przyległe, ogródki warzywne, duże szklarnie, działki ogrodowe.
Powołanie minitraktora Rusich T220:
- komunalne (wywóz śmieci — używana jest szczotka, odśnieżanie);
- gospodarstwo domowe (transport towarów na wsi, może służyć jako zwykły pojazd);
- rolnicze (cały zakres prac z narzędziami zawieszanymi – pług, kosiarka, obsypniki, siewnik, przetrząsacz; sadzenie i zbiór roślin okopowych, siew nasion);
- transport (przewóz zbóż lub towarów niespożywczych).
Minitraktor Rusich T220 jest wyposażony w dwucylindrowy silnik. Typ silnika: diesel, model — TY-295IT, moc — 22 KM Silnik ten pozwala na pracę sprzętu w każdych warunkach, zarówno w mrozie, jak i podczas upalnej letniej pogody.
Wydajność mini traktora jest jedną z najwyższych w swojej klasie. Model jest również popularny ze względu na dużą liczbę dostępnych załączników. Rodzaj mocowania — trzypunktowy. Rodzaj napędu — tył.
Zużycie paliwa dla Rusich T220 wynosi 236 g/kW/h. Pojemność zbiornika paliwa — 16 litrów.
Podstawowe wyposażenie
W podstawowej konfiguracji minitraktor Rusich T220 dostarczany jest już zmontowany. Ciągnik wyposażony jest w cztery koła, nad którymi umieszczone są skrzydła ochronne. Fotel operatora pokryty jest folią ochronną, po bokach fotela znajdują się dwa uchwyty. W komplecie z minitraktorem kupujący otrzymuje komplet dokumentów na sprzęt, a także roczną kartę gwarancyjną od producenta.
Załączniki
Standardowe osprzęt zalecany przez fabrykę Chuvashiller do T220:
- sadzarka do ziemniaków KS-2MT (odpowiednia również do KSM-1A);
- kopaczka do ziemniaków 4U1;
- wózki o różnej ładowności (ТМТ540, ТМ500);
- glebogryzarka 1GQN-140;
- pług dwuskibowy 1L-220;
- kosiarka rotacyjna 1.3, kosiarka 94;
- belownica (800 lub 850);
- Hiller-kultywator 3Z-3.
Oprócz tego mocowania na sprzęcie można zainstalować łuk bezpieczeństwa wraz z wizjerem. Taki detal będzie niezwykle cenny w czasie upałów, zwłaszcza podczas pracy w polu, np. przy kopaniu ziemniaków czy sadzeniu roślin. W razie potrzeby możesz zainstalować łuk bez daszka na minitraktorze.
Dzięki uniwersalnemu systemowi mocowania trzypunktowego zaczepu w T220 można instalować osprzęt innych producentów mini traktorów (Ukraina, Polska, Chiny, Białoruś). Najbardziej znane firmy sprzętowe to: Zirka, Neva, Demarol-Zielonki, Biardzki, Salyut, Patriot, Cascade, Zarya.
Cena T220 nie jest podana na oficjalnej stronie producenta, w dużych rosyjskich sklepach internetowych koszt takiego sprzętu zaczyna się od 230 tysięcy rubli (bez załączników w zestawie).
W komentarzach do tej recenzji możesz zostawić opinię o tym, jaki był koszt twojego mini traktora w momencie zakupu, a ponadto możesz umieścić informacje o zaletach i wadach modelu w recenzji, aby inni użytkownicy mogli wyrobić sobie opinię o Rusich T220.
Specyfikacje
- Masa minitraktora Rusich T220 wynosi 1060 kg.
- Tarcza sprzęgła sucha.
- Prędkość WOM wynosi 540 obr./min.
- Rozstaw kół można regulować w zakresie od 120 do 140 cm.
- Sprzęt uruchamiany jest za pomocą rozrusznika elektrycznego.
- Wymiary przedniego koła 4.00-14, tylne koło — 7.50-20, prześwit 40 cm Napęd pasowy.
- Wymiary minitraktora T220: 2760/1400/1380 mm.
- Skrzynia biegów na 8 biegów: 6 do przodu, 2 do tyłu.
Zwracamy uwagę, że większość sprzedawców minitraktorów Rusich, a także oficjalny przedstawiciel Chuvashiller, podaje cenę bez płacenia opłaty recyklingowej i kompletu dokumentów PSM. Koszt ciągnika, wraz z pozwoleniami, sprawdź u kierownika przy zakupie.
Konserwacja i eksploatacja
Docieranie można pominąć, ponieważ ten model jest składany i uruchamiany w produkcji, jednak przez pierwsze dni po zakupie pracuj na 70% mocy maksymalnej — części silnika powinny się docierać.
Podczas pracy z minitraktorem Rusich należy przestrzegać następujących zasad:
- zabronione jest używanie sprzętu do przewozu osób (dozwolona jest obecność jednego operatora na siedzeniu);
- używać osłony ochronnej podczas pracy WOM;
- bronić paliwa przez 48 godzin przed napełnieniem zbiornika;
- jeśli przewozisz towary na duże odległości, jedź z minimalną prędkością z zamkniętą blokadą hydrauliczną;
- nie przeciążaj urządzenia przekraczając jego nośność.
W celu codziennej konserwacji wykonuj następujące czynności z minitraktorem:
- sprawdzić stopień dokręcenia nakrętek kół, w razie potrzeby dokręcić;
- przed sprawdzeniem poziomu oleju w silniku poczekaj, aż ostygnie (dla silnika — olej napędowy wg normy GB/T 252-1994, do skrzyni biegów wybierz olej o normie 80W/90 lub 85W/90);
- regularnie czyścić korpus minitraktora z kurzu, plam oleju;
- kontrolować ciśnienie w oponach;
- co kolejne 50-100 godzin pracy wyreguluj pedały sprzęgła i hamulca;
- sprawdzić poziom elektrolitu w akumulatorze;
- wymienić olej w silniku i skrzyni biegów.
Po zakończeniu prac terenowych minitraktor jest konserwowany, a mianowicie: oczyszczany z brudu, suszony, spuszczany olej i paliwo, smarowane części, aby nie powstała korozja, przykrywane i odstawiane w suche miejsce.
Opinie właściciela
Stanisław Borowicze:
„Według mojego doświadczenia z mini traktorem, zawsze powinieneś brać taki, który może obsłużyć do 15 hektarów. Zwłaszcza jeśli masz kilkuhektarową działkę. Im większy obszar, tym więcej będzie pracował Twój sprzęt i tym większe będzie obciążenie silnika. Nie szczędź pieniędzy na zakup i pamiętaj, że do tego jest to mini traktor, a nie pełnoprawny traktor, trzeba go też obchodzić ostrożnie i właściwie eksploatować. Wielu moich kolegów dobrze mówi o Chuvashiller i Rusich. Nie jestem wyjątkiem. Ta technika jest dobra dla działek średniej wielkości, na ogromnych polach oczywiście będą już potrzebne profesjonalne jednostki ”.