Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Uralets 180. Obsługa, specyfikacje, filmy i recenzje pracy

Minitraktor Uralets 180. Obsługa, specyfikacje, filmy i recenzje pracy

Opis

Pierwsze modele minitraktora Uralets 180 pojawiły się na początku lat dziewięćdziesiątych, zostały skopiowane z chińskich traktorów.

Obecnie z Chińczyków na Uralu pozostało tylko kilka węzłów, produkowany jest w Czelabińsku przez Traktor LLC.

Minitraktor Uralets 180. Obsługa, specyfikacje, filmy i recenzje pracy

URALETY-180

Minitraktor Uralets 180 jest jednostką uniwersalną, skutecznie pracuje przy wszystkich pracach rolniczych na powierzchni do 10 hektarów, jest szeroko stosowany w budownictwie przemysłowym i prywatnym, a także w sektorze publicznym.

Ciągnik znalazł zastosowanie w kompleksach hodowlanych, szklarniach i magazynach.

Minitraktor wyposażony jest w czterosuwowy silnik wysokoprężny o mocy 18 KM. chłodzony wodą, rozrusznik elektryczny. Uralets 180 ma napęd na tylne koła.

Ciągnik jest produkowany bez kabiny. Formuła koła 2×4.

Różnica w stosunku do modelu chińskiego to specjalna ochrona okablowania elektrycznego, ulepszona konstrukcja układu przeniesienia napędu, podwozia, tylnego zawieszenia oraz zwiększona pojemność akumulatora pokładowego.

Niektóre serie minitraktorów Uralets mogą być wyposażone w benzynowe silniki spalinowe o podobnej mocy, ale o niższych właściwościach trakcyjnych. Chiński silnik Xingtai jest zainstalowany w modyfikacji Uralets XT-180.

Podstawowy model minitraktora Uralets 180 zapewnia montaż mechanizmu różnicowego, którego możesz odmówić! Jeśli zakupiłeś modyfikację bez mechanizmu różnicowego, później nie będzie można zainstalować tej funkcji.

Udogodnienia

  • Łatwy rozruch w niskich temperaturach dzięki instalacji elektrycznych świec zapłonowych.
  • Racjonalny przedział prędkości to 2,47-28 km/h dzięki mechanicznej skrzyni biegów — 4 biegi do przodu/2 wsteczne.
  • Możliwość oddzielnego hamowania tylnych kół.
  • Szybki zwrot z ciągnika.

Specyfikacje

Pociąg haka (t)3.7
Wymiary (mm) (DxSxW)X x 2530 1200 1750
Masa eksploatacyjna (kg)940
Min. promień skrętu (m)3,9
Prędkość (km/h)2,47-27,35
Skrzynia biegów(3 + 1) * 2
Rodzaj napędu2X4
Wysokoprężny pionowy chłodzony wodąTY290
Moc (KM/kW)18 (13,2)
Uruchomienie silnikarozrusznik elektryczny
Zużycie paliwa, g/kWh250
Weiterlesen:
Minitraktor Rusich T224. Przegląd, charakterystyka, wyposażenie

Załączniki

Dodatkowe urządzenia są instalowane na miniciągniku za pomocą wału odbioru mocy i układu hydraulicznego.

Dzięki ulepszonemu systemowi hydrauliki pokładowej możliwości minitraktora są znacznie rozszerzone — istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych mechanizmów z wbudowanym silnikiem hydraulicznym.

Uralets 180 można łatwo agregować z różnorodnym sprzętem rolniczym: brony, pługi, obsypniki, glebogryzarki, kosiarki rotacyjne i zgrabiarki.

W sektorze komunalnym stosuje się szczotki, kosiarki i lemiesz spycharki. Z przyczepą Uralets 180 jest w stanie przewozić ładunki do 1,5 tony.

Uwaga! Strukturalnie instalacja łyżki koparki i ładowacza czołowego na Uralets 180 nie jest przewidziana.

Minitraktor Uralets 180. Obsługa, specyfikacje, filmy i recenzje pracy

URALETY-180

Obsługa mini traktora

Urządzenie przeznaczone jest do intensywnego użytkowania. Sprawdza się optymalnie podczas pracy w trudnych warunkach, charakteryzuje się zwiększoną niezawodnością mechanizmu cięgła oraz udoskonalonym układem hydrauliki pokładowej.

Według właścicieli Uralets 180 należy do techniki, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy podczas obsługi i naprawy, ale aby nauczyć się umiejętnie obsługiwać mini traktor, zajmie to trochę czasu.

URALETY-180

Udogodnienia

Dzięki blokadzie mechanizmu różnicowego, dużemu prześwitowi, głębokiemu rozstawowi kół, zapewniona jest dobra manewrowość podczas pracy na trudnym podłożu.

Podczas wykonywania prac z różnymi osprzętem istnieje możliwość regulacji rozstawu kół: oś przednia 120-134 cm, oś tylna 100-120 cm.

Kompaktowy, racjonalny układ głównych mechanizmów, komponentów, prosta konstrukcja umożliwiają samodzielne utrzymanie i wykonywanie prac naprawczych.

Optymalną konserwację minitraktora Uralets zapewnia szeroka gama zunifikowanych jednostek, części i materiałów eksploatacyjnych wyprodukowanych w Rosji.

Konserwacja, konserwacja planowa przeprowadzana jest zgodnie z instrukcją obsługi minitraktora od producenta, z uwzględnieniem konfiguracji (silnik wysokoprężny lub gaźnikowy).

Codziennie należy czyścić minitraktor z brudu, kontrolować olej w skrzyni korbowej (stosowany jest olej SAE 10W40, Sae 15W40) i paliwo w zbiorniku (benzyna AI 92), sprawdzać niezawodność elementów złącznych.

Po zakończeniu prac polowych przeprowadzana jest konserwacja, a mianowicie: ciągnik jest oczyszczany z brudu, suszony, olej i paliwo są spuszczane, części są smarowane, aby nie powstała korozja, przykrywane i umieszczane w suchym miejscu.

Weiterlesen:
Mini traktory Yanmar. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Wideo z pracy

Minitraktor Uralets 180 w eksploatacji

Opinie właściciela

maksyma, obwód czelabiński:

„Ciągnik Uralets 180 jest naprawdę uniwersalny, w moim gospodarstwie można z nim wykonać absolutnie wszystkie prace — orkę, koszenie, transport plonów i różnych ładunków, czyszczenie terenu. W czasie, gdy działa, opłaciło się już nie raz”

Леонид:

„Uralets 180 diesel używam od dwóch sezonów. Wygodny w szklarni, w nowym ogrodzie, między rzędami, sadzeniem i kopaniem ziemniaków. Moc wystarcza, paliwo zużywa się oszczędnie. Wśród mankamentów — słaby plastik — łatwo go zarysować, popękać, ozdobne nakładki na karoserii oderwały się niemal natychmiast. Oczywiście nie wpłynęło to na funkcjonalność, ale jednak. Są drobne awarie, ale to jest technika, nie bez niej. I tak zadowolony z jednostki ”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector