Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Minitraktor z ciągnika Neva. Przegląd opcji

Jeśli rolnik ma traktor pchany, prace ogrodnicze są znacznie łatwiejsze. Ciągniki pchane mają jednak jedną wadę i polega ona na tym, że trzeba za nimi chodzić. A kiedy trzeba pracować na dużych powierzchniach, nogi poddawane są bardzo dużemu obciążeniu fizycznemu. Aby ułatwić ten proces, wielu rzemieślników przekształca swoje traktory pchane w mini traktory.

Minitraktor z ciągnika Neva. Przegląd opcji

Minitraktor z ciągnika jednoosiowego Neva

Prawie wszystkie ciągniki jednoosiowe Neva mają wystarczającą moc, aby można je było przekształcić w mini traktor. Wiele osób uważa, że ​​jest to czasochłonny proces, który wymaga praktycznych umiejętności, ale to nie do końca prawda. W Internecie istnieje wiele różnych rysunków i schematów do produkcji mini traktora z ciągnika Neva. Rysunki te zostały już przez niektórych zmontowane, a ich wiarygodność i prawidłowe wymiary są potwierdzone czyimś doświadczeniem.

Oto jak wygląda minitraktor zmontowany z ciągnika jednoosiowego i jego działanie:

Który ciągnik jednoosiowy nadaje się do przebudowy?

Tutaj powinieneś jasno określić moc, która będzie potrzebna. W końcu nie wystarczy zrobić mini traktor. Silnik musi być zdolny do napędzania nie tylko osprzętu, ale także ciężaru samego ciągnika z ramą i osobą.

Najlepiej nadaje się model Neva MB-23S 9.0 PRO. Posiada 4-suwowy silnik. A 9 koni mechanicznych wystarczy do wygenerowania siły pociągowej, która wystarczy do napędzania pługów, kultywatorów, obsypników itp.

Jeśli moc jest niewystarczająca, najłatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu zakup adaptera. Wygoda z pewnością nie jest poziomem, ale można się poruszać siedząc. I to jest plus.

Ale minusem jest to, że użycie niektórych załączników nie jest z nim kompatybilne.

Ale z mini traktorem jest kompatybilny:

Wymagane materiały eksploatacyjne, części i części zamienne

Aby zrozumieć, co jest potrzebne do produkcji, spójrzmy na główne elementy gotowego mini traktora:

 • Rama (wykonana z dowolnego walcowanego metalu)
 • Urządzenie tokarskie
 • Wszelkie hamulce
 • siedzenie
 • metal do karoserii
 • Złącze służące do łączenia innych urządzeń.
Weiterlesen:
Przegląd Motobloków NEVA MB-Compact: recenzje właścicieli, zdjęcia, filmy, dane techniczne i instrukcje obsługi

Wszystkie te komponenty można kupić w punktach demontażu samochodów lub na złomowiskach. Ale do ich wyboru należy podchodzić odpowiedzialnie. Często nie są one zupełnie nowe, dlatego należy je dokładnie zbadać pod kątem integralności i wad. Przecież nie da się tu dopuścić do zastosowania uszkodzonych podzespołów. W przeciwnym razie całe urządzenie nie będzie działać poprawnie.

Rysunki, schematy, detalowanie, montaż

Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, do czego będzie głównie używany ciągnik prowadzący. Do prac rolniczych z glebą lub do transportu różnych przedmiotów. Najczęściej wybierają model uniwersalny, aby pracować w ogrodzie i nosić ładunki po domu. Za minitraktorem dodano kolejny zaczep do zaczepienia przyczepy. Które w razie potrzeby można również zmontować według gotowych schematów, ponieważ materiały do ​​produkcji mini traktora i przyczepy są podobne i można jednocześnie wykonać dwa modele.

Minitraktor z ciągnika Neva. Przegląd opcji

Rysunek minitraktora z ciągnika Neva (przód)

Aby wszystko działało szybko i poprawnie, należy sporządzić schemat kinematyczny.

Minitraktor z ciągnika Neva. Przegląd opcji

Minitraktor z motobloku Neva (tył)

Ten rysunek przedstawia połączenie osi koła i wałka redukcyjnego. Zaleca się montaż napędu na tylne koła. Zapewni to minitraktorowi dodatkową stabilność i zwrotność.

Wszystkie szczegóły muszą być starannie dobrane. Muszą do siebie pasować. W razie potrzeby można je wyregulować za pomocą tokarki. Czas pracy całego mini traktora będzie zależał od tego, jak dobrze pasują do siebie części.

Podczas sporządzania rysunku należy wziąć pod uwagę urządzenie obrotowe. Może mieć dwie opcje:

 • Toczenie ze złamaniem ciała to solidny, niezawodny i sprawdzony w czasie schemat. Ale jednocześnie nie jest zbyt zwrotny podczas pokonywania zakrętów. A kolumna kierownicy jest zainstalowana wyraźnie nad węzłem ich połączenia.
 • Drążek kierowniczy to bardziej zwrotna wersja sterowania minitraktorem. Pozwala na wykonywanie zakrętów pod dużym kątem. Ale dla tej wersji potrzebne są również więcej szczegółów. Najlepiej używać fabrycznych części z innych samochodów. Zaletą tej opcji jest również to, że zarówno tylne, jak i przednie koła minitraktora mogą prowadzić.
Weiterlesen:
Osprzęt do motobloków Kaskada

Po wybraniu urządzenia obrotowego możesz zacząć przekształcać traktor prowadzący w mini traktor.

Proces tworzenia ramki

Aby samemu stworzyć ramkę, potrzebujesz niewielkiej ilości materiałów, jeśli jakiekolwiek komponenty nie są dostępne, można je zastąpić analogami. Ale jednocześnie powinny mieć podobne rozmiary i właściwości:

 • Metal do ramy — będziesz potrzebować narożników, kanału i kwadratowej rury. Do poszycia kadłuba konieczne jest użycie stali o grubości większej niż 1,5 mm.
 • urządzenie obrotowe
 • Para kół i osi do nich
 • Zestaw łożysk
 • Narzędzia (taśma miernicza, spawanie, wiertarka i szlifierka)

Uważnie przestrzegając początkowego schematu, rama jest zmontowana. Według wymiarów, kątów połączenia i schematu kinematycznego.

Minitraktor z ciągnika Neva. Przegląd opcji

Wykończenie minitraktora, części zamienne

Po połączeniu wszystkich elementów sprawdź poprawność montażu. Aby to zrobić, musisz zainstalować ramę na ciągniku prowadzącym. Jeśli wszystko się ułożyło, zaczynamy kolejny etap, jeśli coś nie jest zainstalowane, to jest poprawiane i ponownie instalowane.

Sterowanie kierownicą

Następnie umieszczane są gotowe elementy: drążek kierowniczy (najlepiej montowany na tylnej osi), piasty i oś. Koła mocowane są do osi za pomocą śrub.

A na końcu montuje się siedzenie.

To kończy proces kompilacji. I możesz zacząć testować. Tutaj konieczne jest uruchomienie minitraktora na płaskiej powierzchni.

Często konieczne jest dalsze dostosowanie układu kierowniczego lub kół.

Jeśli wszystko jest w porządku, możesz podłączyć załączniki i rozpocząć testy w terenie. W razie potrzeby można również wykonać prace kosmetyczne farbą lub podkładem. To ochroni minitraktor przed korozją.

Film pokazuje pokaz slajdów — jak zrobić mini traktor z traktora prowadzącego:

Niezależny proces przekształcania ciągnika jednoosiowego w miniciągnik to dość żmudna praca, której wielu nie widzi.

Co więcej, w przypadku motobloków Neva Krasny Oktyabr oferuje gotowy projekt — adapter. I nie ma potrzeby przeprowadzania tych wszystkich manipulacji.

Ale nie wszystko jest takie proste. Adapter jest dobry tylko wtedy, gdy konieczne jest wykonanie drobnych prac. Nie posiada niezawodnych mechanizmów łapania ziemi. A przy nierównych powierzchniach lub lepkiej glebie stale się ślizga. W przypadku minitraktora nie ma takich problemów, więc ciągnik Neva z adapterami nie zostanie zastąpiony minitraktorem.

Weiterlesen:
Motoblocks Agro: charakterystyka techniczna modeli, urządzenia, recenzje właścicieli

Co mówią na forach?

Na forach toczy się aktywna dyskusja na temat wszystkich zalet i wad mini traktora z ciągnika. Jak najlepiej zbudować, jakie materiały wybrać, skąd je zdobyć itp.

Oto kilka komentarzy od nich.

Władimir pisze:

„Od dawna mam motoblok. Chciałem dokupić do niego przejściówkę, żeby nie chodzić cały czas. Ale wpadłem na pomysł z minitraktorem. Początkowo wydawało się to niemożliwe, aby zrobić to samemu. Jednak nie zagłębiając się w to zbytnio, zdałem sobie sprawę, że nie ma tu nic ciężkiego. I mogę to zrobić sam. Wybrałem rysunek, wszystkie elementy kupiłem w lokalnym punkcie skupu złomu. I przez miesiąc niespiesznej pracy zebrałem go. Teraz sąsiedzi są zazdrośni. A ci, którzy mówią, że możesz kupić adapter i być szczęśliwym, przyznają, że twoje ręce po prostu nie są w stanie samemu zrobić mini traktora z traktora.

Wiaczesław mówi:

„Miałem traktor pchany. Pracowałem z nim przez około kilka lat i nie mogłem się nim nacieszyć. Ale chcę ciągle się doskonalić i uczyć się czegoś nowego. I tak zastanawiałem się, dlaczego ciągle go ścigam, czy są jakieś alternatywy? I znalezione. Rozwiązaniem było zmontowanie minitraktora. Projekt jest tak prosty, jak 5 centów. Miałem wszystko, czego potrzebowałem. Dlatego w ciągu zaledwie kilku dni zmontowałem swój model zgodnie z gotowym schematem, który wybrałem na forach. używam i cieszę się»

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector