Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
1 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor Uralets 224. Opis modelu, praca wideo, recenzje

Minitraktor Uralets 224. Opis modelu, praca wideo, recenzje

Minitraktor Uralets 224. Opis modelu, praca wideo, recenzje

Opis

Minitraktor Uralets 224 to kompaktowe, niezawodne i niedrogie w utrzymaniu urządzenie.

Ciągnik ma napęd na wszystkie koła, wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 22 KM. i rozrusznik elektryczny. Formuła koła 4×4.

Dzięki przystępnej cenie agregacji z wieloma dodatkowymi urządzeniami maszyna cieszy się dużym zainteresowaniem w sektorze rolniczym, rolniczym, komunalnym i budowlanym.

Minitraktor Uralets 224. Opis modelu, praca wideo, recenzje

Uralety-224

Uralets 224 jest produkowany w Rosji na chińskiej licencji i jest ulepszoną wersją minitraktora Uralets 220. Jako model podstawowy używany jest ciągnik kombi Xingtai.

W przeciwieństwie do oryginalnego projektu, Uralets 224 oferuje konkretne ulepszenia: wzmocnioną ramę, ulepszony system zimnego rozruchu i lepszą ochronę okablowania elektrycznego.

Modyfikacja minitraktora Uralets 224B jest najbardziej pożądana. Wyróżnia go możliwość regulacji rozstawu osi: przód 96-130 cm i tył 99-125 cm, a także obecność blokady mechanizmu różnicowego.

Dostępne są również szybkozłączki (2 pary) do montażu urządzeń hydrofizowanych.

Minitraktor Uralets 224. Opis modelu, praca wideo, recenzje

URALETY-224

Cechy i zalety

Dzięki podwoziu z napędem na wszystkie koła możliwe jest maksymalne wykorzystanie momentu obrotowego silnika.

Ze względu na wagę konstrukcji (waga 990 kg) minitraktor nie wymaga dodatkowego balastowania. Dzięki temu jest w stanie przewozić ładunki do 1,5 tony.

Dzięki szerokiemu rozstawowi osi wynoszącemu 152 cm zapewniona jest wysoka stabilność na trudnym terenie i trudnym terenie.

Racjonalny zakres prędkości 3,0 -27 km/h realizowany jest za pomocą 6 biegów do przodu, a 2 biegi wsteczne kompensują tryb biegu wstecznego.

 

Zalety

    • dobra adaptacja do pracy w różnych warunkach klimatycznych;
    • wysoka zwrotność;
    • dostępność części zamiennych, zunifikowanych komponentów, materiałów eksploatacyjnych w szerokim zakresie, dzięki czemu konserwacja i naprawa nie nastręczają szczególnych trudności;
    • ekonomiczne zużycie paliwa.

Specyfikacje

Pociąg haka (t)0,42
Wymiary (mm) (DxSxW)2650h1200h1750
Masa eksploatacyjna (kg)990
Min. promień skrętu (m)3,9
Prędkość (km/h)3-28
Skrzynia biegów(3 + 1) * 2
Rodzaj napędu4X4
Wał odbioru mocy (WOM) (obr/min)540
Wysokoprężny pionowy chłodzony wodąTY295/JD295
Liczba cylindrów2
Moc (KM/kW)22 / 16,18
Obroty (obr/min)2300

Załączniki

Istotną zaletą minitraktora jest jego doskonała kompatybilność z dodatkowo zamontowanymi narzędziami, które zostały wyprodukowane w poprzednich latach.

Minitraktor jakościowo wykonuje prace użytkowe z takimi osprzętem jak szczotki do zamiatania, 26-litrowa łyżka koparki, odśnieżarka, tylna łopata, świder, przedni lemiesz, nadwozie przyczepy.

Ładowność ładowarki zawieszanej wynosi 350 kg.

Minitraktor Uralets skutecznie wykonuje wiele specyficznych prac rolniczych, od siewu do zbioru, na dużych powierzchniach do 10 hektarów.

Również dzięki ciągnikowi tego modelu odbywa się orka i uprawa gleby na głębokość 25 cm, sadzenie i pielęgnacja warzyw, zbóż i upraw przemysłowych.

Minitraktor Uralets można swobodnie agregować ze specjalnymi narzędziami rolniczymi: glebogryzarkami, pługami, sadzarkami i kopaczkami do ziemniaków, obsypnikami, zgrabiarkami, kosiarkami, belownicami, opryskiwaczami.

Funkcje operacji

Uralets należy do wielu mini-sprzętu klasy budżetowej, jednak pod względem wskaźników technicznych i wydajności praktycznie nie ustępuje najlepszym drogim modelom znanych marek.

Ciągnik jest łatwy w obsłudze i konserwacji, prace prewencyjne i konserwacyjne prowadzone są zgodnie z fabryczną instrukcją obsługi.

Po przeprowadzeniu odpowiednich jazd próbnych wielu właścicieli zauważa, że ​​przed rozpoczęciem eksploatacji należy sprawdzić wszystkie elementy złączne, ilość oleju i oleju napędowego.

Przyzwyczajenie się do zmiany biegów zajmie trochę czasu — najlepiej zrobić to na całkowitym zatrzymaniu, ponieważ ciągnik rusza z dowolnego biegu.

Traktor Uralets, jak każdy inny sprzęt, wymaga stałej opieki.

Codziennie należy: oczyścić go z brudu, kontrolować olej w skrzyni korbowej (stosowany jest olej SAE 10W40, Sae 15W40) i paliwo w zbiorniku (benzyna AI 92), sprawdzić niezawodność elementów złącznych.

Po zakończeniu prac polowych przeprowadzana jest konserwacja, a mianowicie: ciągnik jest oczyszczany z brudu, suszony, olej i paliwo są spuszczane, części są smarowane, aby nie powstała korozja, przykrywane i umieszczane w suchym miejscu.

Wideo

Minitraktor Uralets-224, współpracujący z nożem do gleby 1GQN-120

Opinie właściciela

Sperma, Nowosybirsk:

„Kupując miałem wybór, aby kupić Uralets 224 lub Uralets-Dzhinma. Zatrzymałem się na Uralcie 224 i nie żałuję. Uniwersalność jest taka sama, z zaczepem radzę sobie doskonale. Montaż jest dobry. Używam go na ziemi, a także uprawiam działki dla sąsiadów”.

Władimir:

„Teraz buduję dom, ciągnik Uralets 224 4×4 okazał się dla mnie dobrym pomocnikiem. Wszystkie materiały przewożę na przyczepie. I oczywiście farma, warzywnik, ziemniaki, grządki, śnieg, wyrzucam jak zwykle.

Siergiej Pietrowicz, Rostów:

„Kupiliśmy dla służby miejskiej minitraktor Uralets 224. Dobrze się sprawdził w eksploatacji, taka kompaktowa technika, ale działa jak pszczoła. Współpracujemy z różnymi urządzeniami ciągnionymi — łyżką, szczotką, tylną łopatą, odśnieżarką. Z punktów ujemnych — przy braku zamkniętej kabiny w deszczu i mrozie praca nie zawsze jest wygodna..

Link do głównej publikacji